Bitcoinová debata o akciách: Praktické investičné poradenstvo pre dlhodobého investora

Bitcoinová akcia sa rozdelí

Nemôžete ísť hodinu na fóra o kryptomene, subreddits alebo chaty na Twitteri bez toho, aby ste si vypočuli radu od Hodla. Pre nezainteresovaných sa „hodl“ stal výzvou pre komunitu kryptomien. Je v ňom zhrnutá rada držať svoje aktíva aj napriek volatilite trhu. Hodlers zastávajú názor, že blockchain z dlhodobého hľadiska zvíťazí, preto by investície do bitcoinu, etherea a ďalších projektov mali byť dlhodobou hrou. S touto rečou o dlhodobom držaní rastie bitcoinová divízia akcií. Investori chcú vedieť, kam umiestniť svoje aktíva na maximalizáciu rastu a zabránenie riziku.

Dlhodobé investície do kryptomeny sú v bode zlomu. Teraz si inštitucionálni investori a súkromný kapitál začínajú všímať zisky, ktoré sa majú z kryptomeny vyťažiť. Legitímne investičné nástroje, ako sú podielové fondy a nástroje na vyvažovanie portfólia, sa dostávajú do popredia. Newyorská burza dokonca uvádza bitcoinový index (NYXBT). Kryptomena už nie je okrajovou subkultúrou. Rýchlo si získava uznanie a legitimitu.

Rast spoločnosti Crypto ako legitímneho investičného nástroja spôsobil, že mnoho investorov bolo zvedavých. Mohol by som do kryptomeny investovať rádovo desaťročia? Je vloženie mojich dôchodkových úspor do kryptomeny dobrý nápad?

Aj keď som si istý, že niektorí kryptomena by nadšene povedali áno, tento článok pristupuje k meranejšiemu a jemnejšiemu prístupu. Ak hovoríte o skutočnom dlhodobom investovaní, rádovo desaťročia má pridanie diverzifikovaného kryptomeny ako súčasť kompletného portfólia určité výhody. Existujú tiež vážne nevýhody, ktoré znamenajú, že by ste mali neustále investovať aj do bežného akciového trhu. Ak však použijete správnu stratégiu, rozdelenie bitcoinových akcií nemusí byť vôbec rozdelením.

Rastový potenciál

Niet pochýb o tom, že investovanie do bitcoinu a ďalších kryptomien má obrovský potenciál rastu. V období od 1. januára 2017 do 1. januára 2018 sa v hoteli S&P 500 vzrástol o 22%. Je to obrovský rok pre akciový trh. Za rovnaké časové obdobie vzrástol bitcoin o 1300%. Obchodník s kryptomenami je neuveriteľný, akú návratnosť investícií môže vidieť.

Je pravda, že rok 2017 bol pre bitcoiny a všetky kryptomeny obrovským rokom. Porovnanie bitcoinových akcií nie je pre rok 2017 úplne spravodlivé. Pravdou je, že zatiaľ nemáme dostatok historických údajov o bitcoinoch na predpovedanie priemerných ročných výnosov. Rok 2017 bol takou obrovskou anomáliou roka, že by sme sa mylne domnievali, že všetky roky budú podobné.

V dohľadnej budúcnosti je veľká šanca, že mnoho kryptomien bude naďalej zhodnocovať hodnotu. Prijatie blockchainu sa iba zrýchľuje a mnoho projektov sa stane cennejších. Celkový potenciál rastu pre dlhodobú investíciu do kryptomeny vysoko prevyšuje potenciál pre investovanie na akciovom trhu.

Prchavosť

Obrovský vývoj a zdrvujúci vývoj sú dve strany tej istej mince, pokiaľ ide o kryptomenu. Na trhu s medveďmi sa všetky investície, ktoré ste investovali na vrchole, rýchlo zhoršili. Môže byť ťažké stráviť straty, keď sa chystáte dlhodobo. Zložitejšie sú však straty, ktoré sa nikdy nezotavia.

Aj keď je pravdepodobné, že blockchain a distribuované účtovné knihy nakoniec zvíťazia, neexistuje žiadna záruka, že niektorý zo súčasných blockchainových projektov na trhu bude nakoniec úspešný. Projekty, ktoré sa dnes javia ako dobrý nápad, by sa mohli tankovať budúci rok. To je realita dlhodobých investícií do krypto priestoru. Výzvou je vybrať víťazov a udržať si prehľad o svojich investíciách, keď to vyzerá, že by sa mohli začať zhoršovať.

To je veľa práce a rizika pre dôchodkový účet alebo plán sporenia pre vaše dieťa. Investovanie do kryptomeny je stále také špekulatívne, že sa zdá neprimerané uvažovať o ňom v súvislosti s dôchodkovým alebo vysokoškolským sporením..

