Časť 3: Rozhovor s Andy Levineom o Stee dnes a zajtra

Toto je 3. časť z 3 dielnej série o Steem a Blockchain World, rozhovor s riaditeľom obsahu Steemit Andrewom Levinom. Ak sa k nám práve pridávate, pozrite si 1. a 2. časť.

V tejto poslednej časti sa dotkneme toho, prečo bol Steem skorým úspechom a prečo je Andy presvedčený o budúcnosti platformy.

Začíname v polovici rozhovoru s touto vražednou líniou od vás skutočne:

James: [Ľudia sú] dobrí iba v jednej veci, ktorou je premýšľanie.

Andy: Áno. A myslím si, že to je jedna zo skutočných silných stránok tímu Steem, že sme boli v sračkách. To je miesto, kde sa veci vyrábajú. To je miesto, kde sa vyrábajú skutočné veci. A toľko ďalších ľudí v tomto priestore hovorí: „Toto urobíme a takto to urobíme.“ Áno, uvidíme to.

Ako slávne povedal Mike Tyson: „Každý má plán, kým nedostane päsť do úst.“

Často to príde na to: „Uložíme nejaké informácie o éteru z nejakého dôvodu, ktorý je zvyčajne hlúpy, a potom na základe týchto informácií vytvoríme token a potom tento token prejde k najdôležitejším strany tam. “

Prepracúvam to tak, aby malo zmysel v našom kontexte, ale v jadre to je to, čo robia. “Budeš predpovedať.” Tieto predpovede uložíme na Ethereum a potom vytvoríme token, ktorý bude distribuovaný všetkým ľuďom, ktorí sa zúčastňujú tejto hry, a to tak, aby bol zabezpečený neustály rast. “

Pretože ak nerastie, nikto nemá záujem. Nikto nepôjde na hazardnú platformu, ktorá uviazla na desiatich používateľoch. To je to, čo sa snažia robiť, a napriek tomu nikto nebol nútený prísť na to, na čo sme museli prísť, pretože sme veľmi skoro prijali jedno veľmi jednoduché rozhodnutie, ktorým bolo vytvorenie skutočnej aplikácie. To je naozaj to, o čo ide.

Nebol som tam, ale myslím si, že sa stalo to, že povedali: „Táto blockchainová databáza má obrovský potenciál. Implementovali sme DPoS na BitShares, vieme, že funguje v prijateľnej miere, a teraz spätne vieme, že funguje skvele. BitShares je stále skvelý. Teda, nepoužívam to, ale je to tam, nie je to pokazené.

“Čo iné to môžeme urobiť?” Všetci sme veľmi veľkými zástancami adopcie blockchainu a adopcie kryptomeny. “Prečo nedostaneš niečo do rúk ľudí?” A stavím sa, že si mysleli, že milión aplikácií je za rohom. Stavím sa, že boli akoby len otázkou času. Medzitým uplynuli dva roky, ale toto rozhodnutie bolo obrovské, pretože ich prinútilo odpovedať na tieto otázky.

Keď sa rozhodnete vytvoriť aplikáciu, ktorú ľudia skutočne používajú, ste nútení vyriešiť najdôležitejšie problémy. Ak chcete motivovať používateľov používajúcich kryptomenu, ako to urobíte bez toho, aby ste sa stali prevádzačom peňazí alebo zamestnávateľom? Ako to zvládnete bez toho, aby to bolo hazardné? Počty zhliadnutí? To je možné. Hlasovanie podľa účtu? Hazardné hry A práve odtiaľ vyšiel Proof of Brain. A Proof of Brain je revolúcia v kapitalizme. Skutočne decentralizuje centrálne banky medzi ľudí, pretože to sú ľudia, ktorí používajú Steem, ktorí určujú, kam ide 100% peňazí. Popremýšľajte o tom.

