Ako môže Blockchain vyplniť medzeru v talentoch v oblasti kybernetickej bezpečnosti a AI

Kybernetická bezpečnosť je veľká vec. A veľké podniky to každý rok stojí veľa peňazí (nehovoriac o niekoľkých záchvatoch paniky a prebdených nociach). Ale s tým, ako sa hackeri stávajú vynaliezavejšími a dáta sa čoraz viac digitalizujú, je logické, že kybernetické hrozby budú stúpať. Umelá inteligencia (AI) môže byť schopná zabrániť útokom. Blockchain by mohol zvýšiť bezpečnosť našich systémov. Okrem našich súčasných slabých stránok však máme ešte jeden problém – obrovskú medzeru v talentoch v oblasti kybernetickej bezpečnosti a umelej inteligencie.

Žiaden priestupok voči profesionálom, ktorí už v týchto oblastiach pracujú. Klobúk dole pred vami – odvádzate skvelú prácu, nemýľte sa. Ale so správou EY, ktorá to zistila 56 percent – seniori v oblasti umelej inteligencie považujú nedostatok talentov za najväčšiu prekážku pri implementácii umelej inteligencie a nezamestnanosť v oblasti kybernetickej bezpečnosti prakticky neexistuje, len nie je dostatok kvalifikovaných ľudí, ktorí by to obchádzali.

Zanecháva to medzeru medzi talentmi v oblasti kybernetickej bezpečnosti a umelej inteligencie, vďaka ktorej sú podniky v úzkych. Táto technológia tam je, ale uviazli vo svojich stopách. Tí, ktorí majú požadované zručnosti, sa samozrejme smejú až do banky, pretože majú toľko pracovných ponúk, že nevedia, čo majú robiť. Spoločnosti si však hryzú nechty na dôležitých pozíciách, ktoré je takmer nemožné zaplniť – a konečný spotrebiteľ musí platiť ceny.

„V tomto roku sme ako firmy stanovili stratégiu integrácie umelej inteligencie do svojich prevádzok,“ uviedol vodca EY pre globálne inovačné technológie a hlavný analytik Chris Mazzei, „brzdil ich nedostatok odborníkov.“

Ako teda môže blockchain pomôcť kybernetickej bezpečnosti?

Decentralizácia riešení kybernetickej bezpečnosti

Keď väčšina myslí na kybernetickú bezpečnosť spotrebiteľov, myslí si na antivírus, bránu firewall alebo možno na ransomvér. Ale v podnikovom priestore existuje veľké množstvo nástrojov používaných na ochranu spoločností. Priemerný spotrebiteľ k nim samozrejme nemá prístup..

Môže vás napríklad antivírusový program informovať, či ste sa prihlásili do služby Gmail vo Veľkej Británii a potom niekto zadal váš účet Dropbox v Argentíne? Nie, ale podniková kybernetická bezpečnosť môže. HEROIC využíva blockchain na decentralizáciu a demokratizáciu riešení kybernetickej bezpečnosti a ich sprístupnenie masám.

„Našim poslaním je chrániť informácie o svete – od všetkých jednotlivcov – nielen od najväčších firiem,“ hovorí Chad Bennett, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti HEROIC. “Budúcnosť kybernetickej bezpečnosti je decentralizovaná a demokratizovaná – s využitím umelej inteligencie a blockchainu.”

HEROIC ekosystém bude otvorený pre vývojárov aj podniky, aby mohli budovať svoje vlastné inteligentné riešenia. A ako sieť rastie, stáva sa prirodzene bezpečnejšou.

Gamifikácia trhu Bug Bounty

bug bounty market

Model HEROIC umožňuje komukoľvek na celom svete pripojiť sa k sieti, ktorá slúži ako preklenutie medzery medzi talentmi v oblasti kybernetickej bezpečnosti a umelej inteligencie. Môžu odomknúť dôležité zručnosti od ľudí a miest, ktoré boli predtým mimo radaru. Toto je predpoklad PolySwarm, tiež ďalšie decentralizované trhovisko pre odborníkov a nadšencov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktoré sa zaoberajú vývojom anti-malwarových nástrojov.

V poradnej rade je bývalý vedúci IT oddelenia McAfee Antivirus Mark Tonnesen. Hovorí: „Blockchain by mohol byť odpoveďou na trvalý nedostatok bezpečnostných talentov.“ Cieľom programu Polyswarm je pozvať kohokoľvek – dokonca aj zločincov – k stolu, aby pracoval na riešeniach hrozieb. A budú používať kryptomenu na gamifikáciu trhov s bug bounty pre hackerov white hat, vďaka čomu budú konkurencieschopní aj odmeňovaní.

