Čo je to DECENT (DCT)? | Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je to DECENT?

DECENT je a ekosystém decentralizovaných aplikácií (DApp) tvorený blockchainom DCore a altcoinom DCT. Ekosystém obsahuje API, SDK a ďalšie základné funkcie, ktoré pomáhajú podnikom vytvárať blockchainové riešenia.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

V súčasnosti sa produkt DCore špecializuje na digitálne médiá a zábavu, môžete ho však používať, ako sa vám páči. Táto špecializácia je o krok viac zameraná ako iné projekty Blockchain-as-a-Service (BaaS), ktoré sa propagujú ako všeliek na svetové problémy..

V tejto slušnej príručke pre začiatočníkov sa venujeme:

Ako funguje DECENT?

DCore je jadrom (Získať? Získať ?!) DECENTU. Ponúka niekoľko komponentov zameraných na zábavu a médiá, na ktorých môžete stavať pri vytváraní DApps. Tu je niekoľko:

  • Vlastné tokeny. Podobne ako v prípade éteru a vĺn môžete vytvoriť vlastné tokeny pre svoj individuálny prípad použitia. Ak ste napríklad organizátorom koncertov, vlastné tokeny vytvárajú skvelé vstupenky na digitálne koncerty, ktoré pomáhajú eliminovať falzifikáty.
  • Zdieľanie výnosov. Na typickom obsahu môže prispievať niekoľko jednotlivcov. Príspevok sa môže pohybovať od skutočného vytvorenia obsahu cez marketing až po vykonávanie kontrol autorských práv. DECENT vám umožňuje okamžite (v <5 sekúnd) rozdelte výnosy, ktoré získate zo svojho obsahu, medzi príslušné strany.
  • Transakcie veľkých súborov. Na ďalšie zlepšenie distribúcie obsahu implementuje DECENT IPFS – decentralizovaný a efektívny spôsob ukladania a distribúcie obsahu.

Niektoré prípady použitia DCore

Niektoré prípady použitia DCore

Aj komponenty sú kombinovateľné. Aby sme to ďalej vysvetlili, spojme komponent vlastných tokenov so zdieľaním výnosov a vytvorme blockchainovú crowdfundingovú kampaň. V tomto príklade predpokladajme, že zhromažďujeme finančné prostriedky na vytvorenie produktu, ktorý chceme predať – situácia crowdfundingu podobná Kickstarteru.

Na získanie finančných prostriedkov predávame vlastné tokeny našim podporovateľom. Držanie týchto žetónov je dôkazom toho, že do kampane prispel podporovateľ. Žetóny sú obchodovateľné a držitelia ich môžu kedykoľvek predať.

Ďalej prinášame do mixu zdieľanie výnosov. Pri predaji nášho produktu samozrejme získavame príjmy. Prostredníctvom DECENTU sme schopní vytvoriť rozdelenie a rozdeliť tieto výnosy našim prispievateľom skupinového financovania. Systém ako tento poskytuje ďalšie stimuly na podporu kampane.

DCT

DCT je DECENT kryptomena a je základom pre niekoľko rôznych aktivít platformy. Rovnako ako Ether pre Ethereum, aj tu musíte platiť DCT za vykonávanie operácií na blockchaine. Musíte tiež držať DCT, aby ste hlasovali pre baníkov, ale o tom sa budeme zaoberať neskôr.

Existuje celková ponuka niečo cez 73 miliónov DCT s viac ako 50 miliónmi v obehu v čase písania tohto článku. Ďalšie žetóny vstupujú do ekosystému prostredníctvom ťažobného systému, v ktorom držitelia žetónov hlasujú za baníkov.

Delegované vyhlásenie o podiele

Podobne ako Ark, Lisk a EOS, DECENT implementuje konsenzusný mechanizmus Delegated Proof-of-Stake. Ak ste držiteľom tokenu DCT, máte volebné právo pre toho, koho chcete ako sieťového baníka, ako aj koľko sieťových baníkov existuje. Aj keď je počet baníkov flexibilný, na fungovanie siete musí byť minimálne 11.

Na rozdiel od tradičnej siete Proof-of-Stake (PoS) nedostávate odmeny za vklad a hlasovanie.

Hlasovací systém DPoS spoločnosti DECENT

Systém hlasovania DPoS spoločnosti DECENT

Sejačky

Sejačky majú pri údržbe siete podobnú úlohu ako DECENT bania. Ako sejačka ukladáte a distribuujete obsah na oplátku za odmeny DCT. Systém využíva IPFS na vykonávanie výmen obsahu.

Ako vydavateľ si vyberáte, aký seeder chcete uložiť svoj obsah. Každý sejač má hodnotenie reputácie, takže výber dôveryhodného je jednoduchý.

Na odosielanie obsahu cez IPFS musia byť v sieti spustené najmenej tri sejacie stroje.

