Bitcoin Cash to Hard Fork: rozmiar bloku 32 MB i inteligentne kontrakty

Bitcoin Cash to Hard Fork: rozmiar bloku 32 MB & Inteligentne kontrakty

1 sierpnia 2017 r. Bitcoin Cash (BCH) powstał jako hard fork Bitcoin (BTC), głównie z powodu niezadowolenia deweloperów z funkcji Segregated Witness.

Od tego czasu Bitcoin Cash i jego zwolennicy wywołali zamieszanie w świecie kryptowalut, w szczególności próby przejęcia tytułu Bitcoin jako „prawdziwego bitcoina”.

Dzisiaj Bitcoin Cash otrzymuje swój własny hard fork do rozmiaru bloku 32 MB w celu zwiększenia adopcji użytkowników i zapewnienia użytkownikom szybszych transakcji i niższych kosztów poprzez usunięcie wąskich gardeł skalowalności.

Aby to skomentować, połączyliśmy się z wiceprezesem ds. Operacji biznesowych BTC.com, Alejandro de la Torre. BTC.com składa się z zespołu ponad 60 pracowników w Amsterdamie i Pekinie oraz zbudował otwartą pulę wydobywczą i portfel, które pomagają w dalszym budowaniu zdecentralizowanego ekosystemu Bitcoin.

BTC.com przedstawia interesującą perspektywę na rozwidlenie, ponieważ zostało niedawno przejęte przez Bitmain, górnika bitcoinów z Pekinu, projektanta układów ASIC i operatora jednej z największych pul wydobywczych Bitcoin.

Proponowany fork zwiększy rozmiar bloku Bitcoin Cash z 8 MB do 32 MB, a także umożliwi programistom budowanie inteligentnych kontraktów na szczycie sieci Bitcoin Cash.

Alejandro de la Torre

Alejandro de la Torre

Alejandro zauważył różnice między hard fork’em 2017 a tym dzisiejszym.

Tym razem jest bardziej podobny do listopadowego hard fork, ale nieco inny. Dzisiejszy fork nie tworzy nowej monety ani nie rozwiązuje istniejącego problemu, ale raczej wprowadza innowacje na dwa sposoby. Pierwszą istotną zmianą jest potrojenie limitu rozmiaru bloku z 8 do 32 MB, czyli wybiegająca w przyszłość korekta w celu uwzględnienia większej przepustowości transakcji na blok. Czuję się lepiej, że ten wzrost rozmiaru bloku ma miejsce teraz, podczas gdy wykorzystanie Bitcoin Cash wciąż ma sposoby na wzrost, a nie później, gdy sieć jest na pełnym gazie.


To większy rozmiar bloku daje Bitcoin Cash pewne pole do skalowania, coś, co inne blockchainy próbowały rozwiązać na inne sposoby, np. Lightning Network i dowód stawki. To sprawia, że ​​Bitcoin Cash jest nieco wyjątkowy, ponieważ próbuje rozwiązać problem skalowania w warstwie protokołu konsensusu, zachowując model Proof of Work.

Dlaczego Bitcoin Cash, a nie kolejna moneta? Co ten rozwidlenie osiągnie, czego Bitcoin Cash nie może?

BTC.com jest agnostykiem monet. Nie próbujemy powiedzieć, że powinieneś kupić Bitcoin Cash zamiast innej monety. Mamy opinię na temat niektórych korzyści, jakie dają nowe funkcje produktu.

Na przykład zwiększenie limitu rozmiaru bloku daje Bitcoin Cash największy limit rozmiaru bloku spośród wszystkich dużych monet. Wiąże się to z potencjalnymi zagrożeniami, przed którymi ostrzegał zespół Bitcoin Core w czasach twardego forka SegWit, ale faktem jest, że najłatwiejszym sposobem skalowania sieci Bitcoin za pomocą Proof of Work jest zwiększenie limitu rozmiaru bloku, aby umożliwić więcej transakcje na blok.

Drugą główną cechą, którą uważamy za korzystną dla społeczności programistów Bitcoin Cash, jest umożliwienie nowych i niektórych starych kodów operacyjnych, które pozwalają na kolorowe tokeny, automatyczne procesy drugiej warstwy i skrypty inteligentnych kontraktów.

Jakie są wady ciągłego zwiększania rozmiaru bloku?

Rozmiar bloku był pierwotnie ograniczony, aby zapobiec zapychaniu sieci przez ataki DDOS. Dlatego teoretycznie większe rozmiary bloków mogą być bardziej podatne na atak spamerski.

Jak będą działać inteligentne kontrakty?

Po zwiększeniu rozmiaru bloku kolejnym krokiem naprzód, który proponuje Bitcoin Cash, jest dodanie nowych i ponowne włączenie starych, wcześniej dezaktywowanych kodów operacji skryptów maszynowych lub po prostu “ kodów operacji ”, które dają programistom narzędzia do tworzenia inteligentne kontrakty.

Te kody maszynowe, zwane przez społeczność Bitcoin Cash „kodami operacyjnymi Satoshi”, pozwalają programistom na tworzenie różnych typów implementacji metadanych. Mając możliwość wywoływania tych funkcji, programiści mogą tworzyć „kolorowe monety” lub reprezentatywne żetony. Są to tokeny, które można oznaczyć w określony sposób, aby odpowiadały obligacjom, akcjom, metalom szlachetnym, towarom oraz dowolnym fizycznym lub wirtualnym przedmiotom.

Końcowe przemyślenia

Bitcoin Cash (BCH) jest obecnie czwartym co do wielkości tokenem o kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 23,3 mld USD.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak rozwija się hard fork Bitcoin Cash, i miejmy nadzieję, że bardziej wolne od skandali niż pierwszy push Bitcoin Cash.

Czas pokaże, czy ten proponowany hard fork jest w stanie zaoferować szybsze transakcje, niższe koszty, a także funkcję inteligentnego kontraktu i zyskać wysoki poziom użyteczności wśród programistów, górników i użytkowników.

Alejandro komentuje z ugruntowanym optymizmem: „Trudno powiedzieć, co może wyniknąć z tej nowej funkcji, ale jeśli opieramy nasze założenia na tym, co Ethereum było w stanie osiągnąć dzięki implementacjom drugiej warstwy, to wierzę, że da Bitcoin Cash dużo miejsca na rozkwit kreatywnych i produktywnych pomysłów. W tym celu będziemy musieli zobaczyć, co twórcy społeczności Bitcoin Cash zrobią z tymi nowymi funkcjami i czy rynek zdecyduje się osiedlić w tym nowo odkrytym rozmiarze bloku, który został jeszcze dostosowany do skali. ”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map