Čo je platforma Waves? | Sprievodca Ultimate

Čo je platforma Waves?

Vlny sú a blockchain platforma môžete použiť na vytvorte si svoj vlastný token. Či už chcete crowdfundovať projekt, vybudovať program vernostných odmien alebo vytvoriť menu v aplikácii, platforma Waves môže byť hodná preskúmania.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Podľa ich webovú stránku, svoj vlastný token si môžete vytvoriť už za jednu minútu (ale možno budete chcieť nejaký čas trvať a mať dobrý plán, ako ho najskôr použijete). Súčasťou programu Waves je aj decentralizovaná burza (DEX) v ktorom môžete obchodovať s novo vytvorenou mincou v obchodnom páre s akýmkoľvek iným tokenom Waves.

V tomto sprievodcovi platformou Waves si povieme:

Ako funguje platforma Waves?

Zjednodušene povedané, nové tokeny, ktoré vytvoríte a prenesiete pomocou platformy Waves, sa robia takto prílohy k blockchainovým transakciám. S touto stratégiou však existuje inherentný problém. Pomocou typického protokolu blockchain, aký je viditeľný v bitcoinoch, je potrebné aktualizovať softvér sieťového klienta s každým novým typom transakcie. Táto aktualizácia je viac známa ako hard fork. Ako sme videli v histórii blockchainu, hard forky prichádzajú so značným počtom rizík a veľkým množstvom práce.

Aby sa tomu zabránilo, implementuje Waves nové typy transakcií prostredníctvom doplnkov ako rozšírenie nad hlavný softvér. Týmto spôsobom, aj keď klientovi chýba doplnok, môže stále prenášať vlastné transakcie cez sieť. Môžu sa naďalej efektívne zúčastňovať na sieti bez aktualizácie softvéru.

Základný softvér Waves obsahuje niekoľko funkcií:

  • Vlastné aplikačné tokeny (CAT)
  • Decentralizovaná burza (DEX)
  • Inteligentné zmluvy

rozhranie vĺn platformy

Rozhranie platformy Waves

Vlastné aplikačné tokeny (CAT)

Primárne zameranie platformy Waves je na vytváranie a prenos vlastných tokenov. Môžeš vytvoriť token priamo cez ľahký klient ktorý je k dispozícii na webe rovnako ako oboje Android a iOS.

Žetóny, ktoré vytvoríte, je možné nakupovať, predávať, obchodovať a s nimi obchodovať bez sprostredkovateľa. Pretože si môžete mince prispôsobiť, môžu predstavovať všetko, čo chcete. Aj keď možno nezískate toľko funkcií tokenov, ako by ste dostali na inej platforme, ako je napríklad Ethereum, používanie Waves je nekonečne jednoduchšie a vyžaduje nulové znalosti kódovania. Vďaka tomuto ľahkému použitiu je platforma Waves ideálna pre crowdfunding, jednoduché ICO a vernostné programy.

Vytvorenie vlastného tokenu stojí 1 VLNA – asi 2,00 USD v čase písania tohto článku.

Používanie platformy sa od uvedenia na trh podstatne zvýšilo. Od decembra 2017 vzrástol počet vlastných tokenov vydávaných pomocou platformy Waves zo 7 000 na takmer 20 000 CAT.

Decentralizovaná burza (DEX)

Decentralizované burzy znižujú mnohé riziká spojené s používaním typickej centralizovanej burzy.

Pretože vaše finančné prostriedky sú uložené priamo v peňaženke, neexistuje takmer žiadna šanca na hacknutie DEXu. Decentralizácia navyše znamená, že neexistuje žiadny správca, ktorý by zmrazil vaše prostriedky alebo obmedzil vaše obchody a výbery. Svoj účet máte úplne pod kontrolou.

Vlny DEX používa automatický porovnávač na spárovanie objednávok na kúpu / na predaj a výmenu žetónov, keď sú objednávky splnené.

Hlavné prvky vlny DEX

Hlavné prvky vlny DEX

Ako vidíte, Waves DEX vyniká nízkymi poplatkami (<0,01 USD za obchodnú objednávku) a početné brány. Okrem štandardných brán ETH, BTC a WAVES poskytuje DEX zapínacie a vypínacie rampy pre ZEC, XMR a ďalšie kryptomeny, ako aj niektoré možnosti fiat, ako USD a EUR..

Môžete sa odhlásiť CoinMarketCap pre kompletný zoznam dostupných obchodných párov.

Aj keď je potrebné poskytnúť informácie KYC / AML, aby ste mohli používať fiat brány, všetky objednávky kryptomeny na DEX sú úplne anonymné. Tím Waves vykonal v júli 2017 kompletnú aktualizáciu rozhrania DEX, aby pomohol s použiteľnosťou.

