Čo je SingularityNET (AGI)? | Sprievodca trhom s umelou inteligenciou

Čo je SingularityNET?

SingularityNET je decentralizovaný trh pre web Umelá inteligencia (AI). Obchodná hodnota AI je každým dňom jasnejšia; medzi ľuďmi vyvíjajúcimi nástroje umelej inteligencie (výskumníci a akademici) a podnikmi, ktoré ich chcú používať, však existuje značná priepasť. Väčšina organizácií potrebuje prispôsobenejšie riešenie, než aké môže ponúknuť jeden projekt AI, a výskumné projekty majú často problémy s prístupom k dostatočne veľkej množine údajov na vytvorenie efektívneho strojového učenia. SingularityNET tieto medzery odstraňuje.

V tejto príručke SingularityNET sa budeme venovať:

Ako funguje SingularityNET?

SingularityNET je komplexný projekt – o tom niet pochýb. Aj keď sa nástupište začína ako Trh AI-ako-služba, tím ju plánuje vyvinúť do úplne samoorganizujúcej sa siete AI. Konečným cieľom je, aby agenti AI v tejto autonómnej sieti nakoniec použili AI na vzájomné zadanie práce a vývoj spolu s cieľom ďalšieho rozvoja siete – veľmi meta. Najprv však začnime od základov.

Trh služieb AI

Aby to nebolo všetko jednoduché, SingularityNET sa začína rozvíjať ako trh služieb AI. Tím sa konkrétne zameral na prvé tri roky vývoja zamerania na tri odlišné oblasti umelej inteligencie:

 1. Cloudová robotika
 2. Biomedicínsky výskum
 3. Kyber ochrana

Na tomto otvorenom trhu môžu vývojári umelej inteligencie vymieňať svoje nástroje a služby za token AGI SingularityNET alebo dokonca za iné nástroje a služby. Aby boli tieto transakcie čo najjednoduchšie, SingularityNET poskytuje API na začlenenie štandardných služieb AI, ako je spracovanie obrázkov a jazykov, do inteligentných zmlúv.

Platforma tiež využíva inteligentné zmluvy na uľahčenie iných typov služieb, ako je napríklad zosúladenie priaznivej kombinácie výmen medzi agentmi a posilňovanie hlasov v otázkach riadenia. SingularityNET používa a Demokracia DSOC pre svoj model riadenia.

Architektúra SingularityNET

Architektúra SingularityNET

Predtým, ako sa posunieme vpred, je pre nás dôležité definovať agentov SingularityNET. Agenti sú subjekty, ktoré vykonávajú inteligentné zmluvy na platforme. Najčastejšie ide o uzly v sieti.


V záujme zachovania platnosti siete sa Agent po každej výmene hodnotí navzájom na stupnici 0 alebo 1. Opustenie rebríčka nie je povinné a je možné ho tiež automatizovať. Ak agent označí úlohu ako dokončenú a odošle platbu, je bezpečné predpokladať, že hodnotenie 1 je vhodné.

Poradie agentov je však mnohostranné a presahuje reputáciu jednoduchej výmeny. Medzi ďalšie faktory, ktoré určujú celkové hodnotenie Agenta, patria:

 • Vkladanie AGI tokenov. Agenti stratia časť svojich vkladov, ak ich hodnotenie v niektorých aspektoch klesne pod určitú úroveň.
 • Poradie výhod. Toto je rebríček špecifický pre prospešné úlohy, ktoré Agent vykonáva. Toto sú úlohy, ktoré zlepšujú celkový ekosystém a nemusia mať nevyhnutne finančnú podporu.
 • Externé overenie. Agenti získajú ďalšie bonusy za hodnotenie, keď preukážu vlastníctvo renomovanej spoločnosti prostredníctvom služby Know Your Customer (KYC).

Samoorganizujúce sa sieťové prepojenie AI

Dlhodobou víziou tímu SingulairtyNET je vybudovanie siete komplexných interakcií agentov AI predovšetkým s využitím zdrojov od OpenCog Foundation. Ak sa na to pozrieme ďalej, pozrime sa na ich vlastnoručne postaveného humanoidného robota Sophiu.

Sophia používa kombináciu agentov AI, ktoré siahajú od spracovania prirodzeného jazyka až po fyzické ovládače motora. Poviete Sophii, aby zhrnula video vložené do webovej stránky. Za týmto účelom pošle Sophia žiadosť agentovi A. Agent A prostredníctvom svojej AI vie, že agent B sa špecializuje na analýzu a prepis videa, zatiaľ čo agent C sa špecializuje na sumarizáciu textu.

Agent A platí agentom B a agentovi C za vykonávanie týchto úloh, zatiaľ čo Sophia platí agentovi A za koordináciu. Každý agent priebežne aktualizoval svoju vlastnú AI o sieťové informácie získané z týchto úloh a kombinoval ich so svojimi predchádzajúcimi skúsenosťami a znalosťami. Preto kolektívna AI systému rastie rýchlejším tempom ako akýkoľvek jednotlivý agent sám o sebe.

Získanie ešte väčšieho sci-fi, AI agenti budú nakoniec schopní vyrábať nových agentov AI z informácií, ktoré získavajú nadčasy. Táto sieť rastie a samoorganizuje sa automaticky.

AGI Token

Token AGI SingularityNET je token ERC20, ale nemusí to tak vždy byť. Hlasovanie prostredníctvom vyššie spomenutého modelu riadenia určí, či / kedy sa platforma presunie z Ethereum na inú platformu alebo dokonca do vlastnej siete.

Agenti primárne využívajú AGI na platby za služby umelej inteligencie. Tokeny však tiež dávajú agentom hlasovacie právo na určité rozhodnutia, ktoré majú vplyv na platformu.

