Bitcoin vs. nehnuteľnosť: Ktorá trieda aktív si vedie lepšie?

Je pravdepodobné, že už vlastníte bitcoin alebo iné kryptomeny. Z dlhodobého hľadiska sa tieto decentralizované digitálne meny môžu ukázať ako výnosná investícia. Možno však budete chcieť zvážiť nehnuteľnosť aj pre svoje dlhodobé finančné držby.

Čím múdrejšie diverzifikujete svoje finančné záležitosti, tým viac budete izolovaní od rizika, že sa dostanete na neočakávané zmeny na danom trhu. Možno je čas, aby ste debatu o bitcoinoch a realitách prehĺbili práve tu a teraz.

Tento článok odhalí komparatívnu relatívnu silu (RS) bitcoinu v porovnaní s kľúčovým fondom obchodovaným na burze nehnuteľností (ticker: ITB, iShares US Home Construction ETF) počas šiestich kľúčových časových období.

Uvidíte, ako sa BTCUSD darilo ITB za posledné tri, šesť, 12, 24 a 36 mesiacov. Uvidíte tiež, ako bitcoiny dramaticky prekonali ITB za posledných päť rokov. Uvidíte, že bitcoiny dokonca prekonali akcie dvoch najväčších amerických staviteľov domov.

Na záver získate informácie o tom, prečo investovať do bitcoinu a vlastníctvo vlastného domu (alebo prenájmu nehnuteľností) je stále spoľahlivá dlhodobá finančná stratégia.

Bitcoin vs. nehnuteľnosť: kľúčové štatistiky RS

ITB bol vybraný ako zástupca pre americký trh rezidenčných nehnuteľností (RE) z niekoľkých dôvodov:

 • Obchoduje sa celý deň (930 až 1600 ET), od pondelka do piatku (okrem sviatkov).
 • Rovnako ako bitcoiny, aj na rozdiel od transakcií v domácnosti môžete nakúpiť, predať alebo predať nakrátko v reálnom čase.
 • Tento ETF odvádza dobrú prácu (nepriamo) pri sledovaní výkonnosti US RE.
 • Keď majitelia domov zarábajú peniaze a ceny domov stúpajú, ITB takmer vždy stúpne.

Štatistiky Bitcoin (BTCUSD) vs. ITB RS od vrcholu kryptotrhového trhu z decembra 2017 sú v súčasnosti zaujaté v prospech ITB. Oba trhy boli v zostupnom trende, ale ITB’s bol menej závažný. Napriek tomu sa pre BTCUSD naďalej objavujú býčie známky života. Pokiaľ ide o ITB, zdá sa, že sa zameriava na veľmi spoľahlivý model s nízkym počtom bicyklov, ktorý často prináša obchodovateľné zisky.

Krátkodobé štatistiky (jeden rok alebo menej)

3-mesačný výkon BTCUSD: (41,76) percenta

3-mesačný výkon ITB: (13,41) percenta

Víťaz RS: ITB

Šesťmesačný výkon BTCUSD: (41,81) percenta

Šesťmesačný výkon ITB: (22,13) ​​percenta

Víťaz RS: ITB

12-mesačný výkon BTCUSD: (75,00) percent

12-mesačný výkon ITB: (33,20) percenta

Víťaz RS: ITB

bitcoin vs. realitné ITB cykly

ITB, dvojtýždňový graf: Cyklické pôsobenie na americké firmy zamerané na stavbu domov je spoľahlivé už viac ako päť rokov. Obrázok: MotiveWave Ultimate.

Je zrejmé, že v krátkodobom hodnotení RS nedošlo k nijakej súťaži. Je to skutočný pokles ITB vo všetkých troch krátkodobých časových rámcoch. Stratil však hodnotu výrazne pomalším tempom ako BTCUSD.

Dlhodobé štatistiky (dva roky a viac)

24-mesačný výkon BTCUSD: + 265,07 percenta

24-mesačný výkon ITB: + 18,67 percenta

Víťaz RS: BTCUSD

36-mesačný výkon BTCUSD: + 784,12 percenta

36-mesačný výkon ITB: + 14,42 percenta

Víťaz RS: BTCUSD

5-ročný výkon BTCUSD: + 371,97 percenta

Päťročný výkon ITB: +22,28 percenta

Víťaz RS: BTCUSD

bitcoiny vs nehnuteľnosti BTCUSD oscilátory

BTCUSD, týždenne: Bitcoin sa stále obchoduje nad svojim 200-týždňovým jednoduchým kĺzavým priemerom (SMA). Hľadajte odpor v blízkosti padajúceho 50-týždňového SMA v polovici roku 2019. Obrázok: NinjaTrader 8.

