Bakkt: Globálny ekosystém pre regulované digitálne aktíva

Bakkt je nová spoločnosť z organizácie Intercontinental Exchange (ICE), ktorá vlastní a prevádzkuje newyorskú burzu. ICE má značné skúsenosti s prevádzkovaním bezpečnostných búrz a už vlastní množstvo búrz po celom svete.

Prichádzajú inštitucionálne peniaze! Prinajmenšom to počúvame z médií o kryptomenách po väčšiu časť tohto roka. Investori zažili v roku 2018 ťažké obdobie a nie je ťažké pochopiť, prečo mnohí hľadajú katalyzátor na znovuzrodenie býkov, keď ideme do posledných mesiacov roka. Zachránia nás veľkí hráči pred týmito tichými trhmi? Zdá sa, že Bakkt si to myslí.

Honba za výnosom

Celkové množstvo peňazí (trhový strop) pohybujúcich sa na trhoch s kryptomenami bledne v porovnaní s tými, ktoré sú blokované v akciách, dlhopisoch, derivátoch a iných tradičných finančných nástrojoch. Pri úrokových sadzbách na rekordne nízkych úrovniach a v niektorých krajinách na negatívnych úrovniach hľadajú investori nové spôsoby zarábania peňazí.

Bakkt odhaduje, že trh s digitálnymi aktívami by mohol mať hodnotu okolo 270 miliárd dolárov. Mnoho investorov na začiatku kryptomeny hlásilo v určitých prípadoch výnosy viac ako 10 alebo dokonca 100-krát. Volatilita na iných trhoch zostáva nízka a ceny akcií sú takmer na historicky najvyšších úrovniach. Zdá sa, že s oznámením ich federálne regulovanej a dôveryhodnej burzy môže Bakkt prilákať veľkých investorov do kryptomeny pri hľadaní výnosu.

Čo je to Bakkt?

Nedávna tlačová správa cez Business Wire ďalej vysvetlil účel projektu:

„… [Bakkt] má v úmysle využiť cloudové riešenia spoločnosti Microsoft na vytvorenie otvoreného a regulovaného globálneho ekosystému pre digitálne aktíva.“

Spolu s Microsoftom tento projekt už zabezpečil partnerstvá s podobnými spoločnosťami ako Starbucks, BCG a inými známymi menami. Jedným z prvých pilotov bude umožniť spotrebiteľom kúpiť si svoju dennú rannú dávku kofeínu v spoločnosti Starbucks za bitcoin.

Očakáva sa, že hlavnou ponukou spoločnosti Bakkt bude burza a clearingové centrum futures na jeden deň, bitcoinové kontrakty na fyzické dodanie. Pri zvažovaní čisto digitálnej povahy bitcoinu je to dosť zábavný výraz. Bez ohľadu na to je to stále dobrá správa pre trh ako celok, pretože obchodovanie bude zahŕňať skutočný nákup a predaj kryptomeny. Na porovnanie, fondy obchodované na burze v skutočnosti neobchodujú s bitcoinmi a sú namiesto toho zúčtované v USD.

Odbornosť spoločnosti Bakkt

Bakkt sa snaží rozšíriť svoje doterajšie odborné znalosti do blockchain arény

Bakkt poskytne aj skladové riešenie. Aj keď v tom čase neuviedli žiadne podrobnosti, pravdepodobne budú nasledovať ďalšie burzy kryptomien a v najbližších mesiacoch ponúknu možnosti chladiarenského skladu. Augustová tlačová správa poznamenala, že platforma pre futures a sklady bude k dispozícii už tento mesiac (november 2018).

Medzi investorov ekosystému Bakkt patria spoločnosti ako Pantera Capital, Susquehanna International a vysoko hlasný zakladateľ spoločnosti Galaxy Digital Mike Novogratz, ktorý už má podiel na pár spravodlivých kryptomenách..


Prekážky vstupu

Napriek optimizmu načrtnutému v projekte stále existuje množstvo prekážok, ktorým čelia inštitucionálni investori, ktorí sa chcú zapojiť do kryptomeny.

Depozitné služby & Nariadenia

Získanie a zabezpečenie kryptoaktív vo veľkom množstve je stále problémom mnohých potenciálnych kupcov. Pravdepodobne nie je mesiac, ktorý by prešiel bez toho, aby ste niekde nezvýraznili správy o hacke či bezpečnostnej chybe. Správa vlastných peňazí môže byť stresujúca. Správa peňazí dôchodkového alebo dôchodkového fondu je úplne iná vec.

Ekosystém Bakkt plánuje poskytovať väzobné služby na inštitucionálnej úrovni hneď od začiatku. Ďalej, zatiaľ čo iné projekty a výmeny trpeli regulačnými problémami, Bakkt bude spolupracovať s CFTC a ďalšími regulačnými orgánmi s cieľom zaistiť inštitúcie, že všetky potenciálne investície budú v súlade s platnosťou pred začiatkom obchodu..

Likvidita

Neexistuje žiadna záruka, že zmluvy budú ľahko obchodovateľné hneď od začiatku. Vzhľadom na hlboké výmenné skúsenosti ICE by však mali byť schopné prilákať množstvo schopných tvorcov trhu, aby dostali loptu do pohybu.

Kritiky

Zameranie ICE na projekt sa jednoznačne zameriava na zabezpečenie regulácie potrebnej pre veľkých hráčov, aby mohli bezpečne investovať. Kryptomena však bola navrhnutá ako deregulovaná celosvetová výmena hodnoty. Bakkt má v úmysle vytvoriť otvorené, ale regulované globálny ekosystém digitálnych aktív.

Zdá sa, že toto tvrdenie si odporuje a nie je jasné, ako spoločnosť plánuje regulovať v iných krajinách, kde nemá autoritu. Okrem toho zostávajú otázky, v čom sa Bakkt líši od iných zabehnutých búrz. Coinbase a Gemini majú podstatne viac skúseností v krypto priestore a zahŕňajú inštitucionálne obchodné služby.

Na záver: Bakkt

Naštartujú inštitucionálni kupujúci ďalšiu vlnu býčieho trhu s kryptomenami? Napriek množstvu predpovedí obchodníkov, tweeterov aj nádejných používateľov je takmer nemožné povedať. Bez ohľadu na to je to pre kryptomena stále dobrá správa. Väčšia expozícia digitálnym menám môže byť iba dobrá vec.

ICE prevádzkuje najväčšiu burzu cenných papierov na svete. Zavedenie tejto novej platformy naznačuje, že adopcia mainstreamom môže byť už za dverami. Spoločnosť Bakkt neponúka nič mimoriadne nové v prostredí kryptomien. Sú to však Bakkt s veľmi dôveryhodným menom a niekoľkými veľkými spoločnosťami. To samo o sebe môže byť všetko, čo je potrebné na naklonenie misky váh v prospech ďalšej záplavy peňazí na trhy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map