A ukázalo sa, že ľudia sú v skutočnosti celkom dobrí v určovaní toho, čo si myslia, že sú cenné, pretože trhová kapitalizácia STEEM je stovky miliónov dolárov. Skutočne STEEM je jediný token, ktorý skutočne plní pôvodný prísľub kryptomien.

Má takmer okamžité prevody, transakcie bez poplatkov a žiadne centralizované orgány riadiace distribúciu. Po spustení SMT bude džin skutočne z fľaše, pretože ktokoľvek si bude môcť vytvoriť svoju vlastnú verziu tohto tokenu za nízke alebo žiadne náklady.


A všetky tieto ďalšie aplikácie vo vesmíre nie sú funkčné. Takže si v tom okamihu môžete myslieť, že urobíte čokoľvek. Postupom času sme sa prispôsobili. Veci sa určite zmenili, ale je to skôr ako proces úpravy.

Zbavíte sa vecí, ktoré nefungovali, necháte si veci, ktoré fungujú, a rozšírite možnosti ďalších vecí. A DPoS sa teraz osvedčil, že umožňuje rýchlu iteráciu v porovnaní s inými blockchainmi.

Steem mal za dva roky 19 hardforkov, z ktorých žiaden neviedol k vytvoreniu sesterských reťazcov. Blockchain sa stále zlepšuje a zlepšuje a komunita stále rastie a rastie. V skutočnosti sa to zdvojnásobuje asi každých 6 mesiacov.

Áno. Trh je myšlienkový stroj. Dobré trvajú a zlé sa vyplavujú a vidíte, čo funguje, a veci sa hromadia.

Áno. Jedna z vecí, ktorá ma ako užívateľa priviedla do projektu, bola – myslím si, že v čom sme tak dobrí, je to, že dokážeme vyberať tie najjednoduchšie a hlúpe veci, ktoré majú taký obrovský dopad, počnúc sociálnou sieťou. Máte nespočetné množstvo ľudí, ktorí vám hovoria presne to, čo od vás chcú.

Vieme, čo ľudia od STEEMu chcú. Vieme, kam chcú, aby to smerovalo. Vieme, že SMT sú vynikajúci nápad, pretože všetci s tým súhlasia. Píšu o tom! Všetci na platforme to chcú, chcú to všetci zainteresovaní. Dokonca aj ľudia, ktorí nás každý deň kritizujú, teraz kritizujú nás za to, že SMT neboli spustené!

Existuje veľa ľudí, ktorí sa snažia vyriešiť ťažké problémy, ale existuje veľa ľahkých problémov, ktoré by ste mohli vyriešiť namiesto nich. A to sú tí, ktorých chcete absolvovať. Takto to vidím ja. Tomu hovorím Muskov prístup.

The Boring Company bola skvelým príkladom. Vysvetlil svoj prístup na trhy, kde identifikuje, v poriadku: „Čo sa za 40 rokov neopravilo, alebo čo je jasne zlomené a saje a pravdepodobne by sa to dalo napraviť celkom ľahko?“ Choď na to.

Nudná spoločnosť očividne bola vrtná technológia. Bol ako: „Páni, stále používame rovnaké vŕtačky, aké sme používali na vŕtanie Chunnel.“ Nikto nie je inovovaný, nikto to neopravil a je tu zjavná otázka. Po tom samozrejme ideme. Nejaká stratégia Modrého oceánu. Neviem, či tento pojem poznáte.

Každý potom strieľa myšlienku v hodnote miliónov dolárov a potom tu existuje široký, otvorený trh pre jednoduché, do bodky vylepšenia. Skvelý citát súvisiaci s týmto, ktorý som počul, bol. “Je ľahké byť jednotkou.” Choď nájsť číslo jedna a buď o jedného lepší. “

Máte skvelé príklady veľmi populárnych a rozšírených platforiem sociálnych médií. Máte Reddit. Pozeráte sa na Reddit a idete: „Hmm, Reddit. Úžasné. Mnoho ľudí to používa. Ako sa môžeme zlepšiť o jedného? “ A pridáte túto motivačnú štruktúru, ktorú urobil Steemit, a pozriete sa, čo sa stalo. Zvyšok je história.