Volatilita a špekulácie sú hlavným dôvodom, prečo má tradičný akciový trh stále zmysel ako investičný nástroj pre dlhodobé, predvídateľné výnosy. Samozrejme, ani tam neexistujú žiadne záruky. Ak ste plánovali odchod do dôchodku v roku 2009, pravdepodobne ste museli pracovať ďalších 5 rokov, kým sa vaše portfólio stabilizovalo. Celkovo však môžeme akciový trh predpovedať oveľa jednoduchšie, ako dokážeme kryptomenu, a je zriedkavé, že by sa akcie verejnej spoločnosti dostali na nulu.


Diverzifikácia

Jedným zo spôsobov, ako zmierniť nestálosť dlhodobých investícií, je diverzifikácia. Namiesto toho, aby ste to všetko stavili na jeden alebo niekoľko projektov, zvážte kúpu malého podielu v mnohých projektoch. Stačí jediný pohľad na coinmarketcap v bežný deň, aby ste zistili, prečo to má zmysel. Niektoré projekty kedykoľvek získajú, iné stratia. Diverzifikácia vám pomôže spriemerovať zisky a straty. Iste, zmierňuje to obrovský potenciál rastu, ale tiež zmierňuje straty.

Diverzifikácia robí z kryptomeny atraktívnejšiu investíciu, ktorá má stále veľkú pozitívnu stránku s menšou volatilitou. Určenie, do ktorých projektov a do akej alokácie sa má investovať, však môže byť stále časovo náročné. Ďalej budete musieť pravidelne vyvážiť svoje portfólio, aby na jednom projekte nebolo príliš ťažké. Vyváženie vyžaduje absolvovanie výmeny s mnohými objednávkami, a to môže rýchlo vyjsť. Budete tiež musieť často kontrolovať zoznam svojich projektov, ktoré ste pridelili, a mať prehľad o novinkách o týchto projektoch.

Indexové investovanie

Novým vývojom v oblasti investovania do kryptomeny sú indexové fondy. Tieto fondy sledujú najvyššie kryptomeny a automaticky sa vyvážia na základe trhového stropu. Namiesto priameho nákupu kryptomien kupujete podiel v indexovom fonde. To automatizuje veľkú časť procesu výskumu a diverzifikácie. Namiesto toho teraz iba sledujete celkový pohyb na trhu s kryptomenami.

Napríklad indexový fond môže vlastniť pomerný podiel z 50 najlepších kryptomien. Ak projekt začne skĺzavať a vypadne z top 50, fond tieto mince automaticky predá za akýkoľvek nový projekt, ktorý sa dostal do top 50. Výsledkom je, že sa vaše aktíva rozšíria na 50 rôznych mincí a získate expozíciu na celom trhu..

Indexové investovanie je populárne aj na tradičnom akciovom trhu. Warren Buffett ocenil indexové investovanie ako najlepší spôsob, ako môžu jednotliví investori využiť výhody celkového akciového trhu. Dokonca dal príkaz svojmu vlastníkovi, aby zostal 90% investovaných do S.&Index P 500 po jeho smrti. V priebehu rokov zložený záujem investovať do indexu po celé desaťročia vyplatí obrovské dividendy.

Dane …

Pre dlhodobých investorov je jednou z vážnych úvah zníženie vašej daňovej povinnosti. V Spojených štátoch neexistujú žiadne daňové zábrany pre investície do kryptomeny. Pri každom predaji budete musieť zo svojej kryptomeny zaplatiť dane z kapitálových výnosov. Tieto dane môžu vážne zarobiť na vaše zárobky.

Na druhej strane vláda USA (a väčšina vlád na svete) ponúka daňovo zvýhodnené účty pre odchod do dôchodku, vysokoškolské sporenie a ďalšie formy dlhodobého investovania na akciovom trhu. Väčšina ľudí nedokáže oceniť úroveň, do akej by dane mali mať vplyv na vaše rozhodnutie o bitcoinových trhoch.

Situácia každého jednotlivca sa bude líšiť, ale pri zvažovaní dlhodobých výhod danej investičnej stratégie zohľadnite dane.

Zmiešaná taška

Pre väčšinu investorov so záujmom o dlhodobé investovanie do kryptomeny má zmysel držať diverzifikované krypto portfólio popri diverzifikovanom akciovom portfóliu. Bitcoin a kryptomena by mali byť súčasťou vašej celkovej investičnej stratégie. Nezanedbávajte však stabilitu a daňové výhody akciového trhu a neinvestujte viac do kryptomeny, ako si môžete dovoliť stratiť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map