Čo je to bytecoin (BCN)? | Kompletný sprievodca po predchodcovi Monero

Čo je to bytecoin?

Bytecoin je nevystopovateľná kryptomena ktorá na zabezpečenie anonymných transakcií používa kruhové podpisy CryptoNote. Ako primárny peer-to-peer (p2p) platobný systém má Bytecoin veľa rovnakých prípadov použitia ako bitcoin.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Bytecoin, ktorý bol vytvorený v roku 2012, je jedným z najskôr vyvinuté kryptomeny. Tím, ktorý stojí za mincou, sa donedávna udržoval v anonymite. Teraz však otvorili niekoľko komunikačných kanálov, odstránili niektoré vrstvy anonymity a dokonca vytvorili niekoľko miestnych komunít.

Mince majú hlbokú históriu s Monerom, ďalšou populárnou mincou na ochranu súkromia a vidličkou Bytecoinu.

V tejto príručke pre začiatočníkov o bytecoinoch budeme diskutovať o:

Ako funguje bytecoin?

S podobne fungujúcou mincou pracuje tím Bytecoin na zlepšení mnohých problémov, ktoré sa objavili v bitcoinoch – konkrétne okolitého prostredia súkromia. Okrem toho tím dúfa, že minca bude škálovateľnejšia a flexibilnejšia pre neustále sa meniacu finančnú atmosféru.

Sledovateľnosť

Bitcoinové transakcie sa nachádzajú vo verejnej knihe, ktorá vám dáva možnosť ľahko sledovať prevody medzi peňaženkami. Jediným spôsobom, ako uchovať svoju transakciu v anonymite, je použitie mixéra transakcií pomocou dôveryhodného stavítka tretej strany. Aj keď existujú plány na zlepšenie funkcionality bitcoinu v oblasti ochrany osobných údajov, zdá sa, že sú ešte stále preč.

Bytecoin na základe CryptoNote aby boli vaše transakcie nevystopovateľné a nezrušiteľné. Každá transakcia používa a jednorazový verejný kľúč aj keď existuje viac transakcií s rovnakým príjemcom. To v podstate vylučuje problém opakovaného použitia adresy a znižuje vysledovateľnosť transakcií.

Schéma kľúča Cryptonote

Schéma kryptomeny

Na vylúčenie prepojenia medzi transakciami a účastníkmi transakcie využíva Bytecoin jednorazové vyzváňacie podpisy. V zvonení je váš podpis na odoslanie prostriedkov zmiešaný s ďalšími možnými účtami v sieti.

Úroveň anonymity podpisu prsteňa máte pod kontrolou. Keď zahrniete viac vstupov, vaša transakcia sa stane nejasnejšou, musíte však zaplatiť aj vyššie transakčné poplatky.

Proof-of-Work (PoW)

Algoritmus PoW konsenzu Bitcoinu výrazne uprednostňuje ťažiarov, ktorí používajú výkonné stroje GPU a ASIC, pred tými, ktorí sa snažia ťažiť s CPU. To spôsobí, že sa sieť sústredí okolo výkonnejších baníkov.

Bytecoin sa pokúša prekonať rozdiel medzi týmito dvoma triedami baníkov pomocou nového algoritmu, Egalitarian Proof-of-Work (PoW).

Egalitarian PoW používa verziu servera skrypt, dôkaz o funkcii funkcie podobný funkcii hashcash používanej bitcoinom. Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že skrypt nie je viazaný na pamäť. Z tohto dôvodu môžete lacno vyrábať vysoko efektívne ťažobné plošiny procesorov. GPU však budú vždy asi 10-krát efektívnejšie.

Funkcia skrypt pomáha vyvážiť dynamiku napájania, pretože drahé GPU môžu byť iba lineárne lepšie ako ich náprotivky CPU – nie exponenciálne, ako tomu bolo predtým.

Emisie mincí

Výnosy z bitcoinu sa ťažia zhruba každé 4 roky na polovicu. V minulosti to spôsobilo prudký pokles hashrate siete ihneď potom, čo k nej došlo. S nižšou hashrate je sieť náchylnejšia na škodlivú činnosť, ako sú útoky na dvojnásobné výdavky.

Bytecoin znižuje blokovú odmenu s každým blokom. To umožňuje plynulejšie zníženie blokových odmien ako funkcia po častiach, ktorú používa bitcoin.

