Základy fundamentálnej analýzy (náhľad krypto laboratória)

Poznámka redakcie: Nasledujúci článok je ukážkou typu vzdelávacích poznatkov a analýz trhu od CoinCentral Crypto Lab, prémiovej sekcie nášho webu, ktorá sa zameriava na dôkladné základné členenie projektov a technickú analýzu trhových vzorov. Našim čitateľom a prémiovým členom sa vždy budeme snažiť poskytnúť maximálnu hodnotu, takže si môžete vychutnať túto bezplatnú ukážku a dajte nám vedieť, čo si myslíte. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o krypto laboratóriu, kliknite sem.

Základy (podstatné meno)

 1. Pojem, ktorý bežne používajú priemerní investori na ospravedlnenie svojich investícií do shitcoinov. 2. Nepopsateľný atribút, ktorý Redditors používajú na popis projektu kryptomeny, o ktorom nič nevedia.

Príklad:

Obchodník 1: Hej, videli ste Apolla??

Obchodník 2: Samozrejme! Základy toho zlého chlapca sú na mieste. Rozmýšľam, že si vezmem pôžičku a pôjdem all in.

Obchodník 3: Robíš si zo mňa srandu? Tie základy sú hovno. Nedotkol by som sa tej veci desaťmetrovou tyčou.

Obchodník 1: Apollo je môj pes …

Všetky vtipy stranou, výskum a analýza základných charakteristík kryptomeny je kľúčom k vybudovaniu silného portfólia. Technické a sentimentálne analýzy sú vhodné pre krátkodobé hry, ale ak investujete do projektov na dlhé trate, musíte sa ubezpečiť, že základy sú pevné..

Čo však do pekla sú „základy“? Spýtajte sa desiatich rôznych investorov a pravdepodobne dostanete desať rôznych odpovedí.

Jadrom kryptomeny sú jadro, ktoré tvoria atribúty, ktoré obstoja v skúške času, a to spravidla bez vplyvu na trhové podmienky alebo nálady komunity. V tomto článku rozoberáme niektoré z najdôležitejších základných charakteristík, ktoré by ste mali skúmať pri hodnotení vašej ďalšej investície.

Myslite ako rizikový kapitál

Prvýkrát v histórii (minimálne v USA) máte príležitosť investovať do začínajúcich startupov bez potreby byť akreditovaným investorom. Pretože keď sa nad tým zamyslíte, to je všetko, čo je väčšina kryptomien. Sú v počiatočnom štádiu, technologické startupy.

Keď teda hľadáte svoju ďalšiu investíciu, môžete napodobniť skupiny, ktoré najlepšie poznajú začínajúce investície – venture capitalists. Títo magnáti podrobne skúmajú svoje investície, aby sa ubezpečili, že si vyberú tie, ktoré majú najvyšší potenciál dosiahnuť Mesiac, obrazne samozrejme.

Investori rizikového kapitálu jedia, spia a dýchajú základy. Aj keď môžu počas procesu hodnotenia uprednostňovať rôzne atribúty, nasledujúce základy sú primerane konzistentné medzi investormi pri skúmaní startupov, kryptomeny alebo inak..

Problém a rozsah

Jednou z prvých vecí, na ktoré by ste mali pri výskume kryptomeny prísť, je problém, ktorý rieši. Tieto informácie odhaľujú niektoré kritické podrobnosti o vašej potenciálnej investícii.

Vyhlásenie o probléme

Po prvé, demonštruje, že tím môže komunikovať stručne a efektívne. Dávajte si pozor na zdĺhavé a zložité vyhlásenia o problémoch plné marketingových módnych slov. Táto nejasnosť je často výrečným znakom zle fungujúceho tímu.

Pravidlo: Ak neviete, aký problém projekt vyrieši počas prvých piatich minút výskumu, nemali by ste investovať.

Poslanie projektu by malo byť jasné a preukázať pochopenie trhu.

Dobré príklady

 • Bitcoin je inovatívna platobná sieť a nový druh peňazí.
 • Ethereum je decentralizovaná platforma pre aplikácie, ktoré fungujú presne tak, ako sú naprogramované, bez akejkoľvek šance na podvod, cenzúru alebo zásahy tretích strán.
 • Monero je digitálna mena, ktorá je bezpečná, súkromná a nevystopovateľná.
 • Wanchain si kladie za cieľ vybudovať super finančný trh digitálnych aktív. Je to infraštruktúra spájajúca rôzne digitálne aktíva.

