Aké zručnosti sú potrebné pri pracovných pozíciách v kryptomene?

Pretože kryptomena naďalej vzbudzuje záujem širšej verejnosti, konverzácia okolo nej sa vyvíja. Skôr ako mylné predstavy o temnej sieti zločincov alebo reči o bitcoinovej bubline sa zvedavosť stáva skutočným priemyslom. Pomaly sa potápa v tom, že kryptomena nie je len klam bandy nerdov v tričkách. Je to vážne a rastúce odvetvie s kopou pracovných miest v kryptomene.

Podľa Q1 2018 tlačová správa od spoločnosti Upwork je „blockchain“ najrýchlejšie rastúcou zručnosťou, ktorú zamestnávatelia hľadajú. Spoločnosti, ktoré sa majú stať novým „cloudom“ 21. storočia, zverejňujú čoraz viac pracovných miest v oblasti kryptomeny – a na ich obsadenie je nedostatok talentov..

Ak vás však práca na diaľku z domácej kancelárie nenadchne, nie sú to len voľné miesta na voľnej nohe. Príležitostí v tomto novom technologickom prostredí je neúrekom, od znalých vývojárov blockchainu až po úlohy kryptomeny na základnej úrovni. Tradičné weby so zverejňovaním pracovných ponúk, ako napríklad Indeed, tiež zaznamenali výrazný nárast záujmu 621 percent, v skutočnosti!

A ešte lepšie? Práce v kryptomene sú dobre platené, aspoň momentálne. V skutočnosti sa priemerná mzda za blockchainovými prácami blíži 100 000 dolárov rok, s potenciálom urobiť oveľa viac, ako budú vaše zručnosti a vedomosti napredovať.

Ale o akých typoch pracovných miest v oblasti kryptomeny hovoríme a aké zručnosti potrebujete?

Druhy pracovných miest kryptomeny

Väčšina úloh kryptomeny je neprekvapivo pridelená vývojárom, aj keď existuje aj veľa ďalších rolí. Tu je niekoľko najvyšších pozícií, ktoré sa zverejňujú najčastejšie:

Blockchain vývojár

Keď sa šialenstvo kryptomien dostane na vrchol horúčky, je možné hľadať dobrých vývojárov blockchainu. A s rastúcou medzerou v talentoch v blockchaine a AI sú platy aj dopyt vysoké.

Väčšina vývojárov blockchainu má za úlohu implementovať bezpečné systémy pre svoje spoločnosti, vyvíjať inovatívne opravy, nápady a prichádzať s riešeniami problémov.

Potrebné zručnosti:

Budete musieť byť schopní myslieť mimo krabicu a mať odvahu ujať sa vedenia. Mnoho spoločností, ktoré si najímajú, nemá v blockchainovej technike dostatočné alebo žiadne skúsenosti. Pravdepodobne od vás budú očakávať zázraky, takže buďte istí, že dokážete správne zvládnuť očakávania.

Z technického hľadiska musíte byť najskôr alebo sa musíte stať pravidelným vývojárom. Mnoho spoločností požiada o titul CS a očakáva, že podstúpite nejaký výcvik výcvikového tábora v blockchaine alebo absolvujete špeciálne kurzy blockchainu.

Stať sa vývojárom Etherea

Stať sa vývojárom ethereum

Vývojár ethereum

Ako druhá najväčšia kryptomena a technológia inteligentných kontraktov má Ethereum najväčšiu komunitu vývojárov. Vývojárov Ethereum je asi 30-krát viac ako v ktoromkoľvek inom blockchaine. Dobrý vývojár Etherea môže zarobiť toľko ako 110 000 dolárov za rok.

V závislosti od toho, kde pracujete, či už si vyberiete známu spoločnosť ako ConsenSys alebo blockchainový startup, budete sa špecializovať na vývoj riešení na zlepšenie Etherea alebo na vytváranie aplikácií (známych ako DApps) v sieti.

Potrebné zručnosti:

Budete potrebovať vývojárske zázemie s určitými znalosťami alebo štúdiom pravidelných blockchainov a potom ďalšie znalosti etherea a kódovania pomocou Solidity. Mnoho spoločností ponúka krátke kurzy na preklenutie medzier v zručnostiach. ConsenSys napríklad ponúka kurzy pre vývojárov, ktorí chcú prejsť na Ethereum a naučiť sa programovací jazyk Solidity.

Projektový manažér kryptomeny

Ako každý projektový manažér, aj vy budete musieť byť schopní preložiť náročné koncepty do jednoduchej angličtiny. Dostanete za úlohu informovať o postupe projektu a zabezpečiť, aby všetky strany dodržiavali termíny a dokončili svoju prácu včas..

