Čo je Stratis (STRAT)? | Sprievodca platformou Enterprise Blockchain

Čo je to zadarmo?

Stratis je a vývojová platforma blockchain pre podnikové podniky na jednoduché vytváranie aplikácií na konkrétnych, súkromných blockchainoch. Rámec API Stratis umožňuje organizáciám urýchliť vytváranie blockchainu a zjednodušiť s ním spojený vývojový proces.

Aj keď sa spoločnosť zameriava predovšetkým na finančné inštitúcie, z projektu môže mať prospech každý podnik, ktorý má záujem o začlenenie blockchainu. Uzavreli dokonca partnerstvo so spoločnosťou zameranou na morské plody, Zemský povraz.

Stratis pristupuje k implementácii praktickejšie ako iné podobné blockchainové projekty. Okrem budovania platformy tím ponúka poradenské služby pre podniky, ktoré môžu potrebovať poradenstvo pri práci s ich technológiou. Spolupracujú tiež s klientmi pri vytváraní a hosťovaní decentralizovaných aplikácií, aby mohli úplne porozumieť ich potrebám inteligentných zmlúv.

V tomto sprievodcovi Stratis sa budeme venovať:

Ako funguje Stratis?

Stratis nie je minca. Jedná sa o platformu Blockchain-as-a-Service (BaaS), ktorá uľahčuje vývoj aplikácií založených na blockchaine. Pomocou klientov Stratis lite, bočných reťazcov a robustných rozhraní API získate výhody blockchainu bez toho, aby ste museli podporovať celú blockchainovú sieť..

Blockchain ako služba (BaaS)

Ako platforma BaaS hostuje Stratis blockchainy bežiace v sieti cez cloud. Nie je potrebné udržiavať úplný uzol klienta, aby ste získali prístup alebo mohli pracovať so svojím konkrétnym blockchainom. Uvoľníte tak zdroje pre organizácie, ktoré by inak pri tom strávili značné množstvo času a prostriedkov.

Nasadenie jedným kliknutím

Podobne ako Ark, aj Stratis sa zameriava na jednoduché použitie prostredníctvom implementácie blockchainového nasadenia jedným kliknutím. Môžete rýchlo nasadiť prispôsobiteľný bočný reťazec s mnohými funkciami mimo krabice, ktoré sa nachádzajú v hlavnom nadradenom reťazci. Celá sieť je vzdialená iba jedným kliknutím.

Nasadzovač na jedno kliknutie sa však rozširuje ďalej ako blockchain Stratis. Môžete tiež nasadiť bočný reťazec na ďalšie významné platformy ako Bitcoin, Ethereum, Lisk a BitShares využívajúce funkcie, ktoré sa natívne neponúkajú interne.

Bočné reťazce


Každý blockchain, ktorý nasadíte pomocou služby Stratis, je a súkromný bočný reťazec. Vedľajšie reťazce umožňujú prispôsobiteľnosť a pritom stále využívajú bezpečnú infraštruktúru materského reťazca.

Ďalej môžete vykonávať zmeny vo svojom konkrétnom blockchaine bez toho, aby to malo vplyv na ďalšie reťazce v sieti.

Zadarmo vedľajšie reťazce

Zadarmo vedľajšie reťazce

Platforma ICO

Tým, že sa mierne rozvetvil mimo vývoj podniku, vytvoril tím aj platformu ICO. S platformou ICO môžete hostiť svoje vlastné ICO v blockchainovej sieti Stratis.

Stratis uzavrel partnerstvo s firmou Onfido, aby poskytlo šeky KYC pre každé ICO a integruje Changelly, aby vám poskytlo možnosť podporovať viac ako 50 rôznych mien ako príspevky ICO.

Stratis identita

Podobne ako Civic, aj Stratis Identity v podstate ukladá identity na blockchaine. Aplikáciu môžete použiť na overenie vlastníctva firmy v súvislosti s investíciami, potvrdenie dátumu online, kto o nich hovorí, alebo dokonca na preukázanie vlastnej identity. Presne kontrolujete, koľko osobných informácií chcete zdieľať.

Token zadarmo (STRAT)

Token Stratis (STRAT) je mena likvidity siete. Funguje ako mena na prechod medzi hodnotami v sieti.

