Ethlend vs Salt: Čo je lepšia platforma na požičiavanie kryptomien

Začiatkom tohto roka sme pokryli dvoch vzrušujúcich nových účastníkov v oblasti pôžičiek krytých kryptomenami. Spoločnosti Ethlend a SALT boli uvedené na trh zhruba v rovnakom čase koncom roka 2017. A teraz, keď sa časť prachu usadila z ich príslušných ICO, prebieha riadny vývoj.

Po takmer roku fungovania sme sa rozhodli tieto platformy prehodnotiť a zistiť, ako si na tomto vyvíjajúcom sa trhu navzájom stoja: Ethlend vs SALT.

Všetky oblasti tradičného financovania sa dostávajú do kryptomeny. Kryptomeny ale ponúkajú obzvlášť zaujímavú príležitosť pre investorov, ktorí si chcú udržať svoje aktíva na blockchaine. Začnime niekoľkými definíciami, ktoré vás udržia v hre:

Kolaterál (n): Aktívum sľúbené pri čerpaní pôžičky; aktíva prepadnú, ak dlžník nemôže splatiť úver.

Pomer pôžičky k hodnote (n): Finančný pojem používaný veriteľmi na určenie rizikovosti pôžičky. Výška pôžičky vydelená výškou zabezpečenia poskytuje percentuálny pomer.

Čo je to Ethlend?

Ethlend je decentralizovaná platforma na požičiavanie kryptomien. Skutočná krása spoločnosti Ethlend spočíva v jej pôžičkovej sieti typu peer-to-peer. To znamená, že nebude v súlade s väčšinou zákonov krajín, štátov a provincií, ale vytvára oveľa prístupnejší systém pre ľudí na celom svete. A toto je skutočne jadrom revolúcie v kryptomene.

Logo spoločnosti Ethlend

Pretože Ethlend funguje výlučne prostredníctvom inteligentných zmlúv Ethereum, Ethlend nikdy nedrží žiadne peniaze. To ďalej znamená, že dlžníci a veritelia môžu pri uzatváraní zmluvy používať iba etické prostriedky a aktíva založené na etickej produkcii, ako sú OmiseGo a Augur.

Toto je možno najväčšia nevýhoda ekosystému iba pre kryptomenu. Väčšina z nás stále obchoduje v každodennom živote s papierovou menou a s najväčšou pravdepodobnosťou bude chcieť pôžičku Americký dolár, Euro alebo iná miestna mena. Samozrejme si musíme uvedomiť, že pri zavádzaní brány typu fiat do rovnice vždy existuje nejaký prvok centralizácie. To je teda podľa vášho pohľadu buď dobrá, alebo zlá vec.

Proces zapožičania je pomerne jednoduchý. Dve strany uzavrú inteligentnú zmluvu a dohodnú sa na podmienkach sadzieb, kolaterálu a podobne. Dlžníci potom zvyčajne zverejnia svoje tokeny založené na étere a požičajú svoje éter. Akonáhle je všetko potvrdené, sieť Ethlend prevedie Ethereum na dlžníka, od ktorého sa bude vyžadovať pravidelné splácanie Veriteľa v Ethereum (s úrokmi)..

Základný proces pre dlžníkov a veriteľov na platforme je nasledujúci:

Ethlend vs SALT. Proces Ethlend

Proces Ethlend

Ak sa chcete podrobnejšie pozrieť na Ethlend, pozrite si nášho podrobného sprievodcu Ethlend.

Čo je požičiavanie soli? Logo SALT

SALT je centralizovaná platforma na požičiavanie kryptomien. Hlavnou ťahúňom pre SALT dlžníkov je schopnosť požičať si studenú a tvrdú hotovosť proti svojim kryptomenám. To je pre muža na ulici oveľa praktickejšie.

Sieť však má nejaké prísnejšie požiadavky, ak sa plánujete vydať touto cestou. Pre začiatočníkov sú podporovaní iba zákazníci v určitých štátoch USA, Veľkej Británii a na Novom Zélande:

Ethlend vs soľ. Obmedzené pôžičkové oblasti dostupné cez Salt

Obmedzené pôžičkové oblasti dostupné prostredníctvom platformy Salt

Aj keď sa tým vytvárajú určité záruky pre používateľov, nedostatok dostupných miest zjavne spôsobí, že používatelia po celom svete budú hľadať alternatívne riešenia.

