6 blockchainových startupov využívajúcich ekonomiku freelancerov

Freelancing je vynikajúcim východiskovým bodom pre diskusiu o vplyve technológie na vývoj vysoko aktívneho a podnikateľského mikrokozmu v rámci veľkej profesionálnej pracovnej sily..

Pred desiatimi rokmi sa na voľnej nohe hľadalo ako na ostrov pre chybné hračky – ľudia, ktorí boli inak vylúčení z väčšej pracovnej sily v spoločnosti buď podľa pracovných kvalifikácií, geografického umiestnenia alebo diskriminácie, ako sú tetovacie rukávy, alebo tých šialených pár, ktorí sa rozhodli začať svoju prácu. vlastný biznis.

Dnes rozkvitnutý ekosystém na voľnej nohe otriasol tradičným profesionálnym itinerárom.

Namiesto práce v miestnej reštaurácii alebo bare sa vysokoškoláci rozhodnú speňažiť svoje rodiace sa profesionálne zručnosti programovaním alebo písaním webového obsahu za 20 – 45 dolárov za hodinu. Nie je žiadnym šokom, že mnoho z nich v ranom veku 20 rokov skáče ďalej raketová loď digitálnych nomádov a cestovať po svete a zarábať si celoročný plat vlastným tempom a hodinami.

Štúdia z roku 2017, ktorú uskutočnil Prepracované a Únia nezávislých odhaduje, že 57,3 milióna Američanov (zhruba 36% pracovnej sily v USA) má voľnú pozíciu v určitej kapacite a každý rok pridáva do ekonomiky 1,4 bilióna dolárov, čo je od roku 2016 takmer 30% nárast.

Extrapolácia tohto súčasného tempa rastu umiestni väčšinu USA do voľného spektra do roku 2027.

Kvalifikovaní odborníci vstupujú do ekonomiky na voľnej nohe, aby zmiernili rany post-gentrifikovaného nájmu v San Franciscu a New Yorku, ak nie aspoň zarobiť pár dolárov navyše pri cene 65 – 150 dolárov + / hod..

Internetovo zdatní uchádzači o prácu na celom svete sú tiež schopní zarobiť oveľa vyššiu mzdu v porovnaní s ich pôvodnými mzdami. Vezmime si vlasť tohto spisovateľa v Bulharsku, kde je minimálna mesačná mzda približne 290 USD (235,20 EUR). Jednoduchý koncert s webovým obsahom, ktorý má v priemere okolo 15 dolárov za hodinu pri bežnom 8-hodinovom pracovnom dni, dáva tomuto zamestnancovi 12-násobok hranice minimálnej mzdy na 3 600 dolárov mesačne (2 900 EUR). To je veľa shkembe chorba a pivo Kamenitza.

63% nezávislých pracovníkov uviedli, že na voľnej nohe podľa výberu, čo predstavuje 18% skok od roku 2014 do roku 2017. Okrem toho 63% nezávislých pracovníkov uviedlo, že uprednostňuje bezpečnosť diverzifikovaného portfólia klientov pred jedným zamestnávateľom.

Infografika upwork

Obrázok z verzie Upwork

Nárast ekonomiky na voľnej nohe a seizmický posun talentov spôsobili zrod sprostredkovateľov, ktorí sú schopní absolútne zabiť spojením nezávislých pracovníkov a klientov..

Sprostredkovatelia, ako sú Upwork, Toptal a Fiverr, pôsobia ako trhy s talentmi, agenti úschovy, ktorí uvoľňujú platby, keď sa nezávislí pracovníci a klienti vzájomne dohodnú na dokončení práce, a ako akýsi vyhľadávací nástroj na umiestnenie „najobľúbenejších“ nezávislých pracovníkov na vrchol nových návrhov pracovných ponúk.

Upwork: Target Practice for Blockchain Startups


Aby sme túto príležitosť uviedli na pravú mieru, pozrime sa na Upwork, jednu z najpopulárnejších freelancingových platforiem na svete.

Prepracovaná domovská stránka

Domovská stránka Upwork.

