Jihan Wu: Príbeh bitmainu, vulgarizmov na Twitteri a BCH evanjelizácie

jihan wu twitterKto je Jihan Wu?

Jihan Wu je spoluzakladateľom spoločnosti Bitmain. Wu, ktorý je pravdepodobne najziskovejšou a najziskovejšou spoločnosťou v tomto priemysle, sa považuje za dosť silnú a vplyvnú osobnosť. Spolu s touto mocou prichádza aj veľa zodpovednosti a polemík. Wu sa osvedčil ako chytrý obchodník, porazil vyzývateľov a vytvoril vertikálne integrovaného a vysoko výnosného monštra spoločnosti. Vyštudoval ekonómiu a psychológiu na pekinskej univerzite. Pred Bitmainom bol Wu finančným analytikom a manažérom fondu súkromného kapitálu.

Je však tiež v centre internetovej debaty o bitcoinoch a bitcoinoch v hotovosti. Jihan Wu bol veľmi otvorený ohľadom svojej podpory pre BCH. Jeho rozčúlenie nad náročnými argumentmi a internetovými trolmi viedlo k niekoľkým verejným výbuchom vulgarizmov na sociálnych sieťach. Znepriatelil si vývojárov Bitcoin Core. Ďalej sa špekuluje o tom, že Wu využíva vplyv BITMAINU na ťažobný hardvér a ťažobné bazény na ovplyvnenie výsledku bitky BTC vs BCH.

Vďaka tejto veľmi viditeľnej úlohe a otvorenému postoju k horúcim problémom sa stal Jihan Wu v bitcoinovej komunite čosi ako zloduch. Obhajcovia bitcoinu tvrdia, že Wu nespravodlivo ovláda svoju moc nad ťažobným hardvérom a fondmi, obmedzuje prístup k nástrojom, ktoré bitcoin potrebuje na rast, a vzdoruje otvorenému zdroju a decentralizovanému étosu Satoshiho vízie. Iní sa domnievajú, že Wu je do značnej miery nepochopený, a preto má právo vykonávať svoj vplyv v systéme, v ktorý verí. Na konci tohto článku snáď o Wu budete vedieť dosť na to, aby ste sa rozhodli sami..

Spoluzakladateľ spoločnosti Bitmain

Zatiaľ čo veľa spoločností poskytujúcich kryptomeny má obrovské trhové stropy a veľké rozpočty, len málo spoločností je ziskových. Bitmain je obrovská výnimka z tohto pravidla. Je to možno najväčšia spoločnosť v kryptomene na svete. Spoločnosť je v súkromnom vlastníctve, takže je ťažké povedať naisto, ale Odhady CNBC len v roku 2017 dosiahli tržby 3 – 4 miliárd dolárov. Vďaka tomu je Bitmain rovnako veľký ako ostatní výrobcovia bežných čipov, ako je Nvidia.

Bitmain nebol vždy taký veľký. Spoločnosť začala iba pred 5 rokmi, v roku 2013. Jihan Wu sa stretol s Micree Zhan, ktorá hľadala investorov pre startup v blockchainovom priestore. Wu bol prvým človekom, ktorý preložil bielu knihu o bitcoinoch do čínštiny, a bol fascinovaný vnútorným fungovaním bitcoinu. Poslal Zhana k myšlienke vybudovať špecializovaný hardvér na ťažbu bitcoinov. Spoločne zvýšili kapitál a založili Bitmain.

Banský obchodný model

Počiatočnou ponukou spoločnosti Bitmain bol skorý integrovaný obvod špecifický pre aplikáciu (ASIC), ktorý ponúkol vyššiu účinnosť pri ťažbe bitcoinov. Bitmain nebol zďaleka jedinou spoločnosťou, ktorá na tomto probléme pracovala, ale obchodný duch Wu viedol k inteligentnému rozhodnutiu. Väčšina spoločností ASIC bola založená a prevádzkovaná inžiniermi, ktorí chceli zabaliť najväčšiu ťažobnú kapacitu do jedného čipu. Jihan Wu si uvedomil, že celková kapacita nie je zlatým štandardom; bola to efektivita. Prvé čipy Antminer neboli výkonnejšie ako konkurencia, ale spotrebovali menej elektriny na hash. To nakoniec urobilo ASIC spoločnosti Bitmain funkčnejšími, zatiaľ čo prevádzka a škálovanie čipov konkurencie boli nákladnejšie.

antminer asics

Wu nezostal len pri premene ťažby na legitímny obchodný model. Ďalej sa zameral na zdokonalenie dodávkového modelu a obmedzenie nevýhod pre baníkov. Bitmain začal baníkom zaručovať, že Bitmain dá v budúcnosti možnosť odkúpiť hardvér od baníka, ak baník v čase nákupu poskytne viac finančných prostriedkov. Ber to ako poistenie ťažby. Ak sa hardvér ukázal ako menej výnosný z dôvodu trhových podmienok, meniacich sa algoritmov alebo konkurenčného hardvéru, spoločnosť Bitmain ponúkla ochranu proti strate prostredníctvom programu spätného odkúpenia. Keď sa však Antminer stal priemyselným štandardom, spoločnosť Bitmain brala iba poistné za spätné odkúpenie ako príťažlivosť k príjmom z predaja.

Počas krátkeho časového obdobia začal Bitmain dominovať v ťažobnom priestore bitcoinov. Od spustenia bitcoinovej hotovosti boli Bitmain’s Antminers tiež prechodom na ASIC aj pre túto menu. V blízkej budúcnosti uvedie Bitmain Antminer E3, prvý Bitmain ASIC určený pre ťažbu éteru. Ak je úspech Wu v bitcoine akýmkoľvek indikátorom, ťažba Ethereum ASIC rýchlo porastie a pravdepodobne ju povedie Bitmain.

