Ťažba budúcnosti peňazí: Budovanie ťažobnej plošiny GPU

Ťažba budúcnosti peňazí: Ale najskôr kontext

Tento článok je sprievodcom pre tých, ktorí sú zvedaví na jeden z najzásadnejších mechanizmov vo svete kryptomien. Predtým, ako sa dostanem príliš do hĺbky, vždy mám chuť dať môjmu písaniu správny úvodný kontext, aby čitatelia mohli posúdiť, aký druh duševnej prípravy je potrebný.

Ak ste nikdy predtým nepočuli o ťažbe kryptomien, navrhnem vám predtým, ako tu začnete, pozrieť si 5–10 minútové video so základnými informáciami. Ak hľadáte vysoko technické podrobnosti o tom, ako začať alebo udržiavať ťažobnú operáciu, nájdete tu niekoľko posilňujúcich informácií, ale nakoniec ich pravdepodobne budete chcieť hľadať aj naďalej. Ak sa v baníctve vyznáte, ale nie ste si celkom istí, prečo je pre tých, ktorí ho robia, tak príťažlivý, a chcete sa dozvedieť viac o fascinujúcom priesečníku kryptografie, termodynamiky, menovej politiky a teórie hier, potom ste v na správnom mieste.

Začnem krátkym prehľadom ťažby bitcoinov a sieťovým procesom:

Baníci a uzly kolektívne udržiavať bitcoinový blockchain. Baníci súťažia navzájom vysoko výpočtovo náročným procesom na vytváranie blokov transakcií a ich prezentáciu zvyšku uzlov v sieti, ktoré sa potom dohodnú na pridaní ďalšieho bloku do blockchainu. Uzly potvrdiť všetky predložené bloky, aby sa zabezpečilo, že vyhovujú konkrétnemu súboru pravidiel konsenzu, a pri dostatočne veľkom počte uzlov je pre uzol mimoriadne ťažké „klamať“ a povedať, že konkrétny blok dodržiava pravidlá, keď všetky ostatné uzly môžu jasne vidieť, že to tak nie je. V ktoromkoľvek danom okamihu sa sekvencia blokov, ktorá existuje na 51% alebo viac uzloch v sieti, považuje za platný blockchain.

Vyššie uvedené rozlíšenie je dôležité, pretože tento článok sa zameria hlavne na baníkov a ich finančné stimuly nazývané bloková odmena. Bloková odmena patrí minerovi, ktorý zostaví prvý platný blok, ktorý prijme väčšina uzlov. Budovanie platného bloku je výrazne energeticky náročnejšie ako jednoduché overovanie, pretože softvér využíva povahu konkurencie na zvýšenie náročnosti požiadaviek na matematický výpočet, ktoré musia baníci splniť, aby získali blokovú odmenu. Ten, kto má najrýchlejší počítač najlepšie optimalizovaný pre takéto výpočty, môže najskôr odoslať platný blok a ten, kto to dokáže pri minimálnych nákladoch na energiu, prežije zvyšok.

Takže v nadväznosti na vyššie uvedený kontext je mojím cieľom načrtnúť praktické kroky, ktoré je potrebné podniknúť, aby sme sa mohli začať podieľať na banskej sieti. Vy ako čitateľ potom môžete zistiť, či sa stať alebo nestať baníkom je niečo, čo vám stojí za váš čas.

Komponenty & Úvahy

Keďže ťažba je taká energeticky náročná, budete očividne musieť minúť peniaze za elektrinu. Táto suma peňazí nie je triviálna a priamo súvisí s hodnotou blokovej odmeny vnímanou zúčastnenými baníkmi. V dnešnej dobe máme ťažbu ASIC a ťažbu GPU, a hoci ja osobne mám skúsenosti iba s ťažbou GPU, obe zdieľajú spoločné úvahy, ktoré budem zdôrazňovať..

