Priekopník kryptoúročného účtu Alex Mashinsky a preberá veľké financie

Nespočetné množstvo podnikateľov z oblasti fintech zameralo svoje zameranie na mramorové stĺpy na vysoké financie a vypálili tisíce podnikateľských nápadov, aby ich narušili. Alex Mashinsky a Celsius to môžu skutočne robiť s účtami úrokov z kryptomeny.

„Celzia ide po všetkých peniazoch na svete,“ hovorí Alex Mashinsky, zakladateľ Celzia, ktorý plánuje zarobiť viac než len zubnú pastu.

Investičným bankám sa darí aj napriek rušnej činnosti pri spustení fintech a hroziacim ekonomickým hrozbám – JP Morgan oslávila v roku 2019 svoj najvýnosnejší rok v histórii Čistý príjem 36,4 miliárd dolárov, väčšina z nich pochádzala z veľmi dôležitej stratégie nazvanej Zabezpečenie (Sec) Lending – do toho sa dostaneme dosť skoro.

Alex vie niečo o budovaní strategicky hodnotných spoločností. Uskutočnil tiež okolo 120 investícií VC, je držiteľom 34 patentov, získal viac ako miliardu dolárov a v obchodoch dosiahol viac ako 3 miliardy dolárov.

Alex je vo svojej ôsmej začínajúcej spoločnosti ako zakladateľ a dve z jeho spoločností, Arbinet a Transit Wireless, sú dva z najväčších východoeurópskych východov podporovaných podnikmi vôbec s výnosmi 750 miliónov dolárov a 1,2 miliardy dolárov. Hlavná podobnosť medzi týmito odchodmi spočíva v tom, že spoločnosti si vo svojich odvetviach vybudovali monopolné postavenie a využívali priekopnícke technológie na priekopnícke obchodné modely, ktoré sa považovali za nemožné.

Napríklad vynálezom VoIP (hlasu IP) na začiatku roku 2000 pomohol Alex viac ako jednej miliarde ľudí obísť telekomunikačné monopoly používaním hlasu cez internet zadarmo..

Porovnateľne si Celsius kladie za cieľ priviesť do kryptomeny 7,5 miliárd ľudí z tradičného sveta úročených účtov, v súčasnosti s jedným Aplikácia Celzia používateľ súčasne. Celsius s kryptomenovým úrokovým účtom v ich začínajúcich fázach preukázal potenciál.

V nominálnej hodnote je koncept ľahko pochopiteľný: Používatelia vkladajú ľubovoľné množstvo najrôznejších digitálnych aktív a získavajú ročnú úrokovú sadzbu vyššiu ako 11% – ostré porovnanie s tradičnými bankovými sporiacimi účtami, ktoré ponúkajú kdekoľvek medzi 0,01% až 2 %.

To, ako je to Celsius schopný dosiahnuť na účtoch s kryptomenami, si však vyžaduje odlúpnutie vrstiev cibule financií, čomu Alex v tomto článku majstrovsky pomohol..

Väčšine ľudí chýba to, čo banky hovoria svojim investorom, ako každý štvrťrok zarábajú 15 – 18% na peniazoch svojich vkladateľov, “začína svoje rozprávanie Alex. „Keby sa starali o svojich klientov, banky by mohli platiť rovnako ako my 9%. Sú zamerané na vrátenie ziskov akcionárom, nemajú záujem vkladateľov, obaja sú v priamom konflikte.

Steven Buchko z CoinCentral prvýkrát rozhovoril s Alexom už v roku 2018, keď bol Celsius v polovici spustenia svojej aplikácia. Rýchly posun vpred do dnešného dňa, Celsius oslavuje niekoľko ďalších významných míľnikov – míľnik vkladu 53,5 tis. BTC (asi 513 600 000 USD), viac ako 100 000 používateľov, vklady v hodnote takmer 1 B USD.

Pre tento rozhovor spájame Alexa s Alexom: CoinCentral’s Moskov a Celsius’s Mashinsky.

Poznámka redakcie: určite si pozrite nášho sprievodcu na webe Celziova platforma pre hlbší ponor.

