Čo je burstcoin (BURST)? | Kompletný sprievodca

Čo je burstcoin?

Burstcoin je jediná minca, ktorá využíva prázdne miesto na pevnom disku na ťažbu. Ťažba väčšiny mincí si vyžaduje dôkladné špecializované, drahé a energeticky náročné stroje, aby sa preukázala funkčnosť. Burstcoin však na vykonávanie energeticky efektívnej ťažby využíva jedinečný proces známy ako dôkaz kapacity s bežným pevným diskom. Ťažba je taká efektívna, že by ste ju mohli ťažiť z telefónu s Androidom alebo Raspberry Pi.

Zoznámte sa s burstcoinmi

Burstcoin využíva dôkaz kapacity pre energeticky efektívnu ťažbu.

V tejto príručke vysvetľujeme všetko o burstcoinoch, vrátane:

Ako funguje burstcoin?

Špeciálny spôsob overenia kapacity znamená „stačí pripojiť disk, vykresliť ho a počítač nechať pravidelne ťažiť a pravidelne zarábať mince. Čím viac miesta vyhradíte pre ťažbu, tým vyššia je odmena. “

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Náš článok tu skúma dôkazy o ťažbe kapacít do väčšej hĺbky.

Ťažba nepoškodí váš pevný disk ani nespôsobí znateľnú zmenu vo vašom účte za elektrinu. Ak sa niekedy rozhodnete zastaviť ťažbu, môžete vymazať informácie, ktoré Burstcoin vykresľuje na pevný disk, a využiť priestor na jeho pôvodne zamýšľaný účel.

Spotreba energie

Porovnanie spotreby ťažobnej energie medzi bitcoinom a burstom

Odkedy Burstcoin umožňuje taký ľahký vstup do ťažby, je prirodzene decentralizovanejší. Začať efektívne ťažiť bitcoiny si vyžaduje obrovský finančný záväzok, ale s burstcoinom by ste mohli začať ťažiť aj na telefóne s Androidom.


Akonáhle sa pozriete nad rámec dôkazu o ťažbe kapacít, bude sa Burst cítiť celkom dobre. Ponúka decentralizovaný blockchain na sledovanie verejnej knihy. Ponúka tiež niekoľko ďalších decentralizovaných funkcií, ako je obchodovanie s aktívami a crowdfunding. Digitálny tovar môžete predávať na peer-to-peer trhovisku alebo dokonca dražiť svoje položky. Pri všetkých transakciách, ktoré uskutočňujete v sieti Burst, je tiež možnosť pripojiť správy.

História

Anonymný užívateľ predstavil burstcoin na bitcointalk.org v roku 2014. Minca bola vyvinutá na platforme Nxt a ponúka tak veľa rovnakých funkcií.

Po stopách Satoshiho Nakamota tvorca burstcoinov nikdy nezverejnil svoju identitu. Po zmiznutí tvorcu sa komunita kryptomien zorganizovala, aby pokračovala vo vývoji mince. Tím s názvom Proof of Capacity Consortium (PoC Consortium) v súčasnosti pracuje na vývoji projektu.

Burstcoin nie je preslávený iba dôkazom o ťažbe kapacít. Bol to prvý blockchain, ktorý sa implementoval Turing hotový inteligentné zmluvy. Najznámejšou aplikáciou inteligentných zmlúv bola úplne decentralizovaná lotéria.

Tímový pokrok

V roku 2015 bol tím schopný dosiahnuť atómové výmeny, schopnosť obchodovať s Burstcoins a Qora bez použitia výmeny tretích strán.

Konzorcium PoC zverejnilo 27. decembra 2017 bielu knihu „The Burst Dymaxion“. Vývojári dúfajú, že pre Burst vytvoria bleskovú sieť, ktorú nazývajú „Tangle“. Táto sieť by pridala do Burstu nové vrstvy, čo by zlepšilo škálovateľnosť transakcií. Tím dúfa, že s plne implementovanou platformou Dymaxion „bude každý nový používateľ uskutočňujúci transakcie zvýšenie celkovej transakčnej kapacity siete. “

Vývojári tiež skúmajú dynamické poplatky a odstránia súčasný minimálny poplatok 1 Burst. Ak teraz znížia poplatky, mohlo by dôjsť k spamu v sieti. Vďaka dynamickým poplatkom dúfajú, že budú môcť poplatky meniť v závislosti od úrovne premávky.

