Blockchain Education Network: The New Era of Scholastics

Technológia blockchain pokračuje v expanzii do každého obchodného sektoru vrátane vzdelávacieho systému. Zvýšená efektívnosť a bezpečnosť implementácie blockchainového protokolu je nepopierateľná.

Systém založený na papieri, ktorý dominuje väčšine vzdelávacích sietí na svete, je výrazne zastaraný a neexistuje skutočný globálny konsenzus o celkovom stave vzdelávania. Tieto systémy spôsobili, že pedagógovia sú v zmätku, pokiaľ ide o úroveň porozumenia, ktorú majú študenti. Technológia blockchain by mohla byť odpoveďou na toľko súčasných problémov, ktorým čelia svetové školy. Ako sa už dozviete, už existuje niekoľko pôsobivých platforiem založených na blockchaine, ktoré sa podieľajú na podporovaní veci.

Technológia blockchain by nám mohla umožniť zmeniť spôsob výučby aj spôsob výučby, a to zlepšením našej schopnosti monitorovať tieto kritické atribúty v reálnom čase. Poďme na chvíľu preskúmať niekoľko spôsobov, ako je možné túto revolučnú technológiu použiť na zlepšenie globálnej vzdelávacej siete.

Databáza študentov blockchainu – permanentný záznam

Vaše školské prepisy alebo trvalé záznamy sú dôležitou súčasťou vzdelávacieho systému monitorovanie procesu. Súčasný systém založený na papieri je, bohužiaľ, drahý a pre verejnosť uzavretý. Riešenie založené na blockchaine by mohlo znížiť náklady tým, že poskytne každému študentovi jedinečnú identifikačnú značku, na ktorú by sa dali ľahko odkazovať vzdelávacie systémy vyžadujúce informácie z ktoréhokoľvek miesta na svete.

Možno ešte dôležitejšou je skutočnosť, že transparentná povaha blockchainovej technológie by umožnila študentom tiež prístup k informáciám. Tento neobmedzený prístup by študentom mohol pomôcť sledovať ich akademický pokrok a zistiť, v čom robia chybu.

Blokchain Education Network: Sídlo spoločnosti Sony cez Boyanov

Sídlo spoločnosti Sony cez Boyanov

IBM a Sony majú spojil vytvoriť platformu na riešenie súčasného neporiadku, ktorým sú školské prepisy. Tento program kombinuje blockchain vyrobený spoločnosťou Sony s cloudovou technológiou IBM a vytvára revolučný systém na globálne sledovanie a zasielanie školských prepisov..

Globálne blockchainové vzdelávacie siete

Predstavte si, že tieto informácie sú súčasťou rozsiahlejšej globálnej siete blockchainového vzdelávania. Táto sieť by umožnila študentom prestupovať školy bez potreby zasielania ich prepisov. Tiež by to eliminovalo väčšinu nákladov spojených s ukladaním, monitorovaním, pozmeňovaním a aktualizáciou týchto údajov.

Globálna vzdelávacia sieť blockchain umožňuje rozsiahle monitorovanie. Táto schopnosť poskytne svetu prvý pohľad na skutočný stav vzdelania svetových škôl a študentov. Blockchainový odtlačok každého študenta spolu so všetkými jeho relevantnými údajmi poskytuje podrobný prehľad o pokroku študentov. Tieto údaje navyše umožňujú profesorom presne určiť oblasti, ktoré je potrebné vylepšiť.

Blockchain Education Network – zdieľané učebné osnovy

V súčasnom stave vzdelávací systém tvoria lokalizované okresy. Učitelia učia študentov národným vzdelávacím programom. Potom testy potvrdia úroveň porozumenia dosiahnutú študentmi. Problém je v tom, že neexistuje spôsob, ako zabezpečiť, aby na miestnej úrovni zvíťazili najlepšie učebné osnovy. Uloženie schváleného učebného plánu do siete blockchain by mohlo zabezpečiť, aby všetci študenti dostávali najaktuálnejšie schválené informácie.