Po druhé, veriteľom sa môžete stať, iba ak ste akreditovaným investorom. V USA to znamená, že budete musieť preukázať čistú hodnotu najmenej 1 milión dolárov. Nakoniec bude SALT vyžadovať KYC / AML Predtým, ako budete môcť v ich sieti vytvárať zmluvy, overte si (Poznajte svojho zákazníka / Proti praniu špinavých peňazí).

Proces pôžičky na SALT sa líši iba od spoločnosti Ethlend’s prostredníctvom krypto vs. fiat kolaterálu namiesto čistej kryptomeny. Po odsúhlasení a schválení podmienok pôžičky zloží veriteľ vklad napr. USD na bankovom účte dlžníka, zatiaľ čo smart kontrakt blokuje dlžníkov krypto. Od dlžníka sa bude požadovať, aby pravidelne uskutočňoval platby v USD, a v prípade zlyhania bude jeho majetok prevedený na veriteľa.

V tejto fáze sú ako kolaterál podporované iba ethereum alebo bitcoin. Rozpis SALT nájdete v našom podrobnom sprievodcovi SALTOM.

Výhody

Využitie vašich kryptoaktív

Snáď najväčšou výhodou použitia vášho kryptomeny ako kolaterálu je dlhodobé zhodnotenie ceny oproti fiat mene. Potenciálne hrozí ďalšia svetová finančná kríza a držanie solídnych kryptomien ako Bitcoin a Ethereum má v prípade takejto udalosti veľký zmysel..

Niekedy potrebujete hotovosť v krátkom čase, je to nevyhnutné – pokazí sa auto, dôjde k lekárskej pohotovosti alebo priateľ potrebuje vašu pomoc. Teraz nemusíte nevyhnutne predávať svoje kryptomeny, aby ste dostali hotovosť do ruky. To sa samozrejme zatiaľ týka iba SALT-u, ale v budúcnosti, ak sa kryptomena používa na denné výdavky, tak očakávajte, že si Ethlend získa popularitu..

Odklad dane

Daň týkajúca sa kryptomeny je v mnohých krajinách dosť nepríjemnou otázkou. Investori stále nemajú jasno v mnohých prípadoch a regulačné orgány sa stále vyrovnávajú s tým, ako sa vysporiadať s touto neočakávanou novou triedou aktív. Okrem toho majú sklon venovať svoj sladký čas štandardizácii vecí pre širokú verejnosť.

Virtuálne pôžičky na aktíva vám umožňujú odložiť daň z kapitálových výnosov, kým skutočne nebudete musieť predať svoju kryptomenu na burze fiat. Za svoju pôžičku samozrejme platíte úrok, takže ísť touto cestou bez toho, aby ste pôžičku skutočne potrebovali, nemá samo osebe zmysel..

Niektoré potenciálne riziká

Kurzové riziko

Každá krypto pôžička si vyžaduje dve rôzne aktíva pre platnosť inteligentnej zmluvy. Je logické, že počas pôžičky existuje veľmi veľká možnosť kurzového rizika.

Uveďme si to na príklade: Používateľ si musí v prípade núdze požičať 500 dolárov. Má 2 Eth, ktoré môžu byť použité ako kolaterál (v súčasnosti sa obchoduje za (275 USD za Eth) pomer pôžičky k hodnote = 500 USD / 550 USD (275 USD za etický kódex) = 90,9%.

Ak hodnota éteru dramaticky poklesne po uzavretí zmluvy a následne sa pomer posunie nad úroveň 90%, budete vyzvaní k vytvoreniu výzva na zabezpečenie kolaterálu. Inými slovami, budete musieť poskytnúť viac blockchainových aktív alebo splatiť viac z pôžičky, aby ste túto úroveň opäť znížili.

