Bitcoinové futures vs. bitcoinové spoty Zistite, ktorá metóda obchodovania je pre vás najlepšia

Neexistuje žiadny nedostatok inovatívnych spôsobov obchodovania s bitcoinmi. Zavedenie termínových kontraktov na bitcoiny koncom roku 2017 prinieslo niekoľko výhod, ktoré by mali obchodníci na spotovom trhu starostlivo preskúmať. Avšak aj bitcoinoví obchodníci na spotovom trhu majú prístup k niektorým výhodám. Tu je pohľad na výhody a nevýhody obchodovania s bitcoinovými futures vs. bitcoinové spoty.

Vyberte si svoj nástroj

Predpokladajme, že ste ziskový obchodník s bitcoinmi a fungujete už niekoľko rokov. Ktorý štýl obchodovania s bitcoinmi ponúka vášmu obchodnému kapitálu najväčšiu dávku za babku? Mali by ste obchodovať s bitcoinovými futures alebo zostať s bitcoinovým spotom na tradičnej kryptoburze?

Volatilita bitcoinu = veľmi vysoké marže kontraktu

Predstavený v decembri 2017 Bitcoinové futures CME Zmluva sa vyrovnáva v hotovosti so štvrťročnou splatnosťou v marci, júni, septembri a decembri. Ponúkajú tiež zmluvy na „najbližšie dva sériové mesiace, nie v marcovom štvrťročnom cykle“. Veľkosť kontraktu je päť bitcoinov, takže pri hotovostnej cene BTCUSD 3 400 dolárov sa pozeráte na pomyselnú hodnotu kontraktu 17 000 dolárov. (K dispozícii je tiež Futures na bitcoinové CFE zmluva k dispozícii. Veľkosť kontraktu je iba 1 bitcoin, takže je vhodnejšia pre obchodníkov s menšou kapitalizáciou.)

Na obchodovanie so zmluvou CME však nebudete potrebovať celých 17 000 dolárov. Počiatočné marže (základ 13. decembra 2017 na TradeStation) sú 70 percent z ceny vysporiadania futures (približne 11 900 dolárov). Marže za noc sú menšie a tvoria 64 percent ceny vysporiadania futures (približne 10 880 dolárov). V porovnaní s futures na akciové indexy ako E-Mini S&Zmluva P 500, bitcoinové futures sa môžu pochváliť neuveriteľne vysokým percentom počiatočnej a jednodňovej marže. Je zrejmé, že volatilita bitcoinu je dôvodom obrovského maržového vkladu. Nie sú však ponúkané žiadne špeciálne marže pre denné obchodovanie.

Atraktívnou vlastnosťou obchodovania s futures môžu byť menšie náklady na obchodné provízie v porovnaní s obchodovaním s bitcoinmi na burze. Povedzme napríklad, že chcete uzavrieť dlhé tri CME bitcoinové kontrakty na 5 000 dolárov za denný obchod (ovládate bitcoin 75 000 dolárov). Na otvorenie a zatvorenie obchodu používate limitné objednávky. Spravujete 4-percentný zisk z obchodu s hodnotou 5 200 dolárov. Na TradeStation zaplatíte za kúpu zmlúv 4,50 USD (1,50 USD za zmluvu) a 4,50 USD za ich predaj. To je iba deväť dolárov plus pár drobných za regulačné poplatky atď.

Trading ponúka jedinečné riešenie pre ľudí, ktorí chcú obchodovať a investovať peniaze s cieľom zvýšiť svoj počiatočný kapitál, avšak nemajú dostatok času alebo skúseností na to, aby investovali sami. Z tohto dôvodu sprostredkovatelia ponúkajú možnosť obchodovania s kópiami. Existuje niekoľko platforiem, ktoré ponúkajú obchod s kopírovaním, a zatiaľ čo niektoré sú ručné, iné sú automatizované alebo poloautomatizované a všetky ponúkajú rôzne variácie obchodovania s kópiami. Nakoniec by si mali obchodníci zvoliť, čo je pre nich najlepšie. Ak by ste chceli začať investovať, ale nemáte veľa skúseností, alebo ste ostrieľaný profesionál, ktorý by chcel získať prehľad o analýze ostatných pomocou kopírovania investícií / zrkadlové obchodovanie by mohlo byť vynikajúcim miestom pre začatie.

