Recenzia eToro 2020: Je eToro legálne, bezpečné a stojí za váš čas?

eToro sa často označuje ako „Robinhood of Europe“, vďaka čomu má porovnanie s americkým fin-tech jednorožec pre svoje užívateľské priateľské obchodné skúsenosti. Pre EToro so sídlom v USA používateľov, platforma ponúka na obchodovanie 15 kryptomien, napríklad bitcoin a ethereum. Pre medzinárodní používatelia eToro, ponuky sa rozširujú na akcie a forex.

Niekoľko jedinečných funkcií dáva eToro samostatné eToro od balíka na výmenu kryptomien: sociálne obchodovanie, CopyPortfolio a CopyTrader – druhá funkcia vám umožňuje jednoducho „Bezplatne“ kopírujte “živé portfólio špičkových obchodníkov s kryptomenami na platforme. Zatiaľ čo tradiční správcovia fondov sú formálne akreditovaní a môžu investovať vaše peniaze za poplatok, kopírovateľní obchodníci eToro sú obyčajní ľudia, ktorí jednoducho mali úspech alebo skúsenosti s obchodovaním s kryptomenou.

Aj keď prístup založený na vlastnom investovaní do kryptomeny môže byť pomerne atraktívny, vyzývame nášho čitateľa, aby bol pri investovaní čohokoľvek veľmi opatrný. Kryptomena je veľmi riskantná trieda aktív a to, že sú vaše obchody na autopilote, ešte neznamená, že sa nemôžete rovnako rozhýbať (nastavte svoje stop lossy!)

Nasledujúca recenzia eToro vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť o obchodnej platforme:

 • História spoločnosti eToro
 • Ako si vytvoriť účet na eToro
 • peňaženky a účty eToro
 • Čo sú poplatky za eToro
 • Ako funguje obchodovanie na eToro
 • Čo je funkcia eToro Copytrader?
 • Ako zarobiť peniaze na eToro

Kľúčové body:

✅ eToro je užívateľsky prívetivá platforma pre sociálne obchodovanie, ktorá ponúka obchodníkom z USA možnosť obchodovať s rôznymi kryptomenami a európskym obchodníkom obchodovať so širokou škálou finančných nástrojov, ako sú akcie, kryptomeny, komodity, meny a ďalšie..

✅eToro je burza vhodná pre začiatočníkov, ktorá umožňuje priamu výmenu fiatu ku kryptomene – noví používatelia môžu začnite obchodovať s kryptomenou na eToro už za 50 dolárov.

✅ Funkcie ako CopyTrader a CopyPortfolio sú veľmi praktickým, aj keď rizikovým prístupom k obchodovaniu s kryptomenami.

✅ eToro sa intenzívne venuje „sociálnemu“ obchodovaniu a nabáda používateľov, aby diskutovali o krátkodobých a dlhodobých obchodoch s kryptomenami.

❌Obchodné poplatky sú relatívne vyššie ako priemyselný štandard pre väčšinu ostatných búrz. Hovoríme tomu „daň z používateľského rozhrania“

❌Užívatelia nemôžu v skutočnosti získať prístup k svojim aktívam, môžu ich iba vymeniť za fiat. Aj keď je eToro vynikajúcou obchodnou platformou, nie sme príliš veľkým fanúšikom nedostatku depozitného vlastníctva vašej kryptomeny..

Informácie o spoločnosti eToro

Krátka prechádzka historickým pruhom stúpajúcej hviezdy fin-tech nás prevedie prístupom k dizajnu, ktorý je na prvom mieste u používateľa, a pivotom, ktorý prijme rastúci trh s kryptomenami..

Kedy bolo založené eToro? Spoločnosť bola založená v roku 2007 podnikateľmi David Ring, Ronen Assia, a Yoni Assia v Izraeli sa eToro medzičasom rozrástol na viac ako 500 zamestnancov, pobočky v 140 krajinách a viac ako 13 miliónov používateľov na medzinárodnej úrovni.

O koľko sa zvýšilo eToro? eToro je pomerne dobre kapitalizované a celkovo zvýšil 222,7 mil. USD vo financovaní vo viac ako 10 kolách, pričom posledné kolo série E príde v apríli 2018.

