3 kľúčové obchodné výhody blockchainu

Rastúca popularita blockchainu a kryptomeny prináša svetu podnikania veľa príležitostí. Nie každý môže vytvoriť päť najlepších kryptomenových projektov alebo výmenných platforiem. Stále však existuje celý rad ďalších obchodných výhod blockchainu a odvetvia, ktoré ho obklopuje. Sociálne médiá, inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie – to všetko predstavuje možnosti úplne nových obchodných modelov. V tomto článku sa pozrieme na to, ako tieto inovácie zmenia budúcu ekonomiku, a na niektoré spoločnosti, ktoré sa už v týchto oblastiach objavujú..

Platformy sociálnych médií

Aj keď mnoho ľudí v kryptomene môže vidieť zákazy reklám na stránkach ako Facebook, Google a Twitter ako prekážku pre trh s kryptomenami, dá sa to považovať aj za dlhodobú trhovú príležitosť. Ako každý, kto je oboznámený s ICO a projektmi kryptomeny, vie, už teraz existuje veľa druhov rozvíjajúcich sa platforiem sociálnych médií, ktoré ťažili z rastúcej popularity kryptomeny. Tu uvádzam niekoľko príkladov.

Telegram, ktorá bola spustená iba 14. augusta 2013, už nazhromaždila viac ako 200 miliónov aktívnych používateľov mesačne a stala sa základnou platformou pre úspešné krypto projekty. Aj keď sa Telegram samozrejme nezameriava iba na kryptomenu, mnoho jej používateľov využíva túto aplikáciu ako formu komunikácie medzi sebou a kryptomenovými tímami..

Steemit je príkladom platformy, ktorá sa točí okolo kryptomeny. Steemit tokenizáciou tvorcov a kurátorov obsahu naďalej priťahuje ďalších tvorcov obsahu a spotrebiteľov, aby využívali jeho platformu. Viac podrobností o tomto projekte nájdete v tomto podrobnom sprievodcovi.

Je veľmi pravdepodobné, že viac spoločností poskytujúcich sociálne médiá postaví úplne nové platformy okolo technológie blockchain a kryptomeny. Niektoré z týchto nových firiem môžu veľmi dobre konkurovať a dokonca prekonať popularitu súčasných top platforiem sociálnych médií.

Inteligentné zmluvy

Inteligentné zmluvy sú pravdepodobne najrozsiahlejšími obchodnými výhodami blockchainových a kryptografických projektov. Menia hru ako pre projektové tímy, ktoré ich vytvárajú, tak aj pre podniky, ktoré ich používajú. Inteligentné zmluvy v podstate eliminujú potrebu sprostredkovateľov tretích strán v procese schvaľovania / zamietania dôležitých verejných dokumentov.

Napríklad tradičná zmluva musí prejsť schvaľovacím procesom právneho experta a zvyčajne sa medzi oboma podpisujúcimi stranami zasiela tam a späť, kým sa nedosiahne konsenzus. Inteligentné zmluvy však používajú kód na rýchle overenie legitimity zmlúv. Existuje veľa krypto projektov, ktoré sa snažia využívať inteligentné zmluvy ako spôsob vytvárania oficiálnych dokumentov v širokej škále priemyselných odvetví (právne, zdravotníctvo, nehnuteľnosti, financie, globálny obchod).

Tímy, ktoré môžu túto technológiu najlepšie vyvinúť a uviesť na trh, ju môžu predať ako službu B2B. Hodnota vzrastu je obrovská, pretože spoločnosti môžu pomocou inteligentných zmlúv ušetriť peniaze na poplatkoch za právne služby a eliminovať potrebu neustáleho vyjednávania zmlúv. Projekty ako Propy za nehnuteľnosť príp IBM / Maersk pre svetový obchod sú dobrým príkladom toho, ako je možné implementovať technológiu inteligentných zmlúv na riešenie konkrétnych obchodných problémov v reálnom svete.

Decentralizované aplikácie (DApps)

Nárast mobilných aplikácií zmenil spôsob každodennej interakcie ľudí na celom svete. Na súčasnom trhu s aplikáciami však existuje jeden veľký problém: centralizácia moci. Spoločnosti Apple a Google v zásade určujú, ktoré aplikácie sú dostupné na svete. Mnoho aplikácií je dokonca cenzurovaných národnými vládami po celom svete. Decentralizované aplikácie však nemajú jediný orgán, ktorý by určoval, ktorí používatelia k nim majú alebo nemôžu mať prístup. Táto decentralizácia je jednou z obrovských obchodných výhod blockchainu pre širšiu ekonomiku.

Weifund je jedným príkladom aplikácie dapp, ktorá využíva inteligentné zmluvy na vytvorenie robustnej platformy kampane crowdfunding. Tento projekt sa podobá na Kickstarter novej generácie, ktorý poskytuje investorom aj spoločnostiam viac slobody. Reťaz KYC je príkladom dapp, ktorý zabraňuje podvodom a dokončuje kontroly overovania totožnosti pomocou technológie distribuovanej hlavnej knihy.


Aplikácia Dapps má potenciál nahradiť a vylepšiť mnoho dnešných mobilných aplikácií. Spoločnosti, ktoré sú úspešné v ich rozvoji, môžu mať významný vplyv na budúcnosť ekonomiky zdieľania P2P.

Podnikanie v krypto ére

Áno, existuje veľa projektov pracujúcich na podobných myšlienkach a nie každý podnik môže uspieť, ale dobrá vec na obchodných výhodách blockchainu a dopadu kryptomeny je, že ide o neustále sa rozvíjajúci priestor bez jedného jednoznačného víťaza.

Pretože sa táto technológia stále zdokonaľuje, každý deň existujú nové trhové príležitosti. Tieto príležitosti existujú pre každého, od vývojárskych spoločností dapp po priemyselných výrobcov čipov ASIC. Podniky, ktoré si nájdu čas na to, aby pochopili, ako môžu technológie blockchain / kryptomena prospieť potenciálnym zákazníkom, by sa navyše mohli veľmi dobre stať jednými z najväčších technologických gigantov blízkej budúcnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map