Upwork, ako ho poznáme dnes, sa zrodil v roku 2015 ako rebranding zlúčením spoločností Elance (založená 1999) a Odesk (založená 2003). S odhadovaným nad 9 miliónov registrovaných používateľov (oveľa menej aktívnych) v 180 krajinách s ročnými fakturáciami na voľnej nohe viac ako 1 miliarda dolárov je Upwork do veľkej miery považovaný za priekopníka ekonomiky na voľnej nohe.

Upwork predstavuje vynikajúcu cieľovú prax pre začínajúce blockchainy, pretože dokázal dokázať to, čo sa nepodarilo niekoľkým nezávislým platformám: vytvoriť dôveryhodnú platformu s rušným ekosystémom aktívnych a spokojných používateľov. Za každý Upwork existujú desiatky strašných a strašidelných platforiem, ktoré účtujú vyššie poplatky bez toho, aby ponúkali takmer rovnaké skúsenosti ako Upwork.

Upwork funguje ako sprostredkovateľ a agent úschovy a nezávislým pracovníkom účtuje poplatok za každú transakciu (20% až 500 dolárov, 10% od 500 dolárov do 10 000 dolárov, 5% 10 000 dolárov viac a klientom poplatok za spracovanie platby 2,75%.) Upwork zarába odhadované príjmy okolo 68 826 417 dolárov ročne, väčšina z nich pochádza z týchto poplatkov.

Jediný používateľ, ktorý ročne zarába 65 000 dolárov od viacerých klientov Upworku, robí Upwork kdekoľvek od 3 250 do 13 000 dolárov každý rok s veľmi malou údržbou – pre algoritmus to nie je príliš ošúchané.!

Čokoľvek ľudská údržba potrebná pre sprostredkovanie a zákaznícku podporu sa deje prostredníctvom chatu prostredníctvom personálu podpory Upwork, čo je s najväčšou pravdepodobnosťou sieť lacných skriptovaných virtuálnych asistentov z celého sveta..

Tisíce nezávislých pracovníkov na plný úväzok s aktívnym zoznamom klientov a neustálym prúdom práce s radosťou vyjadria vďaku spoločnosti Upwork za to, že sa dostali na svoju cestu. Platforma predstavuje utópiu pre ambiciózny kvalifikovaný talent so záľubou v plnom využití možností živobytia, stanovení vlastných hodín a zmluvných podmienok a práci kdekoľvek si vyberú – či už na pláži v Thajsku alebo v kaviarni na ulici od Mom’s dom.

Žiaľ, všetko, čo sa blyští, nie je zlato. Tisíce nezávislých pracovníkov, ktorí venovali celú svoju živobytie platforme, sa sťažovali, že z ich podláh strhli nespravodlivé zmrazenie účtov, negatívnu spätnú väzbu od zlých klientov spoločnosti Apple, ako aj notoricky zlý zákaznícka podpora.

Ani príjemná skúsenosť so službou Upwork nezaručuje lojalitu. Na voľnej nohe to nie je bez výdavkov. Nájomné, strava, zdravotné poistenie, coworkingové priestory, letenky a zlozvyky, ktoré prichádzajú s v podstate sebastrakizujúcou kariérou, sa sčítavajú.

S freelancingom prichádza aj bezprostredná hrozba prepadnutia jedného z vašich hlavných klientov, vďaka čomu budete zízať na rastúce fixné výdavky a usilovne sa vyrovnávať..

V určitom okamihu musia nezávislí pracovníci urobiť obchodné rozhodnutie, či mať 10% až 20% svojich výplat výplaty sprostredkovateľovi stojí za to. Tých 10% až 20% môže predstavovať rozdiel medzi novým autom, zálohou z domu alebo zdravotným poistením.

Vysoké poplatky sú obrovským dôvodom, prečo sa freelancingové platformy ako Upwork stretávajú s exodu ich inak verných používateľov do dohôd mimo pracoviska, kde dôvera ťažko predstavuje faktor pre dlhodobých klientov, s ktorými sa oboznámili a od ktorých môžu spoľahlivo očakávať prácu.