Spochybnenie stavu frontu pomocou blockchainu: vydanie investičnej banky


Zriedka človek navštívi lákavé finančné príležitosti bez zdravej dávky nedôvery alebo skepsy. Výraz Ak je to príliš dobré na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to je … je postavený na viacgeneračných skúsenostiach zo sklamaní, trikov a zvyčajne je to chlap s vybieleným úsmevom, drahým oblekom a účesom v hodnote 100 dolárov.

Avšak, príliš dobré, aby to bola pravda môže mať menšiu váhu v paradigme, ktorá je už výrazne skreslená proti vašim najlepším záujmom. Aspoň to tvrdí Celsiový étos.

„Keď som v 90. rokoch vytvoril VoIP, boli sme schopní ponúknuť túto službu za pätinu ceny,“ hovorí Mashinsky. „Ľudia tvrdili, že je nemožné ponúknuť lacnejšie služby ako AT&T. Dnes ľudia predpokladajú, že len preto, že im banka platí úroky 1%, nikto nemôže banku poraziť. “

“Ale, pán Mašinský, ako banka vôbec platí ľuďom 1%?” môže sa pýtať zvedavý čitateľ.

Keď hovoríme o veľkých bankách, zvyčajne si myslíme o gigantických budovách sediacich na najdrahších uliciach centra mesta a vysoko platených vedúcich pracovníkov. Banky jednoducho vedia, ako si zarobiť peniaze, a to aj v temnejších časoch. V roku 2008, 1,6 miliárd dolárov z peňazí záchrany federálnej banky išiel do vedenia. Lloyd Blankfein, vtedajší prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs, odišiel v tom roku s kompenzáciou 54 miliónov dolárov a päť najlepších manažérov získalo 242 miliónov dolárov. Dom nikdy nestratí.

Aby sme pochopili, ako banky zarábajú peniaze, Mashinsky nás prosí, aby sme študovali niečo, o čom vie len málo Američanov mimo finančného sveta. požičiavanie cenných papierov.

Požičiavanie cenných papierov alebo sekundárne požičiavanie je prax „požičiavania“ akcií, cenných papierov alebo derivátov investorovi alebo spoločnosti. Spravidla sa to deje medzi maklérmi a obchodníkmi, a nie medzi individuálnymi investormi. Ako kritická súčasť vytvárania likvidity trhu (konkrétne pre opätovnú hypotéku alebo v podstate proces na uľahčenie obchodovania s kraťasmi a inými opciami) môže byť sekundárne požičiavanie neuveriteľne lukratívne.

Mashinsky nás prevedie jednoduchým príkladom.

“Povedzme, že si kúpite zásoby TSLA od Charlesa Schwaba.” Beriete na seba riziko, že TSLA pôjde hore alebo dole, ale na konci, Charles Schwab požičiava vašu TSLA iným sprostredkovateľom a predajcom a ročne dosahuje niečo medzi 12% až 17%.

Koľko vy, investor a vlastník TSLA, zarábate na Schwabovom úrokovom výnose? Veľká tučná nula.

Podobne aj väčšina bankových sporiacich účtov historicky ponúkala vkladateľom čiastočné percento (teraz viac ako 2%) z ich aktív, ale požičiava si vkladateľa, aby získal výdatné výnosy. JP Morgan, finančný monštrum zakorenené v americkej histórii, banky pre viac ako 100 miliónov Američanov, ktorí majú karty Chase, bankové účty a ďalšie účty.

„Náklady na kapitál spoločnosti JP Morgan sú nižšie ako 1%,“ hovorí Mashinsky. „Ich návratnosť sa blíži k 17%. Takto ročne zarobia 36 miliárd dolárov, ktoré väčšinou používajú na spätné odkúpenie svojich akcií, vyplácanie dividend akcionárom a odmeňovanie vedúcich pracovníkov. Ako je to dobré pre vkladateľa? Čo z toho má vkladateľ? Berú peniaze, ktoré im dáte zadarmo, požičiavajú vám ich späť a účtujú vám 24% z vašej kreditnej karty. “

Mashinsky nás privádza k pointe, ktorej má veľa.

„Ak má banka na vaše peniaze páku 10: 1, ak si svoje peniaze vyberiete, prehrajú 10-krát. Jediný, kto má moc nechať banku robiť to, čo robí, si ty. Len nevieš, že nemáš moc. “

Celzia sa snaží prevrátiť scenár.

