Čo je to Pura? | Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je to Pura?

Aj keď každá kryptomena tvrdí, že sa snaží urobiť svet lepším, Pura si vyhradzuje 10% z každej blokovej odmeny, aby mohla urobiť presne to. „PURA je prvá spoločensky a ekologicky uvedomelá kryptomena na svete, ktorá je programovaná podľa protokolu a prispieva tak k spoločnému dobru až 10% z jej výnosov z ťažby.“ Čo je to „spoločné dobro“? Ak držíte Pura, pomôžete sa rozhodnúť v rámci ich decentralizovanej autonómnej organizácie alebo DAO. Na základe Dashovho otvoreného zdrojového kódu je Pura decentralizovaná kryptomena „riadená ľuďmi pre ľudí“.

Planéta Pura

Tvorcovia Pura si predstavujú svet, v ktorom popularita kryptomien vládam takmer znemožňuje efektívny výber daní. Veria, že 10% vyčlenených prostriedkov môže pomôcť financovať potreby spoločnosti, ako sú cesty, školy a vzdelávanie. Pred týmto dňom budú mince a DAO financovať a sledovať „udržateľné, environmentálne a sociálne projekty po celom svete“.

Planéta Pura

Nakoniec by DAO chcel nielen financovať charity, ale priniesť ich do blockchainu. Existuje veľa charitatívnych organizácií so závažnými režijnými nákladmi a korupciou. „Získaním charitatívnych organizácií, aktivít a projektov do blockchainu používatelia zabezpečujú sledovanie príspevkov, transparentné vynakladanie finančných prostriedkov a zodpovednosť za ich príjemcov voči komunite. Takto už nie je nevyhnutná potreba jednoducho dôverovať neziskovým alebo prosociálnym veciam založeným iba na dobrej viere. “

Cieľové publikum

Pura, španielčina pre „pure“, bola pomenovaná s ohľadom na latinskoamerické trhy. Vzhľadom na nedávne príklady hyperinflácie môžu kryptomeny slúžiť ako relatívne bezpečné úložisko hodnoty v Krajiny Latinskej Ameriky. Existuje tiež veľa pracovníkov, ktorí posielajú peniaze späť domov, a hľadajú alternatívu za nízky poplatok.

Zdá sa však, že komunita má stále čo robiť, aby prenikla na tieto latinskoamerické trhy. Je zaujímavé vidieť, že prevažnú väčšinu peňaženiek drží Nemecko, USA a Kanada.

Pura peňaženky

Masternodes

Funkcie siete existujú nad sieťou masternodov. Masternode môžete spustiť zakúpením najmenej 100 000 mincí. Na začiatku roka 2018 by to stálo asi 37 000 dolárov. Tieto masternody sú vďaka svojej veľkej investícii do siete vybavené špeciálnymi odmenami a schopnosťami. Najskôr dostanú 60% všetkých blokových odmien. Po druhé, prostredníctvom masternodov môžete ľahko nasadiť nové funkcie. Pre decentralizovanejšie coiny, ako sú bitcoiny, si nové funkcie vyžadujú konsenzus medzi veľkou skupinou ťažiarov. Zatiaľ čo masternodes obetuje určitú úroveň decentralizácie, verí sa, že vďaka svojej investícii budú konať v najlepšom záujme siete. A konečne masternody pomáhajú spúšťať dôležité funkcie, ako sú PrivatePay a InstaPay. Môžete si pozrieť video, ako nastaviť masternode Pura tu.

PrivatePay a InstaPay

Pretože Pura je založená na Dashovom kódovom základe, masternody ponúkajú podobné funkcie. PrivatePay umožňuje posielať peniaze poloanonymne. Namiesto toho, aby vaše mince smerovali priamo k príjemcovi, idú najskôr do masternode. Masternódy potom začnú obchodovať s mincami dookola, aby zahmlili históriu mincí. Masternode potom nakoniec pošle vaše mince zamýšľanému príjemcovi.

InstaPay je podobný ako Dash’s InstantZaplaťte, ale predpokladá sa, že Purove transakcie sú také rýchle, že nie je čas na úplné vysvetlenie slova okamžité. Namiesto čakania na potvrdenie o blockchaine je InstaPay spracovanie odosielania vašich coinov do masternode, ktorý zablokuje prostriedky, aby sa zabránilo dvojitému míňaniu. Masternode poskytuje potvrdenie do niekoľkých sekúnd, že transakcia bola uzamknutá. Masternode potom transakciu nakoniec pridá do blockchainu. Funkcia InstaPay je obzvlášť užitočná pre obchodníkov, ktorí nechcú, aby ľudia čakajúci na ťažbu blokov.

Obchodníci

Pura poskytuje obchodníkom niekoľko stimulov na prijatie mince. K 1. februáru 2018 majú po celom svete zaregistrovaných 58 obchodníkov. Prostredníctvom procesu s názvom „Dôkaz o prijatí“ to Pura urobí vyhradiť si určité percento blokových odmien pre partnerov prijímajúcich Pura ako platbu. Tieto odmeny vstúpia do platnosti v treťom štvrťroku 2018. Okrem blokovania odmien a úspor peňazí pri spracovaní kreditných kariet tím verí aj v to, že ľudia budú podporovať „značky s dobrou vecou.“ Používaním siete a zvyšovaním hodnoty mincí užívatelia súčasne zvyšujú hodnotu 10% vyčlenených prostriedkov, aby bol svet lepším miestom. Ak máte záujem o pripojenie k obchodnej sieti, môžete nájsť ďalšie informácie tu.