Na zostavenie vlastnej súpravy GPU je v zásade potrebné zostaviť počítač. Ak máte skúsenosti s montážou osobného počítača, bude vám tento zoznam komponentov veľmi dobre známy:

 • Základná doska
 • GPU
 • CPU
 • RAM
 • Pevný disk
 • Rám / Zapuzdrenie
 • Zdroj
 • Silové stúpačky
 • Vypínač

Urobím to, že prejdem na tento zoznam a spomeniem kľúčové aspekty, ktoré sú špecifické pre stavbu a prevádzku ťažobnej súpravy GPU.

Váš výber základnej dosky je dôležitý, pretože predstavuje prekážku v počte GPU, ktoré môžete mať naraz spustené. Ak máte 4 sloty PCIe, môžete mať spustené iba 4 GPU (bez kreativity s adaptérmi). Za účelom zvýšenia efektívnosti nákladov nákup základnej dosky s 19 slotov znamená, že nemusíte kupovať úplne novú základnú dosku a sadu komponentov, aby ste rozšírili svoju ťažobnú kapacitu, kým nebudú vyplnené všetky sloty. Je dôležité poznamenať, že od apríla 2018 má základná doska Asus vyššie uvedená a obmedzenie na úrovni BIOSu, ktoré bráni rozpoznaniu viac ako 13 GPU Nvidia pri tabuli. Ak chcete využiť celú kapacitu 19-slotov, budete potrebovať 6 kariet, ktoré budú buď AMD kartami, alebo špeciálnou ťažobnou značkou P106–6G (porovnateľná s ~ GTX 1060). Predstavujem si, že existuje podobné obmedzenie pre 13+ kariet AMD, ale sám som si to neoveril.

Na trhu existuje nepreberné množstvo grafických procesorov a vyšší dopyt všeobecne kolíše s cenou altcoinov. Kvôli konkurenčnej povahe ťažby sú najvýkonnejšie karty často vypredané a znovu predané so ziskom na sekundárnych trhoch. Túto zvýšenú cenu budete určite brať do úvahy pri plánovaní zoznamu komponentov a niektoré karty môžu mať lepšiu výkonnosť v závislosti od toho, ktorú mincu budete ťažiť. Tieto podrobnosti boli podrobne zdokumentované a sú iba jedným „najlepším GPU na ťažbu <altcoin podľa vášho výberu> 2018 ”Vyhľadávanie Google preč.

Karty Nvidia všeobecne fungujú pri najpopulárnejších altcoinoch lepšie ako AMD, pričom GTX 1080 Ti vedie na všetkých frontoch. Nezabudnite opäť porovnať počiatočné náklady, pretože zatiaľ čo 1080 Ti vám určite prinesie najlepšie $ / kwH, karty s nízkou cenou môžu byť v krátkodobom horizonte vhodnejšie na vrátenie vašej počiatočnej investície. Výrobcovia čipov tu budú naďalej súťažiť o prvenstvo, takže dávajte pozor na trh novo vydaných kariet. Pre porovnanie, GTX 1080 Ti bol vydaný v marci 2017 a zatiaľ si zatiaľ drží korunu.


CPU, RAM a pevný disk by ste mali brať do úvahy podobne a mali by ste sa uspokojiť so špecifikáciami barebone, aby ste udržali nízke náklady na montáž. Neobťažujte sa ani s procesorom Core i3 / i5 / i7, pretože tieto výpočty budú odčerpávať GPU, nie CPU. An Intel Celeron z najnovšej generácie by malo byť veľa a začal som pracovať so 4 GB DDR4 RAM a 120 GB SSD. Upozorňujeme, že baníci nemusia sťahovať veľké blockchainy, takže pokiaľ nehľadáte spustenie a plný uzol, 120 GB by malo byť viac ako dosť. Je fajn si tu dať pár krútiacich síl, pretože operačný systém, ktorý si vyberiete, môže mať jedinečné obmedzenia týkajúce sa značky a počtu GPU, ktoré môžete spustiť, takže môže byť užitočné rozdeliť rôzne operačné systémy na rovnakom disku, ako testujete. dokončite svoje optimálne nastavenie.