Foto Giga Khurtsilava na serveri Unsplash

More možností!

Áno, myslím, že je to naozaj bystré pozorovanie. Myslím si, že väčšina ľudí v skutočnosti nemá dobré pochopenie toho, ako technologický pokrok v skutočnosti funguje. Dobrým príkladom od Nassima Taleba, najväčšou inováciou za posledných desať rokov boli štyri kolesá na kufri.

Áno, nejde o vizionárske nápady.

Jedná sa o jednoduché zmeny typu „jedna k jednej“, ktoré potom vývojári a podnikatelia preniknú do svojich produktov a služieb, aby ich touto inováciou nejako infikovali. Rovnako ako auto alebo model T. Skutočné inovácie za modelom T neboli – nebolo to prvé auto. Nebolo to ako keby inžinieri strávili 30 rokov hovorením: „Postavíme perfektné auto.“

Bola to montážna linka, nejaká ľahká oceľ z Francúzska alebo čokoľvek iné, motory Dodge a potom uniformita. Mohli ste si kúpiť akúkoľvek farbu, ktorá by ste chceli, pokiaľ by bola čierna. Model T je pravdepodobne zodpovedný za bilióny dolárov pri vytváraní bohatstva, všetky technologické inovácie, ktoré prišli potom, ako boli na ňom postavené, boli postavené na svete, ktorý bol prepojený automobilmi.

A potom mal internet podobnú dynamiku. Je zrejmé, že internet bol pravdepodobne dosť komplikovaný. Ale v skutočnosti umožňuje iba komunikáciu dvoch počítačov. Je to protokol, ktorý umožňuje počítačom komunikovať medzi sebou. Táto inovácia vo vzťahu k vnímanej inovácii, ktorá nastala po –

Ako keď sa pozriete na bitcoin a poviete: „Ach, toto je vynikajúci dizajn“ a všetko, čo umožňuje iba jednoduchá implementácia protokolu TCP / IP. Táto zásadná inovácia, na ktorej ľudia stavajú. Je to naozaj ako pridať svoju maličkosť. Je to oveľa viac kumulatívny efekt, ako si ľudia myslia, alebo sa mi to aspoň zdá.

Bojím sa iba toho, že keď hovoríme o jednoduchých riešeniach alebo sľubujeme jednoduché riešenia, ľudia si myslia, že je to o nič menej ťažké ako to, čo robia iní ľudia v danom priestore. Mohli sme stráviť čas vymýšľaním čoraz komplikovanejších protokolov, ktoré nikto nepoužíva. Keď hovoríme jednoduché, možno v tomto okamihu hovoríme iba použiteľné. Jednoduché je tiež škálovateľné.

Ľudia nepoužívajú veci, ktorým nerozumejú.

Nie, a tento priestor som sledoval navždy. Vstúpite a prečítate si Tronovu knihu a časti, ktoré nie sú plagiátmi od Steema alebo odinakiaľ, sú zložité. V určitom okamihu, keď sa ponoríte do systému, zvyčajne dospejete k pomerne jednoduchému návrhu niekde ako bitcoin.

Je to peer to peer digitálna hotovosť, necenzurovateľná, decentralizovaná transakcia. Boom. Všetko ostatné je bonus.

V počítači všetkých je účtovná kniha.

To je všetko. Je to zdieľaná účtovná kniha, všetci súhlasia, nemusíte nikomu dôverovať, boom.

Tu je zložitý kód, ktorý sme potrebovali vymyslieť, aby sme túto funkciu povolili. Zatiaľ čo idú: „Tu je komplikovaný protokol, o ktorom si myslíme, že vyrieši nejaký problém na vysokej úrovni.“ Spravidla škálovateľnosť alebo tak niečo. Mám pocit, že by to bolo nefér voči súkromným blockchainom alebo tak, ľuďom, ktorí budujú súkromné ​​blockchainy, ktoré sú skutočne venované konkrétnemu prípadu použitia, ale sú súkromné. Komu na tých záleží?

