Čo je DENT? | Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je DENT?

DENT je virtuálna telekomunikačná spoločnosť (telco), svetový trh a mena pre mobilnú výmenu dát (postavená na Ethereum)..

Už ste niekedy počuli o virtuálnej telekomunikačnej spoločnosti?

Predtým, ako sa dostaneme viac do oblasti DENT, je dôležité porozumieť svetu telekomunikácií (telekomunikácií). Tento priestor je búrlivý, pretože v čoraz globalizovanejšom svete sa rozširujú staré modely výnosov. Globálne cestovanie a spotreba dát sú na vzostupe a telekomunikácie sa ťažko snažia prežiť. Neexistujú dnes skutočne globálne telekomunikačné služby na rovnakej úrovni ako hráči Over-The-Top (OTT), ako sú Google, Facebook a WeChat. V reakcii na to väčšina telekomunikačných spoločností vytvorila rôzne globálne partnerstvá a spoločné podniky.

DENT poskytuje chýbajúcu globálnu platformu pre spotrebiteľov, ktorí sú spojení s jedným regionálnym operátorom, čo v konečnom dôsledku obmedzuje ich nákupné a užívateľské schopnosti. Ešte znepokojivejšie je, že zákazníci každý mesiac minú viac ako 4 miliardy dolárov v hodnote mobilných dát. Pre telekomunikačných operátorov poskytuje DENT jednotné dátové trhovisko pre interakciu s globálnou užívateľskou základňou. To umožňuje telekomunikačným sieťam stať sa skôr súčasťou narušenia, ako by mohlo dôjsť k ich narušeniu.

Mobilné dáta sa stávajú nevyhnutnou ľudskou potrebou, ako je elektrina alebo voda – mnohí však stále nemajú prístup k tejto sieťovej infraštruktúre.

Blokovanie zákazníkov bráni ľuďom v tom, aby mali voľne plynúci tekutý dátový plán naprieč regiónmi. Namiesto toho sa používateľom účtuje poplatok za roaming mimo hlavný región, na ktorý sa vzťahuje ich dátový program. Tieto dátové plány sú tlmené od poskytovateľov, ktorí nielenže účtujú spotrebiteľom nadmerné náklady, ale tiež ich blokujú v dlhodobejších zmluvách s pokutami za zrušenie..

To bránilo rastu odvetvia mobilných dát … až doteraz.

DENT je burza, trh a kryptomena ERC-20 na nákup a predaj mobilných dát. DENT, token ERC-20, sa už predáva na trhu a používa ho viac ako 3,5 milióna používateľov na celom svete..

Problém, ktorý DENT rieši: Pridanie interoperability medzi dátovými plánmi

Komoditizácia mobilných dát

Cieľom DENT je premeniť nevyužité dáta v hodnote 4,8 miliárd dolárov mesačne na úplne novú ekonomiku.

Podľa nedávnej Štúdia spoločnosti Cisco, do konca roku 2016 vzrástol svetový trh s mobilnými dátami o 63 percent na 7,2 miliárd gigabajtov.

A Parks Associates Štúdia ukázala, že výnosy z dát mobilných operátorov v roku 2015 dosiahli 386 miliárd dolárov, čo zodpovedá 32 miliardám dolárov mesačne. Za predpokladu, že iba 15 percent dát nie je použitých, by prinieslo stratenú hodnotu 4,8 miliárd dolárov. Na transparentnejšom a prepojenejšom trhu by sa táto hodnota odblokovala a mohli by ju kúpiť, predať a obchodovať s nimi zákazníci mobilných dát na celom svete..


Tri megatrendy narušujúce mobilný priemysel

 1. Oddelenie fakturácie za mobilné dáta – Vidíme to pri službách ako kábel (a Netflix). To sa deje aj v prípade balíkov mobilných dát, ktoré boli historicky uzamknuté u jedného poskytovateľa. Cieľom DENT je vytvoriť nielen globálny trh a výmenu, ale aj uľahčiť prenosy údajov typu peer to peer.
 2. Eliminácia nákladov na medzinárodný roaming – DENT pomáha odstraňovať faktory zvyšujúce náklady na roaming, ako je napríklad stará architektúra smerovania medzi poskytovateľmi telekomunikácií, čo môže byť drahé. Mechanizmus internetovej prepravy a blockchain engine výrazne znižujú náklady na poskytovanie tejto služby.
 3. Plaťte priebežne, mobilné dáta na spravodlivom trhu – Token DENT umožní nielen samotný nákup, ale aj zistenie ceny a komoditizácia globálneho dátového trhu vám umožní získať najlepšiu možnú cenu od operátora vo vašom regióne. Vďaka tomu si môžete kúpiť presne toľko, koľko potrebujete, nie príliš veľa alebo príliš málo.