Celzia úrokové sadzby na kryptoúrokovom účte

Celsiový úrokový úrok z kryptomeny na účte pri stabilných vkladoch v hotovosti.

“Ukážte mi fintechovú spoločnosť, ktorá urobila škrabanec v ktorejkoľvek banke,” hovorí Mashinsky. “JP Morgan práve zažil svoj najlepší rok.” Žiadna fintech spoločnosť nebola schopná zosadiť alebo zosadiť z trónu tieto inštitúcie. Proste sa posilnia a zavedú to. Inštitúcie nemôžu v mojej hre zvíťaziť. Zobrali sme najšťavnatejšiu časť Wall Street a priniesli sme ju do kryptokomunity. Ľudia ma nenávidia, že som rozlial fazuľu. Väčšinu poplatkov dajte vkladateľom. Vkladateľom dávame 80% výnosov. “

Celzia: Účty s verifikovaným úrokom blockchain a úrokmi z kryptomeny

Historicky monopoly stavajú pevnosť okolo svojich obchodných záujmov vďaka vysokým prekážkam vstupu, ktoré vytvárajú existujúca infraštruktúra, ktorú postavili alebo kúpili. Pokrok v technológii však môže často prekonať existujúcu infraštruktúru, pretože sme videli vplyv automobilov a lietadiel na železničný priemysel.

Mashinsky chce použiť blockchain ako impulz na zvrhnutie dominancie Wall Street a poskytnutie finančného zmocnenia ľuďom.

“Začnime s bankou,” vedie Mashinsky. „Predstavte si funkciu verejného auditu. Vložíte vklad do banky a pýtate sa, kam vaše peniaze idú, kde sú uložené, komu ich požičiavajú, koľko im banka účtuje, koľko z týchto peňazí sa vám vracia a ako plánujú o distribúcii späť k vám. “

“Ak nie ste jednotlivec s vysokým čistým imaním, ktorákoľvek banka vás vyhodí a vypne váš účet, pretože má odvahu klásť tieto otázky,” vtipkuje Mashinsky. “Predpokladajú, že mramorové stĺpy pred každou bankou hovoria za všetko: vedia, ako zarobiť peniaze.” Nemusia nič dokazovať. “

„Nielen to, ale hromadiace sa činnosti spojené s vyrovnávaním nákladov, ktoré robí vláda, nás tiež dostanú do problémov. Máme viac ako 100 000 USD deficitov a 120 000 USD pasív. Ak banky zlyhajú a dostanú výplatu alebo záchranu, iba sa to predlžuje. Sedadlá v titanicu môžete zmeniť kedykoľvek, ale loď sa stále potápa. Táto loď klesá bez ohľadu na to, otázkou je, koľko vody naberie.

Celsius obmedzuje banky a vlády používaním blockchainu, aby všetkým stranám zviditeľnil svoje obchodné fungovanie. Muselo sa to začať opätovným vynájdením úročeného účtu od nuly.

„Dôvodom, prečo sa spoločnosť Celsius zameriava na transparentnosť a používanie účtovnej knihy, je úžasný mechanizmus na zabezpečenie záujmu. Nemôžem použiť kreditnú kartu na to, aby som vám dostal poplatky, pretože ich poplatky sú príliš vysoké. Bitfnix nedávno pomocou blockchainu presunul takmer 1 $ za 6 $. To nie je možné u inej infraštruktúry “

„Používame blockchain ako vozidlo poskytujúce úroky na front-ende a na back-ende používame transparentnosť a otvorené účtovné knihy. Celsians.com, je napríklad web tretej strany, ktorý používa údaje blockchainu na auditovanie Celzia. Berú všetky peňaženky, ktoré zverejňujeme, pretože transakcie sú verejné. Všetko, čo hovoríme, si môžete overiť. Komu tieto pôžičky poskytujú. Prichádzajú platby. Môžeme vidieť úroky, kto platí úroky a kto platí Celsius. Zverejňujeme všetky peňaženky na webe, nemusíte byť členmi Celzia, overíte si to iba tým, že poznáte blockchain. “

Príklad úrokových sadzieb na kryptomene na úrovni Celzia.

Sadzby kryptokórových úrokových účtov Celsisu s povolením Celsians.com

Mashinsky vníma Celzia ako budúcnosť finančných inštitúcií, aj keď len ako nadáciu.