Potrebné zručnosti:

Toto je jedna z mála úloh v kryptomene, ktorá nevyžaduje vývojárske schopnosti, hoci znalosť konceptov určite pomôže. Rovnako ako väčšina pozícií v oblasti projektového riadenia, budete s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať titul v odbore podnikania a možno certifikáciu PMI.

Skúsenosti z iných rolí riadenia projektu budú užitočné, najmä ak sa nachádzajú v blockchain aréne.

Vedec dát

Skúsený vedec zaoberajúci sa údajmi o kryptomene môže ročne vyťažiť severne od 120 000 dolárov. Väčšina vedcov zaoberajúcich sa údajmi o kryptomene predpovedá ceny kryptomeny pomocou hlbokého učenia a umelej inteligencie s cieľom poskytnúť svojim tímom prehľady založené na dátach.

Potrebné zručnosti:

Na túto prácu budete potrebovať kopu skúseností a mimoriadne veľký mozog, rovnako ako diplom z CS, dátových vied alebo matematiky..

Ostatné kryptomena pracovných miest

Rovnako ako vo všetkých priemyselných odvetviach, existuje veľa ďalších rolí týkajúcich sa kryptomeny, ktoré nevyžadujú technické zručnosti. Zoznam je v skutočnosti takmer nekonečný. Od vzťahov s verejnosťou a predaja a marketingu až po copywriting, konzultácie a dizajn. Ak máte záujem pracovať v tejto oblasti, nenájdete žiadny nedostatok pracovných miest v kryptomene.

Blockchain platy

https://www.paysa.com/salaries/blockchain

Čo iné by ste mali vedieť o pracovných pozíciách v kryptomene?

Jedná sa o mladé a rastúce odvetvie, ktoré ho robí zvlášť atraktívnym technicky zdatný mileniáli. Nezabúdajte však, že keďže veľká časť technológie je stále exploratívna, práca v kryptomene vám nemusí ponúknuť stabilitu práce.

Možno budete musieť prijať svoju mzdu v kryptomene alebo si zachovať vieru v myšlienku, aj keď sú nadpisy (a vaši rodičia) proti..

Regulácia sa líši od jurisdikcie k jurisdikcii, takže ak uvažujete o prijatí svojich miezd v bitcoinoch, uistite sa, že to máte zákonne. Regulácia na celom svete sa navyše prebúdza a reaguje na komunitu kryptomien, takže sa uistite, že spoločnosť, pre ktorú pracujete, je v súlade.

Mnoho dostupných pozícií zahŕňa prácu pri štarte alebo prácu na diaľku. Takže ak ste typ človeka, ktorý má vymedzenejšiu rolu, zaneprázdnenú kanceláriu alebo pracuje pre nadnárodnú spoločnosť, kryptomena nemusí byť pre vás..

Pravdepodobne budete musieť nosiť veľa klobúkov a počasie musí mať množstvo búrok, pretože hodnota vami vybranej kryptomeny jeden deň stúpa a ďalší deň klesá. Tiež nikdy úspešne nevysvetlíte svojej rodine, čo presne robíte.

To znamená, že pracovné miesta v kryptomene nie sú dostupné iba v malých spoločnostiach, ktoré majú iba koncepciu a prvé kolo financovania. Viac sa do toho zapájajú aj tradičné podniky. IBM, JP Morgan, Deloitte, Facebook a Walmart sú len niektoré z veľkých mien, ktoré prichádzajú okolo – možno nie pre úlohy kryptomeny, ale pre základnú technológiu blockchain, ktorá za nimi stojí.

Zabalím to

Ak si myslíte, že chcete pracovať v tomto priemysle, je tu veľa ľudí, ktorí si najímajú, a viac ako dosť pracovných miest na kryptomenu, aby ste sa dostali okolo. Pretože sa jedná o takúto novú oblasť, pravdepodobne sa nebude od vás očakávať, že budete vedieť všetko o určitých programovacích jazykoch. Mnoho ľudí si stále nachádza svoje spôsoby a vzdeláva sa v zamestnaní.

Práca v kryptomene je náročná, vzrušujúca a potenciálne desivá skúsenosť, ktorá sa neodporúča pre slabé povahy. Položte si teda otázku, či máte osobnosť ísť touto cestou. Ak dokážete rozvíjať zručnosti vývojárov blockchainu alebo dôkladné znalosti o tom, ako veci fungujú, mohlo by to byť skvelé miesto na otlačenie vašej stopy a byť súčasťou objavu, ktorý mení svet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map