Vznik eSIM a mäkkých SIM kariet

Ďalším zaujímavým trendom, najmä vo svete mobilných telefónov a mobilných dát, je vývoj novej technológie SIM (Subscriber Identity Module). Nová technológia SIM umožňuje oslobodenie od pevných analógových fyzických kariet v prospech elektronického a cloudového modelu.

ESIM znamená, že čip SIM je zabudovaný už od začiatku, zatiaľ čo karta Soft SIM nemá vôbec žiadny hardvér SIM (dodáva sa prakticky bezdrôtovo).

ESIM aj Soft SIM umožňujú predplatiteľom okamžité prepínanie operátorov bez nutnosti výmeny SIM. DENT je jedným z prvých hráčov v odbore, ktorý nielen oddeľuje dátový plán od operátorov, ale odchyľuje sa od konceptu samotných tradičných SIM kariet, namiesto toho využíva pre používateľov riešenia zamerané na cloud a blockchain.

Obrázky aplikácie DENT Coin

Krátky pohľad na mobilnú aplikáciu DENT

Špecifikácie DENT

DENT je token založený na ERC-20 založený na ťažobnom algoritme Ethash s celkovou dodávkou 100 miliárd jednotiek DENT.

Ako funguje DENT

Token DENT je to, čo platformu poháňa tým, že funguje ako digitálna komodita mobilných dát, ktorá poskytuje okamžitý prístup k telekomunikačným operátorom po celom svete. Pretože DENT je postavený na ethereu a štandarde ERC-20, je funkcia inteligentného kontraktu kritickým mechanizmom pre používateľov DENT na nákup, predaj a obchodovanie so svojimi dátami.

Medzi hlavné komponenty systému DENT patria:

 • Dátové trhovisko – Používatelia budú môcť pomocou tokenov DENT nakupovať a predávať údaje na medzinárodnom trhu. Žetóny DENT ste mohli získať z crowdsale alebo teraz z trhovísk.
 • Výmena údajov – Aj keď bol DENT uvedený na zoznamoch takých gigantov ako Binance, DENT tiež plánuje zahájiť svoju vlastnú burzu. Vlastný token DENT poskytuje značnú likviditu na prevádzku a správu nielen ich vlastného trhu s dátami, ale aj na vertikálne integrovanú burzu.
 • Mobilná aplikácia pre iOS a Android – Mobilná aplikácia slúži ako centrálne rozhranie pre nákup, predaj, obchodovanie alebo darovanie balíkov mobilných dát. Tokeny DENT stimulujú sťahovanie a nákupy mobilných aplikácií.
 • Budovanie komunity – Vo fáze budovania získavate DENT tokeny na účasť v komunite pri požadovaní oslobodenia údajov a zmien v spôsobe obchodovania telekomunikačných spoločností s mobilnými dátami..

Tím DENT

Tero Katajainen je generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti DENT. Prináša technologické startupové pozadie v systémoch obchodovania na Forexe a platbách mobilných operátorov. Katajainen bola tiež jednou z prvých vývojárok, ktorá kedy implementovala priame platobné systémy mobilných operátorov pre spotrebiteľské aplikácie.

Mikko Linnamäki je spoluzakladateľom, priekopníkom v oblasti internetu a sériovým podnikateľom plodných startupov vrátane DOVECOT Oy, najpopulárnejšieho servera IMAP, s ohromujúcim 72% podielom na svetovom trhu a 2,5+ miliardami používateľov. Mikkove zázemie v oblasti technológií a základnej architektúry sa tomuto projektu veľmi hodí.

