Ako rozšíriť svoje kryptoportfólio ako profesionál

Obchodovanie s kryptami môže byť zložité kvôli náhlym výkyvom, ktoré sa vyskytujú na trhu. Vaše kryptomenné portfólio teda musí byť vyberané s veľkou opatrnosťou. Ak sa naučíte, ako zvýšiť svoje kryptomenné portfólio ako profesionál, môže vám to pomôcť tlmiť straty v čase trhových poklesov. Silnejšie mince majú zvyčajne menšie riziko ako temné mince. Budete chcieť dodržiavať prísny režim, keď zvažujete, aké nové mince pridáte do svojho portfólia ako dlhodobé.

Bitcoin vs. altcoiny

Mnoho obchodníkov s kryptami sa rozhodne investovať iba do bitcoinu. Bitcoin má veľa jedinečných aspektov. Bola to prvá úspešná kryptomena na svete a na kryptotrhu tvorí 42,2 percenta. Veľká časť fluktuácií trhu úzko súvisí s činnosťou BTC kvôli jeho veľkej veľkosti trhu. Vďaka tomuto významnému podielu na trhu je BTC jedným z najbezpečnejších kryptomien, do ktorých sa dá investovať. Väčšina analytikov súhlasí s tým, že pravdepodobnosť zrútenia bitcoinu je menšia ako u altcoinov..

Graf znázorňujúci exponenciálny rast Cryptomarketu prostredníctvom MIT

Graf znázorňujúci exponenciálny rast Cryptomarketu prostredníctvom MIT

Altcoiny sú akékoľvek mince okrem BTC. Altcoiny môžu byť pri správnom použití výkonnými investičnými nástrojmi. Výbušný rast kryptotrhu možno z veľkej časti pripísať úspechu hlavných altcoinov, ako sú Ethereum, Ripple a Litecoin. Teraz sú na výber tisíce altcoinov. Aj keď to vám dáva neobmedzenú slobodu na trhu, môže to tiež spôsobiť, že výber správneho altcoinu bude ohromujúci.

Zle spravované kryptomeny môžu zlyhať a zhorieť v okamihu, ako je to v prípade Bitconnect. Preto budete chcieť pred výberom vykonať náležitú starostlivosť. Pozrime sa na niektoré základné informácie o trhu, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše krypto portfólio.

Celková ponuka vs. obehová ponuka

Musíte pochopiť, ako môže celková ponuka mince versus jej obežná ponuka ovplyvniť trhovú hodnotu mince, ak chcete zvýšiť svoje krypto portfólio ako profesionál. Je to jednoduchá ponuka a dopyt. Čím väčší dopyt po položke, tým vyššia cena. Ak dopyt preváži nad ponukou, cena sa vždy zvýši.

Napríklad BTC má celkovú zásobu 21 000 000 BTC. Po vyťažení 21 000 000. BTC už nebudú vytvorené žiadne ďalšie bitcoiny. V obehu je už 17 136 912 BTC. To znamená, že na ťažbu zostáva menej ako 4 000 000 BTC. Pretože sa obehová ponuka blíži k celkovej ponuke, dalo by sa bezpečne predpokladať, že cena BTC bude rásť s nedostatkom.


Tento princíp môžete uplatniť aj pri altcoinových investíciách. Je pravdepodobné, že projekt nebude mať výrazný pohyb cien so silným dopytom, keď je jeho ponuka vysoká. Je to starý výraz: „Je to ako pokúšať sa predať ľad Eskimákom.“ Ak je potrebné vyrobiť miliardy mincí, potom je možné tento nárast dopytu ľahko uspokojiť bez toho, aby z dlhodobého hľadiska nevyhnutne došlo k zvýšeniu ceny mince..

Decentralizované platformy

Aj v sektore riadenia projektov existujú určité výrazné rozdiely. Decentralizované projekty nemajú výkonného riaditeľa a sú riadené komunitou. Ich kódové základne sú open-source a väčšina z nich bude mať aktívny GitHub kam môžete ísť a sami vyhodnotiť kód.