Ktoré spoločnosti spoločnosť eToro získala: Spoločnosť eToro získala v septembri 2019 dve organizácie – belgickú aplikáciu na sledovanie portfólia kryptomien Delta a dánsky poskytovateľ inteligentnej kontraktnej infraštruktúry Firmo v marci 2019..

Holdingová spoločnosť eToro (UK) Ltd. má sídlo v Londýne a eToro má ďalšie registrované kancelárie na Cypre, Tel Avive, New Jersey, Sydney a Šanghaji.

eToro začalo s primárnym zameraním na obchodovanie s fiat menami a komoditami, so zavedením akcií v júli 2013 a so širšou škálou kryptomien v roku 2017. eToro ponúklo obchodovanie s bitcoinmi v roku 2013 s CFD a bolo jednou z mála platforiem FinTech tej doby poskytujúcich prístup k vtedy rodiaci sa bitcoin.

Vo februári 2017 rozšírilo eToro svoje ponuky kryptomien na ethereum, XRP, litecoin a niekoľko ďalších kryptomien. S následným rozmachom trhu s kryptomenami v polovici roku 2017 eToro zdvojnásobil svoju medzinárodnú akvizíciu zákazníkov, aby sa upevnil ako popredná burza v komunite kryptomien..

Spoločnosť eToro spustila svoje operácie v USA eToro v marci 2019, počnúc hŕstkou kryptomien dostupných na obchodovanie a nakoniec vzrástla na viac ako 15.

Platforma je v priemysle kryptomien jedinečná vďaka funkciám, ako je CopyTrader a sociálne obchodovanie, ktoré umožňujú obchodníkom zdieľať živé obchodné informácie, kopírovať portfóliá najvýkonnejších obchodníkov a pristupovať k investovaniu do kryptomeny z relatívne „praktického“ prístupu * my Dostanem sa do toho nižšie..

* Zopakujme si túto dôležitú výhradu:: neinvestujte nič, čo si nemôžete dovoliť stratiť, žiadna platforma nemôže ponúknuť skutočne stopercentne garantované zisky, všetky investície (najmä investície do kryptomien) majú tendenciu byť spojené s vysokým stupňom rizika. *

Kľúčová vlastnosť č. 1: Čo je funkcia eToro Copytrader?

V roku 2010 sa eToro priklonilo k titulu prvej sociálnej platformy obchodovania na svete uvedením OpenBooku, funkcie, ktorá umožnila komukoľvek na svete kopírovať úspešných obchodníkov pomocou nástroja CopyTrader. OpenBook bol v tom čase považovaný za dosť revolučný koncept vo FinTech, keď vyhral Finovate Europe Best of Show za rok 2011.

Možno ste už predtým boli zasiahnutí cielenou reklamou eToro s Alecom Baldwinom – tu je to opäť dobre; je to vlastne slušné vysvetlenie toho, čo funkcia CopyTrader robí.

Podľa nášho skromného názoru je CopyTrader jednou z najlepších funkcií FinTech.

Prečo? Byť schopný vidieť, ako a s čím obchodujú top obchodníci, je niečo, za čo sa niektoré spoločnosti snažia účtovať tisíce dolárov alebo percento spravovaných aktív. eToro ide o krok ďalej, pretože umožňuje „kopírovať“ ich portfóliá jedným kliknutím. Ak vás tento nápad zaujal, urobte si účet eToro a pozrite sa na obchodníkov – z regulačných dôvodov budete musieť v závislosti od vašej polohy prejsť na konkrétnu verziu stránok: eToro USA. a eToro International.

Minimálna suma na kopírovanie obchodníka je 200 dolárov a maximálna je 500 000 dolárov. Môžete kopírovať až limit 100 obchodníkov súčasne.

Tu je náš prehľad o aplikácii CopyTrader

Ďalej sú dve sekcie: „Najvýkonnejšie“ a „Najčastejšie kopírované“.

V sekcii Najkopírovanejšie vidíme najpopulárnejších obchodníkov platformy, ktorí sú zdanlivo zoradení podľa váženého priemeru popularity a nie podľa percentuálneho zisku..