Stratis architektúra

Stratis je postavený na a Bitcoinová platforma s plným uzlom pomocou C #, Microsoft .NET a knižnice NBitcoin. Tím sa rozhodol použiť skôr C # ako C ++, primárny jazyk Bitcoin Core, pretože to je ľahšie sa udržuje a prevláda v obchodných aplikáciách.

Stratis sa skladá z troch komponentov, ktoré riadia samostatné vrstvy blockchainového uzla:

  • Plný uzol bitcoinov zadarmo
  • LibConsensus
  • NBitcoin

Plný uzol bitcoinov zadarmo interaguje s vrstvou rozhrania, vrstvou infraštruktúry a vrstvou politiky uzla. Uzol má na starosti efektívne API, užívateľské rozhranie a pravidlá pre ukladanie a overovanie transakcií.

LibConsensus pochádza priamo z bitcoinového jadra a poskytuje časť kódu pre vrstvu konsenzu na stanovenie toho, čo sa považuje za platný blok.

NBitcoin vypĺňa všetky zostávajúce medzery vrstvy konsenzu a zaoberá sa aj správami medzi uzlami v vrstve siete.

Stratis architektúra

Stratis architektúra

Tím Stratis & Konkurencia

The Stratis tím má ústredie vo Veľkej Británii, ale má členov po celom svete. Niekoľko ľudí v ich manažérskom tíme sa dobre orientuje v oblasti vývoja podnikového softvéru pomocou .NET a C # – čo je pozitívne znamenie vzhľadom na to, že ide o dva hlavné jazyky projektu..

Chris Trew, zakladateľ a CEO, má viac ako 10 rokov skúseností v podnikovom IT a bol dobrovoľným vývojárom pre projekt Blitz.

stratis členov

Vedúci tím

Na začiatku Trew uzavrel partnerstvo s Nicolasom Dorierom NBitcoin. Dorier nielenže napísal NBitcoin, ale pracoval aj priamo na Bitcoin Core a napísal knihu Blockchain Programming v C #.

Tím zostal aktívny od ICO platformy 2016. Platformu ICO vydali v máji 2018, Stratis Identity (iOS) v júli a certifikovaným partnerom spoločnosti Microsoft sa stali v októbri.

Plný uzol Stratis, inteligentné zmluvy C # a vedľajšie reťazce sú už v alfa verzii. Tím ich plánuje uviesť na trh niekedy koncom roka 2018 alebo začiatkom roku 2019.

Konkurencia

Stratis súťaží s ostatnými projektmi BaaS v čoraz viac nasýtenom, ale gigantickom priestore.

Lisk môže byť najväčším priamym konkurentom v ponuke bočných reťazcov pre podniky. Lisk je však napísaný v jazyku Javascript (nie v C #) a má bočné reťazce, ktoré sú verejne prístupnejšie. Znížené súkromie môže byť pre spoločnosti, ktoré chcú zachovať svoj vlastný kód, odbočkou.

Z tohto dôvodu si mohli oba projekty nájsť medzery na samostatných trhoch.

Ako Lisk, Archa vidličky z Crypti a súťaží tiež so Stratisom. Platforma podporuje viac jazykov okrem jazyka C # a pritom stále využíva bočné reťazce.

Stratis používa algoritmus Proof-of-Stake dosiahnuť konsenzus v sieti, zatiaľ čo vyššie uvedení konkurenti používajú hlasovací algoritmus Delegované dôkazy o podiele.

Niektorí ľudia môžu Ethereum považovať za konkurenta aj kvôli schopnostiam projektu dapp. Zameranie tímu na vytváranie softvéru špeciálne pre podnikových klientov a ich poradenské služby však toto porovnanie zmenšuje.

Obchodovanie

Stratis usporiadal ICO v júni a júli 2016, v ktorom rástli 915 bitcoinov.

Cena STRAT zostala od mája 2006 na relatívne nízkej úrovni okolo 0,05 – 0,10 USD (~ 0,00007-0,00008 BTC) od ICO. V tom čase prudko vzrástla na viac ako 10,00 USD (~ 0,0038 BTC) a potom rýchlo klesla na 2,50 USD (~ 0,001 BTC) v júly.

