Máte veľa bitcoinov. Ste si istí, že ich hodnota bude neustále stúpať. Neexistuje spôsob, ako by ste chceli predať jediný, aspoň nie teraz. Ale váš zostatok úspor je nízky a pre urgentnú a podstatnú finančnú potrebu potrebujete hotovosť. Čo robiť? Klepnutím na kreditnú kartu získate pôžičku? Sladké rozhovory s miestnym bankárom? Navštíviť pôžičku v deň výplaty? Je na čase, aby ste zvážili, ako použiť BTC ako kolaterál a zabezpečiť si tak potrebný úver. Tu je prehľad niekoľkých miest, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť tento cieľ.

Poznámka redakcie: Investovanie do kryptomien a obchodovanie s nimi je neuveriteľne riskantné úsilie a využitie BTC ako kolaterálu môže maximalizovať straty vzniknuté pri obchodoch na juh. Nasledujúci článok je vzdelávací, a nie investičné poradenstvo. Pristupuj nežne.

Využite to, čo vlastníte, na požičanie si toho, čo nemáte

Koncepcia pôžičky v deň výplaty za zlý úver nie je nové. Výmenou za pôžičku dáte do úschovy cenný obchodovateľný majetok veriteľovi. V závislosti od toho, ako je váš kolaterál obchodovateľný a hodnotný, môže vám veriteľ poskytnúť lepšie podmienky pôžičky ako dlžníkovi nezabezpečeného (nezabezpečeného) úveru. A ak je vaše kreditné skóre zlé, zaistená pôžička môže byť jediným spôsobom, ako pôžičku vôbec získať. Ďalej budete mať spoločnosti ako moorcroft v pätách, ak sa pôžičky nesplatia včas.

Aké je vaše skóre?

Zabezpečené bitcoinové pôžičky (CBL) môžu byť dobrým nápadom pre dlžníkov, ktorí majú menej ako ideálny charakter kreditné skóre (v rozmedzí 300 až 629). Táto zóna sa berie do úvahy nežiaduce a bude vás diskvalifikovať z prijímania výhodných podmienok pôžičky. Ak je vaše skóre na krajnej dolnej hranici tohto rozsahu, veľa šťastia v získaní akýkoľvek druh úveru, či už kolateralizovaný alebo nie.

Nie koniec príbehu

Povedzme však, že máte kreditné skóre 580. Pomaly sa zotavujete z veľkej havárie z roku 2008 alebo z rôznych predchádzajúcich pôžičky so zlým úverom. Vaša pracovná situácia je stabilná. Ešte lepšie je, že ste v septembri 2013 z rozmaru kúpili bitcoin v hodnote 500 dolárov. Bitcoin vtedy predstavoval 125 dolárov a teraz sa chystá na 6 500 dolárov, čo je otvorený zisk 25 500 dolárov. Môžete byť slabým úverovým rizikom pre tradičného fiat veriteľa (banka, S&L, P2P), ale pre veriteľa zabezpečeného bitcoinom ste potenciálne horúcou vlastnosťou.

Ako používať BTC ako zábezpeku

Žiadosť o CBL je jednoduchá. Poskytnite svoje osobné údaje prevádzkovateľovi platformy pre požičiavanie CBL (spája veriteľov s dlžníkmi) a preukážte, koľko bitcoinu vlastníte. Vyberte si, koľko fiat si chcete požičať a na ako dlho. Na serveri Unchained Capital.com so sídlom v Texase bude váš pomer pôžičky k hodnote (LTV) stanovený na 50 percent. To znamená, že ak vložíte všetkých 25 500 dolárov zo svojich bitcoinov ako zábezpeku, môžete dostať pôžičku v maximálnej výške 12 750 dolárov. V súčasnosti majú nárok na pôžičku v Unchained iba podniky a jednotlivci v 28 z 50 štátov USA.

Úrokové sadzby sa pohybujú od ôsmich do 14 percent a k dispozícii sú durácie úveru od troch do 60 mesiacov. Poplatky za poskytnutie pôžičky sú uvedené ako jedno percento. Neúčtujú sa žiadne pokuty za predčasné splatenie. Unchained prijíma bitcoiny a ethereum ako kolaterál pôžičiek. Po schválení pôžičky jednoducho preveďte svoje mince do špeciálnej studenej peňaženky v Unchained. Po prijatí budú vaše prostriedky z fiat pôžičky prepojené s vašou bankou. Nespútané značky iba na úrok pôžičky. Každý mesiac budete platiť rovnakú úrokovú sadzbu, kým nevyprší doba platnosti pôžičky. Potom urobíte splátku istiny, ktorá plne spĺňa všetky pôžičkové záväzky.

Margin hovory? Predvolené?

Čo ak hodnota vášho kolaterálu v bitcoinoch výrazne poklesne? Unchained vás požiada, aby ste pridali ďalší kolaterál alebo vykonali platbu istiny. Týmto sa obnoví váš pomer LTV a vaša pôžička nebude v kancelárii riaditeľa.

