Airbnb si zaslúži lepšie: Prečo sú IPO príliš staré na to, aby dosiahli spravodlivosť v oblasti zdieľanej ekonomiky

Nasleduje príspevok hosťa, ktorý bol odoslaný používateľom ICOBox

IPO dlho predstavovali vrchol podnikového získavania finančných prostriedkov. Veľký deň výplaty. Moment make-or-break. Spoločnosti môžu cez noc získať miliardy, čo im poskytne bezprecedentnú príležitosť a prístup na svetovú scénu, prostriedky na uskutočnenie ich vznešenej vízie v realitu, ale všetko to stojí za cenu.

Pred zverejnením sa spoločnosti väčšinou zameriavajú na svojich zákazníkov, zamestnancov a vybranú skupinu súkromných investorov. V tejto fáze je poskytnutie najlepšieho možného produktu alebo skúsenosti prvoradé. Po IPO sa predstavuje nová strana: akcionár, ktorý môže byť veľkým potešením.

Ocenenie akcií sa stane kráľom po zverejnení. Uspokojiť akcionárov znamená zabezpečiť veľkú návratnosť ich investícií. Bohužiaľ to niekedy stojí za cenu zákazníkov, životného prostredia a blahobytu ekonomiky, pretože spoločnosti sa usilujú maximalizovať zisky a udržať ceny svojich akcií smerujúce k nebu.

V ideálnom prípade urobíte každého šťastným, ale veľmi zriedka je to realita. Zákazníci musia znášať náklad inak zbytočného zvyšovania cien. Zamestnanci môžu vidieť, že ich pracovné miesta sú posielané do zahraničia za lacnejšou pracovnou silou. Možno sa obíde ekologické predpisy, aby sa znížili výrobné náklady. Komponenty produktu môžu byť vyradené kvôli lacnejším a lacnejším náhradám.

Žiadny z týchto problémov nie je vlastný verejným spoločnostiam, ale tlak na akcionárov, nech už sa deje čokoľvek, ich často zhoršuje..

Diskusia o tom, či potešiť zákazníkov alebo akcionárov zúri už stovky rokov odvtedy, čo holandská východoindická spoločnosť prvýkrát ponúkla dlhopisy v roku 1602. Aj keď tento rébus nie je nič nové, príchod ekonomiky zdieľania veci zmení. Do hry vstúpil nový hráč: majiteľ.

Účastníci ekonomiky zdieľanej ekonomiky opäť rozdeľujú „koho potrebujem, prosím, koláč“. Platformy ako Airbnb, Uber a Lyft (platforma) musia potešiť záujemcu (zákazníka), majiteľa (osoba, ktorá skutočne vlastní / prevádzkuje majetok, s ktorým platforma spája záujemcu) a akcionára.

Graf Kyrium Povinnosti 1

Ani Airbnb, ani Uber ani Lyft sa zatiaľ na verejnosť nedostali, takže akcionár v súčasnosti nie je súčasťou rovnice, ale čoskoro budú činiteľom, pretože všetky tri spoločnosti budú pripravené uskutočniť IPO v roku 2019. Uber a Lyft sú v súčasnosti rasa byť prvou platformou spolujazdy, ktorá sa dostane na verejnosť. Airbnb nie je ďaleko vzadu.

Ale je tu problém …

„Model IPO nezohľadňuje„ vlastníkov “, ktorí sú pravdepodobne najdôležitejším účastníkom ekonomiky zdieľania.“

IPO zaviedli starostlivé vyváženie spoločnosti, aby boli spokojní zákazníci oproti spokojnosti investorov. Je to stupnica s jediným otočným bodom. Verejná ponuka v súčasnej podobe nie je dostatočná na to, aby potešila aj účastníkov „vlastníka“.

Predstavme si, že ste vlastníkom Airbnb. Každý rok prenajímate svoj dom za ďalšie desaťtisíce dolárov. Trávite čas a peniaze prípravou svojho domu na všetkom, od elegantného dekoru cez upratovacie služby až po ďalšie vybavenie pre hostí. Airbnb vám umožňuje zarobiť peniaze, ktoré by ste inak neurobili, ale môže to byť náročný proces. Ak sa model Airbnb zmení na vašu škodu, pokiaľ nemáte pripútané peniaze, ste vonku. Airbnb práve stratilo vaše prekrásne moderné zariadenie zo stredného storočia, ktoré je vzdialené päť minút chôdze od najteplejšej časti centra mesta.

