Ako získať pôžičku v BTC

Pôžičky: Niektorí ľudia ich potrebujú a splácajú ich pomocou pôžičky so zlým úverom mesačné splátky ktoré je možné získať z webovej stránky jusyrightloans. Niektorí ľudia vyrábajú pôdu a pomáhajú ľuďom v núdzi. A až donedávna všetky banky a P2P pôžičky boli obchodované vo fiat mene. Jedna veľká otázka pre fanúšikov bitcoinu však bola: hdlžíte získanie pôžičky v BTC?.

Je pre vás pôžička v bitcoinoch realizovateľná? Má to pre vás finančný zmysel? Ako / kde môžete získať pôžičku v bitcoinoch? Postupujte ďalej a tu sa dozviete základné informácie.

Pôžičky: základné otázky

Skôr ako sa naučíte, ako získať pôžičku v BTC, položte si najskôr tvrdé otázky:

 • Prečo si musím požičať kapitál v bitcoinoch alebo v akejkoľvek inej mene?
 • Je táto pôžička na produktívny účel (rozšírenie podnikania, prenájom nehnuteľností, vzdelávanie atď.)?
 • Som si istý, že výhody plynúce z pôžičky vysoko prevážia náklady a potenciálne riziká?
 • Čo ak nemôžem splatiť úver včas? Môžem zvládnuť následky??
 • Sú úroková sadzba a poplatky za bitcoinovú pôžičku vysoké v porovnaní s tradičnou bankovou pôžičkou?

Ak máte ďalšie otázky, prečítajte si Časté otázky o výpožičke Licencovaní poskytovatelia peňazí v Singapure

Skontrolujte sadzby

Banky a ďalší poskytovatelia založené na fiat používajú vaše kreditné skóre, ročný príjem, dlhová záťaž atď., aby ste zistili, či ste prijateľným úverovým rizikom. Podľa týchto metrík bude určená vaša úroková sadzba pôžičky. Napríklad spoločnosť Lightstream.com so sídlom v USA vám môže poskytnúť 24-mesačnú pôžičku na vylepšenie domácnosti v hodnote 10 000 dolárov so sadzbou 4,99 až 12,24%. „Pôžička na vzdelanie PreK-12“ je v rozpätí úrokových sadzieb od 6,24 do 13,69%. Neexistujú žiadne poplatky za zriadenie pôžičky.

Porovnajte tieto úrokové sadzby s úrokovými sadzbami účtovanými nemeckou spoločnosťou Bitbond.com. Dvanásťmesačný obchodný úver v hodnote 10 000 eur v bitcoine vám vráti úroky minimálne vo výške 1 124 eur. To je 11,24% p.a. (ročne) pred pripočítaním poplatku za zriadenie pôžičky vo výške 2 až 3%. Oneskorené poplatky sú uvedené ako 0,01% z omeškania za deň. (Všetky vyššie uvedené informácie z webových stránok Lightstream.com a Bitbond.com.)

Dve jedlá so sebou z vyššie uvedených informácií:

 1. Ak máte vynikajúce kreditné skóre, požičanie od tradičného fiat veriteľa vám môže poskytnúť nízku úrokovú sadzbu.
 2. Čím nižšie je vaše kreditné skóre, tým viac sa sadzby tradičného fiat veriteľa porovnávajú s úrokmi bitcoinového veriteľa.

Ako získať pôžičku v BTC

Na rozdiel od tradičných poskytovateľov fiat, Bitbond.com používa systém hodnotenia faktorov dôveryhodnosti, ktorý pomáha určiť, aká je pravdepodobnosť, že splatíte svoju bitcoinovú pôžičku. Najskôr uveďte svoje osobné údaje:

 • Meno, pohlavie, vek
 • Kontaktné informácie
 • Podrobnosti o zamestnaní (nedávne výplaty, názov vašej firmy alebo meno zamestnávateľa)
 • Podrobnosti o pobyte (a doklady o účtoch za plyn, elektrinu, vodu)

Ďalej budú algoritmy spoločnosti Bitbond vidieť všetky vaše online obchody, bankové účty, PayPal a sociálne médiá. Toto sú prerobiť údajové body, ktoré by mohli určiť, či vám bola poskytnutá pôžička – alebo nie.

Lesklí, šťastní zákazníci

Napríklad ak má vaša firma veľa spokojných zákazníkov na portáloch eBay, Etsy, Shopify alebo Amazon, je to pre vás veľké plus. Ak máte dlhodobý a stabilný vzťah s regulovanou bankou, považuje sa to tiež za priaznivé. To isté platí aj v prípade, že veľa podnikáte prostredníctvom služby PayPal a s minimálnymi sťažnosťami zákazníkov. Nakoniec chce spoločnosť Bitbond vyskúšať všetky vaše účty na sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Facebook, LinkedIn atď.

Vynikajúci občan

Čím viac vás všetky tieto spojenia vykresľujú ako stabilného a čestného obchodníka, tým je pravdepodobnejšie, že vaša pôžička bude schválená. Poradie dlžníka Bitbond pokrýva rozsah od A do F, pričom s hodnotením A získate najnižšie úrokové sadzby. Pamätajte, že sú to ďalší držitelia účtov Bitbond, ktorí v skutočnosti riskujú, že vám požičajú svoje bitcoiny. Bitbond je jednoducho sprostredkovateľ, ktorý vás spojí s ostatnými, ktorí sú ochotní požičať vám svoje bitcoiny za úrok.

