Ako technológia Blockchain mení herný priemysel

Technológia blockchain a online hranie: rozvíjajúca sa zlatá baňa

Svet každý deň odhaľuje nové prípady použitia technológie blockchain. Aj keď väčšina ľudí myslí na bitcoin a financie, keď počuje slovo „blockchain“, táto technológia rozširuje svoj dosah ďaleko za tieto dve veci.

Možno už viete, že poľnohospodárske podniky, energetické spoločnosti a svet umenia integrujú blockchain do svojich prevádzok. Pripojí sa však aj ďalší nič netušiaci sektor: online hranie. Početné projekty kryptomeny si takpovediac získavajú svojich kontrolórov a ich podpora prispieva k niektorým z najväčších mien v odbore..

V tomto článku vám povieme, ako vstupuje technológia blockchain do viac ako 50 miliárd dolárov online herný trh.

Technológia Blockchain uľahčuje „skutočné“ vlastníctvo virtuálneho tovaru

Momentálne sú na trhu s virtuálnym tovarom veľmi časté podvody. Nedostatok dôvery na trhu vedie k segregovaným centralizovaným obchodným platformám, ktoré si pri výmene svojich aktív často účtujú neprimerané poplatky. Náhle vypnutie hernej platformy môže navyše spôsobiť, že váš ťažko zarobený tovar bude zrazu bezcenný.

Wax a Enjin Coin sú dva projekty, ktoré transformujú toto vlastníctvo virtuálneho tovaru, aj keď trochu odlišnými spôsobmi.

koncept peňaženky na mince enjin

VOSK, čo je skratka pre Worldwide Asset eXchange, je decentralizovaná platforma, ktorú môžete použiť na vytváranie virtuálnych trhovísk. Platforma, ktorú vytvoril tím OPSkins, využíva tokeny WAX, ktoré vám umožňujú obchodovať s akýmkoľvek virtuálnym majetkom za kryptomenu. Aj keď sa zameriavajú na online hry, uvádzajú, že na platforme môžete tokenizovať akýkoľvek typ virtuálneho tovaru.

Enjin Coin posúva vlastníctvo založené na blockchaine o krok ďalej tým, že vytvára a spravuje tovar priamo v blockchaine Ethereum. Pomocou platformy herné komunity vytvárajú meny, položky a dokonca atribúty, ktoré sú podporované materskou mincou Enjin. Súčasťou projektu je aj inteligentná peňaženka, v ktorej môžete obchodovať so svojím tovarom na rôznych herných platformách.

Herné platformy využívajú na platby technológiu Blockchain


Rovnako ako v iných odvetviach, tradičné herné platobné systémy sú zvyčajne pomalé, ťažkopádne a drahé. Môžu tiež spôsobiť nesprávne distribuovaný ekosystém bohatstva, pretože z tejto neefektívnosti majú najväčší úžitok sprostredkovatelia a veľkí predajcovia..

Vďaka platbám kryptomenou sa nákupy v aplikácii stávajú bez trenia, pretože mikroplatby sa môžu prenášať priamo od hráčov k vývojárovi hier. V tejto transakcii už nie je potrebný sprostredkovateľ. Zabezpečenie a nemennosť technológie blockchain sú dostatočné na to, aby sa tento typ dôveryhodnej výmeny uľahčil.

Blockchain prináša hodnotu aj do distribúcie hier. Namiesto publikovania na centralizovanom trhu, ako je Apple App Store, môžu vývojári hier osloviť spotrebiteľov priamo prostredníctvom decentralizovaného trhu. Vývojári sa opäť vyhýbajú centralizovanému sprostredkovateľovi a platia za ne iba zlomok z toho, čo by normálne platili za predajné poplatky.

GameCredits buduje tento presný typ platobného systému. Cieľom projektu je stať sa jediným platobným systémom v priemysle online hier. Môžete použiť GAME, kryptomenu projektu, na platby za hry a nákupy v hrách. GameCredits tiež zahŕňa GPlay, decentralizovaný obchod s aplikáciami, ktorý vypláca 90% z tržieb priamo vývojárovi hry.

obchod gplay

Vývojári vytvárajú hry založené na blockchaine

O blockchaine už možno viete o CryptoKitties a o desiatkach ďalších hier v štýle zberateľstva. Technológia blockchain sa však používa nielen na roztomilé digitálne zvieratá.

Decentraland je „platforma virtuálnej reality poháňaná blockchainom Ethereum.“ V podstate je to virtuálny svet, ktorého kúsok môžete vlastniť. Kupujete pozemky vo svete Decentraland a záznam o vlastníctve sa zaznamenáva v sieti Ethereum. S pôdou môžete slobodne robiť čokoľvek.

V priebehu času každý hráč bude stavať na svojich digitálnych nehnuteľnostiach a vytvorí tak celý virtuálny vesmír doplnený obchodmi, službami a sociálnymi aktivitami. Jediný limit je vo fantázii hráčov na platforme.

Technológia blockchain zvyšuje hazard v skutočnom živote

Niektoré projekty stierajú hranice medzi virtuálnou realitou a skutočnou realitou. Tento trend začal u hier s rozšírenou realitou, ako je Pokemon Go, a pokračuje cez blockchain. Kvôli treníckej povahe kryptomeny môžete dostávať peňažné odmeny za akcie v reálnom živote, ktoré môžete minúť na virtuálnych platformách..

Skúsenosti (XP) je iba jeden projekt, ktorý to umožňuje. Spoločnosť Experience Points začína ponúkaním stimulov na online herných platformách, plánuje však expandovať do skutočného sveta.

Funguje to takto: Za vykonávanie určitých úloh získate XP, natívny token platformy, ktorý je možné vymeniť za herné predmety a služby. Tieto úlohy môžu siahať od odomknutia herného výkonu (virtuálneho) až po získanie „A“ z matematického testu (fyzického). Poslaním tímu je gamifikovať život a odmeňovať vás za každodenné zážitky.

Blockchain vylepšuje stávky na esport

Rovnako ako v prípade hazardných hier v kasíne, aj v prípade tipov na eportovanie majú výhody technológie blockchain. Táto technológia vytvára dôveryhodný a bezpečný ekosystém pre stávkovanie s nízkymi poplatkami mimo kontroly centrálnej strany. Otvára sa tak jurisdikcia, ktorá je notoricky prísna pri stávkovaní na úplne nový trh s hráčmi.

Najvýznamnejším projektom v tejto oblasti je startup podporovaný Markom Kubánom, Unikrn. Projekt využíva svoju kryptomenu Unikoin Gold ako prostriedok výmeny za esportové stávky na platforme. Spoločnosť Unikrn získala vo svojej počiatočnej ponuke mincí (ICO) ~ 31 miliónov dolárov.

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, technológia blockchain ovplyvňuje takmer všetky aspekty sveta online hier. Ide o tokenizáciu virtuálneho tovaru, vylepšenie stávkovania a platieb a získanie prielomov pre množstvo nových typov hier.

Toto je však iba začiatok. S vývojom odvetvia blockchainu sa bude vyvíjať aj online hranie, ktoré prinesie úplne novú sadu herných inovácií.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map