Bitcoinové vs. technologické akcie: porovnanie relatívnej sily

Existuje mnoho spôsobov, ako merať výkonnosť výsledkov systému obchodovania s bitcoinmi. Keď zmeriate relatívnu silu (RS) bitcoin vs. technologických akcií alebo iných kryptomien a kľúčových finančných trhov, získate reálny pohľad na jej komparatívnu silu (alebo slabosť). Tieto údaje vám môžu pomôcť pri dôležitých investičných rozhodnutiach. Môže vám dokonca pomôcť predpovedať veľké zvraty, čo vám umožní skočiť na ostatných investorov.

Tento článok vám ukáže komparatívnu relatívnu silu (RS) bitcoinových a technologických akcií (ticker: QQQ, NASDAQ 100) počas šiestich kľúčových časových období. Uvidíte, ako si BTCUSD viedol proti QQQ za posledné 3-, 6-, 12-, 24- a 36-mesačné obdobia. Uvidíte tiež, ako kráľ mincí dramaticky prekonal QQQ za posledných päť rokov. Každý trh, ktorý dokáže prekonať akciový index obsahujúci spoločnosti Apple, Netflix, Amazon a Google, je trh, ktorý treba rešpektovať. V prípade bitcoinu za posledných päť rokov ohromoval týchto konkrétnych gigantov technologických indexov.

Bitcoin vs. Tech Stocks: Kľúčové metriky RS

Štatistiky Bitcoin (BTCUSD) verzus QQQ RS od historického maxima (ATH) z decembra 2017 sú jasne zhromaždené v prospech QQQ. Aspoň práve teraz. Všetci ostrieľaní obchodníci vedia, že trhy môžu bleskurýchlo zmeniť smer, vďaka čomu sú aj tie najlepšie preskúmané prognózy nepoužiteľné. Avšak BTCUSD aj QQQ sú teraz na technických medvedích trhoch. Mesačný graf QQQ navyše vyzerá pre niektorých trhových technikov obzvlášť strašidelne. Mnohé z nich požadujú v roku 2019 ešte nižšie minimá technologických akcií.

Grafy časových predpovedí BTCUSD naznačujú, že v januári 2019 môže dôjsť k výraznému prebudeniu zo série simultánnych minimálnych cyklov. Naproti tomu cyklické grafy QQQ naznačujú potenciálny vzostupný obrat oveľa neskôr, niekedy na konci prvého alebo dokonca druhého štvrťroka 2019.

Krátkodobé štatistiky (jeden rok alebo menej)

3-mesačný výkon BTCUSD: (44,60) percenta

3-mesačný výkon QQQ: (17,64) percenta

Pomer RS ​​2,53 ku 1 v prospech QQQ

Šesťmesačný výkon BTCUSD: (39,55) percenta

Šesťmesačný výkon QQQ: (9,83) percenta

Pomer RS ​​4,02 ku 1 v prospech QQQ


12-mesačný výkon BTCUSD: (75,89) percenta

12-mesačný výkon QQQ: (2,23) percenta

Pomer RS ​​34,02 ku 1 v prospech QQQ

pomer RS ​​bitcoin vs tech akcie

BTCUSD a QQQ, týždenne: Aj keď QQQ mal po väčšinu roku 2018 oproti QQQ jasnú relatívnu silnú výhodu, rovnováha síl sa teraz môže meniť v prospech Bitcoinu. Obrázok: NinjaTrader 8.

Medvedí trh Grizzlies bol na konci bitcoinu určite horúci. QQQ, hoci odvtedy klesol o pár percent, v skutočnosti za posledných dvanásť mesiacov prekonal BTCUSD faktorom 34 na 1. Napriek tomu sa v poslednom 3-mesačnom období pomer RS ​​znížil na racionálnejších 2,53 ku 1. Ako už bolo spomenuté, predpoveď cyklov BTCUSD na rok 2019 má tiež potenciál na to, aby sa z mince v nadchádzajúcom roku stala výkonnosť QQQ. Údaje o extrémnom pomere RS nie sú všeobecne udržateľné, zvyčajne sa vrátia k priemeru. Ďalej v článku uvidíte, ako identifikácia takýchto extrémov v RS môže pripraviť potenciálne silné investičné príležitosti.

