Čo je to Gridcoin?

Platforma Gridcoin vytvára prostredie podobné superpočítačom kombináciou výpočtovej sily každého používateľa v sieti. Túto výpočtovú silu potom používajú vedci na ďalšie štúdium. Súčasné projekty zahŕňajú spektrum vedy od mapovania vývoja proteínov u ľudí až po mapovanie celej galaxie Mliečna cesta.

Platforma automaticky odmeňuje používateľov v tokenoch GRC za dobrovoľné napájanie ich procesora. Gridcoin využíva kombináciu nových a inovatívnych funkcií na vytvorenie výskumnej siete, ktorá je oveľa nákladovo efektívnejšia. Poďme sa na chvíľu pozrieť, ako táto minca vznikla.

Gridcoin vstupuje na trh

Gridcoin vstúpil na trh 16. októbra 2013 prostredníctvom open-source GitHub príspevok. Anonymný zakladateľ mince, Rob Halförd, udržiaval v projekte svoje zastúpenie prostredníctvom Telegram kanál. Vedúcim projektu je Marco Nilsson. Má rozsiahle skúsenosti v oblasti automobilového a priemyselného softvéru.

Existuje niekoľko verejných prispievateľov do tohto projektu; ktorý je od svojho vydania open-source. Nedávno boli vyjadrené obavy v súvislosti s zdvíhanie minimálne požiadavky programátora na dobrovoľníkov. Niektorí prispievatelia sa sťažovali na kompetencie ostatných zapojených do projektu.

Aktualizácie systému

Gridcoin prešiel od svojho prvého vstupu na trh významnými aktualizáciami. Tieto aktualizácie zahŕňajú hard fork, ktorý vytvoril Gridcoin Classic a súčasný Gridcoin. Tieto vylepšenia umožnili inštitúcii systému Proof-of-Research, ktorý umožňuje používateľom darovať výpočtový výkon sieti BOINC na efektívnejšej úrovni ako doteraz. Systém PoR zaisťuje, že všetka energia počítača smeruje priamo k výskumu namiesto ťažby.

Aktivita na trhu

Od svojho vstupu pred 5 rokmi sa Gridcoin dostal na zadné sedadlo príliš veľkého počtu novších prírastkov na trhu s altcoinmi. Počet altcoinov na trhu explodoval v polovici roku 2017 a do vesmíru v rýchlom slede prišli tisíce nových kryptomien. Celý tento humbuk uľahčil stratu prehľadu o starších krypto projektoch, ako je napríklad Gridcoin.

Gridcoinov prístup

Gridcoin má v porovnaní s väčšinou kryptomien jedinečnú stratégiu. Ktoré sa môžu zamerať predovšetkým na pomoc pri zrýchlení transakčných časov alebo spustenie vášho ICO. Používatelia Gridcoinu sú odmeňovaní za to, že požičali svoj počítačový výkon sieti Gridcoin v spojení s platformou Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (BOINC)..

Superblocky

Gridcoin využíva superblokový protokol. Gridcoin uchováva údaje o transakciách v pravidelných blokoch, ale informácie týkajúce sa výpočtových príspevkov jednotlivca uchováva v druhej vrstve. Superbloky sú užitočné na účely odborného hodnotenia a hodnotenia vedeckých časopisov. Systém je navrhnutý takým spôsobom, aby umožňoval budúci vývoj vrátane pridania a integrácie ďalších zdieľaných výpočtových sietí.

Dôkaz o podiele

Gridcoin je od svojich počiatkov účtovaný ako ekologická kryptomena. Vývojári sa rozhodli ísť v tom čase s novou alternatívou – Proof-of-Stake (PoS) po tom, čo videli obrovské elektrické nároky, ktoré vyžaduje bitcoinový blockchain. Mince PoS nevyžadujú ťažbu v tradičnom zmysle, namiesto toho sú používatelia odmenení za to, že svoje mince držali alebo „vsadili“ do svojej peňaženky.

Mnohí považujú mince PoS za budúcnosť kryprostoru. Ťažba BTC je už zodpovedná za to, že sa v minulom roku spotrebovalo viac elektriny ako v celej krajine Nového Zélandu. Mince PoS nevyžadujú použitie žiadneho špeciálneho ťažobného hardvéru. Preto viac zodpovedajú decentralizovanej povahe kryptomarketov. Navyše nevyžadujú na vyťaženie obrovské množstvo spotreby energie. Vďaka tomu sú mince PoS, ako napríklad Gridcoin, ekologickejšou alternatívou.