Ťažba

Ťažba Pura využíva algoritmus X11 s blokmi v priemere každé 1,5 až 4 minúty. Každý blok odmeňuje 25,16 Pura. Tím vyvinul kód na vytvorenie „Sieťového efektu spravodlivej ťažby“. Pokúšajú sa bojovať proti problému ťažobných zoskupení skákajúcich okolo rôznych mincí na základe toho, ktorá minca je najvýnosnejšia pre ťažbu. Tieto „skoky a skládky“ sú zlé pre sieťovú aj cenovú stabilitu mince. Ako protiopatrenie používa Pura „algoritmus opätovného zacielenia známy ako DeltaDiff“ na opätovné nastavenie obtiažnosti ťažby na základe priemerného času potrebného na nájdenie blokov za posledných 24 hodín. Toto vyhladenie eliminuje negatívny účinok a veľkú časť stimulu pre veľké bazény, aby skočili do az ťažby.

Podobné mince

Dash je samozrejme najviac podobná minca ako Pura. Pura je však jedinou mincou s blokovými odmenami venovanou na charitu. Dash vyžaduje na to, aby sa stal masternodom, 1 000 mincí. Na začiatku roka 2018 by vás to stálo takmer pol milióna dolárov. Existuje tiež iba 22 miliónov Dashov s 4666 masternódami, ktoré blokujú významnú časť ponuky mincí. Tento systém umožňuje, aby bolo v obehu iba 2,9 milióna Dash. Pura na druhej strane vyžaduje 100 000 Pura, aby sa stal masternodom. Aj napriek existencii 350 miliónov Pura sa v sieti môže stále pohybovať väčšia časť mincí.

Dodávka mincí a udržateľnosť

V súčasnosti cirkuluje viac ako 173 miliónov Pura s maximálnou dodávkou 350 miliónov. V priemere sa vyťaží 1 550 blokov za deň. Po novej aktualizácii bude z každého bloku vydaných 10 Pura s nasledujúcou distribúciou:

  • 5,16: Plné masternody
  • 2,00: Baníci
  • 1,00: Doklad o prijatí
  • 1,00: PuraPlanet
  • 0,44: Správa vecí verejných
  • 0,40: Spoločné uzly

Tím Pura a pokrok

Tím má viac ako 20 členov a vedie ho Vincent Fullerton.

Tím Pura

Len nedávno tím vytvoril partnerstvo so spoločnosťou BitXatm, aby umožnil ľuďom nakupovať PURA v hotovosti a vyberať kryptomeny v hotovosti. Tím naďalej pracuje aj na možnosti debetnej karty Pura.

História obchodovania

Po uvedení na trh Pura rýchlo stúpla na viac ako 1 $ za mincu. Po stiahnutí sa cena pohybovala medzi 30 a 70 centami. Jeho cena nezávisí od uvedenia novej funkcie, ale jednoducho od úrovne prijatia a objemu, ktorú môžu začať dosahovať. Drvivá väčšina blokov v súčasnosti má ziadne transakcie. So zvýšením ceny a teda zvýšením hodnoty blokovej odmeny by ste potom mohli vidieť, ako začne Pura Planet pôsobiť.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”; var scripts = document.getElementsByTagName („skript“); var embedder = skripty [scripts.length – 1]; (function () {var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname); if (appName == “”) {appName = “local”;} var s = document.createElement (“script”); s.type = ” text / javascript ”; s.async = true; var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = PURA&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘; s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName; embedder.parentNode.appendChild (s); }) ();

Kde kúpite Pura?

Coinexchange a Kucoin tvoria prevažnú väčšinu objemu Pura párovaním bitcoinov.

Kde môžete Pura uložiť?

Do Pury môžete ukladať mince Aurora peňaženka k dispozícii na stiahnutie tu. S Aurorou budete automaticky dostávať všetky funkcie a aktualizácie. Vývojári vydajú mobilnú peňaženku niekedy v roku 2018.

Záver

Aj keď je Pura mincou, ktorá je zjavne ešte len v plienkach, venuje sa niekoľkým kľúčovým problémom v priestore kryptomeny. Po prvé, InstaPay poskytuje obchodníkom okamžité vyrovnanie. Ľudia nebudú čakať na potvrdenie blokovania a obchodníci nechcú prísť o peniaze v prípade nepotvrdenej transakcie. Po druhé, poskytujú určitú anonymitu v čase zvyšovania štátneho dozoru. A nakoniec sa pozrú na celkový obraz a problémy, ktoré by sme ako globálna komunita mali spojiť a vyriešiť. Ich DAO pre spoločné dobro je zaujímavým experimentom zameraným na účinnosť decentralizovanej charitatívnej organizácie.

Dodatočné zdroje

Facebook

Twitter

Slack

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map