Blockchain Affiliate Marketing: Zvyšovanie ziskov pre vydavateľov

Platformy združeného marketingu blockchain sú jedny z najnovších, ktoré využívajú novú technológiu na riešenie starých problémov. Viac ako 80% online značiek a vydavateľov teraz používa affiliate marketing, a napriek tomu predstavuje iba 5% z výdavkov globálnom digitálnom marketingu. Prečo by to tak bolo?

Tak ako mnoho iných priemyselných odvetví, aj affiliate marketing závisí od sprostredkovateľov. V tomto prípade, sprostredkovatelia sú pridružené siete. Teraz však existuje niekoľko spoločností, ktoré vydávajú platformy blockchainového affiliate marketingu, ktoré robia to, čo blockchain tak dobre. Odstráni sa sprostredkovateľ – a poplatky, ktoré si účtujú za svoju službu.

Čo je to affiliate marketing?

Pre nezainteresovaných je pridružený marketing spôsob, ako značky môžu propagovať svoje výrobky online. Funguje to tak, že webová stránka (vydavateľ) umiestni na svoje stránky odkaz propagujúci konkrétny produkt alebo službu od značky (obchodníka). Keď zákazník klikne na tento odkaz a uskutoční nákup, vydavateľ dostane províziu z predaja.

Je populárny, pretože vytvára scenár, ktorý je prospešný pre všetkých obchodníkov aj vydavateľov. Obchodník vypláca províziu iba na základe výkonnosti predaja, na rozdiel od mnohých iných druhov reklamy. Po vytvorení odkazov môže vydavateľ získať pasívny príjem zo svojich webových stránok.

Niektoré veľmi známe stránky týmto spôsobom začínali život – napríklad Skyscanner. Vysoký profil úspechu mnohých pridružených marketingových pracovníkov je ďalším spôsobom, ako sa môžu milénia gigabitovej ekonomiky pokúsiť vygenerovať vedľajší príjem..

Čo je pridružená sieť?

Aby mohla značka spustiť pridružený program v akomkoľvek rozsahu, musí vytvoriť spôsob, ako môžu vydavatelia inštalovať sledovacie súbory cookie a mať zabezpečenú oblasť prihlásenia nezávisle od online obchodu, kde môžu vydavatelia sledovať predaj. To všetko vytvára pre obchodníkov prekážky vstupu. Zadajte sprostredkovateľa – pridruženú sieť. CJ Affiliate a Clickbank sú dve z najväčších.

Títo veľkí hráči združujú vydavateľov aj obchodníkov, aby ich navzájom prepojili, a to rovnakým spôsobom, že Uber spája jazdca s vodičom. Za poskytovanie tejto služby si pridružené siete účtujú spravidla 10 až 25% zaplatenej provízie. Je to pekná platba za to, čo je väčšinou pasívna služba. Vzhľadom na to, že pridružení vydavatelia sú závislí aj na príjmoch zo služieb, ako je PayPal, to, čo zarobia na konci, môže podliehať ešte nákladnejším odpočtom.

Jedným z najznámejších prípadov použitia blockchainu je vylúčenie potreby sprostredkovateľa – v prípade bitcoinu odstraňuje potrebu banky alebo zúčtovacieho ústavu. V prípade affiliate marketingu niektoré šikovné startupy teraz vidia, že to môže eliminovať potrebu affiliate siete.

Ako fungujú blockchainové siete affiliate marketingu?

Na trhu je niekoľko nových hráčov a každý z nich má zavedený trochu iný model. Štandardnou funkciou sú však inteligentné zmluvy. V prípade platforiem založených na ethereum Hoqu a RefToken, blockchain vytvára inteligentné zmluvy automaticky po vytvorení potenciálneho zákazníka alebo predaji. Jeden nový hráč, Prilákať, vyvíja vlastný blockchain, ktorý vygeneruje inteligentnú zmluvu zakaždým, keď používateľ klikne na pridružený odkaz.