“Dúfame, že sme postavili kostru základu budúcej inštitúcie.” Nejde o Celsia, ale o vytvorenie úplne novej infraštruktúry, ktorá nahradí Wall Street. “

„Celsius sa podelil o to, koľko účtujeme zákazníkom, koľko zarábame a koľko vyplácame za posledných 114 týždňov od uvedenia na trh,“ hovorí hrdo Mashinsky. “Sme pravdepodobne najtransparentnejšou spoločnosťou v kryptomene.” Naša komunita bežne vykonáva audity našich čísla cez blockchain tiež.”

Vedúce postavenie na trhu kryptoúrokových účtov

Vďaka vyšším príjmom v BTC a ETH než celej konkurencii v rámci priestoru kryptomeny dosiahol Celsius výrazný pokrok.

Mashinsky pripisuje Celsiovi vedúce postavenie na trhu úsilím komunity a prevádzkovým výkonom. Mašinský, ktorý pôsobil v izraelskej armáde tri roky, sa nevyhýba tomu, aby sa dal na jugulárnu.

Príklad úrokových sadzieb na kryptomene na úrovni Celzia.

Príklad úrokových sadzieb na kryptomene na úrovni Celzia.

“Celzia dokázala viac ako ktokoľvek iný, pretože naši konkurenti jednoducho neplatia používateľom dosť.” Spoločnosť Celsius distribuuje 80% svojich výnosov svojej komunite, zatiaľ čo naši konkurenti to práve zverejnili 30% ČISTÉHO zisku čo je oveľa menej. “

„Žiadna z týchto spoločností vám neukáže, ako zarába alebo zdieľa akékoľvek podrobnosti o svojom podnikaní,“ hovorí Mashinsky. “Mnoho z nich vám neposkytne ani fyzickú adresu toho, kde sú ich kancelárie.” Neveril by som takýmto spoločnostiam. “

kryptokrokové úrokové sadzby na účte

Porovnanie úrokových sadzieb na kryptomene a fiatových úrokových sadzieb (zdroj: Celzia)

“Mnohí z nich sa nám jednoducho snažia priamo konkurovať.” Nezarábajú sadzbu, dotujú výplaty peniazmi VC, ktoré vyzbierali od chlapov typu Wall-street, “ukazuje Mashinsky na konkurentov BlockFi a Cred. Celzia je úsilie komunity, ktorého cieľom je poskytnúť komunite čo najviac úsilia. “

Ak plánujete poraziť Celzia, tvrdí Mashinsky, mali by ste byť pripravení znížiť svoje ziskové marže.

“Ak chcete ponúkať vyššie sadzby ako Celzia, mali by ste radšej dať viac ako 80% z toho, čo zarobíte komunite.” Chceme nastaviť latku naozaj vysoko. “

2020, rast a ďalšie

Úroková kryptomena pre kryptomenu je komparatívnou komoditou, keď stojí vedľa tradičného úrokového trhu. Pre Mašinského to znamená iba priestor pre rast.

“Celzia ide po všetkých peniazoch na svete.” 7,5 miliardy ľudí chce získať väčší úrok, Napriek tomu banky a vlády stále znižujú úrokové sadzby a dávajú všetky peniaze korporáciám a bankám „príliš veľkých na to, aby zlyhali“, “hovorí Mashinsky a pripravuje prudkú tangentu súčasnej hospodárskej situácie..

“Všetky peniaze, ktoré teraz tlačíme, by mali ísť na infraštruktúru tejto krajiny,” začína svoje rozprávanie Mashinsky. “Dokončenie všetkého na mieste si vyžaduje desiatky biliónov dolárov.” Namiesto výdavkov na infraštruktúru ich dávame leteckým spoločnostiam, hotelom a výletným spoločnostiam. Odhovárame sa od všetkých, zombie spoločností, kriminálnici prepustia kohokoľvek, presne to, čo Japonsko robilo za posledných 30 rokov. To je moje hovädzie mäso. Berieme si drahé doláre z budúcnosti – požičiavame si ich od našich detí, vďaka čomu z nich v budúcnosti budú platiť dane, a utrácame ich za udržanie nášho životného štýlu dnes. “

“Ak poskytnete spoľahlivý úrokový výnos, vašu službu bude chcieť využiť sedem miliárd ľudí,” Mashinsky novaci. “To bol náš plán od začiatku – poskytovanie úrokových výnosov čo najväčšiemu počtu ľudí a v procese vytvárania hromadného prijatia pre všetky podporované mince.”