Percentuálne provízie z bitcoinových spotových búrz

Porovnajte túto cenu s bitcoinovou spotovou transakciou v Krakene. Povedzme, že by ste zarobili úplne rovnaký obchod s hodnotou v dolároch a kúpili ste BTCUSD za 75 000 dolárov s limitnou objednávkou. Získali ste 4 percentá zo svojho obchodu a skončili ste s hrubým výnosom 78 000 dolárov. Nevyužili ste žiadnu maržu, all-in išlo s hotovosťou. Burza počíta vašu províziu ako percento z hodnoty bitcoinového dolára, ktorú ste vykonali.

Počítanie nákladov

Ako kupujúci s limitnou objednávkou by ste boli klasifikovaní ako tvorca. Ak je váš mesačný objem obchodovania nižší ako 250 000 dolárov, vaša provízia za nákup by bola 0,12 percenta alebo 90 dolárov. Ak by ste chceli uzavrieť svoju dlhú pozíciu pomocou limitného príkazu, klasifikovali by ste sa tiež ako výrobca. Tvorcovia (tvorcovia trhu) sú známi s menšou províziou ako príjemcovia (pri použití trhových objednávok by ste zaplatili oveľa vyššiu províziu vo výške 0,22 percenta). V tomto príklade by uzavretie vášho obchodu stálo 0,12 percenta alebo 93,60 dolárov.

Za tento hypotetický spotový obchod s bitcoinmi v limitovanom poradí by ste sa dívali na spiatočnú províziu (RT) vo výške 183,60 USD. To je o 174,60 dolárov viac ako provízie za trojzmluvný obchod CME Bitcoin futures RT. Termínový obchod aj bitcoinový spotový obchod kontrolovali bitcoiny v hodnote 75 000 dolárov.


bitcoinové futures vs. bitcoinová spotová konkurencia pre vaše podnikanie

Bitcoinoví futures brokeri a tradičné bitcoinové spotové burzy súperia o vaše obchodné provízie. Foto rawpixel na Unsplash

Menší obchod

Teraz si predstavte, že chcete ísť na dvojpercentný vnútrodenný pohyb s bitcoinom obchodujúcim za 3 400 dolárov, a zaklincujete to. Tu je porovnanie provízií pre limitné objednávky:

Spotový obchod s bitcoinmi:

Dlhé 5 bitcoinových jednotiek na 3 400 $

Opustite 5 bitcoinových jednotiek za 3 468 dolárov

Zisk je (68 $ * 5 bitcoinových jednotiek) = 340 $

340 USD – provízia RT za 40,08 USD = 299,20 dolárov čistý zisk

Bitcoinový futures obchod:

Dlhá 1 zmluva na 3 400 dolárov

Ukončite 1 kontrakt na 3 468 dolárov

Zisk je (68 dolárov * 5 bitcoinových jednotiek na kontrakt) = 340 dolárov

340 USD – provízie za RT 3 doláre = 337 dolárov čistý zisk

Ak by ste ročne uzavreli desiatky (stovky) krátkodobých obchodov, provízie za obchodovanie s bitcoinovými spotmi by boli podstatne vyššie ako provízie za obchodovanie s ekvivalentnou dolárovou sumou futures kontraktu. Starostlivo zvážte svoje obchodné provízie, najmä ak ste hyperaktívny obchodník s bitcoinmi.