Pozrime sa, vďaka čomu je tento obchodník QE4Everyone (Mati Greenspan) taký populárny.

Po kliknutí na profil Greenspana uvidíme jeho sociálne príspevky zamerané na obchodnú komunitu eToro, našu aktuálnu investíciu (na testovanie tejto funkcie sme vložili 300 dolárov) do jeho portfólia kópií a je to celková výkonnosť – vďaka za 17 dolárov, pán Greenspan. Vidíme tiež Greenspanovo bio – publikovaného autora, zakladateľa & Výkonný riaditeľ spoločnosti Quantum Economics a bývalý hlavný analytik spoločnosti eToro.

Kliknutím na jeho profilové štatistiky vidíme jeho výkonnosť obchodovania s kryptomenami za mesiac. Zatiaľ čo samotný trh s kryptomenami v týchto mesiacoch zaznamenal určitú volatilitu, zdá sa, že spoločnosť Greenspan to zvládla celkom dobre.

Ďalej vidíme, aký „riskantný“ je tento obchodník s rizikovým skóre prideleným eToro, ako aj počtom nedávnych obchodných kopírok (v hodnote kópie od 100 000 do 300 000 USD).

Môžeme získať trochu podrobnejšie informácie o obchodoch Greenspana: vidíme celkové množstvo obchodov za posledný rok a jeho najčastejšie obchodované aktíva..

Na karte portfólio presne vidíme, aké sú jeho obchody v danom okamihu. Odtiaľto môžeme kúpiť tie isté aktíva manuálne, alebo keď pridáme nejaké prostriedky, môžeme skopírovať Greenspanovo portfólio a eToro bude automaticky zrkadliť jeho obchody, kým mu nepoviete, aby prestal, alebo kým nedosiahne stratu kopírovania.

Aj keď profily s najlepším výkonom vyzerajú veľmi príťažlivo, vyzývame našich čitateľov, aby vykonali príslušné množstvo prieskumov na platforme eToro, aby pochopili, ako boli schopní dosiahnuť také výsledky..

Napríklad veľa z týchto obchodníkov jednoducho kúpilo pred mesiacmi jedno aktívum, ktoré vyvrcholilo a odvtedy nezačalo obchodovať. Skopírovaním ich portfólia by ste teda v podstate iba „kúpili“ dané aktívum za jeho súčasnú cenu.

Ako používať eToro’s CopyTrader:

CopyTrader je naozaj jednoduchý. Po vytvorení účtu eToro (eToro USA. a eToro International) choďte do sekcie CopyTrader, vyberte obchodníka, ktorého chcete kopírovať, a pridajte požadované prostriedky.

Povedzme napríklad, že chceme kopírovať crypto101_kevin (Kevin Stanley). Vyzerá ako pekný chlap, ale čo je dôležitejšie, má slušné množstvo ďalších kopírovacích strojov a pre tento rok zatiaľ zisk 27%.

Dôležitou funkciou riadenia rizika je tu schopnosť okamžite zastaviť kopírovanie profilu obchodníka, ak hodnota klesne pod určitú hodnotu. Predpokladajme, že sme sa rozhodli, že môžeme dosiahnuť 60% stratu v najhoršom prípade pri investícii 200 dolárov – podľa toho nastavíme sumu a vložíme prostriedky.

Vkladáme USD a boom – kopírujeme obchodníka.

Kľúčová vlastnosť č. 2: CopyPortfolios

V roku 2016 eToro rozšírilo svoje ponuky sociálneho obchodovania vydaním CopyPortfolios, produktu dlhodobého tematického investovania spravovaných portfólií so združenými najlepšími obchodníkmi alebo konkrétnymi aktívami pomocou vopred stanovenej trhovej stratégie. Väčšina eToro’s CopyPortfolios využíva strojové učenie na hľadanie maximálnych výnosov.

V Spojených štátoch sú k dispozícii tri CopyPortfolios. TheTIE napríklad stavia svoju investičnú stratégiu na analýze sentimentu a meria pozitívny a negatívny tón tweetov na Twitteri.

