Čo je Waltonchain (WTC)? | Sprievodca IoT a blockchainom dodávateľského reťazca

Čo je to Waltonchain?

Waltonchain kombinuje blockchain s IoT (konkrétne RFID) na vytvorenie systému riadenia pre dodávateľské reťazce. Názov projektu je Charlie Walton, vynálezca technológie RFID a priekopník vo vesmíre.

Logistické systémy sú zložité a zvyčajne zahŕňajú niekoľko rôznych strán. S rastom týchto systémov je pre podniky v rovnakej vertikále čoraz ťažšie navzájom sa koordinovať. Okrem toho môžu mať jednotlivé entity odlišné procesy, ktoré ďalej bránia možnosti prenosu údajov tam a späť.

Waltonchain používa identifikáciu RFID na sledovanie produktov počas každého kroku výroby a distribúcie. Údaje spojené s každou položkou sú uložené v nemennom blockchaine, ktorý zaisťuje ich presnosť bez ohľadu na to, kde v procese sa nachádzajú.

V tomto sprievodcovi Waltonchainom budeme diskutovať o:

Ako funguje Waltonchain?

Okrem úcty vynálezcovi technológie RFID predstavuje WALTON skratku Múdrosť mení štítok, obchod, organizáciu a sieť. Zdá sa to byť trochu vynútené a nie je celkom jasné, čo to vlastne znamená, ale dobre to zapadá do názvu.

Hodnotný internet vecí (VIoT)

Waltonchain predstavuje koncept Hodnotný internet vecí popísať kombináciu svojich vlastných čipov RFID s technológiou blockchain. Pomocou značiek RFID môžu blockchainy teraz ukladať fyzické položky (alebo aspoň ich dátové reprezentácie) na reťazci.

Štítky RFID (vysokofrekvenčná identifikácia) používajú na identifikáciu objektov elektromagnetické polia. Najčastejšie sa používajú pri sledovaní inventára, knižničných systémoch a kioskoch produktov, ako napríklad Redbox.

Vďaka Waltonchainu vám jednoduché skenovanie štítku RFID poskytne všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť. Čo je produkt, kde bol, kto s ním manipuloval a ďalšie dôležité údaje sú všetky uložené v blockchaine prostredníctvom týchto značiek.

Aplikácia VIoT na logistiku má nespočetné množstvo výhod:

 1. Vylepšené zabezpečenie pomocou technológie blockchain
 2. Presné sledovanie produktu späť k jeho pôvodu
 3. Proti falšovaniu prostredníctvom identifikácie RFID
 4. Decentralizácia bez potreby dôvery
 5. Znížené náklady na pracovnú silu

Waltonchain a podreťazce


Waltonchain je názov pre materský reťazec v Waltonov ekosystém. Tento reťazec sleduje transakcie Waltoncoin (WTC), spravuje čiastkové reťazce a okrem iného realizuje inteligentné kontrakty.

Každý, kto používa technológiu Waltonchain, si môže vytvoriť ten svoj vedľajší reťazec a mať svoje vlastné žetóny. Ďalej si môžu zvoliť konsenzusný algoritmus, ktorý sa líši od rodičovského reťazca.

Oddelenie siete od nadradeného reťazca Waltonchain a pod reťazcov má niekoľko výhod. Prvým je, že každý podnik využívajúci túto technológiu môže prispôsobiť blockchain svojim špecifickým obchodným potrebám. Nie sú viazané na protokol alebo sieťovú aktivitu nadradeného reťazca.

Dôležitá je aj separácia, ktorá pomáha pri zvyšovaní výkonu siete. Pretože väčšina údajov sa nachádza v podreťazci firmy, ich aktivita nebude mať vplyv na celú sieť.

CryptoKitties, hra založená na Ethereum podobná Neopets, je dôkazom dôležitosti podreťazcov. V súčasnosti Ethereum nepoužíva podreťazce, takže každý DApp postavený na platforme ovplyvňuje sieť. Explicitná popularita CryptoKitties spôsobila veľké preťaženie siete čo viedlo k dočasne oneskoreným transakciám a vyšším poplatkom.

Keby bola hra na vedľajšom reťazci, nebol by to taký veľký problém.

Waltoncoin (WTC) a mechanizmy konsenzu

Waltoncoin (WTC)

Waltoncoiny (WTC) sú hlavnou menou vo Waltonovom ekosystéme. Bolo vydaných 100 miliónov WTC s blokom Genesis a ďalšie sa už vytvárať nebudú. Z týchto 100 miliónov je v súčasnosti celková zásoba 70 miliónov, pričom v obehu je niečo cez 40 miliónov a zvyšné mince sa budú ťažiť v priebehu najbližších rokov..

Mince majú šesť hlavných funkcií:

 1. Vydávajúce podreťazce
 2. Dividendový úrok
 3. Úverový a hypotekárny systém
 4. Výmena distribuovaného majetku
 5. Distribuovaný systém hlasovania a riadenia
 6. Decentralizovaná výmena

Aj keď sa to zdá byť veľa, tieto funkcie sa navzájom prekrývajú. Jednoduchšie, WTC sa používa ako transakčná minca na vykonávanie činností mimo materského reťazca bajtový poplatok platby, uľahčujú spoluprácu medzi subreťazcami a odmeňujú uzly za údržbu siete.

Mechanizmy konsenzu

Waltonchain pôvodne plánoval použiť svoj vlastný Proof of Stake & Konsenzus dôvery (PoST) pre ekosystém. PoST je podobný ako Proof of Stake (PoS) v tom, že odmeňuje držiteľov tokenov (uzlov) dividendami WTC. Dodatočne by to však pridalo mechanizmus reputácie uzla, ktorý by ďalej odmeňoval kvalitnejšie a čestnejšie uzly.

