Čo je požičiavanie SOLI? | Sprievodca po blockchainovej pôžičkovej platforme

Čo je požičiavanie SOLI?

SALT lending je platforma, ktorá poskytuje Pôžičky kryté blockchainom. SALT (zabezpečená automatizovaná pôžičková platforma) vám umožňuje zložiť kryptomenu ako kolaterál výmenou za hotovostnú pôžičku. Táto stratégia je ideálna, ak potrebujete splatiť neočakávané náklady alebo chcete uskutočniť veľký nákup bez toho, aby ste museli predať svoje blockchainové aktíva.

V tomto sprievodcovi pôžičkami na SALT načrtneme:

Ako funguje požičiavanie SOLI?

SALT sa točí okolo ochrannej známky spoločnosti Pôžičky kryté blockchainom. Pôžičky kryté blockchainom sú jednoducho pôžičky, v ktorých odovzdáte blockchainové aktívum, ako napríklad bitcoin, ako kolaterál výmenou za tradičné meny. Na rozdiel od tradičných pôžičiek na auto alebo bývanie môžete tieto pôžičky použiť na akékoľvek osobné alebo obchodné výdavky.

Členstvo (AKTUALIZOVANÉ)

Aby ste mohli využívať pôžičkovú platformu SALT, pôvodne ste museli platiť, aby ste sa stali jej členom. Členstvo malo tri úrovne:

  1. Základňa (1 SOLI / rok)
  2. Premiér (10 SOLI / rok)
  3. Enterprise (100 SOLI / rok)

Vyššie úrovne členstva vám umožnili požičať si viac peňazí v ďalších menách a poskytli vám flexibilnejšie podmienky pôžičky. Vyššie úrovne tiež využívali celý rad ďalších výhod, ako napríklad skorý prístup k novým produktom, správa portfólia a kreditné / debetné karty.

SALT požičiavajúce členstvo

Originálny systém pôžičiek na úrovni SALT

AKTUALIZÁCIA: V čase písania tohto článku spoločnosť reorganizuje svoje členstvá, takže sa nemôžete zaregistrovať. Stále si však môžete vziať pôžičku. A už k tomu nepotrebuješ SOLI. Ak však na svoju pôžičku zadáte SALT, získate lepšiu sadzbu alebo podmienky.

Musíte poskytnúť niekoľko osobných údajov vytvoriť účet a stať sa členom. Tieto informácie zahŕňajú vaše krstné meno, priezvisko, platná emailová adresa, a krajina. Tiež sa na vás vzťahujú obmedzenia Know Your Customer (KYC) a Anti-Laundering (AML), takže buďte pripravení nahrať ID.

Veritelia

Na druhej strane SALTU sú veritelia. Veritelia sa v minulosti vyhýbali obchodovaniu s kryptomenami kvôli často komplikovanej povahe týchto aktív. SALT poskytuje veriteľom infraštruktúru, súlad a zabezpečenie, ktoré potrebujú na prijatie krypto kolaterálu bez toho, aby zvyšovali ďalšie náklady na ich súčasné procesy.

Výmenou za tieto služby, veritelia musia tiež zaplatiť za členstvo v SOLI.

Proces zapožičania

Opäť sa líši od tradičných financií, SALT nikdy nezisťuje vaše kreditné skóre. Namiesto toho platforma iba používa na určenie podmienok vašej pôžičky hodnotu vášho krypto kolaterálu.

Veritelia zahájia proces pôžičky zverejnením podmienok, v ktorých sú ochotní požičať. Ako dlžník si môžete prezrieť rôzne výrazy a vybrať si ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Proces zapožičiavania SOLI

Proces zapožičania SALTU

Len čo si vyberiete pôžičku, požičiavatelia sa zaviažu k hotovostným finančným prostriedkom, zatiaľ čo vy poskytnete kolaterál k inteligentnej zmluve. Peňažné prostriedky sa posielajú priamo na váš bankový účet.

Potom platíte mesačné splátky na základe úverových podmienok a keď sa pôžička splatí, SALT uvoľní váš kolaterál z inteligentnej zmluvy a vráti vám ju späť.

SOĽ Oracle

SALT Oracle vytvorí inteligentné zmluvy pre každú pôžičku a spustí udalosti pôžičky. Na zníženie rizika zlyhania Oracle tiež zaznamenáva splátky pôžičiek a sleduje meniacu sa hodnotu krypto kolaterálu.