Myslím si, že na SMT je tak zvláštne, že sú prispôsobiteľnými, štandardnými stimulačnými programami pre decentralizovanú autonómnu organizáciu. Ty si tá aplikácia. Chcete vytvoriť Pinterest a chcete ideálne motivovať všetkých v systéme.

Každý používateľ je teda akcionárom?

Lepšie. Zainteresovaná strana. Akcie sú právny vzťah krytý právnikmi a súdmi. Ide o to, že váš vplyv na protokol je sústredený na úrovni protokolu, takže nepotrebujete nafúknutý, drahý a skorumpovaný právny aparát. To je celý prísľub decentralizácie. A chcete poraziť Pinterest, ako ste povedali. Chceš robiť niečo lepšie ako Pinterest. Musíte ponúknuť niečo špeciálne. A naozaj musíte zistiť, ako pracovať efektívnejšie ako Pinterest. Vystrihovanie sprostredkovateľov je zvyčajne dobré miesto pre začiatok.

To, čo Pinterest urobil, bolo, som si istý, že tu bol nejaký časopis alebo niečo, čo robilo Pinterest pred Pinterestom. Pravdepodobne na to potrebovali ďalšie stovky ľudí a Pinterest pravdepodobne začínal s asi desiatimi ľuďmi.

To, čo vám DAC ponúka, je schopnosť, podobne ako v prípade Steemit. Steem vyplatil tvorcom obsahu po celom svete okolo 40 miliónov dolárov. Viete, koľko ľudí by to trvalo? Keď uvidíte, že sa iné platformy podobajú: „Rozdáme tieto odmeny.“ Koľko ľudí? Steem to robí úplne autonómne.

Teraz je zaujímavé, že vznikajú cechy a veci, kde sa stretávajú samotní používatelia a vytvárajú tieto podskupiny. Ale vy to nepodnecujete. Steem je. Je to výsledok tohto autonómneho stimulačného mechanizmu.

Všetko, čo k tomu vedie, je v poriadku, pokiaľ je to navrhnuté tak, aby to bolo udržateľné a škálovateľné. A tak sme vytvorili platformu na zdieľanie obsahu, ktorá konkuruje mnohým ďalším, ktorá exponenciálne rastie a má jedinečnú hodnotovú ponuku platenia svojim používateľom..

A nielen to robí, ale robíme to s rádovo menším počtom zamestnancov, ako by porovnateľná organizácia potrebovala kvôli Dôkazu mozgu, kvôli metóde decentralizovanej distribúcie, pretože sme vlastne súčasťou väčšej decentralizovanej autonómnej organizácie. s názvom Steem.

To, čo vám SMT ponúkne, je teda schopnosť založiť vlastnú decentralizovanú autonómnu organizáciu. Na začiatku si dáte hromadu a teraz máte motiváciu robiť ju časom hodnotnejšou, aj keď nad ňou nemáte kontrolu..

To je v skutočnosti leví podiel na práci. A tak s SMT chcete spustiť svoj Pinterest, že? Ale nechcete sa vyrovnať s nočnou morou vymýšľania, ako všetkých týchto ľudí motivovať.

Spustíte teda PinterestCoin a dáte si kopu. Teraz je vašou zodpovednosťou marketing, budovanie základného rozhrania a povedanie ľuďom: „Spustili sme túto mincu. Nemáme to pod kontrolou. Stee blockchain ho produkuje, ale môžete si ho zarobiť prostredníctvom našej platformy. Tu je naša platforma. Nie my to rozdávame peniaze. “

Ľudia to budú chcieť, pretože to, čo dostanú, je vplyv. Vieme, že ľudia chcú vplyv v rámci sociálnych sietí, ktoré používajú, v rámci obsahových platforiem, ktoré používajú. Tento vplyv má hodnotu a to tieto tokeny čiastočne tokenizujú. Povedal by som, že to je základ tokenu.