Decentralizované platformy sú chrbtovou kosťou kryptotrhu a mnoho z nich považuje decentralizáciu za základnú vieru krypto priestoru. Nie je tu žiadna kancelária BTC. BTC je jednoducho matematický vzorec, ktorý existuje v kryptopriestore. Toto robí BTC skutočne „peer-to-peer elektronickým hotovostným systémom“, ako je popísané v Satoshi Nakamoto’s biely papier.

Existujú aj niektoré nevýhody decentralizovaných projektov, ktoré by ste mali zvážiť, ak chcete rozšíriť svoje krypto portfólio čo najbezpečnejším spôsobom. Primárne nie je možné sa uchýliť, ak ste podvedení alebo náhodou stratíte svoje kryptomenu. Nie je tu žiadna kancelária, kam by ste mali posielať vaše sťažnosti, a neposkytuje sa žiadna refundácia. Chyby blockchainu môžu byť nákladné pri jednaní s decentralizovanými kryptami, ako sú BTC.

Centralizované platformy

Centralizované kryptomeny fungujú ako tradičné podniky. Môžete sa zvyčajne obrátiť na generálneho riaditeľa a hlavnú kanceláriu. Centralizované kryptomeny sa skôr snažia vyhovieť regulačným štandardom. NEO a Ripple sú dva príklady centralizovaných kryptomien, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyhovovali možným budúcim predpisom.

Ripple’s Office via Homepolish

Ripple’s Office via Homepolish

Centralizované kryptomeny majú tiež určité nevýhody, hlavne to, že vývojári majú úplnú kontrolu nad tvorbou a cieľom vašich mincí. Vyskytli sa prípady, keď boli siete napadnuté a vývojári sa rozhodli namiesto masívnych strát tvrdo rozdeliť kryptomenu do novej meny, aby tak znefunkčnili starú menu. Presne to sa stalo s ETH v Júna 2016. To viedlo k vytvoreniu Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC).

Vyhodnoťte projekt

Prečítajte si dokumentáciu o svojej potenciálnej investícii. Nikdy by ste nemali investovať do projektu, ktorý nie je jasne a stručne vysvetlený v jeho bielej knihe. Nikdy neinvestujte do projektu, ktorý nemá dokumentáciu. Toto je vážna červená vlajka a najrizikovejší spôsob, ako rozšíriť svoje krypto portfólio.

V bielej knihe získate stručné hodnotenie trhu, ktoré bude obsahovať informácie o tom, prečo je platforma skutočne nevyhnutná. Mala by existovať aj časť s technickými špecifikáciami, ktorá popisuje tok a logistické funkcie platformy. Skúsení investori vedia držať krok s projektmi, ktoré majú otvorený zdrojový kód. To znamená, že komunita môže slobodne hodnotiť a prispievať k zvyšovaniu efektívnosti a bezpečnosti kódu.

Kvalitná biela kniha by mala obsahovať cestovný plán, ktorý vysvetľuje časový harmonogram rozvoja spoločnosti. Bude tu tiež tímová sekcia, kde nájdete aspekty vedenia a rozvoja projektu. Oslovte svojimi otázkami členov tímu na sociálnych sieťach. Ak reagujú, je to dobré znamenie, že sa projekt aktívne rozvíja.

Neustále informovaní o aktualizáciách trhu

Kryptomediálne pokrytie môže mať silný vplyv na cenu konkrétnej mince. Najlepšie mince si udržia silnú mediálnu prítomnosť aktívnym zverejňovaním príbehov týkajúcich sa vývoja ich projektov. Vždy si overte všetky správy, ktoré by sa mohli ukázať ako ziskové. Môže to zahŕňať pridanie konkrétnej mince k hlavnej burze.

Zvýšte svoje kryptoportfólio s dôverou

Technológia blockchain podporuje technologickú renesanciu vo všetkých odvetviach. V nasledujúcich mesiacoch existuje značný priestor na rast, pretože kryptomeny si naďalej získavajú obľubu. Postupujte podľa pokynov v tejto príručke a môžete zodpovedne rozšíriť svoje kryptomenné portfólio s pravdepodobnosťou vo svoj prospech.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map