Jeden z tokenov Celzia nevyhnutne upozorní, je jeho vlastná. CEL možno použiť na efektívne zvýšenie úrokových sadzieb na sporiacich účtoch a zníženie úrokových sadzieb z úverov.

„Hlavnou funkciou spoločnosti CEL je ponúknuť až o 30% vyšší úrok a poskytnúť 5% príjem, ak ju využijete,“ ale máme iné inžinierske siete.“

Vklady v kryptomene však nie sú poistené FDIC, čo je prekážkou v aspekte získavania používateľov pre mnoho kryptomenných úrokových spoločností. Ako spoločnosť ako Celsius zmierňuje riziko toho, že používatelia prídu o svoje aktíva v súdnom dni alebo v hackerskom scenári?

Požičiavame iba mince na kolaterál, takže všetky pôžičky sú kryté aktívami, “hovorí Mashinsky. „Väčšina bánk je využívaná 10-násobne prostredníctvom čiastkových rezerv a požičiavajú spotrebiteľom bez zabezpečenia prostredníctvom kreditných kariet, takže si myslím, že sme skutočne bezpečnejší ako väčšina bánk. Od spustenia sme mali nulové zlyhania, zatiaľ čo všetky veľké banky len za posledných 60 dní prevzali stratové rezervy vo výške 30 miliárd dolárov. “

Celzia, príležitosti a ďalej

Mashinsky vnáša do kryptomeny desaťročia skúseností ako podnikateľ, vertikálu, ktorú sleduje od roku 2013. Príležitosť podľa Mashinského vyžaduje použitie blockchainu pre inovatívne obchodné modely, nielen tradičné repliky blockchainu.

„Najlepšou príležitosťou pre startupy je vymyslieť nový obchodný model, ktorý je možné realizovať iba na blockchaine, ako to urobil Celsius s úrokovými príjmami na účtoch s krypto úrokmi. Mnoho kryptomenových spoločností iba kopíruje obchodné modely z Wall Street a nazýva sa revolučnými. VOIP som vynašiel v roku 1994 a teraz budujeme MOIP (Money over IP), aby sme masám priniesli nový decentralizovaný finančný systém založený na blockchaine. “

Mašinský tiež poukazuje na zodpovednosť podnikateľov za to, že sa kryptomena stane bežnou.

“Na masové prijatie sme čakali roky.” Aj keď si bitcoiny v porovnaní s ostatnými triedami aktív počínali dobre, za zaradenie, rozsah, prijatie si môžu získať stupeň C. Na svete existuje asi 30 – 35 miliónov aktívnych jedinečných peňaženiek pre všetky mince. Z hľadiska adopcie sme veľmi skoro. Celzia čiastočne vznikla tak, že som si položil otázku, ako sa môžeme dostať k masovej adopcii. “

„Máme takmer 100 000 používateľov, ktorí robili KYC: to je obrovské množstvo pre kryptomenu, ale stále malé množstvo pre fintech. Myslím si, že je pre ľudí ťažké uveriť, že môžeme zaplatiť 9% z niečoho na základe USD (stablecoiny), keď im banka oznámi, že im nemôže zaplatiť ani 1%. “

Mašinský radí ľuďom, aby sa vzdelávali, ale aby boli opatrní.

“Dôverujte, ale overujte,” hovorí Mashinsky o blockchaine, ktorý odráža Reaganov prístup k Rusom v studenej vojne. Jeho prístup k spravodajstvu je podobný. Odkiaľ má podnikateľ ako Mashinsky svoje každodenné informácie?

Pozerám veľa správ cez Youtube a čítam WSJ a ďalšie zdroje finančných správ. Také konkrétne krčmy ako Coincentral :), “lichotivo poznamenáva Mashinsky.

Na záver Mashinsky tlačí ľudí, aby podnikli kroky na zmenu vecí samých.

“Ak sa ti hra nepáči, vymysli novú.” Voľba je na väčšine z nás. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map