Pokiaľ ide o rám, obávam sa, že neexistuje veľa konkrétnych informácií, ktoré môžem poskytnúť, pretože budete musieť zohľadniť svoje vlastné prostredie so širšími úvahami o regulácii teploty. Podľa toho, kde žijete a do akého úkrytu bude vaša súprava vbiehať, niečo také 6-GPU puzdro môže byť úplne adekvátne. Táto súprava sa však chystá spustiť horúci a názov hry je odvod tepla. Vzduch okolo vašich GPU sa bude výrazne zahrievať a vy sa budete musieť tohto horúceho vzduchu zbaviť, aby ste sa ubezpečili, že vaše karty bežia kdekoľvek medzi ~ 60–75 stupňami Celzia. Inštalácia ventilátorov na rám je bežný a efektívny spôsob, ako to urobiť, pokiaľ máte otvorené okno na priechod horúceho vzduchu. Čím viac sania / prúdenia vzduchu vytvoríte, tým chladnejšie budú vaše karty, takže to, čo pre vás funguje, nechám na vašom kutilovom mojovi. Nižšie je uvedený obrázok 14 GPU zhromaždených na jednej základnej doske, ktoré majú všetky karty pod 65 stupňov Celzia a sú chránené v interiéri pred horúčavou na Floride..

ťažná súprava GPU

Dostatok vetrania

Majte na pamäti, že hluk vytváraný fanúšikmi je nenáročný, takže sa uistite, že v okolí nie je nikto, koho by neustále otravné vrčanie otravovalo. S najväčšou pravdepodobnosťou nepochopia, že doslova zachytávate a prevádzate termodynamickú energiu na zásobu hodnoty pred ich samotnými očami.

Teraz, pokiaľ ide o napájanie, budete chcieť získať najviac wattov na dolár pri zohľadnení rovnakých obmedzení úzkeho miesta ako základná doska. Doska, ktorú som vyššie prepojil, má tri 24-pinové konektory ATX pre tri plné napájacie zdroje, takže je dostatok miesta pre príkon. Potrebný výkon budete musieť vypočítať na základe toho, koľko GPU chcete spustiť. Môžete tiež zmeniť príkon svojich kariet, takže sa budete musieť rozhodnúť, či chcete maximalizovať hrubú celkovú hash-rate alebo optimalizovať najefektívnejšiu hash-rate na watt. Pre každú kartu a mincu, ktorú sa rozhodnete ťažiť, je určite sweetspot, ale kým to prídete, bude to trvať nejaký pokus a omyl. Ak tam máte nejaké ukážkové figúrky, vyhodili ich šesť (6) GPU Nvidia GTX 1080 Ti, a 1 500 W Zdroj by ich malo stačiť na to, aby boli efektívne a nákladovo efektívne 185W každý a stále byť schopný napájať základnú dosku, procesor a ďalšie komponenty.

Ďalším dôležitým parametrom napájania, na ktorý si musíte dať pozor, je 80+ titánová certifikácia. The Program 80 Plus kategorizuje napájacie zdroje podľa toho, ako dobre dodávajú energiu po tepelných stratách, takže s priamym dopadom na vašu nákladovú efektívnosť by ste tu chceli napájací zdroj s najlepšími známkami, ak nájdete dobrú cenu.

pcie

6 + 2 pin PCIe pre GPU

molexová sila

SATA pre stúpačky

Mali by ste tiež počítať s počtom 6 + 2 pinových káblov PCIe a zabezpečiť, aby ste ich mali dostatok na všetky svoje GPU, najmä 1080 Ti vyžaduje dva (2) takéto konektory, zatiaľ čo niektoré karty vyžadujú iba jednu (1). Mali by ste mať dostatok káblov SATA a tie budete potrebovať na zapojenie, aby ste mohli napájať svoje stúpačky.

