Čo je to Holochain (HORKÝ) Sprievodca po agentom orientovanom neblokovanom reťazci

Čo je to Holochain?

Holochain je a rámec pre distribuované aplikácie. Môžete si to predstaviť ako všeobecnejší typ blockchainu. Namiesto toho, aby bol Holochain zameraný na dáta, ako tradičné blockchainy, využíva prístup zameraný na agentov. Táto architektúra otvára sieť až k obrovskému množstvu distribuovaných dátových štruktúr, ktoré na nej môžete stavať. Môžete dokonca vytvoriť bitcoinový klon pomocou Holochainu, ak chcete.

Jednoducho, cieľom tímu Holochain je poskytnúť škálovateľnejšie a prispôsobiteľnejšie riešenie ako tradičné blockchainy. V tejto príručke sa zaoberáme:

Ako funguje Holochain?

Holochain jedinečne implementuje architektúru zameranú na agentov. V tomto type štruktúry prevádzkuje každý agent (uzol AKA) svoj vlastný blockchain, ktorý sa pripája k verejnému Holochainu prostredníctvom jedinečného kryptografického kľúča.

Môže sa to zdať jemné, ale tento mechanizmus sa drasticky líši od dizajnu tradičných blockchainov zameraného na dáta. V blockchaine musia všetky uzly dosiahnuť konsenzus a udržiavať záznam celého blockchainu, čo by mohlo spôsobiť vážne problémy s výkonom. Na Holochaine si agenti udržujú iba svoj individuálny blockchain a kryptografický kľúč, ktorý ich spája s verejným reťazcom.

Ak poznáte Git, Holochain je primerane podobný a používa rovnaké nápady pre tabuľku distribuovaných hashov (DHT)..

Najčastejšie otázky o Holochaine najlepšie popisujú ukladanie dát v sieti,

„Kde je uložený anglický jazyk? Nosí ho každý rečník. Ľudia majú rôzne oblasti odbornosti alebo sú vystavení rôznym slangovým alebo špecializovaným slovníkom. Nikto nemá kompletnú kópiu, ani nie je nikomu verzia úplne rovnaká ako ktokoľvek iný. Keby ste zmizli polovicu osôb hovoriacich anglicky, veľmi by sa to neznehodnotilo. “

HORKÝ žetón & Holo palivo

Mainnet Holochain ešte nie je vonku, takže tím usporiadal počiatočnú ponuku mincí (ICO) so zástupným symbolom ERC20, HOT, na financovanie projektu. Teraz môžete HORKÉ nakupovať a obchodovať s nimi, ale až bude sieť aktívna, budete ju musieť vymeniť za palivo Holo.

Holo palivo je Holochainova rodná mena. Hlavne aplikácie Holochain (hApps) platia hostiteľom Holochainu palivo Holo za ich služby. Môžete ho však použiť aj ako jednoduchú peer-to-peer menu.


Tím sa pokúša udržať stabilnú hodnotu paliva Holo pripojením pomocou výpočtovej kapacity hostiteľov v sieti.

Tím Holochain & Pokrok

Spoluzakladatelia Arthur Brock a Eric Harris založili Holochain v decembri 2016. Brock má viac ako desať rokov skúseností so systémovou architektúrou, zatiaľ čo Harris má B.S. v počítačových vedách z Yale a bohatá história podnikania.

Aj napriek dátumu začiatku konca roka 2016 má Holochain ešte nejaký čas pred úplným spustením. Tím začal s uzavretou verziou alfa na svojej sieti testnet v marci 2019. Pre zvyšok roku 2019, plánujú otvorenie verzie alfa, spustenie kompletnej testovacej siete vrátane paliva Holo a vydanie beta verzie Holochain na hlavnej sieti. Súdiac podľa oneskoreného vydania alfa, sieť beta sa môže vyskytnúť až v roku 2020.

Konkurencia

Tím Holochain robí vynikajúcu prácu pri porovnávaní rozdielov medzi ich projektom a konkurenciou na ich Stránka Github.

Pretože Holochain je rámec pre dapps, zoznam jeho konkurentov je takmer nekonečný. Najznámejším konkurentom je samozrejme Ethereum. Namiesto toho sa však zameriame na ďalšie projekty, ktoré budujú rámce, ktoré sa líšia od tradičných blockchainov.

Hashgraph je projekt najviac podobný Holochainu. Implementuje DHT; Stále je však zameraný na údaje a používa kód, ktorý nie je otvoreným zdrojom.

Všetky projekty ako IOTA, Byteball a Nano implementujú náhradu blockchainu, Directed Acyclic Graph (DAG), ale sú zamerané na transakcie. Holochain sa sústreďuje na distribuované aplikácie.

HORKÉ obchodovanie

Odkedy bola HORKÁ cena dostupná na obchodovanie v máji 2018, zostala, čo sa týka kryptomeny, relatívne plochá. Tento nedostatok pohybu je pôsobivý, pretože väčšina mincí bola v roku 2018 na ústupe.

Minca mala v roku 2018 niekoľko malých cenových nárazov, ale výrazného priebehu býka sa dočkala až v januári 2019. Počas tohto mesiaca cena stúpla z 0,000493 USD (0,00000013 BTC) na maximum 0,001527 USD (0,00000043). To je 210-percentný zisk za menej ako mesiac.

Vzrušenie investorov za otvorením výmeny palivových tokenov HOT na Holo a oznámením sľubného plánu na rok 2019 sa javí ako katalyzátor pôsobivého januárového cenového vývoja.

S niekoľkými míľnikmi naplánovanými na rok 2019 je nevyhnutné držať krok s vývojom tímu. S uvedením každej novej iterácie Holochainu sme mohli vidieť porovnateľné zisky.

Kde kúpiť HORKÉ

Najlepšie na získanie HORKÝCH tipov je Binance. Na burzovej platforme si môžete za niektoré vymeniť bitcoiny, ethereum, Binance Coin alebo Tether.

Ak si nie ste istí, ako začať, prečítajte si nášho sprievodcu nákupom bitcoinu.

Kam uložiť HORKÉ

V súčasnosti je HOT token ERC20, takže ho musíte uložiť do peňaženky kompatibilnej s ERC20. Populárnou možnosťou online je MyEtherWallet.

Pre ďalšiu bezpečnosť by ste sa mali poobzerať po hardvérovej peňaženke, ako je Trezor alebo Ledger Nano S..

Akonáhle tím Holochain spustí svoju sieť, budete treba vymeniť HORKÉ žetóny na palivo Holo. Dávajte pozor na oznámenia od tímu, kedy sa to stane a aké kroky treba podniknúť.

Záverečné myšlienky

Spoločnosť Holochain uplatňuje ambiciózny prístup k predefinovaniu spôsobu, akým sa pozeráme na distribuované systémy. Budovanie siete zameranej na agentov, a nie na dáta, nie je ľahká úloha. Tím však neustále napreduje a rýchlo sa stal novým obľúbencom mnohých členov krypto komunity.

Vďaka vysoko očakávanému plánu na rok 2019 nie je pochýb o tom, že tento rok je pre úspech platformy rozhodujúci. Ak bude Holochain úspešný vo svojom novom architektonickom prístupe, môže sa zmeniť na zabijáka éteru, o ktorom veria jeho fanúšikovské základne.

Dodatočné zdroje

Webová stránka

Biely papier

Github

Twitter

Reddit

Stredná

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map