Kľúčové akcie domácich majstrov: Bitcoin tiež vyhráva

Ak by ste 3. januára 2016 investovali do akcií DR Horton (DHI) a BTCUSD, vaše držanie kryptomeny by bolo výrazne vyššie ako vaše akcie DHI:

36-mesačný výkon BTCUSD: + 784,12 percenta

36-mesačný výkon DHI: + 15,60 percenta

Víťaz RS: BTCUSD

Tu je pohľad na trojročné porovnanie výkonnosti spoločností Lennar Corp. (LEN) a BTCUSD:

36-mesačný výkon BTCUSD: + 784,12 percenta

36-mesačný výkon LEN: (15,33) percenta

Víťaz RS: BTCUSD

Bez ohľadu na to, či je to v porovnaní s ITB, DHI alebo LEN, dlhodobý výkon BTCUSD doslova kradne šou.

Všetky údaje cez TradingView.com Konečný dátum uzávierky údajov bol 3. január, 2019, pre BTCUSD, DHI, ITB a LEN. Provízie, sklz a dividendy z akcií sa nezapočítavajú do.

Investícia, v ktorej žijete

Dobre, bitcoin bol vynikajúcou dlhodobou investíciou do väčšiny ostatných tried aktív v závislosti od toho, ako skoro sa niekto dostal dovnútra vďaka svojim astronomickým cenovým špičkám vrátane ITB a kľúčových akcií staviteľov domov. Čo tak vlastníctvo domu vs. bitcoin? Ako to dopadlo? V skutočnosti je to podobný príbeh ako bitcoinové vs. technologické akcie, zlato a RE. Z krátkodobého hľadiska bol bitcoin zasiahnutý veľmi tvrdo, ale v období dvoj až desaťročnej spätnej väzby má bitcoin vo svete finančných trhov málo rovnocenných..

bitcoin vs realitná korelácia ITB a BTCUSD

ITB a BTCUSD, týždenne: Akcie staviteľov domov a bitcoiny zdieľajú mierne množstvo korelovaného smerového pohybu. Obaja môžu byť v pozícii silnej rally Q1 2019. Obrázok: NinjaTrader 8.

To je dobrá správa pre bitcoin a pre každého, kto vie, že bitcoin môže čoskoro opäť získať najlepší krátkodobý slot RS oproti všetkým ostatným uchádzačom o finančný trh. Vlastníctvo RE ako investície vám však ponúka niečo hodnotné, čo nedokáže žiadna kryptomena, akcie, dlhopisy alebo komodita vysporiadaná v hotovosti. A to je schopnosť žiť a užívať si svoje investície každý deň.

Aj keď váš dom v hodnote 400 000 dolárov stratí v nasledujúcich piatich rokoch polovicu svojej dolárovej hodnoty, stále v ňom budete žiť a užívať si ho, akoby sa nič nestalo. Stačí zaplatiť RE dane včas, udržiavať svoj domov a majetok a relaxovať.

Pokiaľ nepotrebujete zamestnať v inom meste, môžete jednoducho počkať na neúspech trhu s RE. Aj keď ty urobil Ak chcete nájsť prácu, musíte sa presunúť na iné miestne nastavenie, vždy môžete nájom až kým ho nepredáte.

Inflačný plot – zvyčajne

Počas éry inflácie sužovanej od roku 1966 do roku 1981 získala spoločnosť RE hodnotu v mnohých oblastiach USA. Napríklad náš rodinný dom na Long Islande vzrástol v období od októbra 1964 do augusta 1972 zo 16 490 dolárov na 30 000 dolárov. Ďalší z našich domovov v Novom Mexiku vzrástol od septembra 1972 do júna 1980 z 19 500 dolárov na 52 000 dolárov. Mnoho našich susedov a príbuzných zaznamenalo podobné zisky RE počas toho istého predreaganomického prostredia.

