Ako sa blockchain v súčasnosti uplatňuje na kybernetickú bezpečnosť?

Existuje veľa praktických prípadov použitia medzi blockchainom a kybernetickou bezpečnosťou a zdá sa, že prekrývanie sa len zväčšuje. S novými technológiami prichádza viac príležitostí pre hacky a kybernetické bezpečnostné riziká. Keďže sa viac spoločností pripravuje na moderné pokusy o hackerstvo a digitálne vydieranie, blockchain a kybernetická bezpečnosť sú horúcou témou.

Blockchain a kybernetická bezpečnosť

Kedykoľvek hovoríte o blockchaine, takmer vždy vstúpite do diskurzu hypotetických látok. Platí to vo vzťahu k vláde a obchodu a rovnako to platí aj o kybernetickej bezpečnosti. Kybernetická bezpečnosť je však naliehavým problémom, ktorý stojí globálnu ekonomiku odhadom 450 miliárd dolárov rok.

Aké problémy teraz rieši, a nie špekulovať, ako môže blockchain nakoniec vyriešiť ťažkosti tohto problémového odvetvia? A ktoré spoločnosti si špinia ruky (takpovediac)?

„Blockchain má veľa skutočných prípadov použitia,“ hovorí Nick Bilogorskiy, stratég pre kybernetickú bezpečnosť Juniper Networks, „Napríklad decentralizované ukladanie, predchádzanie podvodom a krádeži dát, a distribuovaná infraštruktúra verejných kľúčov na autentifikáciu používateľov alebo zariadení.“

Viacfaktorové overenie

Útoky DDoS (Deliberate Denial of Service) sú dnes jednou z najbežnejších kybernetických bezpečnostných hrozieb. A sú na dennom poriadku a rozšírené hlavne vďaka nášmu existujúcemu systému názvov domén. Keď uchovávame údaje na jednom centralizovanom mieste, je nekonečne jednoduchšie sa do nich dostať. Vďaka decentralizovanej štruktúre blockchainu a distribúcii informácií cez uzly bude hackovanie systémov prakticky nemožné.

„Namiesto toho, aby boli všetky heslá používateľov uchovávané v jednej databáze v sieťovom operačnom centre jednej spoločnosti, má každý jednotlivec svoj súkromný kľúč,“ hovorí Nick Spanos, zakladateľ Bitcoin Center NYC. „Spoločnosti ako Equifax a Wells Fargo už nikdy nebudú nakladať s informáciami tak, ako to robili. Museli by ste hacknúť milióny ich používateľov súčasne – čo je oveľa ťažší výkon. “

Víťaz ocenenia Microsoft Blockchain Incentive, spustenie zabezpečenia blockchainu REMME v súčasnosti bráni kybernetickým útokom na veľké i malé spoločnosti. Odstránením priestoru pre ľudské chyby a široko používaným jednoduchým systémom hesiel v jednom kroku uzatvárame okno pre oportunistických hackerov, ktorí hľadajú heslo, ktoré sa dá ľahko prelomiť..

Robustné riešenie REMME je postavené na decentralizovanej hlavnej knihe a spravuje a overuje používateľov a zariadenia prostredníctvom viacfaktorovej autentifikácie. To eliminuje pravdepodobnosť, že sa počítačoví útočníci chytia za najľahší cieľ (slabé heslá).

Spoločnosť tiež spolupracuje s niekoľkými bitcoinovými burzami, aby pomohla zabrániť phishingové útoky ako útok Bitfinex, ktorý stratil 60 miliónov dolárov (v tom čase 120 000 BTC). Poskytujú bezpečnosť autorizovanej platformy založenej na kryptografických princípoch a užívateľsky prívetivej technológii 2FA na jedno kliknutie.

Zlepšenie bezpečnosti internetu vecí

Jedným z kameňov úrazu na ceste rastu internetu vecí je neustála hrozba bezpečnosti zariadení. Podľa výskum od spoločnosti Gemalto, 96 percent spoločností a 90 percent spotrebiteľov sa domnieva, že ich zariadenia IoT nie sú bezpečné – a že by mala existovať vládna regulácia. Zdá sa, že ich znepokojuje hlavne to, že hacker prevezme kontrolu nad ich zariadením alebo že dôjde k odcudzeniu jeho osobných údajov.