Udržiavanie spokojnosti účastníkov vlastníka je najdôležitejším faktorom pre budúcnosť súčasných gigantov zdieľanej ekonomiky a tradičné akciové modely na túto úlohu nie sú vybavené. Vlastníci zastupujú produkt, ktorý je krvou v krvi, z ktorého tieto platformy vychádzajú a IPO ich prinúti pokľaknúť pred samostatnou, odpojenou skupinou. Vlastníkov je potrebné nejako zahrnúť do úvah, ktoré by za normálnych okolností smerovali k spokojnosti akcionárov.

Technológie kryptografických tokenov môžu prekvapivo ponúknuť riešenie práve v pravý čas.

Vlastníci fungujú na platformách takmer ako zamestnanci. Majitelia poskytujú služby, z ktorých profitujú zdieľacie spoločnosti. Pred IPO majú zamestnanci často možnosť nakúpiť si zásoby. Pretože majitelia nie sú priamymi zamestnancami týchto spoločností, nie je ľahká alebo právne uskutočniteľná možnosť ponúknuť im akcie pred vykonaním IPO. Avšak uskutočnením ponuky bezpečnostných tokenov (STO) namiesto IPO môžu byť giganti zdieľania schopní udržiavať vlastníkov, akcionárov a zákazníkov spokojných..

Bezpečnostné tokeny sú odpoveďou krypto sveta na tradičné akcie a objavujú nový model pre digitálny vek. Stručne povedané, bezpečnostné tokeny ponúkajú rovnaké výhody a súlad s papierovými zásobami, ako sú dividendy, hlasovacie práva a vlastníctvo, a zároveň poskytujú množstvo nových dynamických možností pre odmeňujúcich držiteľov tokenov.

V týchto nových možnostiach môžu majitelia a zákazníci skutočne profitovať z modelu STO namiesto toho, aby sa im vyhýbali v snahe potešiť akcionárov, pretože zdieľajú tiež kúsok koláča.

Spoločnosti mohli kvôli svojej digitálnej povahe vyčleniť rezervu tokenov oddelene od tokenov predaných investorom počas STO. Tieto tokeny sa automaticky prideľujú vlastníkom na dosiahnutie určitých vopred určených míľnikov, ako je množstvo poskytovaných služieb, vysoké hodnotenie používateľov alebo čas strávený na platforme ako aktívny člen. Podobným spôsobom mohli byť odmenení aj verní zákazníci, a to priamo prostredníctvom aplikácie platformy. Akcie jednoducho nemajú možnosti odmeňovať majiteľov rovnakým spôsobom.

Bezpečnostné tokeny by mohli umožniť platformám zdieľania vytvoriť slučku pozitívnej spätnej väzby medzi spoločnosťou a jednotlivými vlastníkmi a zároveň spoločnosti umožniť zverejnenie prostredníctvom STO. STO má schopnosť stimulovať kvalitný výkon od majiteľov tým, že ich odmeňuje účasťou v spoločnosti. Lepší výkon znamená väčšie zisky pre spoločnosť, čo zase znamená šťastných akcionárov (ktorých vlastníci sú teraz súčasťou). Potom sa cyklus opakuje.

Povinnosti zúčastnených strán Kyrium P2

Verejný model bol opakovane kritizovaný za rozpor medzi akcionármi a skutočnými účastníkmi. Rast ekonomiky zdieľania si vyžaduje lepší systém s minimálnym odpojením. Bezpečnostné tokeny ponúkajú spoločnostiam vynikajúci spôsob získavania finančných prostriedkov, čo poteší všetky zúčastnené strany. IPO nestačí na to, aby zvládol výzvy a spoluprácu potrebnú na to, aby mohla prosperovať nová ekonomika digitálneho zdieľania.

Nová trieda vlastníkov musí vidieť niektoré rovnaké provízie, z ktorých platformy zdieľania vyťažia zverejnenie. Bezpečnostné tokeny pomáhajú dosiahnuť túto rovnováhu a posúvajú vpred rovnakú vzájomne výhodnú kapitalistickú dynamiku, ktorá bola jadrom zdieľanej ekonomiky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map