Je zrejmé, že významným faktorom týchto ziskov bolo umiestnenie (ekonomiky New Yorku a Nového Mexika boli vtedy veľmi zdravé). Ostatné časti USA (vrátane tzv Rust Belt) skutočne videli stagnáciu RE (alebo dokonca pokles) počas rôznych recesií, ktoré otriasli USA v období od novembra 1973 do júna 1982.

Nižšie ceny, veľké zhromaždenia

Akonáhle úrokové sadzby dosiahli vrchol v rokoch 1981-1982 (pamätáte na tých 16% úrokových sadzieb v amerických pokladničných poukážkach?), Hypotekárne sadzby začali klesať, pričom hlavnými príjemcami boli ceny domov. Napríklad moji rodičia začiatkom roka 1983 kúpili dom s 3 spálňami za 72 000 dolárov v Hartforde v štáte Connecticut. Úroková sadzba hypotéky bola na 30 rokov 12%. Krátko nato úrokové sadzby rýchlo klesali a ešte niekoľko rokov neustále klesali.

Zrazu všetci chceli domov a oblasť Hartford-area RE rástla neúprosne vyššie už viac ako štyri roky. Moji rodičia dvakrát prefinancovali bankovku, čo dramaticky znížilo mesačnú splátku banke. V júli 1987 sa tento dom predal za 172 000 dolárov, čo je zisk 139% pred províziou za opätovné fi-fi a predaj. To nie je zlá návratnosť pre 52-mesačnú investíciu!

Pre mnoho rodín a investorov v USA sa RE spoľahlivo preukázala ako spoľahlivé zaistenie inflácie. Je to tiež jedno z najlepších aktív, ktoré vlastníte, pretože cykly úrokových mier vrcholia a začínajú klesať. Pre informáciu, klesajúci trend dlhodobých úrokových sadzieb sa nedávno skončil, keď 10-ročné pokladničné poukážky priniesli zásadný technický zvrat. Je možné, že tridsaťsedemročný medvedí trh s úrokovými sadzbami konečne skončil.

Investujte do kryptomeny a Váš vlastný domov

Tu sú niektoré z hlavných výhod vlastníctva vášho domova, aj keď investujete do bitcoinu a iných kryptomien:

Váš vlastný domov:

 • Namiesto platenia nájmu prenajímateľovi budujte spravodlivosť.
 • Potenciál pre veľké kapitálové zisky v časoch ekonomickej expanzie (a najmä v prostredí klesajúcich úrokových sadzieb).
 • Prenajmite si svoj dom, ak si kvalitnejšia pracovná ponuka v inom meste (krajine) vyžaduje okamžitý presun.
 • Užívajte si svoj domov bez ohľadu na kolísanie jeho hodnoty.
 • Jedna z mála investícií, v ktorých žijete a ktoré môžu potenciálne profitovať.

Vaša bitcoinová investícia:

 • Na rozdiel od vášho domova sú bitcoiny likvidné. Ak potrebujete hotovosť, môžete ju okamžite predať.
 • Bitcoin má dlhodobý potenciál ziskov, možno násobne prevyšuje možnosti dostupné z vlastníctva domu.
 • Vaša bitcoinová investícia nikdy nebude potrebovať novú strechu, umývačku riadu, koberce alebo ošetrenie termitmi. Ušetria vás dokonca výdavky na prestavbu kuchyne.
 • Na kúpu bitcoinu nie je potrebná 30-ročná hypotéka. Neexistujú žiadne záverečné náklady ani 6-percentné provízie RE, ktoré treba zaplatiť.
 • Hodnota bitcoinu nie je priamo ovplyvnená pohybmi úrokových sadzieb.
 • Historicky oveľa riskantnejšie ako väčšina ostatných tried aktív

Potom, Teraz a budúcnosť

Na základe historických údajov sa vlastníctvo bitcoinu a vášho domova môže často ukázať ako spoľahlivá dlhodobá investícia. Aj keď nikto nevie, čo prinesie budúcnosť bitcoinu alebo RE, zdá sa, že obe investície ponúkajú veľký potenciál dlhodobého rastu. Ešte lepšie je, že vlastníctvo domu a bitcoinov vám môže pomôcť vychutnať si jedinečnú sadu výhod, ktoré môžu pomôcť vyrovnať niektoré z nevýhod druhej strany.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map