Dlhodobé štatistiky (dva roky a viac)

24-mesačný výkon BTCUSD: + 295,90 percenta

24-mesačný výkon QQQ: + 26,68 percenta

Pomer RS ​​11,09 ku 1 v prospech BTCUSD

36-mesačný výkon BTCUSD: + 777,86 percenta

36-mesačný výkon QQQ: + 36,01 percenta

Pomer RS ​​21,60 ku 1 v prospech BTCUSD

5-ročný výkon BTCUSD: + 418,13 percenta

Päťročný výkon QQQ: + 74,87 percenta

Pomer RS ​​5,58 ku 1 v prospech BTCUSD

Jablká vs. krypto

Nemusíte byť štatistom, aby ste si uvedomili, že posledných 12 mesiacov bolo pre bitcoinových investorov nepríjemným obdobím. Pohľad na RS mince v posledných 2-, 3- a 5-ročných obdobiach ju však zrazu premení na superhviezdu. Bolo tomu tak najmä v trojročnom období spätného nárazu, keď prekonala QQQ viac ako 20-krát!

Kľúčové komponenty NASDAQ 100 nedosahujú dostatočnú výkonnosť

Ak by ste 27. decembra 2015 investovali do akcií spoločností Netflix (NFLX) a BTCUSD, vaše krypto jednotky by boli výrazne vyššie ako váš podiel v NFLX:

36-mesačný výkon BTCUSD: + 777,86 percenta

36-mesačný výkon NFLX: + 120,00 percent

Pomer RS ​​6,48 ku 1 v prospech BTCUSD

Tu je pohľad na trojročné porovnanie výkonu služieb Google (GOOGL) a BTCUSD:

36-mesačný výkon BTCUSD: + 777,86 percenta

36-mesačný výkon GOOGL: + 34,40 percenta

Pomer RS ​​22,61 ku 1 v prospech BTCUSD

Vidieť les pre stromy

Medvedí trh bitcoinu nakoniec skončí. Môže dokonca začať prekonávať QQQ v roku 2019 a neskôr, keď nové futures kontrakty a výmeny pritiahnu väčší záujem investorov. Rastúce cenové cykly sa môžu tiež zhodovať s obnoveným zameraním verejnosti na mince.

V súčasnosti QQQ prekonáva BTCUSD (posledné 12-mesačné obdobie) o faktor RS 34: 1. Zamyslite sa na chvíľu nad tým. Pokiaľ nebude BTCUSD čoskoro predurčené stať sa bezcenným alebo kým QQQ čoskoro nezasiahne extrémne nové ATH (oba scenáre sú veľmi nepravdepodobné), neobvyklý pomer RS ​​sa zdá byť neudržateľný.

Zatiaľ čo sa začínajúci investori zameriavajú na to, čo stalo sa, môžete sa rozhodnúť pozrieť sa na to nafúknuté rozšírenie RS a namiesto toho si predstaviť udalosť, ktorá má skutočne vysokú pravdepodobnosť deje sa. Tu je nedávny graf predpovedí mesačných cyklov BTCUSD, po ktorom nasleduje ďalší graf pre QQQ. Analýza cyklov naznačuje, že BTCUSD je oveľa bližšie k vytváraniu a udržovaniu býčieho zvrátenia trendu, ako je QQQ:

bitcoin vs. technologické akcie bitcoinový cyklus

BTCUSD, mesačne: Bitcoin sa teraz obchoduje v baroch 12 typického 16-barového mesačného cyklu. Pokúša sa tiež otestovať svoje nedávne minimá, aj keď vykazuje známky vyčerpania medveďa. Obrázok: MotiveWave Ultimate.

Pohľad na scenár mesačných cyklov QQQ, ktorý je nesmierne medvedí:

bitcoin vs. technologické akcie QQQ cyklus

QQQ, mesačne: Typický polčas medveďa trvá najmenej päť až osem pruhov. V súčasnosti QQQ dokončuje dvojku z tohto päť až osemtýždňového cyklu, čo naznačuje oveľa viac nevýhod v roku 2019. Bitcoin môže byť vynikajúcou alternatívou investora k QQQ v roku 2019. Obrázok: NinjaTrader 8

Extrémne sily a cykly relatívnej sily

Porovnania relatívnej sily vám jasne ukážu, ktoré trhy sú lídrami a zaostávajúcimi. Extrémne vzostupné alebo vzostupné pomery RS vám môžu tiež poskytnúť včasné varovanie pred veľkým obratom. Je to jeden z najpríhodnejších období, kedy sa dá analýza cyklov uplatniť. Pamätajte, že analýza cyklov nie je dokonalá matematická veda.

Môže vám však pomôcť pri racionálnych investíciách v extrémnych časoch intermarket nerovnováha. Vo vyššie uvedených príkladoch pravdepodobnosti uprednostňujú, aby BTCUSD prekonala QQQ až do roku 2019. Vykonajte svoj vlastný prieskum a zistite, či sa to spája s vašimi vlastnými závermi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map