Medzi poradcov patria:

 • Rainer Deutschmann je poradca, ktorý pomohol uviesť Reliance Jio, operátora mobilnej siete 4G (MNO), ktorý narušil tradičný telekomunikačný priemysel v Indii. Nedávno dosiahol 160 miliónov používateľov. Pomáha pri dlhodobom raste a stratégii prieniku na trh.
 • Ransu Salovaara je generálny riaditeľ TokenMarket a špecializuje sa na kryptomeny, digitálne aktíva a blockchain technológie okolo búrz. Predtým uviedol na trh prvý európsky obchodovaný nástroj na obchodovanie s bitcoinmi BitcoinETI, ktorý je kótovaný na Gibraltárskej burze cenných papierov a na frankfurtskej burze cenných papierov..
 • Mikko Ohtamaa je CTO spoločnosti TokenMarket a skorý expert na blockchain a bitcoiny. Orientuje sa tiež vo vývoji jazyka Python a JavaScript a je zástancom otvoreného zdroja.

Odborné znalosti týchto poradcov vedú nielen k stratégiám rastu a pozícií na vysokej úrovni, ale aj k vytváraniu silných a legitímnych výmen obchodných aktív..

„Televízne spoločnosti DENT získajú prostredníctvom spoločnosti DENT nástroje na odlíšenie a priblíženie sa spotrebiteľovi. DENT poskytuje nákladovo efektívny distribučný kanál a umožňuje experimentovať s novými cenovými schémami, aby určil sladké miesto pre predaj dát. Nákladová efektívnosť vyplýva z inherentnej architektúry založenej na blockchaine a z využívania jednej centrálnej platformy, ktorá sa rozširuje na všetkých účastníkov trhu. “DENT Whitepaper

Štruktúra predaja tokenov DENT

Štruktúra predaja tokenov DENT

Kritiky a výzvy

Tímu je pridelené veľké percento tokenov vrátane nepredaných tokenov, ktoré sa vydávajú štvrťročne v 25% prírastkoch. To naznačuje veľkú centralizáciu medzi tvorcami a najpravdepodobnejšími telekomunikačnými spoločnosťami, ktoré sa zúčastňujú a zarábajú poplatky na každej transakcii.

Navyše, veľa telekomunikačných spoločností má pekný zisk z akéhokoľvek ocenenia, ako keď DENT v novembri zaznamenal nárast o 2 000% a potom sa zrútil späť.

Nakoniec, aj keď tento token orientuje ľudí na používanie rôznych oddelených dátových služieb medzi nosičmi, je potenciálne znepokojujúce, že by mohol existovať syndikát najvyšších držiteľov podobný oligarchii. Medzi týchto držiteľov môžu patriť spoločnosti DENT, výmenní partneri a telekomunikačné spoločnosti. Táto centralizácia držiteľov prináša obavy z toho, či je tento projekt trochu nevyvážený v prospech obchodných záujmov a veľrýb.

Táto obava je ďalej odôvodnená vertikálnou integráciou výmeny DENT za tokeny. Tím DENT a telco’s časom úplne ovládnu trh.

Napriek tomu sa DENT drží v znamení výrazného rastu a doterajšieho vývoja.

Úspechy / cestovná mapa

 • Zoznam Binance – DENT si zaistil miesto na jednej z najlepších búrz na svete, ktorá prináša ďalších významných investorov, obchodníkov a likviditu.
 • Živá aplikácia pre Android a iPhone – DENT už má obe tieto platformy pripravené umožniť ukladanie, nákup a obchodovanie tokenov DENT a súvisiacich dátových plánov od globálnych telekomunikačných spoločností.
 • 3,5+ miliónov používateľov na celom svete – Platforma DENT zaznamenala fenomenálny rast za krátky 1+ rok, čo DENT existuje
 • Reklamné iniciatívy a stimuly na konzumáciu obsahu – Spoločnosť ako Nike by mohla používateľovi ponúknuť 100 MB dát (vo forme tokenov DENT) na sledovanie jedného z ich reklamných videí. DENT by bol zaplatený poplatok za zverejnenie tohto obsahu a s používateľmi by sa podelil o časť týchto výnosov z reklám. Môže to byť efektívny spôsob, ako okamžite speňažiť zajaté publikum.
 • Aplikácia ETHScanr – Táto aplikácia vám umožňuje spravovať, sledovať a nastavovať výstrahy pre všetky adresy Etherea. Táto bezpečná anonymná aplikácia vám umožňuje získať informácie o skutočnom predaji tokenov v reálnom čase, monitorovať adresy a sledovať ďalších kryptoinvestorov.
 • Sociálny dopad investovania na rozvíjajúcich sa trhoch s Gigabajty pre Afriku – Cieľ 9 Organizácie Spojených národov (OSN) pre trvalo udržateľný rozvoj požaduje „budovanie odolnej infraštruktúry, podpora inkluzívnej a udržateľnej industrializácie a podpora inovácií“. DENT plánuje darovať nevyužité mobilné dáta tým, ktorí to potrebujú, najmä vo vidieckych oblastiach. Ich kampaň Gigabytes for Africa si kladie za cieľ poskytnúť prístup.