Jim Bursch, riaditeľ programu DASH Bug Bounty Program, pôsobil ako virtuálny šerif na divokom a divokom západe, čo je kryptomena, s jeho „Bug štedrosť”Program vyvinutý pre DASH. Program ponúka peňažné stimuly pre hackerov na identifikáciu slabých miest v bezpečnosti digitálnej meny DASH. To umožňuje rýchlejšie zlepšovanie bez toho, aby bol prístup k správnym jednotlivcom. Zdieľaný problém je problém znížený na polovicu. Alebo rozdelené na malé zlomky, v prípade ktorých sú potenciálne tisíce ľudí.

Hrozby môžete rozdeliť na mikroúlohy, čo kolektívu umožní pracovať rýchlejšie, aby poskytlo riešenie. Väčšina zločincov je po peniazoch. Takže, odmeňujte ich za skvelú prácu a z veľmi plytkého fondu talentov sa zrazu stane obrovské jazero zdrojov.

Scott Schober, autor knihy Hacked Again a prezident / výkonný riaditeľ spoločnosti BVS Systems hovorí: „Motivovaný základ pre uskutočňovanie vecí je mimoriadne efektívny. Blockchain je zásadný disruptor a technológia, ktorá mení hru, a tým, že má stimuly, mení spôsob, akým spájame, v oveľa rýchlejšom meradle. “

Prístup k vzdelaniu & Overenie poverovacích listín

Existuje množstvo riešení, ktoré vyplnia medzeru medzi talentmi v kybernetickej bezpečnosti, ale čo AI? Blockchain môže byť v tejto oblasti nápomocný aj niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je zabezpečenie prístupu k vzdelaniu a výučbe zručností, ktoré ľudia potrebujú v tomto novom svete.

The Inštitút budúcnosti a spoločnosť ACT Foundation uviedla napríklad produkty Edublocks, čo sú v podstate hodinové bloky učenia sa z prakticky ľubovoľného zdroja zdieľané prostredníctvom blockchainu.

Blockchainy môžu tiež pomôcť náborovým pracovníkom ľahšie nájsť tých správnych kandidátov. Vďaka schopnosti blockchainu overovať dokumenty a zabezpečiť, aby s nimi nebolo možné manipulovať, už nebudú musieť náboroví pracovníci tráviť čas overovaním poverení.

Mario Milicevic, IEEE Inžinier komunikačných systémov pre zamestnancov a zamestnancov spoločnosti MaxLinear Inc hovorí: „Technológia Blockchain sa spolieha na kryptografiu, aby overila, či sú predchádzajúce transakcie v reťazci autentické, pred pridaním novej transakcie do najnovšieho bloku.“

Takže IT spoločnosť, ktorá sa snaží zamestnať pracovníkov AI, môže využiť blockchain na udržanie dôvery v to, že s „odznakmi / certifikátmi“ kandidátov nebolo manipulované.

Uvoľnenie času

„Mnoho pracovných miest v oblasti kybernetickej bezpečnosti je veľmi špecializovaných,“ hovorí Schober, „stalo sa veľmi rozsiahlou oblasťou, ako teda nájsť tú pravú osobu v týchto extrémne úzkych disciplínach? Keď dokážete ľudí rýchlo zosúladiť a vyplniť tieto medzery, medzera v talentoch v oblasti kybernetickej bezpečnosti a umelej inteligencie sa rýchlejšie uzavrie uplatnením blockchainových inteligentných riešení. “

Bursch verí, že blockchain je základom aj na aplikačnej vrstve. „Ak majú blockchainové aplikácie od začiatku prepracované zabezpečenie, potom je treba menej práce od samostatných, špecializovaných odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktorí sa môžu sústrediť na systémy, ktoré predstavujú väčšie riziko.“

Mohla by sa odstrániť medzera v talentoch v oblasti kybernetickej bezpečnosti a AI

Vďaka decentralizovaným iniciatívam na zdieľanie zdrojov so spotrebiteľmi, schopnosti získavať talenty z celého sveta a programom bug bounty, ktoré zjednotia hackerov v ich vlastnom boji, pribudne ďalších odborníkov. Aspoň pre kybernetickú bezpečnosť.

AI predstavuje oveľa viac výziev. Zatiaľ sa zdá, že blockchain môže pomôcť uvoľniť čas na osvojenie si schopností, ktoré potrebujeme, a sústrediť sa na kreatívnejšie úlohy skôr, ako nás všetkých robotia prekabátia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map