Čo je TenX (PAY)? | Sprievodca krypto kartou all inclusive

Čo je TenX?

TenX je a digitálna peňaženka a fyzická karta ktoré môžete použiť na utratenie kryptomeny v ktoromkoľvek obchode – aj keď kryptomeny neprijímajú.

Možno ste si všimli, že ste zhromaždili všetky tieto mince, ale nemáte k dispozícii veľa miest na ich utratenie. Okrem toho Preplniť a možno obchod alebo dva po meste, vaše možnosti sú dosť obmedzené.

TenX je na misii to zmeniť.

V tomto sprievodcovi TenX sa budeme venovať:

Ako funguje TenX?

Poslaním tímu TenX je urobiť „akýkoľvek blockchainový majetok, ktorý je možné okamžite minúť.„Za týmto účelom vytvorili systém peňaženky a kariet navrch Sieť COMIT – smerovací protokol, ktorý umožňuje platby cez blockchainy.

Peňaženka TenX

Peňaženka TenX je k dispozícii na Android, iOS a web. Táto peňaženka s viacerými menami v súčasnosti podporuje iba bitcoiny, ethereum a litecoin s plánmi na podporu ďalších altcoinov po ceste.

Peňaženka iOS TenX

Peňaženka iOS TenX

Zatiaľ nemáte prístup k súkromným kľúčom svojej peňaženky. Namiesto toho ich TenX ukladá do zmesi hot (online) a studených (offline) úložných riešení, ktoré zodpovedajú priemyselným štandardom. Po integrácii peňaženky do siete COMIT budete mať úplnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi. Táto integrácia bola pôvodne plánovaná na koniec roka 2017. Musí však ešte len dôjsť. Tím TenX teraz tiež uvádza v a doplnková biela kniha že iba uvažujú o poskytnutí svojich súkromných kľúčov používateľom.

TenX transakcie


Transakcie môžete uskutočňovať pomocou TenX aplikácia alebo fyzickú debetnú kartu TenX. Na rozdiel od niektorých iných krypto kariet zostávajú všetky vaše mince v kryptomene až do doby, keď skutočne vykonáte transakciu.

TenX Wallet & amp; Card

Peňaženka TenX & Card

Inteligentné zmluvy o decentralizovanom zabezpečení (DSS)

Pomocou služby DSS môžete nastaviť pravidlá výdavkov pre svoju kartu a mať ďalšiu kontrolu nad svojimi prostriedkami. Môžete nastaviť limity nákupu, limity denných výdavkov a limity výberu.

Môžete si tiež zvoliť portfólio mincí, ktoré použijete na utrácanie. Môžete sa napríklad dohodnúť, že každý nákup bude rozdelený na 50 percent bitcoinu, 25 percent ethereum a 25 percent litecoin.

Platobná platforma TenX

TenX nakoniec vydá vývojárske nástroje pre začínajúce podniky, firmy a obchodníkov, ktoré sa pripoja k sieti COMIT. To pomôže spoločnosti TenX expandovať nielen za debetné karty a experimentovať s inými triedami aktív, ako je ETF a deriváty.

Platobná platforma TenX

Platobná platforma TenX

Sprístupnenie platformy COMIT verejnosti povedie aj k novým službám, ako sú výmeny a pôžičkové programy. Pôvodný plán má túto funkciu k dispozícii do Q3 2018, ale tímu sa nepodarilo dosiahnuť cieľ ani v tejto.

Sieť COMIT

TenX je integrovaný do siete COMIT (kryptograficky bezpečná off-chain multi-asset okamžitá transakcia). Aj keď boli vytvorené rovnakými ľuďmi, ktorí stoja za spoločnosťou TenX, Sieť COMIT má úplne inú webovú stránku a biely papier.

Cieľom siete COMIT je umožniť každému novému blockchainu pripojiť sa k existujúcemu blockchainu pomocou Smerovací protokol COMIT (CRP) – súbor štandardov, ktoré načrtávajú, ako rôzne blockchainy navzájom komunikujú. Je to podobné ako v prípade internetu pripojeného na celom svete prostredníctvom protokolu TCP / IP.

Vďaka úspešnej implementácii siete COMIT budete môcť vymeniť jedno dielo za druhé (kryptomena za kryptomenu) alebo kryptomena) okamžite za takmer nulové transakčné poplatky.

Aby bol blockchain kompatibilný so sieťou COMIT, musí mať tieto atribúty:

  • Ochrana proti dvojitému použitiu
  • Multisig
  • Časové zámky
  • Funkcia hash

Väčšina renomovaných blockchainov už všetky tieto požiadavky obsahuje.

