Ako nájsť najlepšie ICO na investovanie

Aj keď je investícia do projektu včasná, veľmi riskantné, môže priniesť veľmi plodné výsledky. Ako v prípade každej inteligentnej investície, aj v tomto prípade budete musieť vykonať náležitý prieskum, ktorý ochráni váš kapitál. Počiatočný trh s ponúkaním mincí (ICO) je neregulovaný, a preto vás v prípade, že vás niekto podvedie podvodom, čaká len málo. Ako už bolo povedané, ICO sú každým dňom populárnejšie. K dnešnému dňu už bolo viac ako 3 000 ICO podľa a štúdium uskutočnila agentúra Reuters.

Vybrať víťazné ICO môže byť ťažká úloha. Ani psychik nemôže zaručiť, že vyjdete vpred. Aj keď nikto nepozná krypto budúcnosť, stále môžete podniknúť určité kroky, aby ste našli to najlepšie ICO, do ktorého investujete.

Overujte projekty na hlavných platformách

Vaše hľadanie najlepšieho ICO by malo začať skúmaním toho, o čom sa diskutuje na populárnych krypto fórach, ako napr BitcoinTalk. Tu môžete získať širokú škálu rád a tiež informácie o tom, z akých projektov sú ľudia nadšení. BitcoinTalk označuje všetky ich témy ICO s [ANN].

Oboje Reddit a Steamit mať veľmi aktívne fóra ICO. Okrem toho, že získate prehľad o svojich potenciálnych investíciách, môžete si tiež vyzdvihnúť niektoré skutočne užitočné tipy od ostrieľaných veteránov. Nebojte sa klásť otázky. Ak nenájdete zmienku o svojom projekte na žiadnej z týchto platforiem, budete sa chcieť vyhnúť.

Najlepšie ICO budú mať solídne vývojové tímy

Vždy skúmajte vývojový tím, ktorý stojí za príslušným ICO. Sú to ľudia, ktorí dostanú vašu investíciu. Nikdy neinvestujte do ICO, keď ich vývojovému tímu chýbajú skúsenosti na splnenie požadovaných úloh. Začnite s účtami sociálnych médií tímu. Výskum v sociálnych sieťach môže prezradiť veľa o tíme projektu.

Spolupracujú členovia tímu s inými odborníkmi v rovnakom odbore? To vám môže pomôcť určiť vplyv jednotlivca v komunite. Ak dotyčný vedie technické diskusie s ďalšími známymi vývojármi kryptomien, je to dobré znamenie, že má v danom priestore skúsenosti. Určite nezabudnite na akékoľvek červené vlajky, ako napríklad novovytvorené účty sociálnych médií alebo rozdielna identita medzi platformami.

Tímová sekcia Via Dream.io

Tímová sekcia Via Dream.io

Nikdy neinvestujte do ICO, ak vývojový tím nie je verejný. Znie to ako samozrejmosť, ale každý mesiac sa strácajú milióny dolárov, pretože investori nedokázali preskúmať vývojový tím, ktorý stojí za projektom. V ideálnom prípade by ste mali byť schopní hovoriť priamo s vývojovým tímom projektu prostredníctvom ich uvedených kontaktných informácií. Môžete požiadať o ich poverenie a ďalšie informácie, ktoré preukazujú, že sú technicky schopné projekt zvládnuť.

Najlepšie ICO – financovanie rizikovým kapitálom

Je dôležité, aby ste komunikovali s vývojovým tímom projektu. To vám pomôže určiť úroveň financovania rizikovým kapitálom (VC), ktoré projekt už dosiahol. Financovanie VC je miazgou mnohých startupov. Investori VC sú skúsení odborníci, ktorí do projektu nevložia svoje peniaze, pokiaľ si nie sú istí, že tím dokáže splniť ich sľuby. To znamená, že aj investori rizikového kapitálu to niekedy mýlia.

Podpora komunity

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba brať do úvahy pri hľadaní najlepšieho ICO, do ktorého investujete, je úroveň komunitnej podpory v rámci projektu. GitHub je hlavným štartovacím miestom pre projekty s otvoreným zdrojom, ako je napríklad bitcoin. Platforma umožňuje vývojárom z celého sveta pracovať na rovnakom projekte súčasne.

Aktivita GitHub siete Lightning

Aktivita GitHub siete Lightning

Projekt s aktívnym GitHubom zaznamenáva silnú podporu vývojovej komunity. Naproti tomu projekt s malou alebo žiadnou činnosťou nie je. Mali by ste tiež preskúmať platformy Slack Kanál a Telegram. Obidve tieto platformy umožňujú ICO udržiavať informovanosť potenciálnych investorov.

Preskúmajte Bielu knihu

Po dokončení základného výskumu ste pripravení preskúmať správu. Mali by ste si prečítať Satoshi Nakamoto’s Bitcoin white paper ak nie ste oboznámení s tým, ako by mal vyzerať pevný biely papier. Tu je krátky prehľad bežných častí, ktoré sa nachádzajú vo väčšine správ.

  • Prehľad – Tu sa dozviete o problémoch na trhu, ktoré má projekt v úmysle napraviť. Táto časť pozostáva zo štatistík, štúdií a grafov podporujúcich dôvody, prečo je platforma pre trh nevyhnutná.
  • Technické špecifikácie – V časti s technickými špecifikáciami bielej knihy sa nachádza presná informácia o fungovaní platformy. Táto časť by mala obsahovať vývojový diagram, ktorý vysvetľuje použitie platformy.
  • Roadmap – Plán vám hovorí, ako vyzerá harmonogram implementácie spoločnosti. V tejto časti sa môžete dozvedieť veľa informácií o plánovanej miere rozvoja vašich potenciálnych investícií. Spravidla má jednu stránku.
  • Informácie o tokenoch – V časti s informáciami o tokenoch sa dozviete, aký druh tokenu platforma využíva. Malo by vám povedať, či token funguje na jedinečnom blockchaine, alebo či sa vracia z iného blockchainu. Tokeny ERC-20 sú dnes najbežnejším typom tokenov ICO. Tieto tokeny fungujú na blockchaine Ethereum.
  • Tím – Tímová časť vám dáva informácie o tom, kto je kto projektu. V tejto časti si môžete pozrieť, kto založil a kto v súčasnosti vyvíja projekt. Väčšina sekcií tímu obsahuje obrázok a malú reklamu, ktorá vysvetľuje skúsenosti členov tímu a predchádzajúce ocenenia.

Preskúmajte Kódex

Nikdy by ste nemali investovať do ICO, ktoré nemá zavedený žiadny pracovný kód. Kontaktujte vývojárov a požiadajte ich o kódovanie ich projektu. Povedzte im, že máte záujem investovať do ich projektu, a že chcete skontrolovať kódovanie, aby ste sa ubezpečili, že je zdravé. Ak odpovedia „žiadny problém, je to open source“, čo je dobrým znamením, že to so svojím projektom myslia vážne. Investovať by ste mali iba do ICO s otvoreným kódovaním, pretože komunita môže slobodne skúmať a prispievať k tomu, aby bol kód technologicky stabilnejší..

Buďte odhodlaní a neprerežte rohy

Teraz, keď lepšie rozumiete kľúčovým faktorom, ktoré je potrebné zohľadniť v tomto procese investovania do kryptomeny, ste pripravení nájsť najlepšie ICO. Nikto nemôže s istotou povedať, či budete mať zisk, ale môžete si zaistiť šance vo svoj prospech dodržaním správneho protokolu pri investovaní do ICO.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map