Čo je to IAMA Coin? | Ethereum Artwork Stamped in Blood

Čo je to IAMA Coin?

IAMA Coin (alebo som minca) je zbierka oboch fyzické a digitálne umelecké diela od Kevina Aboscha. Abosch vytvoril 100 fyzických umeleckých diel a „virtuálnym umením“ ich spojil s ethereovým blockchainom. Tu používa „virtuálne umenie“ na opísanie tokenu ERC20 projektu, IAMA. Existuje a len bude 10 miliónov kusov virtuálneho umenia IAMA.

Ako držiteľ tokenov IAMA môžete so svojimi tokenmi robiť, ako chcete. Môžete ich predať, nechať si ich alebo ich dokonca rozdeliť – dá sa ich deliť 18 desatinných miest. Abosch objasňuje, že „akákoľvek zlomok mince IAMA má rovnakú vnútornú umeleckú hodnotu ako jedna [celá] minca IAMA“.

Abosch označil každý kus fyzického umenia znakom adresa zmluvy za vytvorenie IAMA, ktoré existujú v sieti Ethereum. Nie je to len pečiatka kusov atramentom. Doslova dal svoju krv (ktorá mohla obsahovať trochu potu a slzu alebo dve) do známok.

Fyzické práce budú časom dostupné pre držiteľov mincí IAMA.

kevin abosch odber krvi

Čo to všetko znamená?

V projekte IAMA Coin Abosch porovnáva ľudí s a novo razená minca. Sme na nezaplatenie, „stále nám je pripisovaná hodnota.“ Abosch má pocit, akoby sa život často znižoval na sériu transakcií pre osobný prospech.

Prepája fyzické s digitálnym spôsobom, kde jeden bez druhého nemôže existovať. Bez tokenov IAMA nemá fyzické umelecké dielo žiadnu hodnotu. A bez fyzického umeleckého diela sú tokeny nezmyselné – virtuálne a hmatateľné dohromady v jednom symbiotickom vzťahu.

Viazaním svojej krvi na blockchain chce svetu ukázať, že v hĺbke sveta je ako minca.

Kde môžem kúpiť IAMA?

Bohužiaľ si zatiaľ nemôžete kúpiť tokeny IAMA. Abosch najskôr sprístupňuje virtuálne umelecké diela existujúcim zberateľom a potom širokej verejnosti. Zatiaľ však neuviedol dátum, kedy to bude. Pri pohľade na peňaženka sa zdá, že už uskutočnil nejaké transakcie s niekoľkými zberateľmi.

Kde môžem uložiť IAMA?

Svoju IAMA môžete uložiť v akejkoľvek peňaženke kompatibilnej s ERC20. MyEtherWallet je populárna online voľba, zatiaľ čo Trezor je voľba pevnej hardvérovej peňaženky.

Kto je Kevin Abosch?

zemiak # 345

Kevin Abosch je populárny Ír umelec a fotograf. Pracoval s takými významnými ľuďmi, ako sú Johnny Depp, Yoko Ono a Malala Yousafzai. Jeho najcennejším dielom je však fotografia zemiaka. Zemiak # 345 sa predáva za milión eur európskemu podnikateľovi – jedna z najdrahších fotografií, aké sa kedy kúpili.

Aj bez svojho výplaty zemiakov mal Abosch celkom lukratívnu kariéru. Jeho ikonické portréty na čiernom pozadí začínajú na cene 150 000 dolárov a môžu dosiahnuť viac ako pol milióna dolárov.

Abosch však nebol vždy umelcom. Kariéru biológa začal ako prvý s vášňou učiť sa nové technológie. Prvý fotografický koncert absolvoval v spoločnosti CBS Records. Spoločnosť potrebovala, aby niekto nafotil kapelu, a Abosch hodil klobúk do ringu. Po pokuse o výplatu 5 000 dolárov vyjednal za prácu sumu 2 500 dolárov. S touto základnou sadou pokračoval v prijímaní ďalších pracovných miest a zvyšok je história.

Ostatné technologické projekty

IAMA Coin tiež nie je prvým digitálnym dielom spoločnosti Abosch. Tiež zakladal Kwikdesk, webová stránka, ktorá umožňuje anonymnú výmenu informácií. Na používanie platformy nepotrebujete e-mail ani heslo a nesleduje súbory cookie ani adresy IP. Informácie, ktoré odošlete, sa samy zničia v deň, ktorý si vyberiete – kedykoľvek medzi 24 hodinami a 10 dňami po ich odoslaní.

Spoločnosť Abosch navyše vytvorila OneOne, nevystopovateľnú aplikáciu na zasielanie správ pre váš mobilný telefón. Rovnako ako Kwikdesk nie je potrebné vytvárať si v aplikácii účet. Stačí otvoriť jeden zo svojich siedmich kanálov, pozvať iného účastníka a začať chatovať. Po 24 hodinách aplikácia správy odstráni. Každý účastník má tiež možnosť kedykoľvek odstrániť správy z telefónov oboch používateľov.

Bohužiaľ však, tím vypol OneOne v roku 2016 v dôsledku „neprekonateľného tlaku vlád, ktoré nezdieľajú náš názor, že súkromie je ľudské právo“.

Akoby Abosch už nebol dosť zaneprázdnený, nedávno uzavrel partnerstvo s Andym Tianom (tvorcom Gifta), aby prostredníctvom ich finančných prostriedkov venoval spoločnosti CoderDojo milión dolárov Ethereum. Projekt Forever Rose. CoderDojo je sieť dobrovoľníckych krúžkov počítačového programovania pre deti. V snahe sprístupniť vývoj komukoľvek sú kluby úplne zadarmo.

S projektmi ako Kwikdesk, OneOne a Forever Rose pod opaskom nie je prekvapením, že Abosch sa teraz zameriava na blockchain.

Art’s Fine Line

Projekt IAMA Coin si kladie otázku: „Kde urobíme hranicu pre to, čo považujeme za umenie?“ Väčšina ľudí nepovažuje blockchain za „umenie“, ale počítačové programovanie sa často označovalo za krásne alebo škaredé. Aby sme našli odpoveď, môžeme vyhľadať jednu z otázok zo zoznamu často kladených otázok IAMA Coin:

Otázka zo stránky IAMA Coin FAQ o kráse

Aj keď sa otázka zameriava na krásu, môže ľahko prejsť k umeniu. Ako sa technológie a tradičné umenie stále spájajú, hranica medzi nimi sa čoraz viac stiera. Nakoniec to bude naozaj na vašom vlastnom myšlienkovom postupe. Ak sú dnes mrakodrapy a domy, ktoré sa kedysi považovali iba za funkčné štruktúry, všeobecne známe ako umelecké diela, prečo nemôže byť blockchain príliš?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map