„Infraštruktúra a hospodársky rozvoj sa tiež spoliehajú na informačné a komunikačné technológie. Mobilné mobilné služby sa rýchlo rozšírili po celom svete a umožnili ľuďom v predtým neprepojených oblastiach pripojiť sa k globálnej informačnej spoločnosti. Do roku 2015 predstavovalo percento obyvateľov žijúcich v oblastiach pokrytých mobilnými širokopásmovými sieťami na celom svete 69 percent. Vo vidieckych oblastiach bol tento podiel iba 29 percent. “Správa generálneho tajomníka, Pokrok pri dosahovaní cieľov udržateľného rozvoja, E / 2016/75

Kde kúpiť DENT

Burzou s najväčším objemom je Binance. Ďalším na zozname je Kucoin. Oveľa menší objem je tiež na IDEXe (decentralizovaná burza ERC-20, DEX).

Kde uchovávať DENT

Pretože DENT je token ERC-20, môžete používať štandardné ponuky podporované ETH vrátane My Ether Wallet, Exodus a Edge. Ak chcete hardvérovú peňaženku, môžete použiť Ledger Nano S..

Záverečné myšlienky

Cieľom DENT je spojiť dva dôležité koncepty: (1) premena mobilných dát na burzu a (2) vytvorenie komoditného trhu s dátami na celom svete, ktorý môže prúdiť cez ktoréhokoľvek telekomunikačného operátora. Spoločnosť DENT navyše zavádza služby ako „virtuálne telco“ pomocou hlasového internetového protokolu (VOIP) a vlastnej ústredne DENT.

Spotrebitelia sa vyrovnávajú s prísnymi obmedzeniami nákupu v starom svete, ktoré spôsobujú nadmerné alebo nedostatočné využitie údajov, čo znamená, že zákazníci nechávajú na stole hotovosť (v hodnote viac ako 4 miliardy dolárov). To, čo by sa za normálnych okolností zbytočne vyhodilo, je teraz možné tokenizovať, kúpiť, predať, darovať a previesť cez hranice, dopravcovia a nakoniec používatelia.

Venovanie spoločnosti darovaniu 1% rozvojovým krajinám je znakom dobrej vôle pomôcť svetu stať sa prístupnejším pre nové trhy..

Doterajšie úspechy tímu boli pôsobivé a už sa do nich zapojilo viac ako 3,5 milióna používateľov.

Z kritickejšej stránky sa týka otázka vlastníctva hlavného tokenu hlavným tímom. Zatiaľ čo spoločnosť DENT sľúbila, že tieto tokeny využije napríklad na „stimuly pre používateľov“, rovnaká alokácia zahŕňa aj „akvizíciu telco“, takže nie je jasné, koľko z týchto tokenov sa vráti používateľom.

Pretože tím tiež vytvára výmenu mobilných dát, bude mať časom kontrolu nielen nad väčšinou samotných tokenov, ale aj nad výmenou tokenov. Nakoniec sú žetóny pod kontrolou tímu DENT a ich konečných rozhodnutí.

Zdá sa však, že platforma a prípady použitia prinášajú spotrebiteľom aj telcom veľkú hodnotu a majú funkčný produkt s rastúcou globálnou užívateľskou základňou. DENT sa zatiaľ ukázal ako špičkový projekt kryptomeny so skutočnými prípadmi použitia, aplikáciami a adopciou. Sledujte tento.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map