V súčasnej dobe dokument Waltonchain (v2.0) načrtáva a Waltonchain Proof-of-Contribution (WPoC) konsenzus. Tento nový konsenzusový mechanizmus kombinuje Proof-of-Work (PoW), Proof-of-Stake (PoS) a Proof-of-Labour (PoL). Materský reťazec používa kombináciu PoW a PoS. To znamená, že ako držiteľ tokenov WTC budete dostávať dividendy iba tak, že budete tokeny držať v peňaženke.

Sieť využíva PoL na výmenu údajov medzi uzlami nadradeného reťazca, podradených reťazcov a krížových podradených reťazcov.

Waltonchain Proof-of-Labour

Waltonchain Proof-of-Labour

Tím Waltonchain & Pokrok

Waltonchain tím je nabitý skúsenosťami s dodávateľským reťazcom. Do Sanghyuk, jeden zo spoluzakladateľov, bol predtým riaditeľom Kórejskej asociácie štandardných výrobkov. Ďalším spoluzakladateľom, Xu Fangcheng, bol riaditeľom riadenia dodávateľského reťazca v spoločnosti Septwolves Group Ltd.

Tím získava podporu od svojho hlavného vedeckého poradcu Kim Sukku – bývalého viceprezidenta spoločnosti Samsung.

Waltonchain nemá núdzu o partnerstvá – niekoľko z nich je s čínskymi provinčnými vládami. Tím spolupracuje s vládou Fujian na vytvorení „Smart maritime“ inkubátor blockchain a s Vláda Ťin-chu budovať inteligentné systémy na čistenie a monitorovanie vzduchu.

Ako vidíte, Waltonchain rýchlo expanduje nielen za dodávateľský reťazec.

Waltonchain partneri

Krátky zoznam partnerov spoločnosti Waltonchain

V marci 2018 spustil Waltonchain svoju hlavnú sieť a vypol ethereum blockchain. Odvtedy vydali niekoľko peňaženiek na podporu tejto zmeny. Tím navyše uľahčil vývoj troch detské reťaze od spustenia hlavnej siete.

Súťažiaci

VeChain je blockchainový projekt, ktorý sa najviac podobá Waltonchainu (dokonca majú obaja v názve reťazec). Podobne ako Waltonchain, VeChain poskytuje riešenia založené na blockchaine pre priemysel dodávateľského reťazca. VeChain sa nedávno premenoval na VeChain Thor, čo teraz umožňuje podnikom budovať DApps na ich platforme – niečo podobné ako subtonové reťazce Waltonu.

Existuje medzi nimi niekoľko rozdielov. Waltonchain sa striktne zameriava na RFID čipy zatiaľ čo VeChain obsahuje NFC a QR kódy tiež. Aj keď architektúra podreťazcov slúži na rovnaké účely, je výrazne odlišná od architektúry DApps.

Nakoniec sa zdá, že tieto dva projekty sa zameriavajú na rôzne trhy, pričom VeChain sa zameriava na luxusný tovar a Waltonchain, počnúc odevným oblečením.

Obchodovanie

Cena WTC bola od začiatku obchodovania na konci augusta 2017 horskou dráhou hore-dole.

Na druhej strane, nové výmenné kurzy a oznámenia o partnerstve odrážali pozitívny pohyb cien v reakcii. Nebolo by prekvapením, keby tento trend pokračoval, ak bude coin uvedený na Bittrex alebo ak tím ohlási strategickejšie aliancie.

WTC dosiahol v januári 2018 historické maximum 42,46 USD (~ 0,00371 BTC), teraz je však okolo 1,20 USD (~ 0,00029 BTC) – ďalšia obeť celoročného trhu s medveďmi. Bez masívneho podnikového prijatia je ťažké vidieť, ako sa cena tejto mince zvyšuje v súčasných zlých podmienkach na trhu.

Kde kúpiť WTC

Najobľúbenejšou platformou na nákup WTC je Binance. Tu môžete zameniť BTC a ETH za WTC, pričom uprednostňovanou voľbou investorov sú BTC.

Ak nevlastníte nijaký bitcoin alebo ethereum, môžete si niektoré kúpiť v obchode Gemini za americké doláre. Potom jednoducho preveďte svoje prostriedky do spoločnosti Binance a vymieňajte ich za WTC.

Kde uložiť WTC

Mali by ste uložiť svoje WTC v jednej z oficiálnych peňaženiek Waltonchain. Peňaženky sú k dispozícii v operačných systémoch Windows, ako aj v mobilných telefónoch so systémom Android a iOS.

Záver

Waltonchain je solídny projekt so skúseným viac ako 20 členným tímom zameraným na jeho úspech. Spoločnosť už má niekoľko významných partnerstiev s vládnymi subjektmi aj so spoločnosťami zo súkromného sektoru.

Waltonchain, ktorý je viac ako platformou dodávateľského reťazca, poskytuje podnikovým podnikom technológiu na vytvorenie vlastného podreťazca a úžitok z materského reťazca Walton..

Aj keď Waltonchain nie je v súčasnosti oceňovaný na takej vysokej úrovni ako niektorí z jeho konkurentov, vyzerá to tak, že s jeho partnerstvami a ambicióznym plánom rozvoja bude v najbližších rokoch pripravený na útek.

Poznámka editora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 11.25.2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje Waltonchain

Webová stránka

Reddit

Telegram

Twitter

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map