Odmena sa riadi rovnicou:

BaseReward = (MSupply – A) / 218

MSupply sa rovná (2 ^ 64) – 1 atómovej jednotke, najmenšej deliteľnej jednotke BCN. A je počet mincí, ktoré boli predtým vygenerované.

Pretože Bytecoin existuje tak dlho, bohužiaľ, nemusí sa mi ťažiť tak dobre ako iné mince PoW. Viac ako 99% mincí je už v obehu.

Parametre

Bitcoin má vo svojom zdrojovom kóde niekoľko pevne zakódovaných konštánt, ktoré nemôžete ľahko zmeniť. V neustále sa meniacom svete, kde je takmer nemožné predpovedať budúce potreby systému, to predstavuje problém. Ako príklad sme už videli veľkú debatu o veľkosti bloku.

Tím Bytecoin špecifikoval tri parametre, ktorým pridal flexibilitu:

  • Obtiažnosť
  • Veľkostné limity
  • Trest za nadmernú veľkosť

The ťažobná ťažkosť sa mení s každým blokom Bytecoin, pretože sieťová hashrate sa zvyšuje a znižuje. Takto sa udržiava konštantná rýchlosť blokovania, aj keď systémová prevádzka stúpa alebo prudko klesá počet ťažiarov.

Každý užívateľ Bytecoinu môže hlasovať za veľkosť blockchainu, a každý baník si nastavuje svoj vlastný soft-limit pre veľkosť blokov že ťažia. Pevný limit veľkostí blokov je nastavený na dvojnásobok mediánu všetkých predchádzajúcich blokov. Tieto limity nechávajú priestor na rast blokov, ak je to potrebné, s rastom siete.

Veľkosti transakcií nie sú obmedzené, pokiaľ ste ochotní zaplatiť poplatok s nimi spojený.

Aby sa zabránilo baníkom vo vytváraní príliš veľkých blokov a nafúkli blockchain, Bytecoin zavádza pokuta za nadmernú veľkosť. Trest znižuje blokovú odmenu veľkých blokov s nasledujúcou rovnicou:

NewReward = BaseReward * ((veľkosť bloku / MN ) – 1) ^ 2

Kde MN je stredná veľkosť bloku predchádzajúcich blokov. Nie najjednoduchšia rovnica, ale robí svoju prácu.

Tím bytecoin & Pokrok

Projekt Bytecoin bol od svojho vzniku dosť rozdrobený začiatok v júli 2012. Predtým na projekte pracovalo niekoľko izolovaných tímov bez toho, aby navzájom komunikovali. To viedlo k početným vidličkám a verziám mince.

V júli 2017 sa tím rozhodol zmeniť ich imidž a poskytnúť viac transparentnosti pre komunitu. Tím stále zostáva pseudonymný, pretože na svojej webovej stránke poskytuje iba mená a zábery z hlavy – žiadne životopisy ani odkazy na sociálne médiá. Je však ťažké očakávať od projektu zameraného na súkromie viac.

AKTUALIZÁCIA: Na webe už nie sú uvedení žiadni členovia tímu. Zahŕňa však kontaktnú stránku s niekoľkými komunikačnými prostriedkami vrátane e-mailu a mena správcu komunity.

Začiatkom roka 2018 bol tím zaneprázdnený prácou pri refaktorizácii svojho kódu a vydaním nové verejné API v marci 2018. Tím naďalej pokračuje v dosahovaní svojich projektových míľnikov a taktiež vstúpil na ázijský trh v 1. štvrťroku 2018. Zdá sa, akoby sa vstup na trhy Stredného východu a Afriky mierne oneskoril..

cestovná mapa bytecoinu

Plán spoločnosti Bytecoin z roku 2018

Plán na rok 2018 sa zhodoval s výrazným nárazom v oblasti marketingu a rozvoja podnikania. Nadviazali nové partnerstvá s podnikmi, nastaveniami miestnych komunít a aktívnejšími komunikačnými kanálmi.

Koncom augusta 2018 vykonal vývojový tím hardfork v sieti, aby poskytol dynamické poplatky. Plán na zostávajúcu časť roku 2018 a začiatkom roku 2019 obsahuje Aktualizácia ametystu, ktorá okrem iných funkcií prináša HD peňaženky, nerozdeliteľné adresy a auditovateľné peňaženky.

Plán bytecoinov

Plán bytecoinov

Konkurencia

Bytecoin so zameraním na súkromie súťaží s inými coinmi na ochranu súkromia ako Monero, Zcash a Dash. Monero je vlastne vidlička z pôvodného kódu Bytecoinu. Podporovatelia spoločnosti Monero tvrdia, že pôvodné bytecoiny (>80%) predminovane 2 roky pred verejným zverejnením, ale o tom ešte stále diskutujú obe strany.

