Ako sa spoločnosť Antminer stala najlepším hardvérom na ťažbu bitcoinov za menej ako dva roky

Bitmain v súčasnosti dominuje v ťažobnom priemysle. Spoločnosť Antminer sa neustále radí medzi najlepší dostupný hardvér na ťažbu bitcoinov. Táto tajná čínska spoločnosť dokázala zabezpečiť svoju pozíciu kombináciou taktík, ktoré zahŕňajú silné umiestnenie a dôsledný vývoj ich produktovej rady. Poďme na chvíľu preskúmať, ako sa tento ťažobný gigant dokázal v takej konkurenčnej ére vyšplhať na vrchol.

Obrovské zisky

Bitmain každé štvrťroka zhodnocuje obrovské zisky. Tvrdí to nedávna televízia CNBC správa, Bitmain teraz zarába viac ako veľmi populárny vývojár GPU kariet Nvidia. Bitmain má v súčasnosti 65% ziskovú maržu na svojich produktoch. Správa dospela k záveru, že spoločnosť Bitmain dosiahla v roku 2017 zisky až 4 miliardy dolárov.

Hardvér na ťažbu bitcoinov Antminer

Tieto obrovské ziskové marže pomohli spoločnosti Bitmain rozvinúť svoju líniu ťažobného hardvéru Antminer Bitcoin na jedného z najvyspelejších baníkov na trhu. Týmto bitmain tiež zvýšil hashovaciu silu celej BTC siete; čo zvýšilo obtiažnosť baníkov. To zase prinútilo viac baníkov k nákupu ťažobných súprav ASIC, aby zostali relevantné v ťažobnom priestore.

ASIC alebo aplikačne špecifické integrované čipy používané v rade Antminer sú určené na spracovanie hash kódu SHA-256 používaného BTC. Tieto pokročilé ťažobné čipy produkujú oveľa viac hashovacej sily ako úsilie ťažby GPU alebo CPU. V mnohých prípadoch sú čipy ASIC schopné vypočítať Proof-of-Work 100 000 rýchlejšie ako ich náprotivky GPU. Dnes budete potrebovať ťažobnú plošinu ASIC, ak chcete úspešne ťažiť BTC vo veľkom meradle.

Graf znázorňujúci zvýšenie obtiažnosti BTC

Graf znázorňujúci zvýšenie obtiažnosti BTC

Banské bazény

Bitmain tiež ovláda početné banské združenia. Banská skupina je sieť počítačov, ktoré kombinujú svoju hashovaciu silu. Banské bazény sa stali veľmi populárnymi, pretože umožňujú takmer každému jednotlivcovi získať prístup k ťažbe BTC. Zisky zo spoločného ťažobného podniku sa rozdelia medzi členov združenia podľa ich hashových príspevkov.

Banské bazény sú jedným z najlepších spôsobov, ako začať ťažiť BTC v dnešnom konkurenčnom ekosystéme. Tieto fondy bohužiaľ tiež centralizujú veľkú časť BTC siete. To malo za následok, že Bitmain získal ešte väčšiu kontrolu nad ťažobným sektorom.

Konzervatívne odhady účtovnej firmy Bernstein stanovili trhový podiel spoločnosti Bitmain na 70% – 80%.

Bitmain v súčasnosti vlastní alebo prevádzkuje množstvo najväčších banských združení na svete. Patria sem Antpool a BTC.com. Samotná spoločnosť okrem týchto ťažobných bazénov založených na hardvéri prevádzkuje aj niekoľko divízií cloudovej ťažby. Hashnest, Suanlibao, a BW.com sú tri z najväčších cloudových ťažobných operácií, aké v súčasnosti existujú. Všetky sú kontrolované Bitmainom.


Zásobovanie ťažobných bazénov hardvérom na ťažbu bitcoinov

Súpravy Antminer sú dnes priemyselným štandardom. Bitmain ďalej zužitkoval svoju pozíciu poskytnutím konkurenčných banských združení prístupom k ich hardvéru na ťažbu bitcoinov výmenou za percento ziskov fondu. Bol to mimoriadne úspešný podnik. Tiež to malo za následok rastúci dopyt po ťažobnom hardvéri Antminer Bitcoin v priemysle.

