Plné uzly bitcoinu: čo sú zač a ako ich nastaviť

Čo je to plný uzol bitcoinu?

Sieť bitcoinov je súbor počítačov po celom svete, ktoré používajú softvér Bitcoin Core a ktorý overuje transakcie a blokuje. Jedná sa o distribúciu týchto „uzlov“ (výraz pre počítač pripojený k sieti) a skutočnosť, že si každý môže vytvoriť jeden, vďaka ktorému je bitcoin „decentralizovaný“. To znamená, že ktokoľvek kdekoľvek môže zriadiť bitcoinový uzol, pokiaľ má prístup k počítaču s požadovaným výkonom a pripojením na internet. A ak je čo len jeden uzol funkčný, bitcoin žije ďalej.

mapa bitcoinových uzlov 2016

Väčšina bitcoinových uzlov funguje aj ako bitcoinový klient, ktorý umožňuje odosielanie transakcií do siete. To znamená, že uzol slúži ako vaše osobné rozhranie so sieťou bitcoinov ako celkom. Spustenie uzla zaisťuje, že vaše bitcoinové transakcie sú overené a odoslané tomu, s kým obchodujete. To dáva moc posielať necenzurovateľné peniaze do celého sveta alebo na druhú stranu ulice do vašich rúk a prispieva to k bezpečnosti a sile samotnej bitcoinovej siete..

Prevádzka uzla sa líši od ťažby bitcoinu, ktorá spočíva v spustení špeciálneho softvéru, ktorý pracuje na riešení alebo dokončení nových blokov v sieti a uvoľňuje určitý počet bitcoinov do počítačov zodpovedných za pridanie bloku do blockchainu. Zatiaľ čo ťažba bitcoinov je dosť náročná na zdroje a ťažobnú prácu vykonávajú veľké spoločnosti s dátovými centrami venovanými tomuto procesu, prevádzka celého uzla je prístupná pre kohokoľvek.

Ok, mám to…. Prečo by som mal spustiť celý uzol?

Existuje mnoho dôvodov, prečo si sami nastaviť celý uzol:

 1. Veríte v bitcoiny a chcete, aby sieť rástla a uspela. Každý uzol pridaný do siete nás posúva bližšie k budúcnosti, kde všetci obchodujú v bitcoinovej sieti a žiadne vlády ani iné tretie strany nemôžu urobiť nič pre to, aby ju zastavili.
 2. Máte v úmysle využiť sieť bitcoinov na veľa transakcií a chcete sa ubezpečiť, že sú vaše transakcie overené. Myšlienkou bitcoinu je odstránenie dôvery z menového systému: nemusíte dôverovať banke, aby zadržala alebo poslala vaše peniaze. Pokiaľ však nepoužívate svoj vlastný uzol, stále dôverujete niekomu, kto uzol prevádzkuje, aby túto transakciu včas overil. Zobrať svoj finančný život do vlastných rúk je oprávnenie.
 3. Môžete povedať všetkým svojim priateľom, že bitcoin nielen vlastníte, ale ste bitcoin … aspoň jeho časť &# 128578;

Som presvedčený! Ako môžem nastaviť plný uzol?

Pri nastavovaní vlastného bitcoinového uzla odteraz existujú 3 spôsoby, ktoré sa pohybujú od dosť technických a časovo náročných až po skutočne jednoduché, ale trochu nákladnejšie. S pokračujúcim vývojom a prijímaním bitcoinovej technológie bude tento proces iba ľahší a lacnejší. Ak však chcete predbehnúť hru a skočiť do akcie už teraz, urobíte to jedným z týchto spôsobov:

 • Nastavenie uzla na vlastnom počítači (alebo Raspberry Pi alebo ľubovoľnom počítači s požadovaným hardvérom), alebo
 • Nastavenie uzla v cloude pomocou hostiteľskej služby ako Amazon Web Services, Digital Ocean alebo ľubovoľného počtu ďalších poskytovateľov, príp
 • Nákup samostatného zariadenia „node-in-a-box“, ktoré automaticky nastavuje uzol (o tejto možnosti sa dozviete v dolnej časti)

Som pripravený na uzol, poďme na to!

Aj keď sú prvé dve metódy veľmi podobné, je potrebné zvážiť každú z nich.

 1. Vyberte si svoj stroj!

Uzol budete musieť nastaviť v počítači, ktorý má tieto minimálne požadované hardvérové ​​špecifikácie:

 • Posledná verzia operačného systému macOS, Linux alebo Windows
 • 145 GB voľného miesta na disku
 • 2 GB RAM
 • Vysokorýchlostné pripojenie na internet (najmenej 50kB / s)
 • Neobmedzené alebo veľmi vysoké limity nahrávania a sťahovania (uzol môže nahrávať ~ 200 GB a sťahovať ~ 20 GB za mesiac)

Ak sa rozhodnete využiť cloud a nastaviť ho na virtuálnom serveri, uistite sa, že akýkoľvek prenajatý stroj má rovnaké technické parametre! Najlacnejšia možnosť, ktorú som našiel, bola od Scaleway, kde môžete získať stroj dostatočne výkonný na to, aby fungoval na uzle za zhruba 8 dolárov / mesiac. Za týmto účelom:

 • smerovať do https://www.scaleway.com/
 • zaregistrovať sa na inštanciu C1 (ich najnižšia možnosť)
 • pridajte 3 objemy úložiska 50 GB, aby ste sa uistili, že máte dostatok úložiska pre celý bitcoinový blockchain.

