Bližší pohľad na úsilie Citi v oblasti blockchainu a kryptomeny

Známy ako jedna zo štyroch veľkých amerických bánk, Citigroup od svojho založenia v roku 1998 dosiahol veľa. Stal sa dôležitým hráčom v ekonomike založenej na fiat, ale v blízkej budúcnosti by sa mohol stať jedným z najväčších katalyzátorov adopcie kryptomeny. Áno, spoločnosť bola opatrná, pokiaľ ide o možnosti blockchainu a kryptomeny. V posledných rokoch sme však začali zaznamenávať určité zmeny spustením Citi blockchainu a Citicoinu.

Poďme preskúmať pohyb spoločnosti Citigroup v oblasti blockchainovej technológie, jej úsilie v boji proti trestným činom súvisiacim s krypto a vytvorenie strategických partnerstiev v oblasti blockchainovej technológie. Pokúsime sa tiež pochopiť, čo by to mohlo znamenať pre budúcnosť finančného sektora ako celku.

Citi’s Crypto Bans

Vo februári 2018, Citibank zakázaná všetci jej zákazníci z USA, ktorí používajú kreditné karty na nákup kryptomien. Ani v tejto akcii nebola Citi sama. V tom čase vydali podobné oznámenia aj ďalšie veľké banky, ako napríklad JPMorgan Chase a Bank of America.

V júni 2018 stanovil zákaz aj Wells Fargo. Z pohľadu spodného riadku má tento krok zmysel. Akákoľvek banka musí zvážiť, že jej zákazníci nemusia byť schopní platiť fiat, keď klesnú ceny kryptomeny.

Aj keď americkí používatelia môžu debetné karty stále používať, zákazníci z iných miest čelia ešte prísnejším obmedzeniam. Napríklad v 1. štvrťroku 2018 Citibank India zakázala používanie kreditných kariet a debetné karty na nákup kryptomeny.

Vo februári 2018 Citi zakázala zákazníkom nakupovať kryptomeny kreditnými kartami.

Vo februári 2018 Citi zakázala zákazníkom nakupovať kryptomeny kreditnými kartami.

Možné zmeny politiky?

Napriek veľkým spoločnostiam, ako je napríklad Facebook, zrušenie zákazov reklám súvisiacich s kryptomenami, spoločnosti v bankovom sektore nezmiernili obmedzenia. Aj keď sa zásady banky týkajúce sa nákupu kryptomien nezmenili, Citi urobila niekoľko krokov smerom k prijatiu blockchainu a kryptomeny.

Takže … znamená to možný zvrat krypto politiky? Aj keď by to bolo možné v budúcnosti, zatiaľ to zatiaľ vyzerá nepravdepodobne.

Projekt Citicoin a Citi Blockchain: Kde je produkt?

Správy o iniciatíve blockchain Citi a projekte Citicoin boli najskôr zverejnené celú cestu ešte v júli 2015. V tom čase sa uvádzalo, že Citi vyvinula 3 rôzne blockchainy a vlastnú kryptomenu. V tom čase sa to javilo ako sľubný znak pre bežné prijímanie kryptomeny. Jediným problémom je, že odvtedy o projekte nebolo veľa aktualizácií.

Postup Citi pri vydávaní blockchainového produktu Citi bol pomalý. Je to zvlášť zrejmé, keď vezmeme do úvahy, že veľa (ak nie väčšina) projektov v tomto priestore nielen spustilo nové digitálne meny, ale aj svoje vlastné verejne dostupné blockchainy za menej ako jeden rok po dokončení svojich ICO..


Pokiaľ ide o financovanie, Citi má oproti väčšine nových projektov veľkú výhodu. Má toľko kapitálu (71,45 miliárd v roku 2017), že ICO zďaleka nie je potrebné.

Očakáva sa ďalší vývoj v roku 2018 a konečne vidíme sľubnejšie náznaky toho, že úsilie Citi v tomto priestore sa môže pohybovať okolo raných fáz prototypov. Stále však existuje niekoľko prekážok pri uvádzaní produktu na trh v tomto priestore.

Citi sa naďalej zaraďuje medzi najvýnosnejšie banky na svete.

Citi sa naďalej zaraďuje medzi najvýnosnejšie banky na svete.

Vplyv predpisov na prijatie spoločnosti

Citigroup a všetky ďalšie významné spoločnosti poskytujúce finančné služby, ktoré chcú byť v tejto oblasti úspešné, sa musia dôsledne riadiť platnými vládnymi nariadeniami. V minulosti museli banky vyplatiť stovky miliónov (a niekedy dokonca miliardy) pokuty za porušenie zákonov. V mnohých prípadoch k tomu dôjde, keď banka nebráni praniu špinavých peňazí.