Cena kníh nie je maličkosť a dalo by sa implementovať digitálne učebné osnovy, ktoré by vytvorili univerzálny a nákladovo efektívnejší systém ako súčasná papierová verzia. Tieto úspory by mohli byť prospešné pre školy v regiónoch s nižšími príjmami, pretože týmto školám zvyčajne chýbajú zdroje na neustálu aktualizáciu učebných osnov tak, aby odrážali zmeny.

Systémy absolvovania blockchainu

Americké ministerstvo školstva sa snaží vytvoriť blockchainové učenie systém. Projekt sa volá „učenie založené na kompetenciách“ a vo vzdelávacej komunite dvíha obočie. Flexibilita vybudovaná takýmto systémom by mohla výrazne zlepšiť výsledky študentov.

Blokové vzdelávacie siete založené na blockchaine, ktoré udeľujú študentom zásluhy na základe absolvovania študijného programu, by mohli automatizovať jednu z najdrahších častí vzdelávacieho systému. Predstavte si, že študent absolvuje test a jeho úspešné absolvovanie sa zaznamená ako dosiahnuté v učebnom pláne blockchain.

Teraz si predstavte, či po celkovom absolvovaní učiva študent automaticky prešiel do ďalšieho ročníka. Táto automatizácia by umožnila vzdelávaciemu systému individualizovať výučbu a globalizovať schopnosť samomonitorovania. Najlepší študenti vynikajú svojím vlastným tempom, zatiaľ čo medzi davom vyčnievajú výnimočné mysle.

Dôvera v certifikáciu

Jednou z najvýznamnejších výhod technológie blockchain je jeho schopnosť preukázať vlastníctvo konkrétneho aktíva. V prípade vzdelávacieho systému sa táto technológia integruje do overovania certifikácií a akreditácie. Vedci z MIT už používajú blockchainový základ systém zabrániť použitiu sfalšovanej dokumentácie. Systém tokenizuje záznamy do blockchainu, aby sa zabránilo podvodom. Umožňuje tiež študentom kedykoľvek vyhľadať ich záznamy bez potreby zapojenia tretích strán.

Blockchain vzdelávacia sieť: Umenie na MIT má výhľad na rieku

Umenie na MIT

Crowdfunding

Jednou z najlepších funkcií získaných používaním protokolov založených na blockchaine je schopnosť crowdfundingu. Školy by to mohli využiť na revolúciu v postupoch získavania finančných prostriedkov. Škola by mohla predstaviť koncepciu alebo projekt rodičom študentov a tí by mali možnosť hlasovať o tejto téme a po schválení financovať tento projekt..

Inovatívna platforma Usizo využíva protokol založený na blockchaine na uľahčenie crowdfundingu pre rozvoj škôl v Afrike. Platforma umožňuje darcom sledovať ich dary. Zvýšená transparentnosť sa ukázala ako rozhodujúca pri dosahovaní vyšších úrovní verejného financovania.

Výdavky školy

Problémy s školskými výdavkami sa za posledných pár rokov stali obrovským problémom. V dôsledku toho prejavujú rodičia zvýšený záujem o školské výdavky. Monitorovanie týchto údajov na blockchaine by bolo jednoduché. Ak sa teda platformy ako Usizo prispôsobia týmto potrebám, pomáhajú efektívnejším fungovaním štátnych aj súkromných škôl.

Blockchain vzdelávacia sieť – je to na nás

Je ľahké pochopiť, prečo je potrebné silne tlačiť na rozvoj siete blockchainového vzdelávania. Decentralizovaná povaha blockchainovej technológie z nej robí ideálneho strážcu svetových znalostí a z výhodného zavedenia tejto technológie pre všetky zúčastnené strany profitujú.

Chudoba už nemusí diktovať úroveň vzdelania, ktoré študenti dostávajú. Vďaka technológii blockchain vyzerá budúcnosť vzdelávania už jasnejšie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map