COMIT transakcia

Na uskutočnenie transakcie, a Používateľ (U) potrebuje používať peňaženku pripojenú k sieti COMIT. The Obchodné (B) kde používateľ míňa svoje finančné prostriedky, musí tiež mať poskytovateľa platieb, ktorý je pripojený k sieti COMIT.

Keď používateľ uskutoční transakciu v schválenom podniku, transakcia sa prevedie sieťou Poskytovatelia likvidity (LP) určiť, ktorý LP má najlepší výmenný kurz.

LP operuje cez blockchainy a poskytuje likviditu výmenám medzi rôznymi menami.

Smerovanie siete COMIT

Sieťové smerovanie COMIT

Podrobnejšie vysvetlenie fungovania siete COMIT nájdete na serveri biely papier.

TenX Poplatky & Odmeny

TenX má žiadne transakčné poplatky. Účtujeme vám iba jednorazový poplatok za vydanie 15 dolárov za fyzickú kartu a 1,50 dolárov za digitálnu kartu. K dispozícii je tiež žiadny ročný poplatok kartu používať, pokiaľ za rok neutratíte menej ako 1 000 dolárov. Ak nedosiahnete toto minimum, zaplatíte 10 dolárov.

Pôvodná biela kniha načrtla program odmien pre držiteľov a používateľov TenX. Uvádzalo sa v ňom, že máte dva spôsoby, ako získať odmeny:

  1. V držbe PAY žetónov
  2. Používanie karty TenX

Držitelia tokenu PAY by dostávali ethereum pri každej transakcii v sieti TenX. Spoločnosť by držiteľom platieb vyplácala 0,5% zo všetkých agregovaných objemov transakcií mesačne. S rastúcim objemom sietí a transakcií by sa tieto platby vyskytovali častejšie, pričom cieľom by mali byť platby každú hodinu.

Podobne ako pri väčšine kreditných kariet by ste tiež dostali a 0,1% odmena pri každom použití karty TenX. Túto odmenu by ste dostali v ZAPLATENÍ žetónov, ktoré by ste mohli buď zadržať, aby ste dostali skôr spomenutú odmenu, alebo predať na otvorenom trhu.

AKTUALIZÁCIA ODMEN: Tento program odmien už neexistuje a tím ho nikdy neimplementoval. V októbri 2018 sa tím oznámil že prehodnocujú program odmien. V čase písania tohto článku nemajú verejné plány na to, čo to bude. Môže to zahŕňať úplne samostatný token. Niekoľko členov komunity je z rozhodnutia naštvaných, pretože sa do projektu zapojili s očakávaním získania odmien v súlade s vyššie uvedenou štruktúrou..

TenX História

The TenX tím vydali svoj posledný informačný dokument a koncom júna 2017 zahájili predaj tokenov.

Tím so sídlom v Singapure založil tím Toby Hoenisch, Julian Hosp, Michal Sperk, a Paul Kitti. Hoenisch, Dr. Hosp a Kitti tiež spolupracovali na vývoji biely papier pre sieť COMIT.

Fenbushi Capital, hlavná firma v oblasti blockchainového rizikového kapitálu s Vitalikom Buterinom ako generálnym partnerom, je investorom v spoločnosti TenX.

Zakladatelia spoločnosti TenX

Zakladajúci tím TenX

Cesta TenX nebola ničím zaujímavým. Tím uviedol na trh prvú kartu v septembri 2016 v Singapure v spolupráci s vydavateľom OneBit. V júni 2017 začali európski zákazníci dostávať svoje karty.

Na začiatku roka 2018 však veci nabrali rýchly spád. V januári bol TenX nútený nájsť nového vydavateľa karty a zatiaľ sa mu to nepodarilo. Z tohto dôvodu je nasadenie karty pozastavené, kým nezačnú pracovať s novým vydavateľom.

Tím naďalej pracuje na zmrazení kariet vývojom v sieti COMIT a v peňaženke. V apríli 2018 spoločnosť TenX uzavrela partnerstvo s nadáciou Litecoin Foundation a v júni uskutočnila prvý atómový swap medzi BTC a ETH na portáli COMIT. Medzi ďalšie kroky spoločnosti patrí nájdenie vydavateľa karty, uvedenie krypto kariet na trh a pridanie podpory pre ďalšie kryptomeny.