Každá pôžička sa začína pomerom pôžičky k hodnote, ktorý sa počíta z podmienok pôžičky. Týmto pomerom je v skutočnosti výška pôžičky deleno výška kolaterálu. Napríklad pôžička vo výške 100 000 dolárov zabezpečená ethereom v hodnote 125 000 dolárov by mala pôvodný pomer pôžičky k hodnote:

100 000 dolárov / 125 000 dolárov = 80,0%

Keď splácate úver, tento pomer klesá pretože výška nesplateného úveru klesá. Ak však hodnota vášho kolaterálu poklesne v dôsledku poklesu trhovej ceny, tento pomer sa zvýši.

Ak sa pomer niekedy zvýši nad pôvodný pomer pôžičky k hodnote, budete musieť:

  1. poskytnúť viac kolaterálu alebo
  2. splatiť ďalšiu sumu pôžičky

kým sa pomer nevráti na pôvodnú úroveň.

Oracle autonómne sleduje pomery pôžičiek k hodnote a upozorňuje dlžníkov, keď sú príliš vysoké. Čas, ktorý dlžník musí na korekciu pomeru, sa líši v závislosti od rýchlosti poklesu ceny.

Tím požičiavajúci SALT & Pokrok

Tím SALT má viac ako 15 členov a bol vedené Shawn Owen ako generálny riaditeľ. Owen je sériový podnikateľ s dlhoročnými skúsenosťami v pohostinstve. V júli 2018 Owen opustil spoločnosť a odišiel z nej CTO Bill Sinclair.

Najvýznamnejším členom tímu SALT je jeden z ich poradcov, Erik Voorhees. Voorhees je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti ShapeShift – jednej z najpopulárnejších búrz medzi kryptami a kryptami.

Spoločnosť SALT dosiahla v januári 2018 veľký míľnik tým, že začala oficiálne poskytovať pôžičky najvyšším členom. Platforma už má viac ako 70 000 pôžičiek a z týchto pôžičiek financovala viac ako 50 000 000 dolárov.

Plány na rok 2018 zahŕňali uvedenie kreditných kariet na trh, vytváranie pôžičkových fondov a rozšírenie zabezpečenia aj na ďalšie alternatívne mince. Tím dosiahol iba niektoré z týchto míľnikov. Spoločnosť rozšírila podporu a pridala pôžičky Litecoin a Dogecoin. Vyzerá to však, akoby kreditné karty a vývojárske nástroje zostali ešte trochu času.

Míľniky SOLI

Plán z roku 2018

Konkurencia

SALT je súčasným lídrom v oblasti pôžičiek založených na blockchaine; v priestore však vyskočí niekoľko ďalších konkurentov. ETHLend a Elix sú dvaja mladší konkurenti, ktorí poskytujú decentralizované pôžičky na blockchain Ethereum.

SALT sa odlišuje zameraním na inštitucionálne hotovostné pôžičky, ktoré sú kryté kryptomenou, zatiaľ čo ostatné dva projekty sa javia ako prístup peer-to-peer. Oba prípady použitia by mali mať pevné miesto na trhu.

Okrem toho spoločnosť SALT súťaží s tradičnejšími platformami, ktoré poskytujú pôžičky kryté kryptomenou, ale nepoužívajú konkrétny token.

SALT Token

Tokeny SALT, známe tiež ako členské tokeny, sú tokeny ERC20, ktoré utratíte za to, aby ste sa stali členom požičiavacej platformy SALT. Ďalej môžete tieto žetóny uplatniť v mene splácať úroky z pôžičky, získať lepšie sadzby z pôžičiek, a nakupujte položky z online obchodu spoločnosti SALT.

V jednom okamihu mali tieto tokeny na pôžičkovej platforme inú hodnotu, ako akú obchodovali na trhu. Bývali presne v hodnote 27,50 dolárov na pôžičkovú platformu pri obchodovaní s hodnotou pod touto cenou.

Tiež ste predtým mohli splatiť kapitál zo svojich pôžičiek pomocou SALT tokenov.

Tak vznikla zaujímavá arbitrážna príležitosť. Ak by ste mali bankroll, technicky by ste mohli získať členstvo v Enterprise za 1 200 dolárov a vziať si pôžičku v hodnote 1 mil. USD krytú 1,25 mil. $ V bitcoinoch. Potom by ste sa mohli otočiť a kúpiť si SALT tokeny v hodnote 1 milión dolárov z trhu (~ 83 333 SALT).