Inteligentné zmluvy

V septembri 2018 tím Waves implementoval prvú sadu nástrojov funkčnosť inteligentnej zmluvy na nástupišti. Medzi nové funkcie patrí „adresy multi-sig, zmrazenie tokenov, atómové výmeny, hlasovanie a Oracle.“ Inteligentné kontrakty využívajú nový programovací jazyk RIDE, špeciálne vyrobený pre tento projekt.

Na rozdiel od inteligentných zmlúv Ethereum, tých vo Waves nie požadovať vykonanie Plyn. Namiesto toho si sieť účtuje minimálny paušálny poplatok.

Vlny Token & Architektúra

Vlny sa mierne líšia od tradičnej architektonickej štruktúry, ktorú používajú iné blockchainové spoločnosti. Aby sa zabránilo problémom s mierkou, platforma používa a dvojvrstvová architektúra s ľahkými aj plnými uzlami udržiavajúcimi sieť. To sa líši od prístupu striktne plného uzla, ktorý uprednostňujú bitcoinoví puristi.

Dvojstupňová architektúra

Ľahké uzly s vlnami nikdy nestiahnu blockchain. Namiesto toho závisia od úplných uzlov pre potvrdenie transakcie a interakcie v sieti.

Stratégia je prevzatá z SuperNET lite klient ktorý bol úspešne overený projektom NXT.

Na uľahčenie dôvery medzi ľahkými a plnými uzlami používa Waves Platforma Scorex. Ľahké uzly namiesto sťahovania úplnej histórie transakcií používajú znak aktuálny stav siete. Tento štát potom použijú na zavedenie zjednodušených procesov overovania platieb.

Prenajatý dôkaz o podiele (LPoS)

V obehu je 100 000 000 tokenov WAVES.

Platforma používa na udržanie integrity siete variáciu tradičného konsenzuálneho algoritmu Proof-of-Stake. V Prenajatý systém dôkazov (LPoS), môžete vložiť svoje žetóny do „lízing”K úplným uzlom, ktoré prevádzkujú sieť. Náklady na leasing 0,002 VLNY.

Potrebuješ 1 000 VLN do spustiť plný stavový uzol. Toto číslo sa zmenilo a je oveľa nižšie ako pôvodná požiadavka 10 000 WAVES. Ak nemáte toľko mincí, môžete sa zúčastniť stávkovania tak, že svoje VLNY prenajmete verejnému banskému bazénu. Pozrite sa na úplný zoznam uzlov Waves nájsť ten, ktorý sa vám najlepšie hodí.

Token odmeny za ťažbu (MRT)

Ako plný stávkový uzol získavate popri svojich odmenách WAVES aj Miner Reward Tokens (MRT). Za prvých 70 blokov, ktoré vytvoríte za deň, dostanete 60 MRT a potom získate 30 MRT za blok. MRT je token platformy Waves, takže ho môžete voľne obchodovať na DEXe za akúkoľvek inú podporovanú kryptomenu.

História platformy Waves

Na projekte NXT predtým spolupracovalo viac členov zakladajúceho tímu Waves. Zlá počiatočná distribúcia mincí, rotujúce vývojové tímy a kontroverzné vývojové rozhodnutia boli všetko faktory, ktoré odišli od založenia vlastného projektu – vlny.

Namiesto rozdvojenia od NXT sa tím rozhodol začať úplne od nuly. Hlavným rozdielom medzi týmito dvoma platformami je dôraz, ktorý kladie Waves inherentná integrácia fiat.

Spoločnosť má uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Deloitte poskytovať klientom služby ICO a tiež spolupracuje s Ruský národný depozitár vyrovnania (Moskovská burza) potenciálne vyvinúť blockchainovú platformu na distribúciu digitálnych aktív.

V októbri 2018 platforma Waves rekord na spracovanie najväčšieho množstva transakcií ktoréhokoľvek blockchainového projektu za jediný deň. Sieť dokončila 6,1 milióna transakcií, čím prekonala predchádzajúceho držiteľa rekordov, spoločnosť EOS, ktorá mala 5,4 milióna.

Plán vĺn

Kompletný plán vĺn

Konkurencia

V oblasti inteligentných zmlúv nie je núdza o konkurenciu. Ethereum je v súčasnosti veľkým menom, pokiaľ ide o ICO a dapps, ale je tu dostatok priestoru aj pre ďalšie projekty. NEO, EOS, Lisk a Stratis tiež súťažia o inteligentných zmluvných klientov.

Zdá sa, že vlny vyrezávajú výklenok zameraním na hromadné osvojenie prostredníctvom jednoduchosti. Tokenom, ktoré môžete vytvoriť pomocou aplikácie Waves, chýbajú niektoré funkcie, ktoré sa nachádzajú na iných platformách, ale je ich výroba smiešna ľahká. Tým však pokračuje v pridávaní funkcií inteligentných zmlúv, medzera v ich vlastnostiach sa bude ďalej zmenšovať.