Kľúčová vlastnosť č. 3: Virtuálne portfólio

Virtuálne portfólio eToro je v podstate pieskovisko, kde používatelia dostávajú falošné peniaze v hodnote 100 000 dolárov na testovanie platformy.

Zdá sa, že táto funkcia nie je v USA zatiaľ k dispozícii.

eToro USA a eToro International

Je dôležité rozlišovať medzi našimi skvelými čitateľmi po celom svete: eToro má dve rôzne platformy z dôvodu súladu s predpismi: jednu pre eToro USA. a jeden pre eToro International používateľov.

Je eToro k dispozícii v USA? Áno, ale iba aspekty obchodovania s kryptomenami. Ak sa nachádzate v Spojených štátoch, budete mať prístup k rovnakej platforme na obchodovanie s kryptomenovými investíciami ako ktokoľvek iný, ako aj k funkciám CopyTrader a CopyPortfolio, ale zatiaľ nemôžete obchodovať s akciami ani forexom..

Ako používať eToro v USA – pomocou nasledujúceho odkazu urobte účet eToro USA.

eToro International: Existuje dôvod, prečo sa eToro často nazýva „Robinhood of Europe“ – ale to ponecháva na stole určitú hodnotu: platforma umožňuje medzinárodným používateľom obchodovať s forexom, akciami a kryptomenami. Ak sa nachádzate mimo USA, použite nasledujúci odkaz pre adresu eToro international.

Ako sa zaregistrovať

Ľahké použitie: A+

Registrácia na eToro je veľmi efektívna skúsenosť so základnými požiadavkami „Know Your Customer“ (KYC), ktoré väčšina výmen v USA vyžaduje.

 1. Ak sa nachádzate v USA, použite nasledujúci odkaz na vytvorenie účet eToro USA. Ak sa nachádzate mimo USA, použite nasledujúci odkaz pre adresu eToro international. Dostanete sa na stránku, kde Alec Baldwin ukazuje na svoj telefón
 2. Hit PRIPOJTE SA TERAZ a vytvorte si informácie o svojom účte.

 1. Pred odoslaním odporúčame venovať určitý čas času oboznámte sa s pravidlami a podmienkami ochrany súkromia spoločnosti eToro & Podmienky. Po dokončení začiarknite políčka a VYTVORTE ÚČET, aby ste zadali svoje informácie.
 2. Teraz prichádza zábavná časť – KYC! V rámci tohto procesu sú novo registrovaní investori povinní predložiť doklad totožnosti, napríklad platný pas alebo vodičský preukaz, a v niektorých prípadoch aj potvrdenie o pobyte (napríklad platný účet za služby).
 3. Ďalej sa bude od nových používateľov eToro vyžadovať, aby vyplňte krátky dotazník pomôcť eToro lepšie pochopiť, ktoré funkcie sa najlepšie hodia k ich profilu investora. Otázky zahŕňajú napríklad: profesionálny stav investora, úroveň znalostí o kapitálových trhoch, finančná likvidita, prijateľná úroveň rizika a investičné ciele.
 4. Ste nastavený!

Čo sú poplatky eToro?

Cenová politika eToro je pomerne transparentná. Sú vyššie ako priemyselný štandard búrz s kryptomenami, ako je Bittrex alebo Binance, ale eToro je technicky iný typ platformy ako iba samostatná burza..

Poplatky za rozšírenie eToro: Poplatky za spready sú v zásade to, ako makléri a burzy bez provízie ako Robinhood a eToro zarábajú peniaze – je to cena zabudovaná do nákupnej a predajnej ceny páru kryptomeny, s ktorým chcete obchodovať. Rozdiel medzi tým, čo je aktívum na trhu (tj. ETH = 200,23 USD) a čo stojí jeho kúpa na určitej platforme (tj. Nákup ETH = 200,45 USD) – poplatok by predstavoval ďalších 0,22 centov.

Tieto poplatky sú pomerne prijateľné pre väčšinu aktív kryptomeny, v súčasnosti sa pohybujú medzi 0,75% pre BTC a viac ako 5% pre Tezos, pričom druhý z nich je skutočne vysoký.

