Blockchain Automotive: Tvorba hrdého jazdca Knight Ridera

Predstavte si deň, keď vaše auto jazdí, parkuje a tankuje úplne autonómne. Aj keď to môže znieť ako sci-fi, technológia je už v príprave. Ak si svetoví výrobcovia automobilov nájdu cestu, blockchain bude v blízkej budúcnosti riadiť oveľa viac než len trhy..

Tento rok došlo v automobilovom priemysle k tichej revolúcii, keď viacerí výrobcovia zahájili iniciatívy založené na blockchaine. Tieto koncepty siahali od aktualizácií logistických systémov až po vzájomne prepojené autonómne vozidlá. Tu sú špičkové spoločnosti, ktoré vytvárajú nový vek blockchainového automobilového priemyslu.

Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI)

V máji 2018 spojili poprední svetoví výrobcovia automobilov sily k vytvoreniu najväčšej automobilovej blockchainovej skupiny, aká bola kedy vytvorená, MOBI. MOBI je zavŕšením snáh viacerých výrobcov maximalizovať svoje investície do blockchainovej technológie.

Medzi zakladateľov spoločnosti MOBI patria automobilové ťažké váhy Ford, BMW, GM, Bosch, ZF a Renault. Do skupiny patria aj blockchainové firmy Consensys, Hyperledger, a počítačový gigant IBM.

Cieľom MOBI je vytvoriť štandardizovanú blockchainovú sieť, ktorú môžu využívať všetky strany. Táto štandardizácia ušetrí výrobcom automobilov veľa času na výskum a vývoj. Okrem toho umožňuje trhu rozvíjať sa a inovovať rýchlejším tempom.

Chris Ballinger cez Blockchain East

CEO MOBI Chris Ballinger cez Blockchain East

Spoločnosť MOBI sa tiež zaujíma o rôzne spôsoby monetizácie údajov, ktoré vytvoríte pri prevádzke vozidla. Tieto údaje môžu inzerentom pomôcť vytvoriť efektívnejšie marketingové stratégie. Je nesmierne cenná a jej zhromažďovanie je prioritou mnohých veľkých technologických firiem, ktoré sú dnes známe.

Google, Amazon a Apple všetky tento rok uviedli na trh automobilové produkty, ktoré ukazujú, aký vyhľadávaný je trh s automobilovými dátami. Medzi tieto produkty patrí Android Auto, Echo Auto a Apple CarPlay. Ako už pravdepodobne viete, tieto spoločnosti využívajú údaje, ktoré ich produkty zhromažďujú, rôznymi spôsobmi. Technológia blockchain by mohla vodičom pomôcť zachovať si vlastnícke práva na tieto údaje a oslobodiť spotrebiteľov od dnešných obchodných systémov na skalpovanie údajov.

Predseda, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti MOBI, Chris Ballinger, nedávno diskutoval o dôležitosti blockchainového štandardu v automobilovom priemysle. Stručne sa zmienil o tom, ako musia byť autá budúcnosti schopné komunikovať, identifikovať sa a vykonávať platby prostredníctvom štandardnej sady protokolov.

Ford

Spoločnosť Ford sa snaží zmierniť dopravné zápchy budúcnosti pomocou svojho najnovšieho patentu na blockchain. Podľa patentu podaného v roku 2016 inžinieri spoločnosti Ford vyvinuté systém zoradenia dopravy „spolupráca medzi vozidlami“. Systém monitoruje vodičov a ďalšie vozidlá na ceste pomocou zdieľania údajov prostredníctvom technológie blockchain.

Platforma využíva na sledovanie aktivít na ceste systém Cooperative Managed Merge and Pass (CMMP). Tokeny CMMP umožňujú vozidlám komunikovať v reálnom čase. Blockchain ukladá všetky údaje, ktoré vozidlá zhromažďujú. Je zaujímavé, že systém umožňuje spotrebiteľom (bežným vodičom) prístup do rýchlych jazdných pruhov, zatiaľ čo obchodné vozidlá zostávajú v pomaly sa pohybujúcej premávke.


Tento koncept následne umožňuje používateľom kúpiť si na svojich cestách ďalšiu rýchlosť. Používatelia jednoducho použijú viac tokenov CMMP, aby získali schopnosť prejsť viacerými obchodnými vozidlami. Zaplatenie niekoľkých ďalších tokenov CMMP za preskočenie prenosu pre väčšinu ľudí neznie zle.

Mercedes

28. júna 2017 Daimler, materská spoločnosť Mercedesu, oficiálne vstúpila do blockchainového priestoru hlavným spôsobom. Spoločnosť odhalené zahájenie pilotného programu blockchainu v hodnote 110 miliónov dolárov. Mercedes sa snaží zjednodušiť finančné aspekty svojich obchodných systémov pomocou blockchainovej technológie.

Verejné vystúpenie, Kurt Schäfer, Viceprezident Daimler Treasury diskutoval o tom, ako integrácia technológie blockchain výrazne zlepšuje vzťahy so zákazníkmi, predaj, marketing, správu dodávateľského reťazca a finančné služby. Digitalizácia papierových finančných dohôd je kľúčovým cieľom projektu.