Provízie za obchodovanie s bitcoinmi sa určite zdajú byť zhromaždené v prospech futures v závislosti od obchodu, ktorý s vami sprostredkovateľ uzavrie. Poplatky tvorcov a príjemcov však výrazne klesajú, ak máte značné objemy obchodovania mesačne v Krakene (a na mnohých ďalších burzách). Povedzme napríklad, že na Krakene urobíte mesačný objem obchodov milión dolárov. Poplatky vášho tvorcu a príjemcu klesnú na 0,08 percenta, respektíve 0,18 percenta.

Provízie nie sú všetko a obchodovanie nie je ľahké

Majte to na pamäti, nenechajte sa vystrašiť vyššími províziami za spotové obchodovanie s bitcoinmi od tradičnej kryptoburzy. Povedzme, že ste dlhodobým vývojárom trendov v bitcoine alebo priemerom dolárových nákladov (DCA) a ročne uskutočňujete iba pár obchodov. Hľadáte skórovanie veľkých ziskov pomocou obchodov s predĺženým držaním. Náklady na provízie nezhltnú každý rok toľko z vášho hrubého zisku. Budete tiež oslobodení od občasných ťažkostí a hangnailov, ktoré môžu potrápiť obchodníkov s futures.

Aktívne obchodovanie s bitcoinmi alebo inými finančnými nástrojmi nie je pre plaché, neskúsené alebo podkapitalizované. Pokus o denné obchodovanie s bitcoinmi (futures alebo spoty) vyžaduje nervy z ocele spolu s prístupom k vyčísliteľnej a osvedčenej obchodnej metodike. Ak ste aktívny obchodník, nižšia provízia bitcoinových futures vám môže pomôcť pri každom obchode výrazne zarobiť (alebo stratiť oveľa menej) peňazí v porovnaní s obchodovaním s bitcoinovými spotmi na burze. Nízke provízie však neznamenajú drep, pokiaľ nie ste trvale ziskový obchodník s bitcoinmi.

Tu sú hlavné výhody a nevýhody obchodovania s bitcoinovými futures a bitcoinovými spotmi na burze:

Výhody každého z nich

Bitcoinové futures:

 • V hotovosti; žiadny bitcoin nemení majiteľa po uplynutí platnosti s futures na CME alebo CFE (budúci kontrakt na futures na Bakkt sa však vyrovná v bitcoinoch)
 • Daňové výhody podľa oddielu 1256 IRS (40 percent zdaňovaných pri krátkodobých mierach kapitálových výnosov, 60 percent zdaňovaných pri dlhodobých sadzbách)
 • Žiadne problémy s úložiskom (nechajte svoju krypto peňaženku doma)
 • Nie sú známe žiadne problémy s hackermi
 • Regulované Komisiou pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC), všetky účty poistené proti krádeži atď.
 • Nízke provízie (nutnosť pre denných obchodníkov)
 • Niektorí sprostredkovatelia futures zahŕňajú bezplatnú alebo lacnú profesionálnu platformu na mapovanie a analýzu pre majiteľov účtov
 • Možné sú obchody s spreadom a hedging (napríklad krátke futures na jún, futures na september atď.)
 • So zvyšujúcim sa objemom obchodovania sa stávajú možnosťou opcie na bitcoinové futures

Bitcoinové miesto:

 • Páka je možná dvakrát, tri, štyri alebo dokonca päťkrát
 • Dostupné na trhu, limit, stop loss, zisk, vyrovnanie pozície a kombinované objednávky
 • Nonstop, 365 obchodných príležitostí a žiadne víkendové cenové medzery vo vašich grafoch
 • Môžete nakupovať a predávať bitcoiny za zlomkové jednotky (možné sú obchody s malými dolármi, skvelé pre investorov DCA)
 • Niektoré burzy ponúkajú plne poistené účty (bez problémov s hackermi alebo krádežami)
 • Niektoré burzy poskytujú lacné offline chladiarenské sklady
 • Rôzne burzy ponúkajú základné mapovanie, technické ukazovatele a ďalšie nástroje obchodníka

Nevýhody každého z nich

Bitcoinové futures:

 • Bitcoinové futures sa neobchodujú od piatku popoludnia do nedele popoludnia
 • Trhové objednávky nie sú k dispozícii, iba limitné a stop limitné objednávky
 • Počiatočný maržový vklad predstavuje približne 70 percent hodnoty kontraktu, takže nie je k dispozícii veľa pákového efektu
 • Z dôvodu zastavenia víkendového obchodovania sú na vašich grafoch možné veľké cenové rozdiely
 • Proti vám existuje možnosť pohybu hore a dole
 • Nie sú k dispozícii žiadne čiastkové veľkosti kontraktu
 • Je nevyhnutné, aby ste venovali pozornosť zmluva roll dátum
 • Bitcoinové futures sú stále trhom s relatívne malým objemom
 • Nízkoobjemové trhy sú obzvlášť citlivé na prudký nárast, keď sa veľkí hráči pohybujú veľkosťou
 • Bitcoinové futures nemusia byť vhodné na dlhodobé špekulácie, s výnimkou správcov hedžových fondov alebo bohatých investorov

Bitcoinové miesto:

 • Vďaka vysokým províziám sa môže denné obchodovanie stať lákavou ponukou
 • V závislosti od výmeny sú možné problémy s hackermi a krádežami
 • Žiadne daňové výhody podľa oddielu 1256 IRS
 • Uplatňujú sa úroky z marže a výlohy
 • Nízkoobjemové trhy sú obzvlášť citlivé na prudký nárast, keď sa veľkí hráči pohybujú veľkosťou
 • Možno budete musieť zaplatiť za externú platformu na mapovanie a analýzu, aby ste získali pro-kvalitné indikátory, obchodné systémy, tok objednávok a nástroje na zadávanie objednávok.
 • Musíte neustále držať krok so všetkými pravidlami, nariadeniami a daňovými otázkami, ktoré majú vplyv na bitcoin

Bitcoinové futures vs. bitcoinové spoty

Ak ste vysoko kvalifikovaní obchodníci, bitcoinové futures vyzerajú ako životaschopná alternatíva k obchodovaniu s bitcoinovými spotmi na burze. Potešia vás nízke náklady na provízie a pohodlie hotovostného vyrovnania. To sú možno dve najpútavejšie výhody v porovnaní s obchodovaním s bitcoinovými spotmi.

Ak ste však obchodníkom s hojdačkami, dlhodobo sledujete trendy alebo investujete do DCA, obchodovanie s bitcoinmi na burze môže byť menej stresujúcou cestou. V nedeľu večer (a najmä v pondelok ráno) nebudete musieť riešiť nepríjemné cenové rozdiely vo svojich grafoch. Budete mať úplnú kontrolu nad požadovanou výškou pákového efektu (nula alebo až päť ku jednej), zatiaľ čo bitcoinoví futures obchodníci nie. Keď obchodujete bitcoinové spoty na burze, máte na výber oveľa viac typov príkazov v porovnaní s obchodníkmi s futures.

Možno najlepšie zo všetkého je, že keď obchodujete s bitcoinovými spotmi bez akejkoľvek páky, náhly trhový šok proti vašej pozícii vás nemusí nevyhnutne vymazať. Náhly pohyb bitcoinov zo dňa na deň z 3 500 dolárov na 7 000 dolárov (nemysli si, že sa to nemôže stať) môže ľahko zničiť váš bitcoinový futures účet (ak máte nedostatok) a zostanú vám desiatky (stovky) tisíce nesplácaných dlhov. To isté platí aj pre tieto krátke bitcoinové spoty s troj, štvor alebo dokonca päťnásobnou pákou.

Príďte k svojim premysleným záverom ohľadom spotovej bitcoinovej futures vs. bitcoinovej emisie. Každý typ obchodovania prichádza s plusmi a mínusmi a je na vás, aby ste si vybrali vhodnú voľbu na základe vašich vlastných jedinečných okolností.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map