Poplatky za výber eToro: Na eToro v USA sa nevzťahujú žiadne poplatky za výber (0 USD) (poplatok za výber 5 USD pre všetky ostatné regióny), výber 30 USD je však minimálny.

Poplatky za peňaženku eToro: eToro si neúčtuje poplatky za odosielanie ani prijímanie transakcií, aj napriek tomu sú stále účtované poplatky za blockchain. eToro si účtuje 0,1% poplatok za konverziu nastavený na trhové kurzy eToro.

Ak sa chcete dozvedieť viac o poplatkoch spoločnosti eToro, navštívte ich stránka poplatkov.

Zabezpečenie fondu eToro

Peňaženky eToro sú zabezpečené strojovým učením s viacerými podpismi a analytickým správaním, ktorého cieľom je pomôcť bezpečnostnému tímu platformy identifikovať a predchádzať potenciálnym hrozbám škodlivých tretích strán..

Podľa eToro je vklad fiar peňazí na váš účet bezpečný, súkromný a zabezpečený pre používateľov z USA, FDIC poistený. Kryptomena však nie je krytá poistením FDIC. Transakcie sa komunikujú prostredníctvom protokolu Secure Socket Layer (SSL), ktorý pomáha udržiavať osobné informácie v bezpečí.

Ako obchodovať na eToro

V tejto časti uvedieme úvod, že nič vo svete investícií nie je zaručené a umiestnenie akejkoľvek kryptomeny mimo sporiaci účet predstavuje určité riziko..

To znamená, že vďaka eToro je obchodovanie s kryptomenami a riadenie ich rizík pomerne pasívnym, ale nie bezrizikovým úsilím, pokiaľ používate jeho funkciu CopyTrader. Spárovanie funkcie CopyTrader s prahovou hodnotou poklesu portfólia Copy Value by vám obom malo poskytnúť stratégiu investovania do kryptomeny na autopilote (ideálne riadenú skúseným obchodníkom) s tréningovými kolieskami pre prípad kalamity.

Záverečné myšlienky – je eToro dobrou platformou na použitie?

V konečnom dôsledku je eToro prvou spoločnosťou s dostatkom peňazí získaných z rizikového kapitálu na zabezpečenie toho, aby platforma spĺňala rastúce potreby používateľov. Všetko od burzy kryptomien na voľnom trhu až po funkcie CopyTrader je super intuitívne.

Vidíme, že táto platforma je veľmi úspešná v poskytovaní skvelých používateľských skúseností začiatočníkom aj stredne pokročilým používateľom.

Je však potrebné poukázať na to, že eToro sa zdá byť primárne určené na obchodovanie a používatelia v skutočnosti nemajú priamy prístup k svojej kryptomene. Napríklad, ak ste si kúpili 1 BTC, nebudete ho môcť poslať do svojej hardvérovej peňaženky (budete ho môcť odoslať do peňaženky eToro, ale to je ďalší produkt na ďalší deň.) Budete musieť svoje BTC predať za USD a potom preveďte svoje USD späť do svojej banky a potom ich preveďte na burzu, ktorá vám umožní výber digitálneho majetku.

To znamená, že eToro’s CopyTrader a CopyPortfolio z neho robia veľmi úžasný produkt vo výzbroji každého používateľa kryptomeny. Funkcie sú zadarmo a neúčtuje vám žiadne poplatky za svoje zisky, stačí zaplatiť poplatok za rozšírenie, ako by to bolo na akejkoľvek inej burze.

eToro je zamerané na „sociálne obchodovanie“, kde sa používatelia môžu navzájom učiť; keďže sa k platforme eToro pripája viac používateľov, predpokladáme, že skúsenejší obchodníci budú otvorení kopírovaniu svojich portfólií, aby si vybudovali reputáciu v danom priestore. Ak ste skúsení obchodníci, ktorí sa chcú pripojiť k eToro, majú pre vás pomerne lákavý kompenzačný program Populárni obchodníci.

Ak sa rozhodnete použiť eToro, použite jeden z nasledujúcich odkazov podľa vašej polohy: eToro USA. a eToro International.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map