Zlé príklady

 • Hmloviny je verejný blockchain novej generácie zameraný na neustále sa zlepšujúci ekosystém. Aký projekt neustále nezlepšuje ich ekosystém?
 • SmartCash je správa a spolupráca v spoločenstve, spolupráca & mena založená na raste zameraná na blockchain & decentralizované hospodárstvo. Takže ako každý iný blockchain vonku.
 • Kin je decentralizovaný ekosystém digitálnych služieb pre každodenný život. Nemôžem uviesť konkrétnejšie?

Vyhlásenie o probléme hmlovín

Vyhlásenie o probléme hmlovín jasne neuvádza, čo projekt v skutočnosti robí.

Veľkosť trhu

Pochopenie problému vám navyše pomôže zmerať veľkosť trhu. Niektoré tímy vám povedia, aký veľký je trh, či už na svojej webovej stránke, alebo v bielej knihe. Väčšinou však budete musieť urobiť nejaké výpočty a dohady.

Veľkosť trhu je základným určujúcim prvkom toho, aká výnosná môže byť vaša návratnosť investícií. Napríklad projekt ako OmiseGo, ktorý sa zameriava na celý finančný systém, bude mať vyššiu návratnosť (ak bude úspešný) ako napríklad FunFair, ktorý sa zameriava iba na hazardné hry online..

Finančné služby a veľkosť trhu s online hrami

Trh s finančnými službami je nad online trhom hazardných hier.

Rozdiel vo veľkosti trhu neznamená, že by ste mali investovať do jedného do druhého, ale mali by ste to mať na pamäti pri analýze rizika a výnosov.

Pomôže Blockchain?

Nakoniec, keď poznáte problém, môžete rýchlo dospieť k záveru, či implementácia blockchainu pomôže. Pamätajte, že blockchainy vynikajú v eliminácii sprostredkovateľov, znižovaní potreby dôvery a zvyšovaní transparentnosti transakcií. Nie sú nevyhnutne rýchlejšie ako centralizované systémy a sú zvyčajne komplikovanejšie.

Ak jeden z predchádzajúcich atribútov uvedený problém nevyrieši, nemusí to byť dobrá investícia.

Z tohto pravidla samozrejme existujú výnimky. 0x a ďalšie podobné projekty sú protokoly, ktoré zlepšujú základnú blockchainovú infraštruktúru. Uľahčujú schopnosť iných projektov efektívnejšie využívať technológiu blockchain.

Tím, poradcovia a partnerstvá

Po probléme, ktorý kryptomena rieši, je tím budujúci kryptomenu ďalším najdôležitejším základom, ktorý je potrebné skontrolovať. Niektorí investori dokonca tvrdia, že tím je v skutočnosti najdôležitejšou vecou.

Tím, ktorý vytvára kryptomenu, by mal mať skúsenosti nielen s blockchainom, ale čo je dôležitejšie, z odvetvia, do ktorého vstupuje. Technológia blockchain je pomerne nová, takže nájsť tím s obnovenými blokmi je zriedkavé. Namiesto skúseností s blockchainom môžete hľadať minulé zamestnanie zahŕňajúce kryptografiu alebo kybernetickú bezpečnosť.

VeChain slúži ako skvelý príklad tím to chceš. VeChain je platforma dapp a podnikové blockchainové riešenie pre dodávateľské reťazce, konkrétne pre luxusný tovar. Sunny Lu, spoluzakladateľka a generálna riaditeľka, bola predtým CIO spoločnosti Louis Vuitton China, zatiaľ čo Jie Zhang, spoluzakladateľ a finančný riaditeľ, sa špecializovala na zabezpečenie IT v PwC a Deloitte.

Tím VeChain

Tím VeChain má bohaté skúsenosti s prácou s luxusným tovarom, dodávateľskými reťazcami a technologickými službami.

Jednoznačne poznajú priemysel luxusného tovaru lepšie ako väčšina ostatných ľudí a majú predpoklady udržiavať softvérové ​​riešenie na úrovni podniku.