Obchodovanie

Momentálne je v obehu niečo cez 184 miliárd BCN mincí. S poklesom výnosov z ťažby bude na trhu iba maximálne 184,47 miliárd BCN. Takže ako asi viete, väčšina z nich už bola vyťažená.

Cena BCN zostala relatívne stagnujúca medzi 0,00002 a 0,00005 USD do mája 2017. V tomto okamihu cena prudko vzrástla na ~ 0,0043 USD a historické maximum bitcoinu 0,00000198 BTC. Tento rast ceny sa zhodoval s celkovým záujmom trhu o coiny na ochranu súkromia, ako aj s oznámením, že Bytecoin bude implementovať nevystopovateľné tokeny – niečo, čo trh nikdy predtým nevidel.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = BCN&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Po tomto výkyve cena neustále klesala s krátkodobým rastom, keď tím oznámil nové zameranie na transparentnosť rozvoja a komunikáciu. Rovnako ako väčšina ostatných altcoinov, aj cena BCN mala v decembri 2017 skvelý býk.

Cena BCN sa šokujúco posunula proti klesajúcemu trhu s medveďmi v máji 2018 a dosiahla ďalšie maximum okolo 0,0126 USD (~ 0,00000146 BTC). Rast ceny sa zhodoval so zoznamom spoločností Binance a bol zdroj polemík v krypto komunite. Odporcovia tvrdia, že minca bola centrom načerpania a odloženia, ktoré bolo kedysi k dispozícii na platforme, zatiaľ čo tím tvrdí, že volatilita bola spôsobená chybou konsenzu v sieti. Binance odvtedy vyradil BCN.

Zdá sa, že všetky mince na ochranu osobných údajov vyvíjajú cenovú hladinu zhruba v rovnakom čase. Preto by nebolo prekvapujúce, keby sa ďalšie zvýšenie ceny BCN zhodovalo s rastom cien Monero alebo Zcash. Mali by ste si však uvedomiť, že BCN teraz sedí naplocho za cenu okolo 0,000764 USD (0,0000002 BTC).

Kde kúpiť BCN

Napriek tomu, že cestovná mapa uvádzala, že BCN bude k dispozícii na viacerých burzách v Q3 2018, stále máte relatívne málo možností, ako si niektoré kúpiť.

Bitcoin môžete zameniť za BCN na HitBTC a Poloniex. Pred obchodovaním na týchto platformách si najskôr musíte kúpiť bitcoin na inej burze, ako je GDAX.

Kde uchovávať BCN

Máš tri možnosti na uloženie vášho BCN:

  • Peňaženka na plochu
  • Webová peňaženka
  • Mobilná peňaženka

Peňaženka pre stolné počítače je k dispozícii pre počítače Mac, Windows a Linux a k webovej peňaženke môžete získať prístup z ľubovoľného webového prehľadávača.

Práve teraz, iba používatelia systému Android môžu používať mobilná peňaženka. Tím neoznámil dátum vydania peňaženky pre iOS.

Pri používaní týchto peňaženiek by ste sa mali tiež pripraviť šifrované heslá a dvojfaktorová autentifikácia. Tieto ďalšie opatrenia zabezpečia vašu peňaženku vo väčšej miere ako predvolené nastavenie.

Záver

Bytecoin je jedným z najstarších blockchainových projektov a jedným z prvých zameraných na súkromie koncového používateľa.

Aj s cieľom vylepšenia bitcoinu tím jasne uvádza svoje biely papier že nepovažujú Bytecoin za náhradu bitcoinu. Namiesto toho majú pocit, že mať viac silných mien je prospešné pre všetkých zúčastnených.

Nedávne oživenie tímovej komunikácie a transparentnosti prinieslo dôveru k projektu, ktorého história bola niektorými považovaná za spornú. Za týchto okolností je projekt naďalej kritizovaný komunitou za také problémy, ako je údajná pumpa a skládka Binance.

Keď sa vlády budú viac angažovať v krypto priestore, bude záujem o mince v oblasti ochrany osobných údajov s najväčšou pravdepodobnosťou stále stúpať. Nie je jasné, či bude Bytecoin mincou ochrany súkromia podľa výberu.

Poznámka redaktora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 11.27.2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje bytecoinov

Webová stránka

Github

Reddit

Twitter

Telegram

YouTube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map