Inteligentné zmluvy budú tiež schopné upravovať podmienky dohody o pridruženom predaji medzi vydavateľom a obchodníkom. Inteligentnou zmluvou sa teda riadi napríklad percento alebo výška provízie provízneho predajcu, ktoré sa majú zaplatiť, a možno aj načasovanie platby..

Inteligentná zmluva bude schopná automaticky priradiť predaj a vykonať výplatu pridruženého subjektu odpočítaním digitálnych finančných prostriedkov od obchodníka a zaplatením vydavateľovi. Províziu je možné vyplácať v kryptomene. Alebo v prípade prilákať; plánuje ponúknuť možnosť prijímania zárobkov vo fiat mene. Výplaty v hodnote fiat by potenciálne znížili bariéry pri využívaní siete blockchain affiliate marketing pre vydavateľov, ktorí si kryptomeny ešte neprijali..


Prečo urobiť prechod na blockchain riešenie pre affiliate marketing?

Všetky blockchainové siete affiliate marketingu sa môžu propagovať výrazným znížením poplatkov v porovnaní s tradičnými sieťami affiliate marketingu – v niektorých prípadoch až o 95%..

Existujú však aj ďalšie problémy, ktoré môžu riešenia založené na blockchaine vyriešiť okrem úspory poplatkov.

Znižovanie podvodov a sporov: Jeden z najviac hlásených problémov od obchodníkov aj vydavateľov. Vydavatelia sa sťažujú, že môže dôjsť k podhodnoteniu ich predaja a zadržaniu zárobkov. Blockchain poskytuje trvalý záznam o transakciách. Záznam ako tento znamená menšiu pravdepodobnosť sporov o to, či bol predaj úspešný. Najmä ak sa sledovanie kliknutí stane normou, výrazne to zvýši transparentnosť. Obchodníci a vydavatelia môžu vidieť, ktoré kliknutia viedli k predaju aj k nepredaju.

Rýchlosť: V súčasnosti môže vlastníkom trvať, kým dostanú platby, týždne alebo niekedy aj mesiace. V niektorých prípadoch trvá registráciu predaja na pridruženej sieťovej platforme tak dlho. Je tiež bežné, že pridružené siete stanovujú minimálne platobné limity. Vydavatelia preto môžu so zaplatením čakať dlho. Blockchain umožňuje uskutočňovať platby v reálnom čase alebo je možné automatizovať plán platieb pomocou inteligentných zmlúv.

Zvýšená tvorba hodnoty medzi obchodníkom a vydavateľom: Tradičné pridružené siete existujú medzi vydavateľom a obchodníkom. To znamená, že obe strany nikdy nemajú príležitosť na priamu diskusiu o vytvorení väčšej hodnoty vo vzťahu. Napríklad transparentnosť toho, aký druh odkazov alebo reklám má najlepšiu výkonnosť, alebo ako najlepšie uvádzať na trh nové produkty.

Aj keď je vydavateľ pre konkrétneho obchodníka najlepším zdrojom predaja číslo jeden, nemá žiadnu príležitosť rozlišovať ho, pretože medzi ním je združená sieť a môže maskovať hodnotu ponúkanú rôznymi vydavateľmi. Napríklad jeden vydavateľ môže generovať malý počet celoživotných zákazníkov, ktorí môžu mať pre klienta vyššiu hodnotu ako podstatnejší objem jednorazových klientov..

Znížiť prekážky vstupu pre menších obchodníkov: Tradičné pridružené siete sa starajú o generovanie provízií. Zvyčajne teda požadujú, aby obchodníci platili minimálnu hranicu potrebnú na získanie kvalifikácie pre svoje platformy. Služby založené na blockchaine si môžu dovoliť fungovať bez zavedenia takýchto limitov.

Títo noví hráči vstupujúci do blockchainovej siete pridružených spoločností jasne veria, že ide o odvetvie s veľkým potenciálom. Okrem inovatívnych riešení marketingu obsahu, ako je Steem, stále existujú nové spôsoby, ako môže blockchain vylepšiť existujúce trhy s obsahom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map