Poradcovia

Ostrieľaní poradcovia môžu vyplniť každú medzeru, ktorú má tím v ich skúsenostiach. Podpora dôveryhodných technológov a podnikateľov tiež prináša do projektu úroveň dôveryhodnosti.

Myslíte si, že by Gavin Andresen alebo Vitalik Buterin zničili ich reputáciu tým, že by radili na zlé projekty? S najväčšou pravdepodobnosťou nie.

Áno, som poradcom spoločnosti Wetrust. Nie, nemám žetóny. Nie, môj záujem o decentralizované poistenie by sa NEMAL vykladať ….

– Vitalik Non-giver of Ether (@VitalikButerin) 8. októbra 2017

Partnerstvá

Rovnako ako poradcovia, aj projekt s renomovanými partnermi by mal zostať na vašom radare. Partnerstvá môžu mať formu strategických investícií, spolupráce alebo dokonca akvizícií.

Pozor: Vždy sa snažte o partnerstvá. Mnoho krypto projektov je primerane voľný s kým sú uvedení ako „partner“. Môžu zahŕňať poskytovateľov služieb, potenciál partnermi alebo dokonca lživo hovoriť o tom, s kým pracujú.

Pohon

Tím môže mať najväčšiu kryptomenu na svete, ale ak ju nikto nepoužíva, je to bezcenné. Pretože veľa blockchainových projektov je predproduktových, objavenie jedného so značnou trakciou môže byť ťažké. Ak nájdete produkt s funkčným produktom a skutočnou zákazníckou základňou, je to skvelé znamenie. Ukazuje to, že sa tím už dostal na viac ako 90 percent ostatných startupov.

Namiesto skutočnej trakcie môžete hľadať projekty, ktoré majú aspoň zákazníkov používajúcich beta verziu alebo produkt v sieti testnet.

Niektoré blockchainové projekty sa zameriavajú na podnikové korporácie. Pokúste sa vyhľadať spoločnosti, s ktorými už majú uzatvorené obchody.

Token Economics

Po vyhodnotení produktu, tímu a trhu si musíte položiť ďalšiu otázku: „Aký je účel tokenu v tomto ekosystéme?“ V ideálnom prípade chcete token, ktorý sa stane cennejším, keď si platforma získa adopciu. Môže sa to javiť ako zrejmé, ale existujú projekty, v ktorých je podkladová mena zdanlivo zbytočná. * kašeľ * zvlnenie * kašeľ *

Mali by ste tiež vedieť o ďalších informáciách o tokenoch, ako napríklad:

 • Inflačné vs. deflačné. Deflačná mena bude čeliť väčšiemu cenovému tlaku ako inflačná. Keď je minca inflačná, jej ponuka sa neustále zvyšuje, čo zvyčajne poškodzuje cenu.
 • Distribúcia. Čím väčšia je distribúcia mincí, tým lepšie. Keď väčšinu ľudí drží malý počet ľudí, dôjde k nerovnováhe síl. Ak sa pár z nich navrchu niekedy rozhodne predať, neustále klesá cena.
 • Mechanizmus konsenzu. Niektoré mechanizmy konsenzu ponúkajú držiteľom tokenov efektívne dividendy. NEO vám dáva PLYN, VeChain produkuje THOR a dokonca aj niektoré kryptomeny Delegated Proof-of-Stake (DPoS), ako napríklad Ark, vám prinášajú konzistentné výnosy v závislosti od toho, za ktorého delegáta hlasujete.
 • Žetón horí. V neposlednom rade pomáhajú projekty, ktoré dôsledne spaľujú tokeny, znižovať ponuku, čo zase zvyšuje cenu. Binance a Factom implementujú spaľovanie vo svojich symbolických ekonomických modeloch.

# Financie Spaľovanie tokenov 4. štvrťrokahttps://t.co/2NyGN0osAM pic.twitter.com/nclBSCrn8a

– Binance (@binance) 17. júla 2018

Súťažiaci

Aj keď to v žiadnom prípade nie je istý, jedným zo spôsobov, ako získať odhad potenciálneho ocenenia svojej mince, je pozrieť sa na jej konkurenciu. Konkurenti existujú v blockchainovom priestore aj v tradičných odvetviach.

Blockchain konkurenti

Pri pohľade do blockchainu porovnajte trhové kapitalizácie podobných fungujúcich tokenov a zistite, či nie je vaša potenciálna investícia podhodnotená.