DECENTNÝ tím & Pokrok

Matej Michalko a Wayman Kwan založili DECENT v marci 2015. Michalkov životopis je až po okraj plný blockchainových skúseností:

  • Spoluzakladateľ / CTO, bitcoinový marketing
  • Spoluzakladateľ / CEO, Coinsulting
  • Spoluzakladateľ / predseda predstavenstva, Blockchain R&D Hub
  • Poradca, SophiaTX

DECENT má a jadro tímu vývojárov a iných rolí, ale podporuje komunitu, aby tiež prispela.

Tím uviedol na trh DCore 30. júna 2017 a minulý november vydal významnú aktualizáciu. Aktualizácia obsahovala vlastné tokeny, zasielanie správ na blockchaine a niekoľko funkcií pre seederov. Nasledujúca verzia obsahuje streamovanie obsahu, neprenosné vlastné tokeny (napr. Školské kredity, neprenosné lístky), oprávnenie a funkcie zabraňujúce šíreniu nelegálneho obsahu..

Konkurencia

V prvom rade je DECENT platformou DApp. Takže práve teraz súťaží v pravdepodobne najviac preplnenom priestore v blockchainovej technológii. Ethereum je najznámejším konkurentom, zatiaľ čo podobné problémy riešia aj spoločnosti EOS, Cardano a NEO.

DECENT sa vyznačuje vytváraním funkcií, ktoré sú obzvlášť užitočné pre tvorcov obsahu a spotrebiteľov. Ak plánujete budovanie mediálneho alebo zábavného DApp, tím DECENT chce mať na pamäti.

Pri pohľade na DECENT z tejto perspektívy môžete považovať Token základnej pozornosti (BAT) za konkurenta. Aj keď BAT nie je platformou DApp, je hlboko integrovaná do sektoru online obsahu v kombinácii s prehliadačom Brave projektu..

Pomerne veľa projektov sa navyše špecializuje na špecifiká, ako je predaj lístkov alebo zdieľanie obsahu. Nemajú však významný podiel na trhu a väčšina z nich neslúži ako základ pre tvorbu DApp, ako to robí DECENT.

Obchodovanie

História obchodovania spoločnosti DECENT bola pomerne sklamaním. Od začiatku obchodovania za 1,78 USD (~ 0,00072 BTC) cena DCT ustavične klesala na súčasnú cenu ~ 0,32 USD (~ 0,00005 BTC). Mince zažila počas svojej doterajšej životnosti tri významné cenové skoky.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = DCT&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

K prvému podstatnému zvýšeniu ceny došlo začiatkom augusta 2017. Nie je celkom jasné, čo to spôsobilo, ale zdá sa, že išlo o oznámenie o partnerstve s ATMChain. Spoločnosť ATMChain podporovala DCT ako možnosť príspevku počas svojho ICO.

Najvýraznejšie zvýšenie ceny nasledovalo po býčích trhoch v decembri 2017 a začiatkom januára 2018. Rovnako ako na ostatných trhoch však cena začala klesať a začala nový rok..

Posledný a najmenej významný cenový skok sa zhodoval s vydaním testnetu DCore na konci marca tohto roku. Rovnako ako u iných platforiem DApp, vyšší objem použitia a populárne DApps by mali zvýšiť cenu.

Kde kúpiť DCT

Odporúčanou burzou na nákup DCT je Bittrex. Na Bittrexe je vaša jediná možnosť obchodovať BTC za DCT. Ak nevlastníte žiadne BTC, mali by ste si najskôr kúpiť bitcoin na burze ako Coinbase alebo Gemini.

Môžete tiež ťažiť DCT. Aby ste sa stali baníkom, musíte nasleduj inštrukcie poskytuje tím DECENT. Ďalej musíte získať dostatok hlasov od držiteľov DCT, aby ste si zaistili miesto a dostali svoje odmeny.

Nakoniec výsevom získate odmeny DCT. Na začiatku je potrebné nastaviť počítač podľa DECENT inštrukcie. Potom spustite binárny súbor „decentd“. Vydavatelia potom vyberú váš uzol na nasadenie a vy dostanete DCT. Čím je vaše hodnotenie sejača vyššie, tým je pravdepodobnejšie, že si vás vydavateľ vyberie.

Kde uložiť DCT

Momentálne máte dve možnosti, ako si môžete DCT uložiť. Prvou možnosťou je Webová peňaženka DGo. Druhým je Peňaženka DCore GUI. Webová peňaženka je na ceste.

Dôrazne odporúčame, aby ste DCT neskladovali na burze.

Záver

DECENT je platforma DApp zameraná na obsah využívajúca mechanizmus konsenzu DPoS. Aj keď je na trhu množstvo ďalších platforiem DApp, žiadna z nich nemá zameranie na distribúciu obsahu, aké robí DECENT.

Ceny a trhové kapitalizácie to neodrážajú, ale vývojový tím DECENT bol aktívny s aktualizáciami. Možno je to veľký marketingový tlak, ktorý tento projekt potrebuje, aby sa vrátil jeho niekdajšej sláve.

Ďalšie DECENTNÉ zdroje

Telegram

Twitter

Reddit

Stredná

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map