Ťažobný bazén Kingpin

Ďalším krokom Wu bol štátny prevrat všetkých konkurentov spoločnosti Bitmain. Namiesto predaja hardvéru začal Bitmain otvárať svoje vlastné ťažobné operácie. Vďaka štandardnému priemyselnému hardvéru, ktorý je k dispozícii priamo z výrobných cien, ťažobné operácie Bitmain rýchlo rástli v podiele na celkovej ťažobnej sile. Spoločnosť Bitmain tiež začala prevádzkovať banské združenia, ktoré teraz dominujú na trhu.

Bitmain oficiálne prevádzkuje AntPool, druhý najväčší bazén na svete. Tiež vlastní BTC.com, prevádzkovateľa najväčšieho fondu na svete. Bitmain je navyše investorom do ViaBTC, tretieho najväčšieho ťažobného fondu. Dohromady tieto tri združenia 50% siete bitcoinov, ktoré má Bitmain nejaký záujem na ovládaní / prevádzke / poradenstve.

Táto vertikálna integrácia obchodného modelu spoločnosti Bitmain sa ukázala ako vysoko výnosná. Robí Bitmain stabilným a ťažko napadnuteľným. Vyrábajú najlepší hardvér a majú tiež veľkú kontrolu nad zmenami v bitcoinovej sieti. Jihan Wu vzal veľa kritiky za to, že túto kontrolu dotiahol do extrémov. On má hroziaca odplata proti ťažiarom, ktorí pôsobia v určitých združeniach, napríklad BTCC, alebo podporujú určité zmeny softvéru. Niektorí špekulovali, že Bitmain je sledovanie baníkov a nebude predávať hardvér baníkom, ktorí idú proti záujmom spoločnosti Bitmain.

BCH & Debata o veľkosti bloku

Jihan Wu bol silným zástancom zvyšovania alebo odstraňovania limitu veľkosti bloku 1 MB pre bitcoin. V začiatkoch debaty sa obhajcovia zasadzovali o aktualizáciu základného softvéru bitcoinu, ktorá by umožnila toto škálovacie riešenie. Diskusie sa však strhli a rôzni hlavní vývojári, vrátane mnohých vývojárov v Blockstream, neboli ochotní urobiť zmenu v Bitcoin Core. To viedlo k tvrdému videniu bitcoinu a vytvoreniu novej meny Bitcoin Cash s väčšou veľkosťou bloku.

Od tejto chvíle patrí Wu k najotvorenejším zástancom Bitcoin Cash. Rovnako sa otvorene posmieval bitcoinu. Niektorí špekulujú, že jeho obhajoba Bitcoin Cash ide nad rámec sociálnych médií, s konšpiráciami o kóde alebo pevnom zapojení v čipoch Antminer spoločnosti Bitmain, ktoré zvyšujú výkon preferovaných verzií softvéru Bitmain (ASICBoost) alebo umožnite Bitmainu vzdialene ovládať ťažobný hardvér (AntBleed).

Členenie na sociálnych sieťach

Wuova obhajoba bitcoinovej hotovosti viedla k ráznym sporom s cudzincami, VIP a trolmi na sociálnych sieťach. Tieto argumenty sa často vyvinuli do volania po mene a obscénností, ktoré sa všeobecne nepovažujú za dobrý pohľad na spoluzakladateľa multimiliardovej spoločnosti. Snáď najslávnejším rozpadom Wu je kurva, ktoré tvoja matka pípala.

jihan wu kurva matka

Podporovatelia tvrdia, že správanie Wu naznačuje kultúrne rozdiely a neschopnosť ignorovať západných trollov na sociálnych sieťach. Wu však absolvoval ospravedlnenie v tlači. V mnohých rozhovoroch, ktoré urobil za posledných 6 mesiacov, udržal veci krátke a kajúcne..

Budúce plány

Jihan Wu naznačil budúce plány pre Bitmain v blízkej budúcnosti.

  • Antminer E3 bude uvedený na trh v priebehu tohto roka a do siete Ethereum prinesie komplexnú ťažbu ASIC. To by mohlo znamenať veľké zmeny v éteri, ale pre Bitmain je to tiež obrovský trh pre vstup.
  • Wu prejavil záujem o startupy, ktoré napodobňujú systém centrálneho bankovníctva. Decentralizované meny sú skvelé teoreticky aj ako uchovávateľ hodnoty. Wu si myslí, že je nepravdepodobné, že nahradia náš súčasný monetárny systém z regulačného aj praktického hľadiska. Bitmain chce investovať do niekoľkých startupov sledujúcich digitálnu menu v súkromnej sieti s centrálnou bankou. Nedávno ohlásili partnerstvo so startupom Circle podporovaným spoločnosťou Goldman-Sachs s cieľom vytvoriť kryptocoin v amerických dolároch..
  • Dcérska spoločnosť Bitmain, Ant Creek, nedávno oznámila, že dostali zelenú na začatie ťažobných operácií v USA. Jihan Wu je uvedený ako jediný kontrolný agent v tejto dcérskej spoločnosti, ktorá kúpila pozemky v štáte Washington.

Záver

Jihan Wu prevádzkuje najziskovejšiu kryptomenovú spoločnosť na svete. Jeho spoločnosť, hardvér a baníci majú globálnu stopu a sú neoddeliteľnou súčasťou sveta kryptomien, ako ich poznáme dnes. Bez ohľadu na to, čo si myslíte o jeho názoroch alebo verejnom správaní, je ťažké poprieť, že vplyv Wu v dnešnej kryptomene.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map