Pretože tokeny SALT mali na platforme hodnotu 27,50 dolárov, na splatenie vašej pôžičky by ste museli minúť len ~ 45 455 SALT tokenov. Vďaka tomu by vám zostalo necelých 40 000 SALT žetónov plus pôvodný bitcoin, ktorý ste vložili ako kolaterál – asi 40% návratnosť.

Tím SALT sa tejto schémy musel chytiť, pretože odvtedy túto príležitosť odstránil.

Obchodovanie

Spoločnosť SALT usporiadala svoje ICO v 3. štvrťroku 2017, v ktorom ste si mohli kúpiť členský žetón za 3,00 – 7,00 dolárov v závislosti od času, kedy ste si ich kúpili. Tam sú spolu 120 miliónov SALT žetónov, a niečo vyše 80 miliónov v súčasnosti cirkuluje na trhu.

Cena SALT krátko zažila spoločný pokles cien „po ICO“, potom sa v októbri 2017 zvýšila až na niečo vyše 7 dolárov. Krátko nato cena klesla na rozpätie 2 – 4 doláre (0,0003-0 0005 BTC) a zostala tam až do decembra 2017.

Od decembra 2017 cena neustále stúpala a poskočila na historické maximum viac ako 17 dolárov s oznámením, že požičiavanie na platforme sa konečne začalo. Od tejto výšky na samom konci roku 2017 cena drasticky poklesla. Počas celého roku 2018 stratila minca viac ako 98 percent svojej hodnoty. V súčasnosti má hodnotu približne 0,25 USD.

Pretože spoločnosť SALT nemusí využívať pôžičkovú platformu, nie je toho veľa, čo by spôsobilo opätovný rast ceny. Zdravý trh s kryptomenami by mal pomôcť. A dostatočne šťavnaté členské stimuly môžu tiež poskytnúť určitý pozitívny tlak na strane dopytu. Okrem toho je ťažké vidieť, ako táto minca vstáva z mŕtvych.

Kde kúpiť SOLI

Najobľúbenejšími burzami na nákup SOLI sú Binance a Bittrex. Ak chcete obchodovať za SALT na jednej z týchto búrz, musíte mať najskôr bitcoin alebo ethereum.

Ak ich nemáte, môžete ich kúpiť v tradičnej mene na burze ako Gemini a potom ich previesť ďalej.

Celý zoznam búrz, kde si môžete kúpiť SOLI, nájdete na serveri CoinMarketCap.

Kde uchovávať SOLI

Pretože SALT je token ERC20, máte niekoľko rôznych možností, kam ho uložiť. Populárnou možnosťou online je MyEtherWallet.

Web SALT odporúča, aby ste používali peňaženku Jaxx, a dokonca poskytuje pokyny tu. Jaxx je k dispozícii pre Android, iOS, Mac, Windows, Linux a ako rozšírenie pre Chrome.

Najbezpečnejším spôsobom, ako ukladať svoje tokeny, je použitie hardvérovej peňaženky ako Trezor alebo Ledger Nano S. Používanie hardvérových peňaženiek udržuje vaše finančné prostriedky offline a mimo dosahu hackerov a zle zamýšľaného softvéru..

Záver

Platforma na požičiavanie SALT je skvelou voľbou, ak chcete / potrebujete uskutočniť nejaké výdavky v reálnom svete a nechcete prísť o potenciálne zisky zo svojich kryptomenových podielov. Okrem toho projekt pracuje na riešení veľkého problému blockchainových aktív – nelikvidnosti. Otvorením úplne novej formy pôžičiek projekt prináša väčšiu likviditu na trhu s kryptomenami.

Tím má pevný základ skúseností s blockchainom a radí mu líder v odbore. S fungujúcou platformou na trhu už je SALT pred mnohými ďalšími blockchainovými projektmi.

To znamená, že na platforme nie je potrebné používať tokeny SALT. Malo by vás teda zaujímať, prečo má spoločnosť na prvom mieste konkrétny token. Dúfajme, že to vďaka novým úrovniam členstva bude zrejmé.

Poznámka redaktora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 12.04.2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Dodatočné zdroje na požičiavanie SALTU

Webová stránka

Facebook

Twitter

Stredná

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map