Ideme do éry vysokej reputácie.

To je. Je to väčší vplyv a myslím si, že pravdepodobne sa so Steemom stane, že niekto spustí SMT a použije ho ako reputačný token. Môžete vytvoriť SMT a distribuovať ho všetkým v Steeme. Ale s Oracles môžete povedať: „Chystám sa vymenovať päť Oracles. Veštci vytvárajú zoznam povolených účtov, ktoré sú dobré, a zoznamy povolených musia medzi sebou súhlasiť. “

A tak iba vtedy, ak päť z piatich Veštcov súhlasí s tým, že táto osoba je dobrá, získa nárok na získanie týchto žetónov. To je jeden spôsob, ako môžete implementovať token reputácie. Zvyšok nie je skutočne škálovateľný. Videl som návrhy ďalších riešení, ktoré nedávajú zmysel.

A či už ide o skutočný token reputácie, stále máte reputáciu identity od ľudí, ktorí vás poznajú, ktorá je pravdepodobne bližšie ovplyvnená ako reputácia v zmysle technickej reputácie..

Áno, má to určite svoju povesť, pretože ste motivovaní zverejňovať informácie o sebe. Dlho som veril, že hra Steem v tej najzásadnejšej vrstve dokazuje, že ste skutočne skutoční. Ide o dokázanie, že ste skutočný človek.

Ak vám ľudia nedôverujú, nebude ich zaujímať zdieľanie informácií.

Čo však tiež robíte, keď zdieľate informácie? Dostáva sa to do dosť filozofickej roviny. Ale na veľmi jednoduchej úrovni, keď sa s niekým rozprávate, a keď práve hovorím s vami, čo sa od vás skutočne snažím naučiť?

Áno, môžeme to nazvať dôverou. Áno, môžem povedať, že sa od vás snažím dozvedieť informácie. Ale naozaj sa snažím zistiť, či si skutočný, či práve teraz so mnou skutočne žiješ. “Si skutočná vec?” Si nejaká ilúzia? Niečo predstieraš? “ Keď hovoríme o dôvere, hovoríme o realite. Hovoríme o reputácii. Všetko závisí od autenticity.

Na technickej úrovni to je vplyv, pretože čím viac SMT máte, tým väčší vplyv budete mať na fond odmien tohto inteligentného mediálneho tokenu. Na Steeme je to odmena Steem.

Ale kedykoľvek ktokoľvek spustí SMT, pokiaľ zadá mieru inflácie tokenu, pokiaľ nechce robiť tú vec, kde iba vytvorí token a dá všetko sebe alebo ľuďom, ktorých má rád, ak určíte mieru inflácie , ktorá zaplní skupinu odmien, ktorá bude rozdelená na základe crowdsourcingového a váhového hlasovania.

Takto získate vplyv na ekosystém a potom sa vývojár aplikácie môže rozhodnúť tento vplyv využiť na ovplyvnenie zobrazovania informácií na vašom webe..

V budúcnosti uvidíte, že DTube má svoju menu, Steemit svoju menu, DLive svoju menu, DSound svoju menu? Alebo si myslíte, že stále existuje priestor pre koexistenciu SMT s platformami, ktoré sú jednoducho vybavené technológiou Steem?

Myslím si, že je tu priestor pre oba, a myslím, že aj bude. Je to trochu prekvapujúce. Je to druh fascinujúceho vývoja, ktorým sa ekosystém ubral. Pred rokom sme sa snažili ľuďom vysvetliť, prečo by sa mali integrovať do Steemu. Je to úžasný protokol. Môžete robiť veci, ako ste spomenuli.

Až keď sme začali hovoriť o SMT, ľudia začali skutočne oceňovať hodnotu, ktorú môže token STEEM dať ich aplikáciám. Myslím si, že to má niečo spoločné s tým, že som schopný túto vec vizualizovať a skutočne prispôsobiť. Každý chce svoje peniaze. Toto je vlastníctvo. Umožňuje vám to premýšľať o tom, ako by ste vlastnili svoju aplikáciu.