Porsche

Vo februári 2018 spoločnosť Porsche odhalené partnerstvo s firmou založenou na blockchaine XAIN. Partnerstvo otestovalo viac aplikácií pre túto technológiu vrátane otvárania dverí pomocou protokolu dapp a šifrovania protokolov údajov o vozidle. Údaje zhromaždené z projektu ukázali, že pri použití systému založeného na blockchaine sa dvere automobilov otvárajú šesťkrát rýchlejšie.

V budúcnosti by vodiči mohli dočasne povoliť prístup k svojim vozidlám, ak nie sú prítomní. Predstavte si, že služby doručovania balíkov nechávajú váš balík v kufri, keď nie ste doma. Oliver Döring, finančný stratég spoločnosti Porsche, tvrdí, že technológia blockchain dáva svojim klientom väčší „pokoj v duši“. Spoločnosť tiež preskúmala integráciu blockchainu do procesu auditu.

BMW

Vedúci pracovníci spoločnosti BMW sa obrátili na technológiu blockchain, aby mohli lepšie monitorovať najazdené kilometre svojho vozového parku prenajatých vozidiel. Spoločnosť partnerský so spustením blockchainu DOVU prostredníctvom inovačného laboratória BMW. Vývojári, ktorí stoja za týmto projektom, chcú, aby vodiči dostávali za príspevky za dáta zaplatené.

Koncept je jednoduchý. BMW preprogramuje tokenové odmeny do svojich blockchainových inteligentných zmlúv. Vodiči získavajú žetóny za účasť v systéme DOVU a za vykonávanie požadovaných úloh. Len čo zarobia určité množstvo žetónov, môžu svoje žetóny vymeniť za automobilové služby, ako sú opravy, vylepšenia alebo dokonca nová sada pneumatík..

Tesla

Poskytovateľ elektromobilov Tesla a populárna kryptomena EOS odhalili strategické partnerstvo v apríli tohto roku. Cieľom projektu je preskúmať integráciu internetu vecí (IoT) do už úspešného programu autonómnych vozidiel spoločnosti Tesla..

Tesla Model S Interior cez Autocar

Tesla Model S Interior cez Autocar

Ak bude projekt úspešný, vaša Tesla by sa v nasledujúcich rokoch mohla stať oveľa užitočnejšou. Predstavte si, že vaše auto letí do obchodu, aby vám prinieslo ďalší galón mlieka, pretože vaša inteligentná chladnička informovala vozidlo, že vám dochádza. Znie to ako sci-fi, ale s IoT je toto všetko a ešte viac možné.

Tesloop CEO a spoluzakladateľ Rahul Sonnad vysvetlil, že na projekte sa najskôr zúčastnia autá spoločnosti Tesla. Táto stratégia je postupná, pretože ide o veľmi malé percento Teslas na cestách. Vysvetlil, že IoT stále má obmedzenia spracovania údajov, ktoré je potrebné prekonať, kým sa projekt dostane do plného chodu.

Zatiaľ vozidlá iba pridávajú údaje do blockchainu EOS. Tieto údaje zahŕňajú polohu, rýchlosť, výkon vozidla a ďalšie príslušné informácie. Spoločnosť Tesla dúfa, že využije tieto informácie a zvýši efektivitu svojich súčasných systémov autonómneho riadenia.

Sieť DAV

So sídlom vo Švajčiarsku Nadácia DAV sa snaží vytvoriť chrbticu automobilovej blockchainovej revolúcie. Spoločnosť si myslí, že decentralizovaná navigačná sieť je presne to, čo automobilový svet potrebuje. Spoločnosť DAV vyvinula decentralizovanú navigačnú aplikáciu, ktorá využíva natívnu kryptomenu platformy, token DAV.

Tokeny DAV registrujú všetku aktivitu vozidla a údaje v blockchaine. Tieto informácie umožňujú vozidlám dosiahnuť niekoľko skutočne skvelých vecí. Okrem vlastného riadenia môžu automobily s motorom DAV rezervovať parkovacie miesta vo vašom plánovanom cieli, sledovať uzávierky ciest, presmerovať trasy a automaticky natankovať. Reč verejne, CTO a spoluzakladateľ spoločnosti, Tal Ater, decentralizáciu označili za „kľúč k budúcnosti dopravy“.

DAV poskytuje začínajúcim podnikateľom možnosť vyvíjať nové technológie využívajúce sieť platformy. Toto je dôležitá vlastnosť, pretože mega poskytovatelia ako Uber sa snažia monopolizovať priestor autonómnych vozidiel.

Blockchain Automotive: Zápas vyrobený v nebi

Technológia blockchain transformuje automobilový priemysel spôsobmi, ktoré sa len desať rokov predtým zdali nemožné. Automobily budúcnosti nebudú jazdiť na benzín, budú jazdiť na dáta a blockchain budú cesty, po ktorých pôjdu. Deň sa rýchlo blíži, keď klasický televízny seriál Knight Rider nebude považovaný za nič iné ako šou o normálnom aute.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map