Aké sú plány spoločnosti Walmart pre technológiu Blockchain?

Walmart sa v roku 2017 významným spôsobom pustil do experimentovania s blockchain tec. Či už z dôvodu FOMO alebo prijatia toho, že blockchain tu zostane, uvedomili si, že neskorí adoptéri zostanú v prachu. Takže Walmart najskôr začal s Iniciatíva IBM sledovať určité potraviny v dodávateľskom reťazci.

Výsledky sledovania čínskeho bravčového a mexického manga po celom svete boli povzbudivé. Blockchain tech odhalila svoj potenciál. A teraz je maloobchodný gigant spokojný s registráciou patentov. Od platobných systémov využívajúcich blockchain až po integráciu technológie s autonómny doručovací systém založený na vozidle.

To teda vyvoláva dôležitú otázku.

Prečo Walmart podáva blockchainové patenty?

Walmartov patent

Najnovší patent spoločnosti Walmart

Technológia blockchainu je ešte ďaleko od masového prijatia. Dá sa však povedať, že väčšina priemyselných odvetví vidí svoje možnosti. V prípade Walmartovej to môže byť manéver typu „vyvíjaj alebo zomri“, ktorý sa núti prispôsobiť sa určitým zmenám – alebo jednoducho vývoj v logistickom manažmente.

Ale prichádza v čase, keď maloobchodníci po celom svete stále prichádzajú na to, ako najlepšie integrovať blockchain do svojich procesov.

Niektoré (napríklad japonský Rakuten) pracujú na zavedení svojej vlastnej kryptomeny. Iní, napríklad Walmart a Kroger, experimentovali so sledovaním a sledovaním potravy v celom dodávateľskom reťazci.

A dokonca aj online giganti Amazon a Facebook začali registrovať domény, spúšťať blockchainové platformy a skúmať jeho potenciál.

Walmartove patenty napriek tomu nie sú nijako zvlášť konkrétne a svojou prezentáciou sa takmer podobajú na biele knihy. To ponecháva priestor na veľa výkladov a otázok – konkrétne, aké sú plány spoločnosti Walmart pre blockchainovú technológiu?

Znižovanie odpočtov

Veľké spoločnosti ako Walmart musia absorbovať náklady, ktoré vznikajú v rôznych situáciách. Sú známe ako odpočty. Zvážte napríklad to, že dodávateľ chce uplatniť zľavu alebo že výrobky dorazia poškodené alebo možno nižšie ako dohodnuté množstvo. To má často za následok konflikt s dodávateľmi, ktorý je ťažké vyriešiť.


Hlavný produktový riaditeľ v spoločnosti HighRadius, Sayid Shabeer vysvetľuje:

„Riešenie konfliktov sa často oneskoruje z dôvodu obmedzeného prístupu k údajom, ktoré vlastnia rôzne zainteresované strany. Napríklad zainteresované strany z rôznych oddelení medzi dodávateľmi aj zákazníkmi (Walmart), poskytovatelia logistiky, audítori atď., Ako aj problémy súvisiace s vysledovateľnosťou súvisiacich transakcií a dokumentov. “

Technológia blockchain by mohla poskytnúť potrebnú úroveň transparentnosti potrebnú na zabránenie vzniku týchto konfliktov. Alebo ich jednoducho vyriešte automatizovaným spôsobom bez komplikácií.

Shabeer pokračuje: „Walmart by napríklad mohol hostiť blockchain pre nákladné spoločnosti, aby tak dodávatelia, ako aj Walmart, mohli použiť zosúladenú hlavnú knihu. Z urýchleného riešenia sporov by mali prospech dodávatelia aj kupujúci v súvislosti s AR / AP. “

Využívanie inteligentných zmlúv na platenie dodávateľom

Ďalším trikom v rukáve Walmartu by mohlo byť použitie inteligentných zmlúv na platbu dodávateľom na základe vopred stanovených podmienok. Mohli by výrazne znížiť objem pracovnej sily potrebný na organizáciu platieb a sledovanie položiek. Operácie by boli nekonečne efektívnejšie.

Shabeer hovorí: „„ Inteligentný kontrakt “by sa mohol implementovať ako súčasť vyššie opísaného širšieho blockchainu. Pomohlo by to nielen dosiahnuť včasné platby, ale aj vytvoriť prostredie transparentnosti s menším počtom konfliktov. “

Riadenie dodávateľského reťazca

Z pilotného testu s IBM sme už videli známky toho, že Walmart bude využívať blockchain pre svoj dodávateľský reťazec. Z pozitívnych výsledkov, ktoré videli pri sledovaní niekoľkých položiek jedla, si len predstavte, že sa produkt dostal na rad tisícov výrobkov.

Joel Vincent, marketingový riaditeľ špecialistov na IoT ZEDEDA komentuje: „Walmartovo zamýšľané použitie je podľa najnovšieho patentu viac v súlade s tým, čo môžete očakávať od veľkých spoločností. Je to v rámci dodávateľského reťazca a sleduje sa prístup k veciam v autonómnom vozidle (čo je potrebné, pretože neexistuje žiadny vodič, ktorý by vlastnoručne podpísal „protokol“, takže prístupový kód musí byť „prihlásený“ bez fyzického overenia prístupu). . “

Ďalej pokračuje: „V skutočnosti použitie autonómneho vozidla jednoducho nahrádza vodiča. Ak vymieňate vodiča, musíte vymeniť spôsob, akým vodič kontroluje a odhlasuje veci na zabezpečenom vozíku (ktorý je popri jazde aj jeho prácou). Nie je na skok prejsť od flotily ľudí, ktorí riadia a kontrolujú inventár, k flotile automobilov bez vodičov, ktoré majú protokol proti neoprávnenej manipulácii na kontrolu a odhlásenie z inventára. “

Status quo sa mení

Zatiaľ čo Walmart, Facebook a ďalší giganti naskakujú do blockchainového vlaku, nemusí to nevyhnutne znamenať, že sa čoskoro dostane do cieľa. V skutočnosti to môže trvať roky, kým Walmart úplne integruje technológiu blockchain do svojich existujúcich systémov.

„Ide o analógiu„ obrátenia ropného tankera “,“ poznamenáva Vincent. “Vo veľkej spoločnosti to nie sú iba systémy, ktoré sú hlboko integrované a bude ťažké ich odmotať, ako 10 ‘vysoká guľa vianočných svetiel, ale aj zakorenené procesy.”

Skutočnosť, že sa pripravujú na zmenu, je však povzbudivým znamením. Nielen pre FOMO, ale skutočne preukázateľne zlepšuje ich obchodné procesy a hospodársky výsledok.

Technológia blockchain by mohla vyriešiť veľa Walmartových problémov. Od dôvery a transparentnosti až po vysledovateľnosť, zodpovednosť a znižovanie množstva odpadu.

„Blockchain, ktorý berú konzervatívne spoločnosti vážne, je začiatkom legitimity technológie,“ tvrdí Vincent. „Každý deň nachádzame praktické a realizovateľné využitie. Možno sme touto aktivitou postúpili z blockchainu „Internet v roku 1991“ do „Internetu v roku 1994 – tesne predtým, ako sa Netscape stal verejným“. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map