Blockchain Real Estate: Predaj nehnuteľnosti je čoraz jednoduchší

Blockchainová nehnuteľnosť príde skôr, ako si myslíte

Blockchainové transakcie s nehnuteľnosťami, záznamy a trhoviská by mohli radikálne zmeniť naše myslenie o majetku. Zatiaľ čo spoločnosti na vrchole majú rady Realitná kancelária Spring Hill TN už začali vo svojom podnikaní využívať technológiu blockchain na zaistenie efektívnosti, stále existuje niekoľko spoločností, ktoré sú v tom skeptické a spoliehajú sa na použitie starých neefektívnych metód sledovania. Blockchain má obrovskú príležitosť štandardizovať a zabezpečiť údaje o nehnuteľnostiach. Pozemkové záznamy, zoznamy nehnuteľností, leasingy a hypotéky a vládne daňové úrady pre nehnuteľnosti by mohli všetci profitovať z blockchainovej revolúcie v oblasti nehnuteľností.

Výzvou samozrejme je, že nehnuteľnosti sú obrovským odvetvím s mnohými hráčmi vrátane poskytovateľov pôžičiek, maklérov, miestnych samospráv a súkromných osôb. Prechod na systém nehnuteľností založený na blockchaine nie je taký jednoduchý ako prepnutie prepínača. To znamená, že rôzne strany experimentujú s blockchainom v celom hodnotovom reťazci nehnuteľností, aby našli spôsoby integrácie novej technológie.

Pozemkové záznamy

Pozemkové záznamy sú základom nehnuteľností. Názvy a listiny objasňujú, komu patrí aký majetok. Napájajú všetko ostatné, čo sa deje v nehnuteľnostiach. Sú však veľmi rozdrobené. Každá jednotlivá miestna jurisdikcia má svoje vlastné pravidlá týkajúce sa evidencie majetku. Tieto záznamy niekedy nie sú k dispozícii ani online.

Všetko sa to mení. Okres Chicago v Chicagu od roku 2016 uskutočnil pilotný projekt pozemkových rekordov, ktorý digitalizoval všetky informácie a otestoval blockchainové riešenia. South Burlington, Vermont zahájil podobný pilotný projekt v januári 2018. Švédsko nedávno realizovalo druhú fázu svojho prechodu na blockchainový katastr nehnuteľností, pričom na uľahčenie transakcií využívalo inteligentné zmluvy na súkromnom blockchaine. Tento projekt ušetrí švédskym daňovým poplatníkom odhadom 100 miliónov dolárov ročne, pokiaľ dôjde k úplnému uskutočneniu.

Akonáhle máme v blockchaine uvedené a zabezpečené záznamy o majetku, otvára to veľa dverí. Tieto záznamy teraz môžu ľahko zmeniť majiteľa. Pomocou inteligentných zmlúv môžeme tiež spravovať a obchodovať s týmito záznamami.

Výpisy nehnuteľností

Práve teraz, ak chcete predať nehnuteľnosť, je najlepšie ho uviesť v zozname u miestneho realitného agenta. Príkladom je tento Dom na predaj v Hua Hin v Thajsku. Iste, môžete uviesť zoznam nehnuteľností na predaj podľa vlastníka, ale nemáte prístup k službe hromadného výpisu (MLS), ktorú realitní agenti používajú na vyhľadávanie nehnuteľností, keď majú nového kupujúceho..

MLS je notoricky rozdrobený, zamurovaný a ťažko pochopiteľný. Prenos výpisov nehnuteľností do blockchainu by znamenal otvorenie prístupu ku všetkému dostupnému majetku pre kohokoľvek, aby si ho mohol skontrolovať. Spolu so zoznamom by ste mohli zahrnúť všetky podmienky, ktoré je potrebné splniť, aby bol predaj úspešný. V budúcnosti by nakupovanie domu alebo kancelárskych priestorov mohlo byť také jednoduché ako návšteva webových stránok elektronického obchodu a pridanie nehnuteľnosti do nákupného košíka. Inteligentné zmluvy v zákulisí by mohli zvládnuť zvyšok transakcie – prevod finančných prostriedkov výmenou za blockchainový titul k nehnuteľnosti.

Správa inteligentných zmlúv

Jednou z najzaujímavejších aplikácií blockchainovej nehnuteľnosti je inteligentná správa zmlúv. V súčasnosti akákoľvek transakcia s nehnuteľnosťou vyžaduje kopu papierovania a hodín koordinácie medzi bankou, maklérom, predávajúcim, kupujúcim a miestnou samosprávou. Je možné si predstaviť svet, kde inteligentné zmluvy zvládajú väčšinu tejto záťaže.

Nielen to, ale čo keby sa inteligentné zmluvy zaoberali nájomnými zmluvami, nájmom komerčných nehnuteľností a ďalšími prebiehajúcimi typmi transakcií s nehnuteľnosťami. preskúmanie poskytovateľa domácej záruky tvrdí, že s týmito inteligentnými zmluvami je možné prepojiť aj domácu záruku a pokrok je možné ľahko sledovať. Inteligentné zmluvy by tiež mohli pomôcť maklérom automatizovať hĺbkovú analýzu potenciálnych kupujúcich / nájomcov. Blockchainová nehnuteľnosť by mohla vytvoriť dôveru medzi stranami na úrovni, ktorá v súčasnosti neexistuje.

Vlastníctvo davu & Investovanie

Ďalším vzrušujúcim nápadom v oblasti blockchainových nehnuteľností je hromadné vlastníctvo majetku. S modelmi riadenia blockchain sa skupina ľudí mohla spojiť, aby si kúpili nehnuteľnosť a potom hlasovali o rozhodnutiach, čo s týmto majetkom. Účastníci by v podstate vlastnili časť majetku, ktorý by potom mohli kedykoľvek predať.

O krok ďalej, trusty na investovanie do nehnuteľností (REIT) a ďalšie investičné nástroje na rozvoj nehnuteľností by mohli ťažiť z nižšej réžie v dôsledku blockchainu.

Čo sa stane s realitnými kanceláriami & Sprostredkovatelia?

Realitný priemysel sa pomaly mení, a to nebude inak ani s prechodom na blockchain. Pravda je, že veritelia, poisťovatelia a ďalšie strany zarábajú veľa peňazí na neefektívnosti a výzvach pri orientácii v súčasnom systéme. Blockchain predstavuje pre tieto administratívne a regulačné spoločnosti vážnu hrozbu.

To znamená, že v realitných kanceláriách a makléroch bude vždy existovať rola. Aj pri blockchainových nehnuteľnostiach budú ľudia chcieť vidieť domácnosti alebo kancelárie, ktoré zvažujú pri kúpe. Na zvládnutie takej veľkej transakcie a zabezpečenie fyzického majetku, ktorý kupujú, bude v dobrej kondícii naďalej potrebovať pomoc odborníka v odbore. Aj keď je transakcia oveľa jednoduchšia a rýchlejšia, kupujúci budú vždy potrebovať odborného sprievodcu.

Záver

Mnoho trendov v oblasti nehnuteľností sa mení súčasne. Ceny bývania v mestách rastú raketovo. Vlastníctvo domu medzi mladými ľuďmi je na spadnutie. Kamenný maloobchod čelí hrozbe online nakupovania. Naše štvrte sa menia okolo nás a blockchainové nehnuteľnosti sa chystajú stať sa súčasťou a urýchliť túto zmenu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map