Hardvérové ​​dátové centrá pre ťažbu bitcoinov

Bitmain je priekopníkom v obchodnej štruktúre zdieľaných dátových centier a v súčasnosti si ktokoľvek môže prenajať ďalší hash z jedného zo svojich centier, aby zvýšil svoje ťažobné schopnosti. Tieto dátové centrá sa často nachádzajú v častiach sveta, kde je prítomná obnoviteľná alebo veľmi nízkonákladová energia. To je prípad ich umiestnenia vo vnútornom Mongolsku. Bitmain je schopný ešte viac zvýšiť svoje zisky umiestnením svojich dátových centier do týchto regiónov.

Foto dátové centrum Bitmain cez Insightssuccess

Foto dátové centrum Bitmain cez Insightssuccess

Nové bitmainové podniky

Bitmain si uvedomuje, že trh sa neustále posúva. Čínski úradníci vyjadrujú svoju nedôveru voči kryptomene a minulý rok krajina zaviedla zákaz ICO. To viedlo vedúcich predstaviteľov Bitmain k rozšíreniu ich činnosti globálne. Spoločnosť Bitmain dnes prevádzkuje dcérske ťažobné farmy v Izraeli, Švajčiarsku, Kanade a Singapure.

Je Bitmain až veľký?

Bitmainu sa podarilo zabezpečiť si pozíciu lídra v odbore poskytovaním ťažiarom výkonnejšie možnosti ťažby ASIC. Toto tiež poskytlo spoločnosti Bitmain neuveriteľnú silu v rámci siete BTC. Bitmain teraz riadi osud BTC z hľadiska vývoja. Všetky zmeny protokolu BTC musia byť schválené banskou komunitou. To znamená, že Bitmain má schopnosť do veľkej miery zvážiť budúce aktualizácie protokolu.

Odborníci vložili sieť spoločnosti Bitmain kontrola okolo 51%. To znamená, že Bitmain je teraz dostatočne veľký na to, aby zabezpečil, že vývoj BTC bude v súlade s produktmi ich spoločnosti. To viedlo mnohých ľudí v kryptopriestore ku kritike jastrabej taktiky firmy. Akýkoľvek ťažobný fond s 51% kontrolou v sieti získava schopnosť odmietnuť transakcie zamerané na určité adresy. Týmto spôsobom je Bitmain schopný zvyšovať svoje zisky a zároveň znižovať svoju konkurenciu.

Antminer naďalej rastie

Kritici Bitmainu budú musieť nateraz musieť ustúpiť. Spoločnosť pokračuje vo vývoji svojej rady Antminer a posúva hashovú silu BTC siete ešte ďalej. Okrem ťažby BTC začal Bitmain vyvíjať aj čipy ASIC pre ďalšie Dôkaz o práci mince ako napríklad Ethereum. To tiež zvýšilo ťažkosti, ktoré majú ťažiari v rámci blockchainovej siete ETH.

Graf znázorňujúci obtiažnosť ťažby éteru

Graf znázorňujúci obtiažnosť ťažby éteru

Antminer naďalej vládne najvyššiemu

Konkurencia je v sektore ťažby kryptomien strmá a Bitmain sa veľmi snaží zostať na vrchole trhu. Táto spoločnosť dokázala dokonale umiestniť svoju firmu do kryptomeny. Zakladatelia spoločnosti, Micree Zhan a Jihan Wu, hlasujú v kryptomene a môžete naďalej očakávať, že zvážia akékoľvek problémy s kryptomenami, ktoré by potenciálne mohli znížiť ich kontrolu nad trhom.

Vývojári sledujú, ako sa situácia vyvíja. Mnohí hľadajú nové dôkazné metódy, ako napríklad Proof-of-Stake, ktoré by im pomohli zmierniť obavy. Akékoľvek zmeny si, bohužiaľ, budú vyžadovať konsenzus banskej komunity, ktorá je v súčasnom stave kontrolovaná spoločnosťou Bitmain. Dúfajme, že v blízkej budúcnosti dôjde k tlaku na decentralizáciu ťažobného sektoru BTC. Pre túto chvíľu si radšej zaobstarajte Antminer, ak chcete úspešne ťažiť BTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map