Keď sa detské monitory a zdravotnícke prístroje sú infikované malwarom a hlavní výrobcovia automobilov strácajú kontrolu nad svojimi vozidlami, obavy verejnosti sú pochopiteľné. Myšlienka na stratu kontroly nad autom alebo dýchacími prístrojmi je skutočne panická. Ale aj tu začína blockchain ukazovať nejaké výsledky.


IBM má za sebou dlhú históriu inovácií. Nie je preto prekvapením, že vedú v oblasti blockchainovej technológie práve oni. The Platforma IBM Watson IoT umožňuje zariadeniam IoT prenášať údaje do kníh blockchainu. Tieto údaje sú potom zahrnuté v zdieľaných transakciách a záznamoch, ktoré sú odolné proti neoprávnenej manipulácii a overené prostredníctvom zabezpečených inteligentných zmlúv.

Austrálsky telekomunikačný gigant Telstra tiež zaznamenáva úspech využívaním blockchainu na zabezpečenie svojich ekosystémov internetu vecí „inteligentného domova“ prostredníctvom overovania identity ľudí prostredníctvom uložených biometrických autentifikačných údajov. A IOTA tiež sľubuje rozšírenie IoT prostredníctvom svojej technológie Tangle.

Vyplnenie medzery v talentoch

Možno ste si mysleli, že počítačových inžinierov je viac ako dosť. Ukázalo sa však, že v oblasti kybernetickej bezpečnosti je dosť talentov.

Nezamestnanosť v priemysle sa pohybuje okolo nuly. To znamená, že keď sa objavia nové pozície, je ťažké ich obsadiť. A s neustálymi výzvami rozvíjajúcich sa technológií (a s nimi aj väčších kybernetických hrozieb) do roku 2020, Frost & Sullivan predpovedá minimálne 1,8 milióna voľné miesta v priemysle kybernetickej bezpečnosti.

Spoločnosti ako PolySwarm, decentralizované trhovisko s antivírusmi, motivujte technikov z celého sveta, aby prispievali k boju proti počítačovej kriminalite. Toto nielenže dáva jasným talentom príležitosť zažiariť, bez ohľadu na ich umiestnenie, vzdelanie alebo históriu, ale tiež pomáha rýchlejšie odhaliť počítačovú kriminalitu..

Doby zotrvania (množstvo času, po ktoré vírus stojí v neaktívnom stave v systéme pred aktiváciou) je dnes jednou z najvážnejších hrozieb, čo znamená, že rýchlosť je najdôležitejšia. Vďaka bývalému CIO spoločnosti McAfee Antivirus Markovi Tonnesenovi ako poradcovi tímu PolySwarm sa zastavenie kybernetických zločincov v ich stopách a predchádzanie útokom stávajú realitou.

Nie všetci majú dohodu

Samozrejme, debata o blockchaine a kybernetickej bezpečnosti a ich vhodnosti ako technológie zúri aj v celom odvetví kybernetickej bezpečnosti. Napriek rastúcemu počtu prípadov použitia a získaniu impulzu pre blockchain nie všetci súhlasia s jeho potenciálom.

Generálny riaditeľ spoločnosti Gunner Technology Cody Swann hovorí: „Boli sme zahltení požiadavkami podnikateľov na blockchainové aplikácie. Bohužiaľ, žiadny z týchto produktov sa nedostal cez alfa na blockchaine. Prečo? Pretože v prevažnej väčšine prípadov je blockchain horšou voľbou pre väčšinu technológií. “

Worldpay Viceprezident a vedúci globálnej kybernetickej obrany & Stratégia bezpečnosti Peter Tran je zatiaľ z blockchainovej technológie takisto nadšený. Verí, že umelá inteligencia a strojové učenie majú navrch v boji proti počítačovej kriminalite. A tiež to, že obnova existujúcej infraštruktúry nemusí byť ekonomickou realitou.

Výzvou bude zjednodušenie, zefektívnenie a lacnejšie používanie technológie blockchain a kybernetickej bezpečnosti. Je však povzbudivé vedieť, že blockchain už rieši mnoho našich problémov a môže odtiaľ ísť iba hore.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map