Vlny tiež čelia významnej konkurencii na fronte DEX. IDEX je jedným z najlepších konkurentov a protokoly ako 0x a Kyber Network pomerne uľahčujú rozbiehanie nového DEX. Tím Waves sa zameriava na použiteľnosť a rýchlosť transakcií na oddelenie výmeny od balíka.

WAVES obchodovanie

Spoločnosť Waves dokončila svoje ICO v júni 2016 viac ako 16 miliónov dolárov. Takmer okamžite po ICO sa cena WAVES prepadla o 80% a stabilizovala sa okolo 0,20 USD (0,0003 BTC).

Cena predtým, ako v júli 2017 vzrástla, zostala relatívne rovnaká. Tento nárast bol pravdepodobne spôsobený vydaním ich cestovnej mapy, ako aj oznámenie o partnerstve s ICO Hubom pre výzvu pred ICO.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = VLNY&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Po zvyšok roku 2017 cena pomaly klesala, kým tento rok v decembri nedosiahla nové historické maximum (v USD) 17,06 USD (~ 0,000899 BTC). Okrem iných faktorov bol tento býčí výbeh s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený tvrdením tímu, že čoskoro ním budú vlny najrýchlejší blockchain na svete. S problémami so škálovaním bitcoinu sa rýchlosť čoraz viac stáva väčším a väčším faktorom pri hodnotení hodnoty kryptomeny.

Okrem cenových výkyvov počas februára a apríla 2018 spoločnosť WAVES v týchto časoch medvedieho trhu poklesla so zvyškom trhu. nie je jasné, čo spôsobilo februárový nábeh, ale môžeme predpokladať, že aprílový nárast bol spôsobený implementáciou funkcií inteligentných zmlúv.

Minca sa posledných pár mesiacov stabilne obchoduje okolo 2,00 USD. Ďalšie využitie funkcionality vydávania tokenov, DEX alebo nové inovácie inteligentných kontraktov by mali mať pozitívny vplyv na cenu.

Kde kúpiť VLNY

K dispozícii sú dve možnosti nákupu WAVES:

  • Výmeny
  • DEX

Výmeny

Početné burzy ako Binance a Bittrex majú k dispozícii WAVES na obchodovanie. Ak chcete na týchto platformách vymeniť za WAVES, musíte si najskôr kúpiť bitcoin alebo ethereum. Po zakúpení preveďte svoje prostriedky na niektorú z vyššie uvedených búrz a obchodujte s nimi za WAVES.

Môžete tiež použiť službu ako Changelly alebo Shapeshift a získať VLNY.

DEX

Môžete tiež použiť DEX vymeniť za VLNY. Token je k dispozícii na obchodovanie s BTC, USD a EUR obchody s bitcoinmi majú podstatne väčší objem ako ďalšie dva. Zvyčajne platí, že čím vyšší objem, tým ľahšie sa obchoduje.

Kam ukladať VLNY

Najlepšie miesto na uloženie vašich WAVES je v klientovi peňaženky lite poskytované spoločnosťou. Udržiavanie svojich finančných prostriedkov na burze ich vystavuje hackerom a necháva ich pod kontrolou tretej strany.

vlny klient

Klient peňaženky Waves Lite

Ako sme už spomínali, lite klient je k dispozícii na webe, v Androide, iOS alebo ako doplnok Chrome.

Pri ukladaní si nezabudnite prenajať svoje tokeny, aby ste mohli podporiť sieť a získať tie pekné vkladové odmeny.

Záver

Waves poskytuje jednoduchý spôsob, ako vytvoriť svoj vlastný token a využiť výhody jednoduchej blockchain funkcie. Platforma je vhodná pre ľudí, ktorí chcú prevádzkovať crowdfund alebo vytvoriť jednoduchú vernostnú mincu pre svoje podnikanie. Vďaka ďalšej funkcii inteligentných kontraktov sa platforma stáva čoraz konkurencieschopnejšou s podobami populárnejších platforiem dapp (napr. Ethereum).

Hodnota vĺn je v rámci jej jednoduchosti. Ktokoľvek si môže vytvoriť prispôsobený token pomocou niekoľkých kliknutí a minimálnych znalostí základnej technológie. Okrem priameho vytvárania tokenov prevádzkuje Waves aj decentralizovanú burzu.

Ak tím bude naďalej robiť obrovské vylepšenia v rýchlosti a použiteľnosti siete, je možné vidieť, že platforma získa podstatne väčšiu popularitu.

Poznámka editora: Tento článok aktualizoval Steven Buchko dňa 10.23.18, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje platformy Waves

Facebook

Twitter

Slack

Blog

Reddit

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map