Už vidíte, aký tlak by vyvinul na dlžníka, a najmä na veriteľa. Veriteľ musí počkať, kým do projektu vstúpi tím SOLI a vyjedná s dlžníkom, než sa môže zmocniť kolaterálu. Ak by chcela svoju fiat menu späť, musela by počkať, kým dostane svoju kryptomenu, potom ju presunie na burzu, predá a nakoniec prevedie na svoj bankový účet. Do tejto doby by mohlo mať aktívum oveľa nižšiu hodnotu, ako je suma, ktorú si na prvom mieste požičala.

Zlá použiteľnosť & Proces

Oba projekty trpia zlým vysvetlením ohľadom využívania ich služieb. Úverový priemysel bol vždy nafúknutý technickými výrazmi a nejasnými procesmi. Ethlend vs Salt sa tu nelíši. Zdá sa, že obidva webové stránky vás uvedú do procesu požičiavania bez toho, aby jasne stanovili, ako fungujú pôžičky na kryptomeny, teda ako fungujú pre obyčajného človeka! Nie expert na pôžičky. Oba projekty zúfalo potrebujú nejaký návrh použiteľnosti.

Bezpečnosť & Cenzúra

V tejto fáze podporuje spoločnosť Ethlend iba Metamask pri prevode blockchainových aktív. MetaMask v súčasnosti nie je najbezpečnejšia metóda na prevod vašej kryptomeny. V minulosti bolo niekoľko používateľov napadnutých alebo phishingom a kým nebude k dispozícii vynikajúca úroveň zabezpečenia peňaženiek Ethereum na základe prehľadávača, zostáva problémom zabezpečenia. Komunita by najradšej videla decentralizované riešenie hardvérovej peňaženky používané v projektoch ako AirSwap.

Okrem toho Google nedávno stiahol MetaMask z obchodu Chrome bez vysvetlenia. Od uvedenia MetaMasku to skutočne nebol veľký problém. Ak má však spoločnosť Google právomoc doplnok úplne odstrániť, kedykoľvek chce, kde to ponechá dlžníka a veriteľa, keď potrebujú previesť majetok?

Arbitráž

Teoreticky môže decentralizácia vyriešiť mnoho problémov, ktoré sa vyskytujú v úverovom priemysle. V prípade sporu však bude musieť nejaký ústredný orgán alebo rozhodca vyriešiť problém medzi dvoma stranami. Kto to bude? Zamestnanci spoločnosti SALT alebo Ethlend? Nezávislí arbitri? Tieto problémy v určitom okamihu zafixujú ich škaredé hlavy. Oba systémy ich budú musieť spravodlivo a transparentne riešiť, aby systém fungoval.

Záverečné myšlienky: Ethlend vs Salt

Spoločnosť SALT má k projektu centralizovanejší charakter. To však neznamená, že je to menejcenné. V skutočnosti ide o oveľa zdokonalenejšiu sieť ako Ethlend a so špičkovým tímom a poradcami pri zavádzaní má tiež väčší rodokmeň. Rozhranie je úhľadné a má skutočnú profesionalitu. Centralizovaná správa a nedostatok miest na celom svete, kde sú k dispozícii pôžičky v hotovosti, však spôsobia, že dlžníci kryptomeny budú hľadať iné riešenia.

Na druhej strane Ethlend osloví používateľov na celom svete, pretože je oveľa decentralizovanejší. Ašpirujúci podnikatelia, ktorí boli tradične vylúčení z elitného bankového systému, môžu mať prvýkrát prístup ku kapitálu. Nebolo by prekvapením, keby sme počuli o tom, že ľudia budujú nové virtuálne podniky iba s niekoľkými ethereami a snom. Samozrejme, projekt je oveľa menej profesionálny a pre používateľov predstavuje väčšie bezpečnostné riziko. Veľkou nevýhodou je aj nedostatok pôžičiek krytých fiat.

Možno ste tu teraz pristáli v nádeji, že nájdete presné riešenie vašej otázky, „ktorá je lepšia platforma na požičiavanie kryptomien?“ Odpoveď nie je bohužiaľ taká jednoduchá. Po dôkladnom zvážení sa zdá, že skutočne neexistuje definitívna voľba. Ethlend vs Salt je stereotypné porovnanie jabĺk a pomarančov – je to všetko záležitosť preferencie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map