Príklady aplikácií poháňaných SMT z dokumentu SMT Whitepaper

Príklady aplikácií poháňaných SMT z dokumentu SMT Whitepaper

Paradoxne to teraz viedlo k situácii, že sa chystá množstvo ľudí: „Prečo to nevybudujeme iba pomocou STEEM tokenu?“ A my sme radi: „Milujeme túto myšlienku!“ To je miesto, kde prichádza funkcia rozdelenia odmien. A ďalším zaujímavým prvkom je podľa mňa to, že som teraz videl pár ľudí, ktorí sa pozerajú na STEEM, pretože nechcú riskovať spustenie svojej vlastnej kryptomeny..

Myslím si, že aj keď sa niektorí ľudia budú nevyhnutne báť dostať sa do kryptomeny alebo blockchainu, bodka, sme pre nich skutočne bezpečná voľba, pretože STEEM je tu navždy, je to skutočne jediný skutočne decentralizovaný token a nikdy to nekontroluje. Čoraz viac ľudí si to začína vážiť. V skutočnosti stále používate STEEM aj so SMT.

STEEM bude existujúci decentralizovaný distribučný mechanizmus, ktorý môžu vývojári okamžite využiť, ale tiež sa posunie smerom k tokenu alokácie zdrojov v blockchaine Steem. Takže keď vytvoríte aplikáciu, využíva SMT, máte určitú šírku pásma.

Šírka pásma je to, čo robí Steem freemiovým blockchainom, ktorý je súčasťou toho, čo robí Steem tak silným protokolom pre vývoj aplikácií: umožňuje vývojárom ťažiť zo sieťových efektov, ktoré vychádzajú z ponuky bezplatných aplikácií, a zároveň získava výhodu integrácie hyperškálovateľného blockchainu a token bez poplatkov v reálnom čase.

Takže v okamihu, keď spustíte SMT, nebude vás to nič stáť. Iba keď vaša aplikácia začne mať skutočnú trakciu a začne generovať veľa transakcií, budete potrebovať väčšiu šírku pásma. V tom okamihu budete musieť čeliť rozhodnutiu kúpiť STEEM a napájať ho do Steem Power, pričom investujete do protokolu, ktorý jednoznačne pridáva tonu aplikácie alebo použiť iný protokol.

Ale ani to nie je v skutočnosti cena, pretože peniaze môžete kedykoľvek vyplatiť. SMT teda budú skutočne bezrizikovým a bezplatným spôsobom zavedenia vlastného tokenu a STEEM bude tokenom, ktorý zabezpečí, že tento čoraz cennejší ekosystém zostane ekonomicky udržateľný a škálovateľný.

Jediné skutočné náklady pre vývojárov sú náklady na príležitosti, ktoré vychádzajú z neintegrovania protokolu a ktoré v skutočnosti platia pre STEEM, ako je tomu dnes..

Aplikácie, ktoré majú na STEEMe veľa úspechov, budú teda nútené investovať do blockchainu Steem uvedením STEEM z trhu. Nie sú to peniaze, ktoré nám dáte. Nie sú to peniaze, ktoré odídu. Sú to peniaze, ktoré investujete do tohto protokolu, z ktorých získavate kopu hodnoty.

Takže prostredníctvom tohto mechanizmu, ak sa SMT používa veľa, to, čo sa skutočne deje, je to, že STEEM sa veľa používa. Je to táto ďalšia vrstva nad STEEM, ktorá vám umožňuje prispôsobiť distribúciu tokenov podľa vašich potrieb a zároveň zaistiť, aby bol základný protokol stále čo najbezpečnejší, škálovateľnejší a najbezpečnejší..

Mimo STEEM

S Andy sme tu ukončili náš (dôkladný) rozhovor. Dúfam, že sa vám tento pohľad do zákulisia Steemu páčil!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map