Bez potreby základnej hodnoty dôvery spoločnosti Upwork môžu nezávislí pracovníci presunúť celé svoje podnikanie do služieb Gmail / Skype a Paypal alebo kryptomena. Klientom tiež neprekáža použitie vlastných preferovaných spôsobov komunikácie a úspora na poplatku za spracovanie platby 2,75%.

To, čo na platforme láka milióny nezávislých pracovníkov a klientov, je koncept dôvery a jej presadzovanie, hodnotový návrh, ktorý existenčne ohrozil „dôveryhodný“ blockchain.

Zatiaľ čo platformy na voľnej nohe sú už v rozpakoch so svojou dilemou zadržiavania používateľov, desiatky konkurentov založených na blockchaine ponúkajúcich riešenie inteligentnej zmluvy vyšli ako zbraň.

Pretrvávajúca hrozba narušenia sa vynára nad akýmkoľvek sprostredkovateľom vo svete post-blockchainu a vysoká prevádzka a ľahko monetizovateľná ekonomika na voľnej nohe je zrelá na prijatie.

CanYa

Canya.io je najbližšia nadchádzajúca platforma pre Upwork. Tento trh služieb využívajúci blockchain získal vo svojom ICO v novembri 2017 viac ako 12 miliónov AUD a tvrdí, že má viac 7 700 používateľov a 3 400 poskytovateľov služieb.

Domovská stránka CanYa.

Domovská stránka CanYa.

CanYa ponúkne v podstate rovnaké služby ako tradičné platformy na voľnej nohe s poplatkami stanovenými okolo 1% za natívny nástrojový token CanYaCoin. CanYaCoin sa používa na napájanie siete transakcií, ako aj na stimulovanie rastu platformy a správania používateľov.

To, čo spoločnosť CanYa odlišuje od online platforiem na voľnej nohe (okrem výhod blockchainu a decentralizovanej siete), je to, že sa zameriava aj na poskytovanie domácich služieb, ako napríklad prenájom inštalatéra..

Ďalšie informácie nájdete na webe Webová stránka CanYa a biely papier.

Steemit

Aj keď Steemit nemusí byť nevyhnutne platformou pre externých spolupracovníkov na spojenie s klientmi, preskočí okolo potreby klientov tým, že ponúka producentom obsahu prostriedky na speňaženie ich obsahu.

Typické vzťahy medzi nezávislými pracovníkmi webového obsahu sú nasledovné:

Tradičný model speňaženia obsahu zahŕňa využitie obsahu na prenos v nádeji, že prinesie príjmy z reklamy alebo províziu pridruženého subjektu. Zdatní podnikatelia v digitálnom marketingu s pochopením toho, aký druh obsahu funguje dobre, ako by mal byť napísaný, ako by mal byť optimalizovaný pre vyhľadávače atď. Najať na vytvorenie obsahu nezávislých pracovníkov..

Nezávislí pracovníci dostanú zmluvu na niečo ako „24 výhod oleja CBD na vyliečenie vašich kocovín“ a tento článok predložia klientovi na schválenie. Ak bude článok schválený, bude zverejnený a klienti využijú svoje schopnosti na zvýšenie prenosu obsahu (alebo si najmú niekoho, kto môže). Článok si prečítajú stovky alebo tisíce používateľov, ktorí prejavia záujem. Majiteľ webu dostane zaplatené z výnosov z inzercie v službe AdWords, provízie z pridružených odkazov na webe alebo z iných druhov partnerských dohôd..

Domovská stránka spoločnosti Steemit

Domovská stránka spoločnosti Steemit

Steemit v podstate obmedzuje potrebu sprostredkujúceho klienta a umožňuje nezávislým pracovníkom zverejňovať ich obsah https://steemit.com/, kde používatelia budú čítať, komentovať a pracovať s obsahom.

Tvorcovia obsahu sú potom v Steeme odmeňovaní v pomere k počtu ľudí, ktorí si ho prečítajú a zapájajú sa do neho, na základe množstva „Steem Power Units“ konkrétneho používateľa.