Cena zaznamenala ďalší nárast koncom júla, do novembra však poklesla, najmä v hodnote BTC. Začiatkom roka 2018 dosiahol STRAT historickú cenu okolo 21,21 USD (~ 0,00137 BTC) v spojení s býčím behom koncom roka 2017 / začiatkom roka 2018. Odvtedy cena STRAT zvyčajne sleduje všeobecné trendy na trhu. Za posledných pár mesiacov zostal relatívne na úrovni 1,00 USD (~ 0,0002 BTC).

Hodnota systému STRAT sa pravdepodobne zvýši, pretože viac firiem používa platformu Stratis a viac organizácií na nej stavia dapps (decentralizované aplikácie). Je zaujímavé, že dokončenie míľnikov vývoja malo malý alebo žiadny vplyv na cenu.

Kde kúpiť STRAT

STRAT si môžete kúpiť na niekoľkých rôznych platformách – najpozoruhodnejšie sú Bittrex a Binance. Obe tieto burzy podporujú STRAT ako obchodný pár s bitcoinmi a ethereum; však, Obchodovanie s bitcoinmi má zvyčajne väčší objem.

Pred obchodovaním na týchto platformách musíte kúpiť buď ethereum alebo bitcoin. Môžete to urobiť na inej burze, ako je GDAX alebo Gemini, a potom previesť svoje mince, aby ste získali svoj STRAT.

Kompletný zoznam búrz, ktoré ponúkajú STRAT, nájdete na CoinMarketCap.

Kde uložiť STRAT

K dispozícii máte tri vynikajúce možnosti, keď ukladá sa váš STRAT:

  1. Stratis Core
  2. Peňaženka Breeze
  3. Hardvérová peňaženka Ledger

Stratis Core

Stratis Core je odporúčaná voľba, ako udržať svoj STRAT. Je to jediná peňaženka, ktorá vám umožňuje vkladať mince a dostávať z platformy „dividendy“. Stratis používa konsenzuálny algoritmus PoS na udržanie platnosti siete, čo znamená, že keď vložíte STRAT do svojej peňaženky, dostanete ďalší STRAT.

Peňaženka Breeze

Synchronizácia blockchainu so stávkovou peňaženkou môže byť časovo náročný proces, najmä ak máte zlé pripojenie na internet. Ak chcete iba odosielať a prijímať prostriedky, mali by ste sa pozrieť do peňaženky Breeze. Podporuje tiež bitcoinové zostatky.

Táto ľahká voľba je k dispozícii na Systémy Windows, Mac a Unix.

Peňaženka Breeze má navyše variáciu s funkciou ochrany osobných údajov. Protokol Breeze Privacy obsahuje miešanie mincí a výmenná technológia pridať do svojich transakcií anonymitu. Je k dispozícii na rovnakých platformách ako štandardná peňaženka Breeze.

Hardvérová peňaženka Ledger

Ledger Nano S a Ledger Blue podporujú STRAT. Peňaženky Ledger bohužiaľ nepoužívajú Stratis Core, takže áno nie je možné vložiť mince ak zvolíte túto možnosť.

Mali by ste zvážiť peňaženku Ledger, ak je vašim primárnym záujmom bezpečnosť vašich finančných prostriedkov. Vaše mince sú offline, ak používate knihu Ledger, ktorá zmierňuje riziko hackerov alebo hroziaceho softvéru.

Záver

Stratis je zaujímavá platforma Blockchain ako služba, ktorá čelí silnej konkurencii iných renomovaných projektov. Spoločnosť má solídny manažérsky tím s hlbokými znalosťami základnej architektúry protokolu a niekoľkoročnými skúsenosťami s prácou s podnikovými klientmi. Podnikový trh je dostatočne veľký na to, aby bolo možné uspieť pri niekoľkých z týchto projektov BaaS.

Vďaka podpore nasadenia ďalších blockchainov jedným kliknutím môžu organizácie využívať ďalšie jedinečné funkcie a pritom stále využívať vývojovú platformu Stratis..

Okrem toho by oddanosť tímu plnej podpore prostredníctvom ich blockchainového poradenstva mala klientom poskytnúť pomoc, ktorú potrebujú na rozkvet v tomto novom a často neprehľadnom blockchainovom ekosystéme..

Poznámka redakcie: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 12.03.18, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje zadarmo

Webová stránka

Reddit

Twitter

Svár

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map