Konkurencia

Existuje niekoľko ďalších spoločností, ktoré sa pokúšajú vybudovať systémy kariet kryptomeny, vrátane Token a Monako (nedávno premenované na Crypto). Každá karta má inú štruktúru odmien, z ktorej majú prospech rôzne typy prípadov použitia. TenX je jedinečný v tom, že ako jediný využíva sieť COMIT a medzikanálové platby COMIT.

Rovnako ako v tradičnom finančnom systéme máme viacero možností kreditných a debetných kariet, v kryptopriestore existuje priestor pre viac možností s rôznymi výhodami a nevýhodami prispôsobenými rôznym typom výdavkov.

Dodávka tokenov

V súčasnej dobe sú trochu pod 110 miliónov PLATÍTE tokeny ktoré kolujú na trhu. To predstavuje 51% tokenov, ktoré kedy na trhu budú.

Ďalších 29 percent (alebo ~ 59,5 milióna) vstúpi na trh v priebehu nasledujúcich 4 rokov na financovanie komunitných iniciatív, rozvoja podnikania a akademického výskumu s cieľom ďalšieho vylepšenia produktu.

Z posledných 20 percent bude polovica rezervovaná ako aktívum v spoločnosti, zatiaľ čo druhá polovica bude použitá na kompenzáciu zakladateľom a zamestnancom spoločnosti TenX počas štvorročného obdobia nároku..

Okrem nich už nebudú vytvorené žiadne ďalšie tokeny.

Obchodovanie

Token TenX PAY dosiahol v auguste 2017 historické maximum 5,60 USD (0,00147972 BTC). Dramatický rast ceny bol spôsobený vydaním veľkej dávky debetných kariet, ako aj tokenom PAY, ktorý bol nakoniec uvedený na Yunbi – jedna z najväčších čínskych kryptobúrz.

Potom cena pomaly a stabilne klesala na Rozsah 1,50 – 2,00 dolárov s malými pozitívnymi pohybmi ku koncu novembra. Rovnako ako takmer všetky ostatné altcoiny, aj systém PAY dosiahol začiatkom januára 2018 ďalšie maximum. Cena rýchlo stúpla na zhruba 5,00 USD (~ 0,00035 BTC), kým sa zrútila do konca roka 2018.

Medvedí trh v kombinácii s nedostatkom vydávania kariet držal cenu na nízkej úrovni. Momentálne je na minimálnej úrovni 0,30 USD (~ 0,00007 BTC).

Zdá sa, že investori každým dňom strácajú dôveru v tento projekt, že vydavateľ karty stále chýba. Aj keď celková zmena trhu môže mať na TenX malý vplyv, ak spoločnosť nedokáže krypto karty vyrobiť. Dávajte pozor na dokončenie siete COMIT, ako aj akékoľvek oznámenia o partnerstve medzi emitentmi. Tieto dve veci sú hlavnými katalyzátormi, ktoré by mohli pomôcť cene.

Kde kúpiť PAY

PAY môžete kúpiť za bitcoiny, ethereum alebo tether na niekoľkých významných burzách, ako sú Bittrex a Huobi.

Jednou zo stratégií je najskôr kúpiť bitcoin na GDAX alebo Gemini a potom ho previesť na Bittrex.

Môžete sa odhlásiť CoinMarketCap pre kompletný zoznam búrz, na ktorých je k dispozícii PAY.

Kam uložiť PAY

Odporúča sa ukladať vaše PAY tokeny na hardvérovú peňaženku, ktorá podporuje tokeny ERC20 ako Trezor alebo Ledger Nano S.

Ďalšou možnosťou úložiska je MyEtherWallet, kde môžete svoje tokeny presunúť do papierovej peňaženky offline.

Dosť čudné, svoje peňažné tokeny PAY nemôžete uložiť do peňaženky TenX.

Záver

TenX je projekt, ktorý vzbudil veľké očakávania, ale odvtedy stratil veľkú časť dôvery krypto komunity. S pôvodným plánom projektu viac ako rok pozadu sa mnohí investori pýtajú, či tím TenX niekedy dostane kartu na trh. Toto oneskorenie v kombinácii s reštrukturalizáciou programu odmien zanechalo v ústach ľudí trpkú príchuť.

Spoločnosť teda naďalej poskytuje aktualizácie. A zdá sa, akoby vývojový tím pokračoval v dosahovaní pokroku. Teraz, keď Monako (Crypto) dodáva karty, stratili výhodu prvenstva, ktorú kedysi mali.

Poznámka redaktora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 12.04.2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje TenX

Webová stránka

Blog

Twitter

Facebook

Reddit

YouTube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map