Burst Roadmap

Plány vývojového tímu série Burst na rok 2018

V júni 2018 spoločnosť Burst implementovala hard fork, ktorý vytvoril dynamické veľkosti blokov aj dynamické transakčné poplatky. Séria Burst teraz môže upraviť poplatky a veľkosti blokov tak, aby odrážali úrovne prenosu.

Napriek tomu Uvoľnenie Dymaxion bol naplánovaný na Q2-3 2018, tím ho ešte musí dokončiť. Ich Github zostáva aktívny, takže vydanie by sme sa mali dočkať niekedy čoskoro.

Ťažba pomocou pevných diskov

Odhady ku koncu roka 2017 vypočítané pre každý terabajt miesta na pevnom disku, ktorý vyhradíte pre sieť, by ste vyťažili v priemere 21 burstcoinov týždenne. V tom čase sa skončili 150 000 terabajtov úložiska venovanej sieti. Dnes sa tento počet zvýšil na viac ako 270 000 terabajtov.

Burstcoin online peňaženka vás prevedie aj tým, ako začať s plánovaním pevného disku, aby ste mohli okamžite začať ťažiť. Burst je navrhnutý ako minca vhodná pre minerov, aby sa zabezpečila decentralizácia blockchainu.

Dodávka mincí a udržateľnosť

Vývojári Burstu vyťažili nulové mince a pokračovali v téme decentralizácie. Blokové odmeny začínali na 10 000 za blok, ale každý mesiac sa znižovali o päť percent, kým nebude vydaných všetkých 2 158 812 800 burstcoinov. Burstcoin dynamicky upravuje náročnosť ťažby tak, aby mala priemerný čas blokovania štyri minúty.

História obchodovania

Cena burstcoinu zostala po väčšinu svojej histórie konštantná, až kým John McAfee nezvýraznil výhody burstcoinu širšiemu publiku, čo spôsobilo prudký nárast ceny.

Mince dňa: BURST – prvá skutočne zelená minca a najviac prehliadaná minca. Spotrebuje 400 krát menej energie ako bitcoin. Super bezpečné a súkromné. Zahŕňa inteligentné zmluvy, šifrované správy, decentralizovanú peňaženku, libertínový blockchain. Najviac podhodnotená minca. https://t.co/vOJOtNYLXp

– John McAfee (@officialmcafee) 22. decembra 2017

https://platform.twitter.com/widgets.js

S vydaním bielej knihy The Dymaxion a dôrazom na zväčšenie siete Burst Burstcoin stúpol na cene od tweetu spoločnosti McAfee, až kým na jar nezačali klesať kryptotrhy. Cena v súčasnosti sedí sotva vyššia ako pred týmto prudkým nárastom. Možno uvedenie modelu Dymaxion na trh, ktorý sa chystá na tento rok, prinesie zvýšenie ceny.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = BURST&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kde si môžete kúpiť burstcoin?

Burstcoin môžete jednoducho ťažiť na pevnom disku. Môžete si ho však kúpiť aj na viacerých populárnych burzách ako Upbit, Bittrex alebo Poloniex.

Kde môžete uložiť burstcoin?

Môžete si stiahnuť online peňaženku tu, kde máte tiež prístup k mnohým decentralizovaným funkciám požičaným od spoločnosti Nxt.

Burstcoin peňaženka

Rozhranie Burst Wallet

Mobilná peňaženka Burstcoin je momentálne k dispozícii iba pre Android a je možné ju stiahnuť tu.

Zhrnutie

Kritika bitcoinov je u konca premrhaná energia, Burst ponúka ekologickejší spôsob ťažby a prevádzkovania decentralizovaného blockchainu. Ak hľadáte ťažbu kryptomeny, ale boli ste zastrašení hlasnými a drahými strojmi, mali by ste si vyskúšať doklad o kapacite a zvážiť ťažbu burstcoinu. Alebo ak chcete iba spravodlivo distribuovanú decentralizovanú kryptomenu s aktívnym vývojovým tímom, sledujte túto mincu.

Poznámka editora: Tento článok aktualizovala Rachel Lantz 29. októbra 2018, aby odrážal nedávne zmeny projektu.

Dodatočné zdroje

Twitter

Reddit

Github

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map