Blockchain miliardár | Nadchádzajúca trieda megabohatých

Vzhľadom na rast kryptomeny a širšieho blockchainového priestoru za posledných niekoľko rokov je viac než pravdepodobné, že sa dočkáme vzniku novej triedy miliardárov, ktorí zbohatli na pozadí blockchainovej technológie.

Pozrime sa na veľa trás, ktorými by sa tieto osoby mohli riadiť.

Základný blockchainový miliardár HODLer

Ak sa vízia obhajcu kyberpunkov a tvrdých peňazí sveta ovládaného kryptomenami zrealizuje, potom sa z niektorých, ktoré v súčasnosti HODLing a hromadia kryptomeny, stanú miliardári. Je dokonca mysliteľné, že v prípade večierkov, ako je Satoshi Nakamoto, môžeme vidieť prvého bilióna na svete.

Potenciálny existujúci kapitál, ktorý by tieto mince mohli absorbovať, je skutočne ohromujúci. V súčasnosti sa odhaduje úzka ponuka peňazí na svete 36,8 bilióna dolárov. Úžasnejšie je, že široká ponuka peňazí stojí 90,4 bilióna dolárov. Súčasná kapitalizácia celého trhu s kryptomenami je na úrovni 118 miliárd dolárov. Medzi súčasným kryptomenovým trhovým stropom a širokou globálnou ponukou peňazí je 766-násobný rozdiel.

Od veľrýb po titánov

Zoberme si teraz náš príklad Satoshi Nakamota a extrapolujme niektoré čísla.

Sergio Lerner Odhaduje, že Nakamoto drží bitcoiny na 1,149 milióna bitcoinov. Samozrejme potom musíte pridať všetky vidlice, na ktoré by mal nárok, napríklad Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Bitcoin Gold. Nakamoto by so svojimi kombinovanými bitcoinmi a forkami mal dnes portfólio v hodnote 4 372 miliárd dolárov. Aby sa stal trilionárom, potreboval by, aby sa táto suma znásobila 263-krát. Aj keď je to zdanlivo bizarné, ak sa z kryptomeny nakoniec stane dominantná forma meny, nejde o nepredstaviteľný scenár. Zdá sa byť celkom možné, že iba jedna strana by mohla v budúcnosti ovládať kapitál nad 1 bilión dolárov.

Vitalik Buterin je ďalším významným držiteľom kryptoaktív. Jeho portfólio sa neprekvapivo zameriava na aktíva, ktoré pomohol vytvoriť, Ether. Buterinov Adresa EtherScan v súčasnosti zobrazuje zostatok 350 000 ETH. Aby bol miliardárom v amerických dolároch, musel by vidieť rast ETH na cenu 2 857 dolárov. Pri predchádzajúcom historickom maxime 1 431 dolárov je dosť pravdepodobné, že po ďalšom trhovom cykle by držanie Buterinu mohlo prekročiť 1 miliardu dolárov.

vitalikova et adresa

Adresa Buterin’s Etherscan s jeho zostatkom 350 000 ETH

Rozvíjajúca sa trieda miliardárov v blockchaine

Existuje samozrejme mnoho ďalších významných držiteľov kryptomien, ako napríklad Joseph Lubin, dvojčatá Winklevossovci a Chris Larsen. Títo investori, za predpokladu, že nedisponujú svojou kryptomenou, sú pravdepodobne najistejší z čistého obrovského množstva bohatstva, ak by sme v krypto priestore videli ďalšiu vlnu adopcie..

V tejto situácii by aj dnes pomerne malé investície mohli vytvoriť budúcich miliardárov. Keby sa povedalo 250-násobné zvýšenie na kryptotrhoch a jednotlivec by dnes investoval rovnomerne 4 milióny dolárov rovnomerne medzi rôzne kryptomeny, potom by sa zaradil do triedy miliardárov. V tomto scenári by sme pravdepodobne videli úplne novú triedu superbohatých.

Inovátor Blockchain Billionaire

Okrem potenciálneho pohybu kapitálu prostredníctvom meny a peňazí, aplikácia blockchainovej technológie by mohla vytvoriť nové odvetvia a pododvetvia. Je veľmi ťažké ich predvídať. Nikto mimo spoločnosti Apple nemohol predvídať iPhone ani to, aký úspešný bude. Spotrebitelia často nevedia, aké produkty alebo služby chcú, skôr ako im budú predložené.

V tomto ohľade pravdepodobne budeme musieť vidieť veľa podnikateľov, ktorí prinášajú na trh produkty a služby založené na blockchaine, skôr ako skutočne budeme vedieť, čo bude skutočne priekopnícke.

The Wallet Kings

Jedným zo zrejmejších príkladov sú peňaženky kryptomien. Tieto peňaženky sú skôr novou technológiou a priemyslom než tým, ktoré boli opätovne použité. Softvérová aj hardvérová peňaženka hrajú v ekosystéme kryptomeny zásadnú úlohu. Úspech spoločností, ktoré inovujú nové peňaženky, je oveľa istejšia vec ako akákoľvek hypotetická aplikácia blockchainu. Je to tak preto, lebo sú nevyhnutnou súčasťou krypto ekosystému a infraštruktúry.