Áno, banky museli v pokutovej ekonomike platiť tieto pokuty už mnoho desaťročí. Nie je teda prekvapením, že jednou z najväčších obáv bánk je, že umožnením používateľom odosielať a prijímať kryptomeny bude čoraz ťažšie dodržiavať pravidlá AML (boj proti praniu špinavých peňazí). Toto poskytuje jedno z možných vysvetlení toho, prečo Citi a ďalší z veľkej časti prijímali kryptomeny pomaly.

Volanie krypto expertov

Aj keď dodržiavanie pravidiel boja proti praniu špinavých peňazí predstavuje veľký problém, ktorý je potrebné vyriešiť, zdá sa, že Citigroup sa pri hľadaní zamestnania zameriava na budúcnosť. Napríklad v apríli 2018 spoločnosť zverejnila pracovné miesto zverejnené na LinkedIn pre dve regulačne zamerané pozície. Patrili medzi nich hlavný viceprezident a vyšší úradník pre súlad s AML – vznikajúce riziko. Niektoré z kvalifikácií zahŕňali „znalosť kryptomeny a monitorovania bitcoinu“. Okrem toho je v zozname pracovných pozícií ako plus pre obe roly uvedená „Bitcoin Professional Certification“ (BPC).

Môže ísť o snahu zabezpečiť, aby Citigroup presadzovala svoje existujúce zákazy kryptomien. Môže to tiež znamenať, že sa spoločnosť snaží zabezpečiť, aby jej vlastné budúce platobné technológie (v súčasnosti vo vývoji) vyhovovali vládnym regulačným štandardom.

V apríli 2018 Citi zverejnila inzerát pracovných miest na LinkedIn, ktorý hľadal dve roly zamerané na súlad s regulačnými predpismi pre blockchain a kryptomenu.

V apríli 2018 Citi zverejnila inzerát pracovných miest na LinkedIn, ktorý hľadal dve roly zamerané na súlad s regulačnými predpismi pre blockchain a kryptomenu. Od augusta 2018 vypršala platnosť tohto konkrétneho pracovného miesta.

Strategické partnerstvá: Nasdaq / Citi Blockchain, IBM LedgerConnect

V máji 2017, Nasdaq a Citi ohlásili partnerstvo implementovať „platobné riešenie, ktoré umožňuje priame spracovanie platieb a automatizuje vyrovnanie pomocou distribuovanej knihy na zaznamenávanie a prenos platobných pokynov“.

Áno, transakcie Citi na blockchaine Nasdaq tvoria iba malú časť objemu trhu komerčných transakcií. Napriek tomu tento úspech znamenal významný míľnik pre integráciu blockchainu do skutočného sveta Citi. Tento krok navyše prináša výhody obom stranám tým, že proces overenia transakcie je rýchlejší a lacnejší.

V júli 2018 bolo oznámené, že Citigroup a Barclays budú účastníkmi skúšobnej prevádzky LedgerConnect, nová blockchainová aplikácia IBM. Táto aplikácia je navrhnutá tak, aby poskytla bankám jednu platformu na riešenie dodržiavania predpisov AML / KYC, ako aj na správu kolaterálov.

Aj keď je LedgerConnect perspektívny z technologického hľadiska, banky ako Citi musia s používaním počkať minimálne do začiatku roka 2019. Je to preto, lebo to musí najskôr schváliť výbor pre dohľad, ktorý zahŕňa niekoľko centrálnych bánk a Federálnu rezervnú banku v New Yorku.

Rozhodnutie Citi vytvoriť vlastné blockchainové riešenia a spolupracovať s inými spoločnosťami, ktoré pracujú na podobných technológiách, by mohlo viesť k rozšírenejšej implementácii v reálnom svete v rámci celej škály služieb..

Záver

Je dôležité myslieť na blockchain Citi, Citicoin a ďalšie podobné projekty od etablovaných spoločností FinTech. Mnoho blockchainových projektov sa pokúša narušiť Citi a ďalšie tradičné finančné inštitúcie. Ako bolo vidieť v niekoľkých prípadoch v minulosti, gigantické korporácie v rôznych priemyselných odvetviach poklesli kvôli neochote prijať nové obchodné modely a technologické inovácie..

Preto by sa Citi, ako aj ďalšie etablované spoločnosti mali usilovať o posilnenie inovácií. Aj keď Citi pomaly implementovala blockchain vo veľkom rozsahu, má na to svoje schopnosti. Ide len o to, aby ste správne využili svoje nesmierne zdroje a vytvorili strategické partnerstvá, ktoré sa vyvinú so zmenami na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map