Čo je Decentraland (MANA)? | Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je Decentraland?

Decentraland je napájaný z éteru platforma virtuálnej reality. V tomto virtuálnom svete kupujete pozemky, ktoré môžete neskôr prechádzať, stavať na nich a speňažovať ich. Čo môžete robiť, neexistuje nijaké obmedzenie. Je to prvá digitálna platforma, ktorú úplne vlastnia jej používatelia.

V tejto príručke pre začiatočníkov Decentraland sa zameriame na:

Ako funguje Decentraland?

Podobne ako hry ako Skyrim a Fallout, aj Decentraland je pohlcujúci virtuálny vesmír. Namiesto hrania na dvojrozmernej obrazovke sa však podieľate na trojrozmernom svete. Zdá sa, že je to logický ďalší krok pred vytvorením plnohodnotných hier založených na umelej inteligencii vo fyzickom priestore, à la Westworld.

Čo je to POZEMOK?

V Decentralande sú priestormi, s ktorými interagujete, LAND, nezastupiteľné digitálne aktíva, ktoré si zakúpite v hre. Ak ste raz vlastníkom pozemku LAND, môžete s ním robiť, ako chcete. Môžete vytvárať hry, aplikácie, služby hazardných hier alebo dokonca dynamické 3D scény. Ale prečo zostať len pri tom? Aj keď to nie je jeho primárnym účelom, môžete tiež vytvoriť služby založené na POZEMKE týkajúce sa vzdelávania, profesionálneho rozvoja, cestovného ruchu atď.

Počet LAND je obmedzený a každý graf LAND je 33 stôp krát 33 stôp, jeho výška však nie je nijako obmedzená. Nedávno bol vytvorený Decentraland LAND Estates, funkcia, ktorá vám umožní ľahšiu správu vašej POZEMKY priradením susedných pozemkov. Ak máte záujem o kúpu POZEMKU (alebo si chcete zobraziť iba mapu), mali by ste si pozrieť POZEMKOVÉ trhovisko.

Podobné zoskupenia na LAND tvoria Okresy. Okresy sú v podstate komunity, ktoré sa točia okolo zdieľanej témy. Napríklad môže existovať Okres iba pre nadšencov kryptomeny s aplikáciami a službami pre kryptomenu. O otázkach okresu môžete hlasovať prostredníctvom hlasovacej aplikácie Decentraland dApp, Agora. Suma POZEMKU, ktorý držíte v konkrétnom okrese, zodpovedá váhe vášho hlasu. Spoločnosť Decentraland vytvorila Agoru, aby vám poskytla väčšiu kontrolu nad dianím vo vašich okresoch a poskytla spätnú väzbu na platformu ako takú..

Čo je MANA?

MANA je token kryptomeny spoločnosti Decentraland. Je to token ERC20, ktorý používate na nákup pozemkov LAND a tiež na zaplatenie tovaru a služieb na svete..

Keď kupujete LAND, Decentraland spáli MANA, s ktorou ste ho kúpili. Tím Decentraland pôvodne predal každú parcelu POZEMKU za 1 000 MANA. Teraz, keď existuje sekundárny trh, sa však POZEMKY líšia. V súčasnosti je najlacnejší pozemok LAND 11 750 MANA, zatiaľ čo populárnejšie oblasti majú cenovky v miliónoch. Najpredávanejšia zápletka vyšla na 2 000 000 MANA, teda 175 578 dolárov, v marci 2018. To bolo dosť peňazí na virtuálny pozemok a predajcovi zostal pekný zisk.


Technologická architektúra

Decentralandov protokol áno tri vrstvy:

  • Konsenzusová vrstva: Sleduje vlastníctvo pôdy a obsah pôdy prostredníctvom inteligentnej zmluvy Ethereum.
  • Vrstva obsahu pôdy: Na vykreslenie obsahu vo virtuálnom svete používa decentralizovaný distribučný systém.
  • Vrstva v reálnom čase: Poskytuje vzájomné peer-to-peer pripojenie pre používateľov.

Tím buduje platformu virtuálnej reality pomocou A-Frame. Ak chcete stavať na svete, môžete najskôr vytvoriť model v aplikácii SketchUp alebo Blender a potom ho importovať na platformu..