Existuje veľa ďalších poskytovateľov, ktorí dokážu uzol zvládnuť, takže choďte nakupovať alebo použite svojho obľúbeného, ​​ak ho máte. Digitálne oceány a webové služby Amazon sú populárne možnosti, ale budú vás stáť o niečo viac.

Poznámka: Dávajte pozor na šírku pásma alebo dátové limity v akomkoľvek cloudovom riešení, pretože veľa poskytovateľov tam bude po určitom bode obmedzovať vaše pripojenie.

 1. Spustite nastavenie!

Ak plánujete lokálne spustiť svoj uzol na počítači, môžete sa rozhodnúť, či chcete softvér Bitcoin Core spustiť ako štandardnú aplikáciu (GUI alebo grafické používateľské rozhranie) alebo cez príkazový riadok ako proces na pozadí. Ak pracujete v cloude, s najväčšou pravdepodobnosťou použijete metódu príkazového riadku.

Chcem spustiť softvér GUI!

Máte teda radi grafické rozhrania. Skvelé! Tu je postup:

 • Stiahnite si najnovšie grafické rozhranie Bitcoin Core z webu stránka na stiahnutie bitcoin.org pre váš operačný systém podľa vášho výberu.
 • Spustite softvér a zobrazí sa výzva na výber adresára na ukladanie údajov blockchainu. Pokiaľ tu nemáte konkrétne preferencie, nechajte začiarknuté políčko „Použiť predvolený adresár údajov“ a stlačte OK.
 • V tomto okamihu sa na počítačoch so systémom Windows môže zobraziť výzva brány firewall so žiadosťou o povolenie na komunikáciu bitcoinu cez web. Začiarknite všetky políčka a povoľte tieto povolenia.
 • Softvér by mal začať sťahovať blockchain. To bude trvať kdekoľvek od 12 hodín do niekoľkých dní v závislosti od rýchlosti internetu a šírky pásma. Nech je to hotové a oficiálne prevádzkujete plný uzol bitcoinu! V sekcii Konfigurácia siete nižšie sa ubezpečte, že váš uzol má prístup potrebný na správne fungovanie.

Chcem použiť príkazový riadok!

Takže rozkopete príkazový riadok, alebo by ste radšej mali na pozadí spustiť Bitcoin Core? Sladké! Ideme na to:

 • Aby sme tento proces zjednodušili, stránka Earl.com (predtým 21.co) zostavila skript, ktorý sa dá ľahko používať, vďaka čomu je inštalácia uzla pomocou príkazového riadku hračkou.!
 • Otvorte príkazový riadok (Windows) alebo terminál (macOS a Linux) a vložte tento príkaz:
 • Stlačte kláves Enter a mala by sa zobraziť uvítacia správa (napríklad táto):
  • Nechajte proces plynúť jeho priebeh! Stiahne softvér Bitcoin Core a pokúsi sa nastaviť presmerovanie portov. Ak nedokáže automaticky nastaviť presmerovanie portov, zobrazí sa správa ako táto:

  • Mali by ste tiež dostať správu o úspechu! Váš uzol je nainštalovaný a beží. Prejdite nižšie do sekcie Konfigurácia siete a uistite sa, že je všetko správne nastavené na správne fungovanie.
  1. Konfigurácia siete

  Či už ste uzol nastavili pomocou štandardného softvéru GUI alebo prostredníctvom príkazového riadku, bude potrebné vykonať určité nastavenie siete, aby ste sa uistili, že uzol môže odosielať a prijímať spojenia zo siete bitcoinov.

  Tu je potrebné dokončiť dve úlohy:

  • Poskytnutie statickej adresy IP počítaču
  • Nastavenie presmerovania portov

  Namiesto toho, aby som prešiel celým týmto procesom, nechám skvelých ľudí na bitcoin.org, aby sa o to postarali! Viď oficiálny sprievodca nájdete podrobné pokyny na prístup k smerovaču a jeho nastavenie tak, aby správne fungoval s uzlom.

  Ak ste svoj uzol nastavili v cloude, tento proces sa môže líšiť v závislosti od poskytovateľa služieb. Spojte sa s tímom podpory pre vášho konkrétneho poskytovateľa alebo sa obráťte na SuperUser (stránka s otázkami a odpoveďami na tieto veci), kde získate pomoc!

  Takže … čo Node-in-a-Box?

  Toto je zďaleka najjednoduchší spôsob nastavenia úplného uzla práve teraz. Jednoduchý modul plug-and-play, ktorý zapojíte do svojho internetového smerovača rovnako ako káblový box. Takto môžete spustiť vyhradený uzol bez toho, aby ste do počítača alebo na inom počítači museli inštalovať čokoľvek. Stále však budete musieť dokončiť kroky konfigurácie siete uvedené v časti vyššie!

  Jediný projekt, ktorý je momentálne zjavne k dispozícii, je Bitseed. Bitseed je v súčasnosti dosť drahý okolo 360 dolárov, ale z recenzií sa zdá, že funguje ako inzerovaný a udržuje veci veľmi jednoduché. Z drevených výrobkov určite v krátkom čase vyjdú konkurenti, takže pozorujte, ako priestor dozrieva.

  Zisk!

  Akonáhle je softvér spustený, blockchain sa úplne synchronizoval a vaše sieťové nastavenia sú správne, máte to za sebou! Oficiálne ste prispievajúcim členom bitcoinovej siete. Vitajte v budúcnosti peňazí.

  Balenie

  Bitcoin je napájaný uzlami.

  Viac uzlov = silnejší bitcoin.

  Mali by ste spustiť uzol. Možno dvaja.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  map