Aj keď sú peniaze na stole, najlepšie americké burzy nechcú zvlnenie

Gemini, Coinbase odvracia ponuky platenia za zaradenie Ripple

Ak ste investorom spoločnosti Ripple a trápila vás neschopnosť spoločnosti XRP zasiahnuť významnú burzu cenných papierov, nebojte sa. Garlinghouse a jeho tím to skúšali.

To však môže byť malá útecha, pretože všetky ich pokusy boli márne. Ripple je v súčasnosti tretím najväčším kryptoaktivom na trhu, s cenovkou spoločnosti XRP na úrovni 0,50 USD, čo zvyšuje trhovú kapitalizáciu na 19,8 miliárd USD. Jeho úspech viedol k tomu, že Jeff Garlinghouse, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, je jedným z prvých a mála miliardárov na svete vyrábajúcich kryptomeny.

Napriek tomu všetok tento úspech a s ním spojené tučnoty peňazí znamenajú pre výmeny Gemini a Coinbase málo. Aj keď sa spoločnosť Ripple pokúsila kúpiť si cestu k obom, podľa anonymných zdrojov, ktoré sa dostali do úvahy, by to ani jeden z nich neuvažoval Bloomberg. Kótovanie na ktorejkoľvek burze by prinieslo mene titul popri šľachte kryptomeny, pretože Coinbase obsahuje iba bitcoiny, ethereum, bitcoinové hotovosti a litecoiny, zatiaľ čo Gemini je exkluzívnejší, stále iba s výpisy bitcoinu a ethereum..

Fiatové páry sú v skutočnosti vyhľadávanou komoditou v sfére kryptomien, kde je získanie tokenu uvedeného na burze akéhokoľvek druhu vecou veľkého úsilia. V skutočnosti také vysoké, že niektoré projekty platia kdekoľvek od 1 milióna dolárov do 3 miliónov dolárov, aby boli ich mince uvedené v zozname, podľa správa Autor: Autonomous Next.

Pre vlastné úsilie spoločnosti Ripple sú tieto ceny pomerne presné. Podľa zdrojov spoločnosti Bloomberg ponúkla organizácia spoločnosti Gemini spoločnosti Winklevoss vo výške 1 milión dolárov za pár USD / XRP na svojej burze. Pokus o dohodu, ktorá bola sprostredkovaná v roku 2017, by bola v treťom kvartáli toho istého roku zaznamenaná ako XRP. Keď spoločnosť Gemini ponuku odmietla, spoločnosť Ripple sa vrátila k ďalším rokovaniam, ako je napríklad plán splátok zliav a podpora nákladov na integráciu..

Žiadne kocky.

Po tejto slepej uličke sa spoločnosť Ripple na jeseň minulého roka obrátila na Coinbase, čo je pravdepodobne najpopulárnejšia z týchto dvoch možností, pretože Coinbase vedie celosvetovú tabuľku obchodných párov kryptomena-fiat. A tentoraz spoločnosť Ripple zvýšila svoj ante a ponúkla spoločnosti pôžičku XRP v hodnote 100 miliónov dolárov na začatie obchodovania na Coinbase a pravdepodobne aj na burze GDAX. V rámci dohody bude spoločnosti Coinbase umožnené splácať úver buď v XRP, alebo v dolároch, zatiaľ čo zdroje poukazujú na to, že neskoršia možnosť by poskytla spoločnosti Coinbase príležitosť profitovať z dohody, ak by cena XRP po zaradení na burzu stúpla..

Keby Coinbase uviedla zoznam XRP pred januárom, určite by to prospelo. Je to však čiastočne spôsobené cenovým zhodnotením spoločnosti Ripple v očakávaní takéhoto zaradenia na zoznam. Medzi decembrom a januárom sa zvesti o blížiacom sa zozname Coinbase zhodili na to, že cena mince klesla na takmer 4,00 dolárov, čo podľa historického rekordu dosiahlo historické maximum 3,84 USD. CoinMarketCap. Po tom, čo Coinbase v januári tieto fámy poprela – a v marci po krátkom znovuobnovení opäť – zaznamenala XRP prudký pokles.

Časť váhania spoločností Coinbase a Gemini môže vyplynúť zo skutočnosti, že SEC Spojených štátov varovala tieto nelicencované burzy, aby neuvádzali tokeny, ktoré môžu považovať za cenné papiere. Pretože XRP je pod kontrolou jedinej spoločnosti, Ripple, je potrebné tvrdiť, že by do tejto klasifikácie mohla spadať. Takáto regulačná neistota bola pre nadšencov a podnikateľov v oblasti kryptomeny zdrojom obáv, pretože spätné označovanie kryptoaktív ako cenných papierov by mohlo spôsobiť legálnu nočnú moru pre projekty aj pre výmeny..

V reakcii na tento vývoj hovorkyňa spoločnosti Ripple Emmalee Kremer tvrdila, že niektoré informácie poskytnuté agentúre Bloomberg sú nepresné, aj keď nešpecifikovala, ktoré informácie sú nepravdivé. Namiesto toho povedala agentúre Bloomberg, že „spoločnosť Ripple bola vždy transparentná, pokiaľ ide o [jej] zameranie na budovanie a rast silného ekosystému XRP,“ pričom naďalej hovorí, že „[tím Ripple chce] XRP bude najlikvidnejším možným digitálnym majetkom, ktorý umožní rýchlejšie a lacnejšie globálne platby. “

Obchodná dvojica kryptomena-fiat na dvoch najpopulárnejších burzách v USA by túto likviditu určite zaistila. Ale kým nebude zo strany vlády Spojených štátov alebo XRP objasnená vyššia úroveň právnej a regulačnej čistoty od bezpečnostného stavu, je nepravdepodobné, že sa tieto páry v blízkej budúcnosti objavia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map