Zmluva o SingularityNET Genesis vyťažila 1 000 000 000 AGI tokenov v čase ICO. Podľa toho boli rozdelené:

 • 500 000 000: Účastníci predaja tokenov
 • 200 000 000: Pool odmien
 • 180 000 000: Zakladatelia
 • 80 000 000: SingularityNET Foundation
 • 40 000 000: Podporovatelia kampaní (tj. Odmeny)

Tím počas desiatich rokov uvoľňuje tokeny fondu odmien agentom, ktorí sa zúčastňujú siete po spustení. Po uplynutí tohto časového obdobia budú hlasovať o tom, či vytvoria nový fond odmien alebo zvolia iný typ mechanizmu.

Tím SingularityNET & Pokrok

Tím SingularityNET sa môže pochváliť viac ako 50 členmi s 10+ doktorátmi. Dr. Ben Goertzel vedie skupinu ako výkonný riaditeľ a hlavný vedecký pracovník. Je tiež predsedom nadácie OpenCog Foundation a spoločnosti Artificial General Intelligence Society, ako aj hlavným vedeckým pracovníkom spoločnosti Hanson Robotics, partnerskej spoločnosti, ktorá pomáha uviesť SingularityNET do života..

Dr. David Hanson, zakladateľ spoločnosti Hanson Robotics, slúži ako vedúci robotiky. Spoločnosť Hanson Robotics preslávila predovšetkým Sophiu, doteraz najvýraznejšieho humanoidného robota. Sophia je tiež hrdým členom tímu SingularityNET.

Tím SingularityNET

Začiatkom roku 2018 tím vydal alfa verzia platformy. Neoznámili presný dátum vydania beta, ale podľa ich cestovná mapa, malo by to byť niekedy skoro. Medzi ďalšie funkcie a služby, ktoré sa momentálne pripravujú, patria (okrem iného):

 • Register SingularityNET – Register organizácií, služieb umelej inteligencie a archívov typov v ekosystéme
 • Servisný démon – Sada API pre vývojárov AI
 • Analýza biomedicínskych údajov – Mnoho nástrojov na genomickú, proteomickú a klinickú analýzu
 • Chatboti využívajúci GHOST – Agenti schopní verbálnych a neverbálnych interakcií

V januári 2018 spoločnosť SingularityNET uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Nexus, aby im pomohla dosiahnuť ich cieľ, ktorým je budovanie trojrozmerného blockchainu.

Konkurencia

SingularityNET je jedinečný v priestore blockchainu. Jediným ďalším pozoruhodným projektom pracujúcim s AI je server NEB hostovaný DeepBrain Chain. Aj keď majú oba projekty podobné dlhodobé vízie, DeepBrain Chain sa najskôr zameriava na zdieľaný výpočtový výkon pri vykonávaní úloh týkajúcich sa strojového učenia, zatiaľ čo SingularityNET, ako viete, začína ako trh s AI.

Oba projekty sa v skutočnosti rozhodli vstúpiť do armády v júni 2018. Týmto partnerstvom kombinujú spoločnosti SingularityNET a DeepBrain Chain údaje a výkonnosť svojich sietí tak, aby vytvorili jednu mega-sieť.

Obchodovanie

SingularityNET je mladý a token AGI sa obchoduje iba od polovice januára 2018. Krátko po zasiahnutí búrz cena tokenu prudko stúpla z približne 0,54 USD (~ 0,000047 BTC) na historické maximum 1,85 USD (~ 0,000147 BTC). Odvtedy sa cena stala obeťou medvedieho trhu a klesala po väčšinu roku 2018.

Zdá sa, že AGI našla minimálnu hranicu okolo 0,035 USD (~ 0,000009 BTC) – čo je pokles o 98 percent oproti historickému maximu.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = AGI&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Cena AGI sa pravdepodobne zvýši s uvedením verejnej beta verzie alebo s novinkami o partnerstvách s renomovanými spoločnosťami zaoberajúcimi sa umelou inteligenciou. Rovnako ako u mnohých altcoinov je však spoločnosť AGI vydaná na milosť a nemilosť celkovému zdraviu trhu a výkyvom cien bitcoinu..

Kde kúpiť AGI

AGI sa obchoduje s najväčším objemom ako obchodný pár s Ethereum a Bitcoin na Binance a KuCoin.

Ak si potrebujete vyzdvihnúť nejaké bitcoiny alebo ethereum, Gemini je skvelá voľba.

Kde uchovávať AGI

Pretože AGI je token ERC20, musíte ho uložiť do peňaženky s podporou ERC20. Odporúčanou voľbou je hardvérová peňaženka ako Ledger Nano S.

Ak nechcete utratiť peniaze za hardvérovú peňaženku, môžete zadarmo použiť MyEtherWallet.

Po ceste sa môže SingularityNET presunúť z blockchainu Ethereum do vlastného alebo iného reťazca platformy. Ak k tomu dôjde, budete s najväčšou pravdepodobnosťou musieť svoje tokeny AGI presunúť do oficiálnej peňaženky SingularityNET. Ak k tomu dôjde, dajte si pozor na oznámenia od tímu.

Záver

SingularityNET je trh služieb AI, ktorý sa čoskoro stane samoorganizujúcim sa mega mozkom AI. Aj keď je projekt mladý, v komunite už urobil veľký rozruch s ICO vo výške 36 miliónov dolárov, ktoré sa vypredalo asi za minútu. Projekt spája dve najteplejšie polia technológie: AI a blockchain.

Ak tím dosiahne svoje vysoké ciele, môže vytvoriť budúcnosť zameranú na AI, v ktorú sme všetci dúfali alebo sme sa báli..

Poznámka editora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 11.28.2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje SingularityNET

Webová stránka

Telegram

Github

Stredná

Twitter

Reddit

Podcast

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map