Platforma Steemit je navrhnutá tak, aby generovala nové jednotky „Steem“ s cieľom udržiavať sieť v chode, takže už nikdy nebude potrebné, aby rozsvietili svetlá reklamy tretích strán alebo pridružený marketing..

Etearnal

Ethearnal je nezávislá platforma založená na blockchaine, ktorá sa primárne zameriava na tokenizáciu reputácie ako svojho hlavného diferenciátora. Poskytuje tiež rovnaké služby úschovy a moderovania peňazí.

Domovská stránka spoločnosti Ethearnal

Domovská stránka spoločnosti Ethearnal

Reputácia nezávislých pracovníkov sa počíta na základe toho, koľko majú ERT. Nezávislí pracovníci potom „vkladajú“ sumu ERT nastavenú klientom s cieľom uzavrieť konkrétnu inteligentnú zmluvu.

Zamestnávatelia musia zapojiť ERT, aby zamestnali nezávislých pracovníkov, a moderátori musia zapojiť ERT, aby mohli riešiť spory.

Kedykoľvek sa zmluva uzavrie bez potreby arbitráže, platforma Ethearnal použije $ zmluvy na nákup tokenov ERT na otvorenom trhu, aby odmenila zamestnávateľa aj nezávislého pracovníka 0,5%, čo im umožňuje získať tokeny zvyšujúce reputáciu v pomere k hodnote zmluvy.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si Etearnal stránky a biely papier.

Protokol o pôvode:

Protokol o pôvode sa snaží decentralizovať celú ekonomiku zdieľania a v hľadáčiku má organizácie ako Uber, Airbnb, Fiverr a Getaround. Aj keď je rozsah jej poslania širší ako nezávislý model zameraný na laser, v sprisahaní hrá pravdepodobne väčšiu úlohu s cieľom podkopať celú ekonomiku zdieľania, ktorá sa podľa odhadov rozrastie na 335 miliárd dolárov do roku 2025.

Domovská stránka protokolu Origin.

Domovská stránka protokolu Origin.

Pomocou protokolu o pôvode môžu podniky alebo jednotlivci vykonávať svoje operácie na decentralizovanom webe. Spoločnosť CanYa napríklad buduje svoje trhovisko služieb pre gigovú ekonomiku na protokole o pôvode.

Protokol o pôvode

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si Protokol o pôvode stránky a biely papier.

OpenBazaar:

OpenBazaar je najväčší decentralizovaný trh na svete a neúčtuje si žiadne poplatky za platformu.

OpenBazaar sa stal víťazom myšlienky víťazného nápadu darknetového trhu hackerského turnaja v Toronte v roku 2014 a bol úplne rovnocenný bez centrálnej kontrolnej organizácie..

Domovská stránka OpenBazaar.

Domovská stránka OpenBazaar.

Zakladatelia potom založili spoločnosť s názvom OB1 s investíciami rizikového kapitálu vo výške 1 milión dolárov od spoločností Union Square Ventures a Andreessen Horowitz. Spoločnosť OB1 získala na jeseň 2016 druhé kolo investícií za 3 milióny dolárov.

OpenBazaar funguje ako akýsi globálny zoznam Craigslist, ktorý tiež umožňuje nezávislým pracovníkom spojiť sa s novými klientmi.

Používatelia sú schopní platiť viac ako 50 kryptomenami, ako sú Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Zcash a Fash, a predajcovia môžu prijímať platby v bitcoinoch, bitcoinoch v hotovosti alebo v Zcashi.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si OpenBazaar stránky.

Moneo:

Moneo je platforma nezávislých pracovníkov na báze blockchainu, ktorá preveruje a overuje svojich nezávislých pracovníkov s primárnym cieľom poskytnúť rad odborníkov na blockchain na prenájom.

Domovská stránka spoločnosti Moneo.

Domovská stránka Moneo.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si Moneo stránky a biely papier.

Blockchain Out the Woodwork

Krátko po popularizácii povedomia o potenciáli blockchainu prišla takmer komoditizácia platforiem založených na blockchaine.