Výrobcovia hardvérových peňaženiek, ako sú Ledger, Trezor a KeepKey, sú v čele služby peňaženiek za studena. Sú na silnom mieste, aby sa mohli presadiť ako služba, ktorá je komerčnými i osobnými klientmi považovaná za nevyhnutnú. V kryptopriaznivom svete je pravdepodobné, že trh bude tieto podniky považovať za potreby a nie za luxus.

Podobne je veľmi pravdepodobné, že sa obrovského úspechu dočkajú dizajnéri a stavitelia softvérových peňaženiek, ktoré poskytujú vynikajúci používateľský komfort, bezpečnú architektúru, nízke trenie a poplatky. Tento priestor je menej rozvinutý ako priestor hardvérovej peňaženky. Poskytovatelia ako Pillar, Ethos a ďalší by mohli v nadchádzajúcich rokoch dosahovať mimoriadne dobré výsledky, ak budú môcť efektívne využiť potenciál.

Vo svete, kde kryptomena hrá hlavnú rolu, je takmer isté, že peňaženka a úložný priestor budú prosperovať. Tieto spoločnosti by mohli byť medzi prvými, ktoré vďaka tomu dosiahli ocenenie v hodnote niekoľkých miliárd dolárov.

Disrupter Blockchain miliardár

Poslednou kategóriou tých, ktorí pravdepodobne budú z blockchainu profitovať najviac, sú disruptory. Sú to ľudia, ktorí dokážu otriasť existujúcim odvetvím a úspešne vložiť svoje produkty a služby založené na blockchaine na trh. Najpravdepodobnejší prípad je u tých, ktorí môžu prerušiť prácu. Dezintermediácia sa týka redukcie alebo odstránenia sprostredkovateľov z obchodného prostredia. Blockchain samozrejme ponúka sľubné cesty pri využívaní inteligentných zmlúv, ktoré nahradia súčasné operácie riadené človekom..

Blockchain berie na Wall Street

Ľudia často vidia bitcoin ako protiklad alebo nemesis bánk. Prevzatie Wall Street a finančného priemyslu však presahuje rámec iba kryptomien. Spoločnosti, ktoré môžu prostredníctvom blockchainu narušiť súčasné funkcie finančných inštitúcií, by mohli enormne profitovať.

Financovanie faktúr

Ako príklad uvedieme financovanie na faktúre. Toto odvetvie sa točí okolo toho, aby malým a stredným podnikom ponúklo príležitosť speňažiť svoje faktúry a otvoriť hotovostný tok. Poskytovaním tejto služby si poskytovatelia zvyčajne účtujú veľmi vysoké poplatky. Tieto poplatky vyplývajú jednak z nedostatku vonkajšej konkurencie, jednak z pracovnej sily potrebnej na správu. Spoločnosti ako Populous a PayPie však poskytujú služby, ktoré nahrádzajú ľudských správcov, bankárov a manažérov. Robia to pomocou inteligentných zmlúv a kódu založených na ethereu. Toto odvetvie sa v súčasnosti oceňuje na hodnote 2,8 bilióna dolárov a je zdrojom príjmu z chleba a masla pre banky po celom svete. Ak môžu spoločnosti ako tieto postupne replikovať a zdokonaľovať existujúce služby za nižšie poplatky, potom majú vynikajúcu pozíciu na to, aby sa stali spoločnosťami v hodnote niekoľkých miliárd dolárov.

Kapitálové trhy

Ďalším subsektorom v oblasti financií, na ktorý sa zameriavajú blockchainové spoločnosti, sú samotní operátori kapitálových trhov. V súčasnosti sú investičné banky, maklérske spoločnosti a zúčtovacie ústavy medzi investormi a obchodníkmi kdekoľvek na svete. V skutočnosti máme šťastie v ekosystéme kryptomien, že máme prístup na burzy a trhy P2P. Spoločnosti ako Veritaseum sa snažia úplne vylúčiť týchto existujúcich sprostredkovateľov. Umožňujú používateľom obchodovať spôsobom P2P za oveľa nižšie náklady a so širokou škálou aktív. Robia to všetko prostredníctvom inteligentných zmlúv založených na ethereu. Spoločnosti ako Veritaseum musia samozrejme dokázať oveľa viac, kým sa ktokoľvek môže staviť na to, že budú potenciálnou spoločnosťou v hodnote miliárd dolárov. Ak by však boli tieto podniky zamerané na finančné služby úspešné, mohli by pôsobiť rušivo.

kapitálové trhy p2p veritaseum

Aplikačné rozhranie P2P kapitálových trhov spoločnosti Veritaseum

Budúci potenciál blockchainového miliardára

Za predpokladu, že kryptomena a blockchainy budú v nasledujúcich desaťročiach pokračovať v impozantnom raste, sa dočkáme novej triedy miliardárov a superbohatých. Títo jedinci, podobne ako tí, ktorí v 90. rokoch využili potenciál internetu, budú musieť tieto kryptomeny akumulovať v dostatočnom množstve alebo nájsť vysoko cenný prípad použitia blockchainov, či už v existujúcom alebo úplne novom priemysle. Predpovedanie jednotlivých prípadov je ťažké, aj keď jasnejšie sú potenciálne odvetvia, z ktorých by mohli vzísť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map