Neporovnávajte ceny. Rozdiel v ponuke môže spôsobiť, že dve mince budú mať výrazne odlišné ceny, zatiaľ čo budú mať stále rovnaké ocenenie (trhový strop).

Poďme si matematiku na tokene Huobi, kryptomene pre burzu Huobi. Momentálne je trhový limit mince zhruba 180 miliónov dolárov. Toto ocenenie je výrazne nižšie ako akcie KuCoin (290 miliónov dolárov) a Binance Coin (1,5 miliardy dolárov), dva ďalšie výmenné tokeny.

Na prvý pohľad to vyzerá, akoby boli token Huobi a možno aj akcie KuCoin podhodnotené. Pretože použitie týchto tokenov priamo koreluje s objemom obchodovania, mali by sme sa tiež pozrieť na tieto čísla. Tu sú 24-hodinové objemy obchodov pre každú burzu:

 • Huobi: 1,1 miliardy dolárov
 • KuCoin: 37 miliónov dolárov
 • Binance: 2 miliardy dolárov

Ako vidíte, objem obchodov spoločnosti Huobi je o niečo viac ako polovica objemu spoločnosti Binance’s, trhová kapitalizácia jej tokenu je však len niečo cez desatinu. Okrem toho je objem obchodov Huobi výrazne vyšší ako objem obchodov spoločnosti KuCoin, avšak jeho trhový strop je nižší.

S takýmito výsledkami stojí token Huobi za ďalší výskum, pretože môže byť podhodnotený.

Nikdy by ste nemali konať podľa žiadneho z týchto základných princípov. Namiesto toho ich použite v kombinácii, aby ste vytvorili holistický obraz celého projektu.

Mimo odvetvia

Ďalšou stratégiou, ako zhodnotiť svoju blockchainovú investíciu, je porovnať ju s neblokovaným ekvivalentom. Pozrime sa napríklad na ukladanie súborov.

Siacoin je najväčšia kryptomena, ktorá momentálne bojuje s ukladaním súborov, s trhovým stropom niečo vyše 450 miliónov dolárov. Dropbox slúži rovnakej funkcii aj vo svete bez blockchainu. Od marca 2018 má Dropbox trhový strop vo výške 11 miliárd dolárov.

Keďže Siacoin chcel narušiť odvetvie ukladania súborov a nahradiť Dropbox, môžete tvrdiť, že je za svoju súčasnú cenu výrazne podhodnotený.

Iné

Vyššie uvedený zoznam základných atribútov nie je vyčerpávajúci a na základe vlastných skúseností možno zistíte, že pri rozhodovaní o investovaní sú dôležité veci. Napríklad niektorí obchodníci sa spoliehajú na sledovanie sociálnych médií a veľkosť komunity, zatiaľ čo iní sa domnievajú, že aktivita GitHub je najdôležitejším atribútom, ktorý je potrebné zvážiť.

Musíte zistiť, pre ktoré atribúty sú najcennejšie tvoj obchodná stratégia a podľa toho investujte. Zavedený súbor základných kritérií vám pomôže udržať vaše emócie a predsudky mimo vašich investícií.

Ponorte sa do seba

Mali by ste neustále vyhodnocovať základné prvky projektov, do ktorých ste investovali. Členovia tímu prichádzajú a odchádzajú, menia sa cestovné mapy a spúšťajú kryptomeny. Jediným spôsobom, ako zostať na vrchole rýchlo sa rozvíjajúceho priemyslu, je ponoriť sa doň.

Pripojte sa k telegramovým skupinám svojich investícií. Sledujte ich na Twitteri. Keď idete na toaletu, prechádzajte subreddity kryptomeny. A samozrejme, dostaňte svoju dennú dávku článkov CoinCentral.

Čím viac budete skúmať a pohodlne čítať správy, tým lepším investorom sa stanete. Čas nie je možné nijako nahradiť, ale čoskoro budete mať problém vytrhnúť drahokamy z hovadiny.

Poznámka redakcie: Laboratórium Crypto sa zameriava na poskytovanie dôkladných, dobre preskúmaných a relevantných informácií, ako vidíte vyššie. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o krypto laboratóriu, kliknite sem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map