BOINC

BOINC je vysoko výkonná platforma na zdieľanie počítačov, ktorá bola založená 10. apríla 2002. Až kým sa neobjavila technológia blockchain, tento systém získal schopnosti umožňujúce otvorené členstvo a motivované dobrovoľníctvo. Systém BOINC využívajú vedci z celého sveta, ktorí hľadajú nákladovo efektívnejšie prostriedky na zvládnutie obrovských vedeckých výpočtov. BOINC sa hojne používa v oblasti matematiky, klimatológie, molekulárnej biológie, astrofyziky, prírodných vied a ďalších..

Dôkaz o výskume / Dôkaz o BOINC

Termín Proof-of-Research vytvoril Pro Gridcoin vývojár Rod Halford vo februári 2014 počas a rozhovor o kryptomene príspevok. Proof-of-Research funguje omnoho inak ako systémy PoW alebo PoS. Používatelia sú odmenení za registráciu do projektov, ktoré v súčasnosti využívajú platformu Gridcoin. Používatelia sa musia najskôr zaregistrovať a stiahnuť softvér BOINC, aby mohli za svoje príspevky zarábať Gridcoin. Po zaregistrovaní budete musieť zobraziť BOINC biela listina vyberte projekt, v ktorom chcete pomáhať.

Systém PoR kombinuje hašovací kód z predchádzajúceho bloku s hašovacím kódom odoslaným z platformy BOINC, ktorý potvrdzuje vaše úrovne účasti. Používatelia musia poskytnúť obidve tieto položky skôr, ako dostanú svoje tokeny GRC. Poskytnutím procesu hybridnej ťažby je Gridcoin schopný udržiavať environmentálnu stopu, ktorá je oveľa menšia ako mince PoW.

Gridcoin výskum

Sieť Gridcoin poskytuje výskumníkom schopnosť riešiť odveké problémy s presnosťou technológie blockchain. V tomto prístupe je na trhu jedinečný. Gridcoin a BOINC už vykonali značné množstvo prieskumov.

Problémy s Gridcoinom

Gridcoin zďaleka nie je dokonalý ako všetky krypty. Nedávny Steemit anketa odhalené oblasti záujmu v rámci platformy, ktoré je potrebné vyriešiť skôr, ako sa Gridcoinu dočká ďalšej expanzie. Problémy odhalené v tejto správe sa zameriavajú predovšetkým na poruchy peňaženky. Používatelia sa sťažovali na časté zlyhania peňaženky, oneskorenie odmien a zložitý postup nastavenia, ktorý môže odradiť nových používateľov.

Značná časť ľudí tiež vyjadrila znepokojenie nad nedostatkom smerovania v komunite Gridcoin, vrátane nerovnomerného zamerania projektov. Konkurencia v sektore zdieľaných úložísk rastie s platformami ako napr Storj a Sia už má značný podiel na trhu.

Token GRC

Token GRC sa používa na platbu účastníkom za ich príspevky. GRC v čase písania článku stúpol o 7,24%, čo predstavuje 48 724 dolárov v 24-hodinovom objeme obchodovania. GRC vykazuje celkový trhový strop 14 587 666 dolárov s trhovou hodnotou 0,03 USD. To je pokles z historického maxima 0,18 USD 7. januára 2017.

Viacero búrz ponúka tokeny GRC vrátane Bittrexu a Poloniexu. Tieto burzy zodpovedajú za viac ako 95% celkového objemu obchodovania GRC podľa Coingecko.

Graf znázorňujúci objem tokenov GRC podľa trhu

Graf znázorňujúci objem tokenov GRC podľa trhu

Peňaženky GRC

Používatelia GRC majú množstvo možností peňaženky, ktoré je potrebné zvážiť. Budete potrebovať GRC peňaženka s jadrom ak chcete PoS ťažiť toto krypto. Coinomi ponúka tiež možnosť mobilnej peňaženky tretej strany. Podľa potreby môžete svoj GRC uložiť aj na burzách, aj keď táto posledná možnosť sa dlho neodporúča.

Blockchain v tej najlepšej podobe

Faktom je, že nie je veľa ľudí, ktorí by diskutovali o ich výhrach v sieti Gridcoin. Niektorým môže stačiť výskumný aspekt tejto mince, aby ste zvážili podporu tohto altcoinu vpred. Technológia blockchain rozširuje naše obzory. Platformy ako Gridcoin využívajú túto technológiu na to, aby poskytli vedcom a výskumníkom spôsob, ako udržať svoje náklady na experimenty nízke.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map