Schválenie vašej pôžičky môže trvať až 14 dní (maximálny čas na uvedenie vašej pôžičky), ale zvyčajne býva rýchlejší. Závisí to iba od toho, ako priaznivo hodnotí spoločnosť Bitbond všetky vaše osobné údaje, bankovníctvo a obchodné spojenia. Ak je váš rating dlžníka Bitbondov na E alebo F, môže byť pre vás ťažké nájsť pôžičku s nízkou úrokovou sadzbou.

Viazaný – alebo nie?

Poskytovatelia pôžičiek na platforme Bitbond môžu určiť, či sa má váš úver splácať pomocou fiatového kolíka (základná mena úveru) alebo pohyblivého výmenného kurzu BTC. Z webovej stránky Bitbond presná definícia:

Základnou menou pôžičky je mena, v ktorej sa počíta splátkový kalendár. Ak ide o bitcoin, potom dlžník musí splatiť sumu bitcoinového úveru plus úroky. Ak je základnou menou americký dolár alebo euro, splátky úveru sa počítajú v dolároch alebo eurách. Skutočná platba sa stále vykonáva v bitcoinoch. Ale množstvo bitcoinov, ktoré sa každý mesiac spláca, kolíše s cenou bitcoinu. Hodnota platby v dolároch alebo eurách je pevná. To sa deje s cieľom zmierniť výkyvy cien bitcoinov pre dlžníkov a veriteľov.

(Thomas z Bitbond.com odpovedal takmer okamžite na môj zoznam otázok poslaných e-mailom. To by malo byť dobré, ak by ste vy alebo iní dlžníci / požičiavatelia vyžadovali rýchly zákaznícky servis.)

Je zrejmé, že väčšina príčetných dlžníkov si na splácanie svojej pôžičky vyberie kolík základnej meny v amerických dolároch alebo eurách. To eliminuje obavy z potenciálne veľkých cenových pohybov bitcoinu počas životnosti pôžičky.

Čas vypršal

Webová stránka Bitbond poskytuje kalkulačku splátok pôžičky na hypotetický bitcoinový úver v hodnote 12 000 dolárov, dvanásť mesiacov, v eurách. Tu je snímka obrazovky:

Ako získať pôžičku v BTC

Vzor splátkového kalendára pre 12-mesačnú pôžičku na bitcoiny v hodnote 10 000 eur. Všimnite si, že v počiatočných štádiách tejto hypotetickej pôžičky boli úroky spredu vysoké. Grafická mapa cez web Bitbond.com.

Bitbondoví veritelia môžu splácanie pôžičky štruktúrovať tak, aby dlžníci v počiatočnej fáze pôžičky platili väčší úrok mesačne. To môže pomôcť znížiť straty pre veriteľa, ak by sa vaša pôžička stala v polovici alebo v neskorom termíne nesplatiteľnou. Tiež to vytvára väčší tlak na to, aby ste úver dobre splnili. Americké pôžičky na auto boli takto štruktúrované ešte v ére pred rokom 1990. Je to založené na vzorci splácania úveru, ktorý je známy ako pravidlo 78. rokov. Je to určite naklonené v prospech veriteľa!

Deadbeats Dajte si pozor

Ak nesplatíte pôžičku v bitcoinoch, spoločnosť Bitbond dá krúžok in-house inkasnému oddeleniu a budete určite kontaktovaní ohľadom svojej nesplatenej povinnosti. Ak by sa vám nepodarilo získať vašu pozornosť, spoločnosť potom postúpi váš prípad agentúre externá inkasná agentúra vyvinúť ešte väčší tlak. Odchádzal z pôžičky je istý spôsob, ako zničiť svoju finančnú budúcnosť. Nerob to.

Zhrnutie

Ako získať pôžičku v BTC? Je to celkom priamy proces. Zdá sa však, že neexistuje skutočná výhoda pôžičiek v bitcoinoch oproti pôžičkám vo fiat mene, pokiaľ:

 1. Vaše úverové skóre je príliš slabé na to, aby ste získali pôžičku od tradičného veriteľa (banka, družstevná záložňa, S&L atď.), a
 2. Z Bitbondu môžete získať vysoké hodnotenie dlžníka vo svojom vysokokvalitnom portfóliu online obchodu, bankového účtu, PayPalu a spojení na sociálnych sieťach..

Ak sa kvalifikátor číslo jedna na vašu situáciu nevzťahuje, pravdepodobne budete môcť získať lepšiu úrokovú sadzbu od tradičného fiat veriteľa. Ale čo ak oboje z týchto kvalifikácií sa vás týka? Pravdepodobne budete kývnuť na pôžičku Bitbond Bitcoin. Mali by ste však očakávať, že zaplatíte vyššiu úrokovú sadzbu ako jednotlivec s vysokým kreditným skóre, ktorý si vezme tradičnú fiat pôžičku.

Starostlivo porovnajte ponuky tradičných poskytovateľov fiat a bitcoinových pôžičiek. Premyslene zvážte, ktorý štýl pôžičky vám najlepšie vyhovuje. Pred podpísaním svojho mena bodkovanou čiarou si urobte čas a prečítajte si všetky drobné poznámky o pôžičke.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map