Čo ak ste nesplácali pôžičku? Podľa webovej stránky UnchainedCapital.com:

„Ak dôjde k zlyhaniu vašej pôžičky kedykoľvek, budeme nútení zlikvidovať časť vášho kolaterálu, aby sme pokryli naše hlavné náklady a prípadné nezaplatené úroky. Zvyšok bude vrátený na adresu podľa vášho výberu. “

Ďalšie možnosti pre váš BCL

Ďalším konkurentom v oblasti pôžičiek na kolaterálne mince je SALT Lending.com so sídlom v Colorade. Podobné protokoly týkajúce sa žiadosti o pôžičku, schválenia, prevodu kolaterálu a výzvy na dodatočné vyrovnanie platia aj v tejto spoločnosti. Pôžičky sú k dispozícii kvalifikovaným dlžníkom v USA, Brazílii, Švajčiarsku, Novom Zélande, Veľkej Británii a niekoľkých ďalších krajinách. SALT ponúka dlžníkom možnosť zvoliť si 30, 40 alebo 50 percentné pomery LTV. Pre dlžníkov, ktorí majú averziu k riziku, môže mať zmysel výber 30- alebo 40-percentného pomeru LTV viac ako 50-percentná verzia.

Kľúčovým rozdielom medzi soľou a nespútaným kapitálom je ten, ktorý ponúka prvý principál & úrok pôžičky navyše k pôžičkám iba na úroky. SALT tiež prijíma ako kolaterál bitcoin, ethereum, dogecoin a litecoin.

Úrokové sadzby a podmienky pôžičky sa líšia; tu je snímka obrazovky s podmienkami na dva roky vo výške 12 750 dolárov, istina a úrok CBL s 50-percentným pomerom LTV:

Ako používať BTC ako záruku. Dvojročná pôžička

Kalkulačka pôžičiek na obrazovke spoločnosti SALT Lending vám umožní upraviť všetky kľúčové vstupy. Jedná sa o hlavný a úrokový dvojročný úver využívajúci ako zábezpeku bitcoin.

Máme tu rovnakú hypotetickú pôžičku iba na úrok režim:

pôžička iba na zabezpečenie BTC

Rovnaká pôžička ako v predchádzajúcom príklade, ale táto ukazuje špecifiká pôžičky iba na úroky.

Všimnite si Vklad SOLI jazdca na interaktívnej kalkulačke pôžičiek. Čím viac SALT žetónov vlastníte, tým nižšia bude úroková sadzba vašej pôžičky. Tokeny sa v čase písania tohto dokumentu obchodujú blízko. 6200 kusov. Momentálne SALT členské nie sú povinní získať pôžičku, na oddelenie služieb zákazníkom SALT. SALT si za pôžičky s pevnou úrokovou sadzbou neúčtuje poskytnutie pôžičky, pokuty za predčasné splatenie ani záverečné poplatky.

Tu je pohľad na vzorové podmienky pôžičky zobrazené na webe Unchained Capital k 11. novembru 2018:

Ako používať BTC ako kolaterál podmienok nespútaného kapitálu

Príklad podmienok pôžičky, ktoré sú uvedené na webe Unchained Capital, 11. novembra 2018. K dispozícii sú pôžičky až na päť rokov.

Možné, áno. Ale je to praktické??

Na základe aktuálnych informácií na webových stránkach SALT Lending and Unchained Capital to určite vyzerá ako jednoduchý proces, ako požiadať, kvalifikovať sa a potom potenciálne získať CBL.

Perfektný svet

Tu je hypotetický scenár, ktorý by mohol poskytnúť priaznivé a racionálne pozadie pre vašu implementáciu CBL:

  1. Technická analýza naznačuje, že bitcoiny sa obchodujú nad hlavnými úrovňami podpory.
  2. Dlhodobý cenový trend je na týždennom a mesačnom grafe vzostupný.
  3. Očakávate, že prípadné zhodnotenie ceny v bitcoinoch výrazne prevýši náklady na správu vašej pôžičky.
  4. Vlastníte značné množstvo bitcoinov a neprajete si spustiť zdaniteľnú udalosť predajom vašich mincí.
  5. Úroková sadzba vašej pôžičky je primeraná, rovnako ako poplatky za zriadenie pôžičky.

Uptrend je priateľom vášho úveru

Pokiaľ si z vyššie uvedených bodov nepamätáte nič iné, uistiť sa že bitcoin je v dlhodobom trende, ak a kedy sa rozhodnete, že CBL je pre vás to pravé. Pre vašu CBL je oveľa ťažšie prijať výzvu na dodatočné vyrovnanie, keď bitcoin naďalej dosahuje na svojich dlhodobých grafoch sériu vyšších a vyšších minim..

Dajte teda šancu na úspech vo svoj prospech hneď od začiatku. CBL vyberajte iba počas počiatočnej až strednej fázy stabilného rastového trendu v bitcoinoch. Pravidelní čitatelia Coincentral by už mali vedieť, ako potvrdiť vzostupný a zostupný trend.

Zhrnutie

Ak nemôžete ľahko získať pôžičku prostredníctvom tradičného fiat veriteľa, CBL môže alebo pôžičky v deň výplaty byť uskutočniteľnou alternatívou. Porozhliadnite sa po najlepších podmienkach pôžičky a pred podpísaním zmluvy o CBL si nájdite čas na prečítanie všetkých drobných písmen. Uistite sa, že robíte preventívne opatrenia, aby ste sa vyhli výzve na dodatočné vyrovnanie, ak bitcoiny klesnú počas platnosti vašich CBL. Dajte si záležať na úspešnom CBL potvrdením existencie zdravého a dlhodobého trendu v bitcoinoch.

Poznámka: Informácie pre spoločnosti SALT Lending.com a Unchained Capital.com boli získané z rôznych sekcií príslušných webových stránok každej firmy 11. novembra 2018..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me