Výkonové stúpačky sú celkom jednoduché komponenty, takže si môžete jednoducho kúpiť viacbalenie so solídnymi recenziami a nazvite to deň (pozri úpravy nižšie!). Možno budete chcieť získať o niečo viac, ako potrebujete, len pre prípad, že niektorý z nich je šupinatý. Ak sa počas nastavenia vyskytnú problémy, výmena stúpačiek je často bežnou opravou.

EDIT: Pri používaní stúpačiek pripojených k SATA existujú nebezpečné riziká. Ak váš grafický procesor odoberá príliš veľa energie cez konektor SATA, môže sa zahriať a spôsobiť skrat. Čítaj viac tu.

Konečne tvoj vypínač sa pripája priamo k základnej doske, keď ste pripravení na zapnutie.

Naštartuje sa

Takže, ako som už spomínal, nejde o podrobného technického sprievodcu, ale po náročnom zostavení všetkých vašich komponentov bude ďalším cieľom naštartovať vrtnú súpravu a získať ťažobný softvér. beží a začne zarábať blokové odmeny za mincu, ktorú ste sa rozhodli ťažiť. Budete potrebovať:

 • Monitor + myš + klávesnica pre interaktivitu
 • Pripojenie k internetu (cez Ethernet alebo WiFi)
 • Spustiteľný operačný systém

Väčšina z nich by mala byť do značnej miery plug-and-play, ale bez spustiteľného operačného systému budete uviaznutí v systéme BIOS so všetkými druhmi pokročilých konfigurácií na nízkej úrovni, ktoré môžete zničiť. Všetky pevné disky zistené základnou doskou by sa mali pokúsiť spustiť prvý operačný systém, ktorý nájde po zapnutí. Ak sa v ponuke zavádzania nezistí nič, máte problém s pevným diskom, preto dvakrát skontrolujte pripojenie. Systém BIOS môže mať pre vás aj vizuál, ktorý ukazuje, ktoré GPU boli zistené v slotoch PCIe na základnej doske. Ak tu uvidíte problémy, mali by ste ich vypnúť a skontrolovať tiež tieto pripojenia.

Skôr ako budete pokračovať, budete potrebovať spustiteľný operačný systém. Budem odporúčať Ubuntu / Linux a všetky zdroje, ktoré odporúčam, budú zamerané na túto voľbu. Windows sú tiež úplne v poriadku a môžu mať dokonca aj viac užívateľsky príjemnejších nástrojov na ťažbu, ale ja žijem v príkazovom riadku a povzbudzujem ostatných, aby sa oboznámili, aby lepšie pochopili počítače a lepšie ovládali svoju ťažobnú činnosť..

Pozrite si niektorých sprievodcov Windows alebo Mac na vytvorenie bootovacej jednotky USB a vloženie priamo do základnej dosky pred opätovným zapnutím zariadenia. Systém Ubuntu vás prevedie inštaláciou operačného systému na jednotku SSD, takže už nebudete musieť USB kľúč zasunúť. Keď uvidíte pracovnú plochu Ubuntu, skontrolujte funkčnosť vášho internetového pripojenia otvorením Firefoxu a tu sa začína vaše ďalšie dobrodružstvo.

V tomto okamihu narazíte na množstvo problémov, ktoré sa snažia naštartovať, a už je tu oveľa podrobnejších návodov, ktoré teraz môžete sledovať priamo na svojej ťažobnej súprave. Na vysokej úrovni však budú niektoré z nasledujúcich úloh:

Dúfam, že nadviažem na ďalší kúsok, ktorý je vysoko špecifický pre ťažbu Zcash + Nvidia, pomocou optimalizačných skriptov, ktoré som sám napísal, a ďalších šikovných trikov, ktoré používam na sledovanie a zlepšovanie výkonu. Ak potrebujete trochu usmernenia, pokojne mi pošlite e-mail ([chránené e-mailom]) a pokúsim sa vás nasmerovať správnym smerom. Môžem vám tiež ponúknuť úplné technické poradenstvo a servis, ak by ste chceli viac spravované nastavenie. Šťastnú ťažbu!

ťažba GPU v tme

Cue techno basové rytmy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map