Tím Decentraland & Pokrok

Tím Decentraland vedú Ari Meilich (Project Lead) a Esteban Ordano (Tech Lead). Ordano predtým pracoval v spoločnosti Bitpay ako softvérový inžinier a založil spoločnosť Smart Contract Solutions, Inc. Obaja zakladatelia tiež spolupracovali pri vytváraní spoločností Stremium a Bitcore.

zakladatelia decentralandu

Decentraland je tu už dlhšie, ako si možno myslíte. Tím dosiahol prvý vývojový míľnik, dobu kamennú, v júni 2015. Jednalo sa o jednoduchú pixelovanú mriežku, ktorá používateľom prideľovala pixely prostredníctvom algoritmu proof-of-work. Naposledy usporiadali akciu Terraform, na ktorej predali LAND v novom 3D svete.

Tím tiež uzavrel partnerstvo okres0x, Aragón a imToken poskytovať niektoré zo svojich služieb.

Decentraland je v blockchainovom svete pomerne jedinečný a nemá veľkých, priamych konkurentov. Vysoká vernosť a Sansar oba poskytujú priestor na vytváranie a predaj zážitkov z virtuálnej reality, ale nie sú založené na blockchaine. MARK.SPACE sa javí ako najpodobnejší projekt; je však pozadu za Decentralandom ako vo vývoji, tak aj v známosti.

Obchodovanie

Cena MANA až do výbuchu trhu v decembri / začiatkom januára relatívne stagnovala. Od tej doby si mince viedla relatívne dobre v porovnaní so zvyškom trhu s altcoinmi a pri následnom poklese si udržala zhruba 75% svojej hodnoty bitcoinu..

MANA dosiahla svoje historické maximum v januári 2018 na 0,26 USD, pričom ďalšie dva vrcholy dosiahla v máji a júli, 0,18 USD a 0,14 USD. Od júla 2018 MANA naďalej klesá, čo odráža trendy kryptotrhov.

Pretože pre spoločnosť MANA je momentálne jediným nákupom LAND, je ťažké predpovedať, čo ovplyvní cenu. Zvýšenie dopytu po POZEMKU môže viesť iba k zvýšeniu množstva MANA, ktorú si musíte kúpiť – nie k zvýšeniu samotnej hodnoty MANA. Cena MANA by sa však mala zvýšiť, keď si s ňou budete môcť kúpiť viac vecí.

Kde kúpiť MANA

MANA si môžete kúpiť na väčšine významných búrz buď za bitcoin alebo ethereum. Najväčší objem obchodov na burzách majú spoločnosti Binance a OKEx.

Ak ani jednu z týchto dvoch mincí nevlastníte a máte zmätok, kde začať, prečítajte si nášho sprievodcu nákupom bitcoinov alebo sprievodcu nákupom ethereum.

Kde uchovávať MANA

MANA je token ERC20, takže si môžete vybrať z mnohých možností peňaženky. Odporúčame používať hardvérovú peňaženku ako Trezor alebo Ledger Nano S. Tieto prostriedky udržia vaše prostriedky offline a sú menej náchylné na škodlivý softvér..

MyEtherWallet je ďalšou populárnou voľbou, ak nechcete utrácať peniaze za hardvérovú peňaženku.

Záver

Decentraland je platforma pre virtuálnu realitu, na ktorej si môžete kúpiť pozemky. Keď sa zapojíte do fantázie hráčov a podnikateľov všade, s pôdou, ktorú kúpite, môžete robiť, čo chcete.

Jedná sa o jedinečný projekt na prevažne netestovanom trhu. Popularita hier „alternatívneho života“ je dobrým znamením, ale je ťažké povedať, či sa to prenesie do 3D a blockchainového priestoru. Ak však Decentraland získa prijatie, v ktoré jeho priaznivci dúfajú, potom sa možno dočkáme úplne nového ekosystému podnikania a skúseností, ktoré nám budú prekvitať pred očami..

Poznámka editora: Tento článok aktualizovala Rachel Lantz 25. októbra 2o18, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Ďalšie zdroje Decentraland

Svár

Stredná

Twitter

RocketChat

Github

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map