Ako výmeny využívajú zákony KYC na udržanie vašej kryptomeny

Bitcoin je prvý úspešný pokus na svete o vytvorenie decentralizovanej ekonomickej štruktúry. Jeho jadrom je viera v to, že si jednotlivci zaslúžia suverénnu menu. Mnoho nadšencov bitcoinu má pocit, že tieto viery presahujú rámec poznania zákonov vašich zákazníkov (KYC) a federálnych inštitúcií. Kryptoburzy bohužiaľ nie vždy zdieľajú tieto viery.

Burzy kryptomien zaznamenali za posledné dva roky ohromujúci rast, ktorý upútal pozornosť vládnych úradníkov. Výmeny sú už dlho bodom centralizácie v kryptopriestore. Vďaka tejto centralizácii sú výmeny jasnou voľbou pre regulačné orgány, ktoré chcú uplatniť svoju vôľu na trhu.

Výmeny cieľov IRS

Spoločnosť Coinbase strávila posledné takmer dva roky bojom s IRS pri odhaľovaní osobných údajov svojich klientov. Coinbase spočiatku stál vysoko a odmietal poskytovať IRS akékoľvek informácie o súkromných zákazníkoch. Ale to nebolo dlho predtým, ako bol Coinbase prinútený vyhovieť. Teraz sa ukazuje, že tieto požiadavky zahŕňajú zavedenie protokolov KYC.

Čo je to KYC?

KYC alebo poznať svojho zákazníka zákony sú nariadeniami proti praniu špinavých peňazí, ktoré boli vyvinuté po útokoch z 11. septembra. Ustanovenia pre tieto nariadenia boli vtesnané do Zákon USA PATRIOT. Tieto nariadenia boli navrhnuté tak, aby zabránili použitiu prania špinavých peňazí na financovanie teroristických organizácií.

V súčasnosti KYC používa väčšina finančných inštitúcií po celom svete. V bankovom sektore je zvykom vyžadovať od niekoho poskytnutie všetkých jeho osobných údajov, avšak až donedávna krypto služby tieto informácie nevyžadovali..

Uvidíte, že keď mali BTC hodnotu iba 100 dolárov, nebol problém s tým, že človek vlastnil 5 000 BTC bez platenia daní. Dnes má jediný BTC hodnotu viac ako 6 000 dolárov za kus a ten istý človek má teraz v kryptomene 500 000,00 dolárov. Radšej si verte, že daňový človek má záujem na tom, aby znížil cenu.

Ak kryptomena nie sú legálne peniaze, tak prečo KYC?

To je otázka na veky vekov. Vo väčšine krajín vrátane USA sa kryptomeny nepovažujú za zákonné platidlo, ale naopak virtuálna mena. Napriek rozdielom medzi fiatom a digitálnou menou sa zákony KYC implementujú závratnou rýchlosťou na celom trhu. Výmeny sú pre regulačné orgány zrejmým cieľom, pretože sú trhacími miestami na trhu.

Coinbase ilustruje, ako rýchlo môže výmena prejsť od bojov o ochranu vášho súkromia po zavedenie postupov KYC. Coinbase tiež nie je sama vo svojom úsilí a väčšina hlavných výmenných pobytov smeruje k integrácii aspoň nejakej formy KYC v budúcnosti.

KYC: Ponechajte si svoje krypto

Aj keď je to skľučujúce vidieť, skutočne nemôžete viniť tieto výmeny za to, že sa pod tlakom vlády prehýbali. V minulosti vlády používali terorizmu ako primárne zdôvodnenie ich prístupu. Akákoľvek výmena, ktorá odmietne implementovať protokoly KYC, by preto mohla podliehať intenzívnej kontrole.

Skutočný problém nastáva s rastúcim počtom obchodníkov s kryptomenami, ktorým je zablokovaný prístup k ich finančným prostriedkom z dôvodu neohlásenej implementácie KYC. Pozrime sa späť na Coinbase, aby sme tento bod objasnili jasnejšie.


Spoločnosť Coinbase pôvodne na otvorenie účtu jednoducho vyžadovala vaše osobné informácie, ako je vaše meno, dátum narodenia a rodné číslo. Bol to veľmi ľahký postup a na platformu sa prihlásili milióny kryptoinvestorov. Platforma umožňovala fiatové obchodné páry, čo z nej urobilo jednu z najpríjemnejších možností v tom čase. Väčšina používateľov bola ochotná zdieľať trochu informácií výmenou za ľahký prístup, ktorý platforma poskytovala.

Coinbase sa čoskoro stala najväčšou burzou v Severnej Amerike. Rýchlo vpred na začiatok tohto roka a teraz vidíte, že Coinbase vyžaduje úplný súlad s KYC skôr, ako umožní výber vašich prostriedkov. Tento protokol bol zavedený bez varovania a umožnil spoločnosti Coinbase skonfiškovať značné množstvo kryptomeny. Presná suma nie je známa.

Aktivita Reddit k téme

Krátky pohľad na najnovšie príspevky Reddit odhalí mnoho investorov v rovnakej situácii. V jednom príspevku jednotlivec do hĺbky vysvetľuje, ako výmena Bitstamp vyžadovala iba jeho vodičský preukaz na prihlásenie a načítanie jeho prostriedkov finančnými prostriedkami. Ale keď sa vybral na odchod, zastavila ho príval dotieravých otázok týkajúcich sa povahy jeho investícií.

Aktivita Reddit týkajúca sa uneseného kryptomeny

Aktivita Reddit týkajúca sa uneseného kryptomeny

Tu spočíva skutočný problém. Výmeny by mali byť povinné informovať svojich klientov, keď zavádzajú nové postupy výberu. To platí najmä vtedy, keď sú protokoly také rušivé ako tieto. Ďalej uvádzame iba niekoľko otázok, na ktoré môžete mať odpoveď, keď budete chcieť najbližšie vybrať svoje kryptomeny.

  • Aké sú vaše budúce obchodné plány / zámery?
  • Aká je adresa a SWIFT kód vašej banky?
  • Plánujete viac výberov?
  • Aký je pôvod vašich vložených BTC?
  • Poskytnite overené potvrdenie o svojom ťažobnom zariadení a technické špecifikácie.
  • Na čo použijete svoje BTC?

Tak čo teraz?

Vždy sa môžete obrátiť na decentralizované burzy, ak chcete v súkromí pokračovať vo svojich ašpiráciách na kryptomenu. Decentralizované výmeny sú čoraz populárnejšie a na rozdiel od svojich centralizovaných kolegov sú ťažko dobrým cieľom pre hackerov. Väčšina decentralizovaných výmenných platforiem ani priamo nespracuje vaše kryptomeny. Namiesto toho sa celý proces vedie priamo peer-to-peer.

Predpisy o programe Horizont

Aj keď BTC nie je také ľahké ovládnuť, zvyšok mincí na kryptotrhu má skutočných zástupcov spoločnosti a riadiacich pracovníkov, ktorí nie sú schopní alebo ochotní postaviť sa mocnostiam, ktoré sú potrebné na ochranu vašich informácií..

Diskusie o reguláciách stále pribúdajú a mnoho odborníkov na kryptomeny sa domnieva, že je to nevyhnutný krok k úplnému prijatiu. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude trh vyvíjať, pretože zákony KYC naďalej sužujú mnohých investorov v tomto vesmíre. Berte to zatiaľ len ako ďalší dôvod, prečo svoje mince nikdy nenechávať sedieť na burze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map