Iterácie pri iteráciách na koncepcii „nezávislej platformy inteligentných kontraktov na báze blockchainu“ sa začali hromadne rozširovať o mená, ktoré sa nevyhnutne nesnažia konkurovať na olympijských hrách v kreativite..

Blokátor ponúka Distribuované autonómne pracovné miesto (DAJ) spustené na blockchaine Ethereum. Cieľom tejto platformy je byť úplne samoregulačný s minimálnymi poplatkami a decentralizovaným systémom súdov, ktorý zaručuje spravodlivé urovnávanie sporov a minimalizuje podvody..

Coinlancer robí to isté a je sotva niečo viac ako inteligentná zmluvná platforma preplnená používateľsky príjemným prostredím.

Rovnako ako v tradičnom technologickom svete podnikateľov v Silicon Valley, nespočetné spoločnosti začnú hľadať trh s výrobkami vhodný do monetizovateľného výklenku, tentokrát však s blockchainom ako konkurenčnou výhodou oproti starému strážcovi..

Záverečné myšlienky – sú freelancingové platformy založené na blockchaine budúcnosťou?

Zdá sa, že teoreticky sa zdá, že dôveryhodný blockchain drží kľúče k emancipácii nezávislých pracovníkov, alebo prinajmenšom potenciálne impulzom k podstatnej reštrukturalizácii štruktúry vysokých poplatkov súčasného kráľa uloženej sprostredkovateľmi.

Kľúčové slovo však je teoreticky.

Platformy ako Upwork minuli milióny na zjednodušenie používateľského rozhrania a používateľských skúseností pre všetky strany, ako aj na vzdelávanie širokej populácie v oblasti ľahkého používania a výhod ekonomiky nezávislých pracovníkov..

Iste, startup môže spätne analyzovať UI / UX vládnucich platforiem, ale výzva značky je skutočná.

Najmenej visiacim ovocím pre nové platformy sú používatelia, ktorí majú čas, flexibilitu a trpezlivosť testovať nové možnosti, čo nemusí byť nevyhnutne veľká demografická skupina.

Start-upy blockchainu majú pre nich prácu v oblasti získavania používateľov určite odrezanú, najmä teraz Facebook a Google obaja zaujali tvrdý postoj proti reklame na kryptomeny. A aj potom musia tieto startupy preskočiť ďalšiu prekážku budovania obojstrannej komunity, ktorá konkuruje aktivite digitálnych metropol ako Upwork.

Na druhej strane sú súčasné platformy na voľnej nohe spojené s vlastnými problémami. Vedúce riešenie problému vysokých poplatkov, blockchain, si vyžaduje odovzdanie základnej hodnotovej ponuky sprostredkovateľa a odovzdanie jeho hlavného zdroja príjmu.

Ak by platforma ako Upwork otočila blockchain za účelom zníženia poplatkov, vykompenzuje by ich ročný príjem odhadovaný na 70 miliónov dolárov. To by mohlo viesť k tomu, že sa ich schôdzka vyplatí 250+ zamestnancov trochu ťažké.

Takže rozprávania sa majú odhaliť.

Budú malé, svižné a adekvátne financované startupy založené na blockchaine založené na blockchaine schopné úspešne integrovať obrovské množstvo nezávislých pracovníkov a klientov a vytvoriť sebestačný ekosystém alebo sa predčasne vyčerpajú a odsúdia na malý ezoterický kruh fanúšikov kryptomeny?

Budú chorľavé starobronce schopné zastaviť ich odtok najcennejšie kravy v hotovosti talentovaných nezávislých pracovníkov, alebo sa stanú ďalšou sadou relikvií prekonaných prudkým prílivom technologických inovácií?

Iba čas ukáže.

Začala sa však prejavovať jedna istota: rozvíjajúca sa ekonomika na voľnej nohe má ešte ďalší spôsob, ako využiť možnosti, pokiaľ ide o speňaženie skúseností, zručností a pracovných síl, ako aj prepojenie ambicióznych talentov s potenciálne civilizačnými projektmi..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map